PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasten bana çarpmaya çalıştı!!

Sayfa : [1] 2

Gnusher
16 Nisan 2008, 16:21
Birkaç gün önce yaşadığım ve çok canımı sıkan bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Pazartesi günü, Adana da hava sıcaklığının ilk defa arttığı gündü.Çukurova üniversitesinden dönerken her zamanki gibi oldukça uzun,dar, gidiş geliş toplam 2 şerit,düz, yanları kapalı setin üzerinden geçiyordum.Setin bitiminde yolun 2 tarafında baraja ait cihazları çevreleyen kalın bariyerler var.Burası yolun en dar yeri.İşte tam burdan geçerken, önümdeki tipo ani bir hareketle önündeki aracı sollayacakmış gibi yapıp sola çıktı.Çok şaşırdım çünkü karşıdan gelen devasa belediye otobüsünü görmemiş olamazdı.Ben sağa doğru geçtimki otobüs tipoya çarpınca tipo fırlayacağı için kaçma şansım olsun.Neyse tipo zar zor kurtardı.Neden böyle bir saçmalık yaptığını sonradan anladım.Çünkü yan taraftaki cepten bordo renkli bir murat 131-serçe 124 ne zıkkımsa bir araba peydahlanmış,burnunu dışarı çıkarmıştı.Tüm bu kaos bu şerefsizin yüzünden olmuş.Tipodaki adam bu iyice ileri fırlar diye sola kaçmış.Benim ön teker tam bordo aracın arka tekerle aynı hizaya gelmişti ki adam camdan parmağını -öğretmenim öğretmenim- dercesine çıkardı.Bende arkadan gelene dur demek istediğini düşündüm çünkü benm durmam zaten imkansızdı ki aniden üstüme kırdı.Bende zaten parmağım kornanın üstünde olduğu için hemen kornaya bastım ve şeridin boş olan kısmından aracı geçtim.Herhalde beni görmedi diye düşündüm.Camdan kafasını çıkarıp bana küfretti.Hay gerzek deyip yoluma devam ediyordum.Dikiz aynamdan adamın büyük bir hararetle direksiyona sarılmış üstüme geldiğini gördüm.Sonuna kadar gaza abanmıştı.Önümde araç vardı ve karşıdanda otobüs geliyordu.Kaçacak bir yer kesinlikle yoktu.Adam oldukça hızlı bir şekilde bana yaklaşıyordu bende öndeki aracın tamponuna depecek kadar öne gittim.Hiç olmadı deponun üstünden öndeki aracın üstüne atlarım gibi mission impossible fikirlerde aklıma gelmedi değil o anda.Tam dikiz aynamda adamın kirpiklerini sayacak kadar yaklaştığı sırada arabadaki bayanlar(sermayelerde olabilir.Adanada bu araçları bu şahıslar çok sever.(meksika para birimi varya)) adamı engelleyerek büyük ihtimalle hayatımı kurtardılar.Onlar adamı sakinleştirirken bende önümdeki aracın göbeğin etrafından geçmesinden faydalanarak aradan fırladım ve cbr 125 in hiç ulaşmadığı hızlara ulaşarak ışıklara varıyordumki önümdeki araçlar yavaşlayarak durdular.Bende aralarına sığındım böylece eleman gaza gelip tekrar gelirse bana çarpamayacaktı.Yeşil henüz yanmadan diğer aracın ışıklardan önceki kavşaktan menderes tarafına döndüğünü gördüm.Adamda beni gördü.Yine pencereden dışarı çıkıp sövdü.Bacım olmamasına rağmen oldukça sinirlenerek bende ona el kol hareketi yapıp sövdüm.Adam hem suçlu hem güçlü olmaya çalışıyordu.Haklı bile olsa bunlara hakkı yoktur o ayrı.Neyse ben el kol yapınca bu el frenine asıldı.Hemen gözlerimi trafik ışıklarına çevirdim, gaza yüklendim , adam kapıyı açtı, sarı yandı,ben 9000d/d ile yanlayarak kalktım ve uzadım.Ysf ysf:cherry:

(Not: Plakasını alamadım)

Şimdi olayı şakayla karışık anlatıyorum ama eğer bir şekilde adamla yüz yüze gelseydik ve fiziki şiddet uygulamaya kalkışsaydı elimden gelirse adamı öldürürdüm.Mesela adam yere düştü bende kocaman bir kaldırım taşını gördüm.Onu alıp kafasına vururum.Tekrar vururum.Tekrar vururum.Taki kafasından geriye birşey kalmayana kadar.Benim canımla kendi zevkine göre oynamaya çalışanın bende imkanını bulduğum anda canını alırım.Kesinlikle tahammül edemiyeceğim tek şeydir:pr:

Benzer bir durumda siz olsaydınız ne yapardınız?Şansınız yaver giderse yapılabilecek en doğru şey sanırım benim yaptığım yere kadar yaptığımla aynıdır.Yani düşününce benim şu an üzerime toprak atılıyor olabilirdi.

Ne yapardınız?

zion1
16 Nisan 2008, 16:36
dostum keşkede plakasını alsaydında ben onun ailesiyle bir tanışsaydım iso bilir bizim çorumagızlarını az cok neyse ucuz atlatmışsın türkiye trafiginde kural diye bişey kalmamış kimin kime gücü yeterse keşkede alabilseydin plakayı geçmiş olsun dostum uyma bunlara.. dün akşam da beni bir motosiklet sıkıştırdı şu kanuni nin 200 cc lil race lerinden iki kişi birde kask felan yok tam sag yanımdan arkama yaklaştı tamam dedim bir an carptı diye dişimdüm ama son anda kurtardım ve önümden diger araçlara kılpayı makaslar atarak devam ettiler tam ben de topukluyordum arkasından ama arkamda oturana dua etsinler şerefsizler işte bir de böyle leri var dostum ve bizi millete kötü şekilde reklam ediyorlar mmmm....mmmmmm ggg.... ipmmeleriii dinden imandan cıktım yaw isoda akıllı adam uymayalım kanka demese cinayet cıkacaktı yaw tövvbeee yarabiiii::rantinp:::angry2::

lan diyorum keşke üzerine mi kırsaydım hafiften ön tekerine benim arka teker dokunsa yeterdi arkama bile bakmazdım yaaa neyyyse.......

06bluedragger
16 Nisan 2008, 16:39
ben o meksika para birimi kılıklı herifi iner linç ederdim bu tür olaylar benim başıma çok geliyo adam 8 de 8 suçlu inip beni levye ile dövmeye yelteniyo şelepsis bazen 3-4 kişi oluyolar tabi senle aynı dertten muzdaribim ysf ysf olduğum oldu..

starblazer
16 Nisan 2008, 16:40
3. sayfa haberini görür gibi oluyorum
Abicim bu sen plakayı alıp direk polise bildir , hatta canıma kastetti falan de.
Polis onu döver sen kafanı yorma . Denenmiştir sende döversin lakin ya adamda silah , sopa , demir falan varsa ?

Ucuz yırtmışsın geçmiş olsun . Polis kardeşler çok sever boyle meksika para birimlerini .hemde hemen harcarlar.

superzzt
16 Nisan 2008, 16:50
Geçmiş olsun, istanbul trafiğinde de envayi çeşit böyle olaylar oluyor yalnız değilsin de benim anlamadığım mevzu şu kaldırım taşı olayı, canınız gazetenin 3.sayfasına adanalı terminator diye çıkmak istiyor galiba. Çok zorda kalmadıkça hatta hayati tehlike olmadığı sürece ne kadar sinirlensenizde sonucunda kılınıza bile zarar gelmemişken kaldırım taşı olayı yapmaya gerek yok.Zaten yapmamış olmanda sevindirici birşey:)
Geçen feribotta amcanın teki ile muhabbete daldık adam dedi bu oyunun kuralı ya en önde hızlı olacan ya da yavaş yavaş strese girmeden en arkada olacan.Bence doğru söyledi.Ben yavaş ve en arkada olmayı tercih ederim çok sürat beni bozar.Küfürleri duymamaya da alışırsın bence böyle bir durumda ki benzerleri çok başıma geldi 4.lüleri yak sağa yanaş hafif yavaşla yol ver sen onun arkasından git ha adam durdu niyeti bozukdu illa ki kavga istiyor arabadan indiyse zaten hiç durma o zaman.(aslında yazardımda birşeyler Natural born killer film senaryosu olurdu.)
Siz boş verin şuanda yaşıyorsanız bir dahakine daha temkinli olun.Geçen sene ben tem.de giderken 140km. gibi bir süratte sol şeritte kamyonet sol şeritte aheste aheste gidiyordu selektör attım uzakta adam çekilmedi bende inat ettim soldan gidecem diye üst üste selektör en sonunda adam hafif sağa kaydı bende tam geçmek için hızlanacaktım ki herif açtı camı ufak pet şişe ile su attı üzerime...plakayı alabildim polisi aradım umarım cezasını kesmişlerdir ama banada birşey olabilirdi tabii ki yinede temde motosiklet terörü estirmezdim yani adamı sağa çekip kafası kapıya sıkıştırma,ezme,biçme vs... gibi.
Ben fazla sakin bir insanım galiba ya:D

sahtekisi
16 Nisan 2008, 16:55
çok geçmiş olsun arkadaşım...

kafada kask, elde kolda koruma neyine güveniyorsa :silent: Allah böle bişiyle karşılaştırmaz insallah kafa göz demem heralde 3kuruşluk adamlar için katil olunur bu memlekette... hem suçlu hem güçlü hemde arabadan inecek.. Canıma kastedenin canınımı düşünürüm... Allaaaaaahhhh!!!!!

ozrace
16 Nisan 2008, 17:00
geçmiş olsun.yanında iyi bir sopa taşı bence:mrgreen:

thaii_vtec
16 Nisan 2008, 17:05
kardeş büyük geçmiş olsun=)) alsaydın plakasını bombalardık arabasını aaa:P=))

Gnusher
16 Nisan 2008, 17:09
dostum keşkede plakasını alsaydında ben onun ailesiyle bir tanışsaydım iso bilir bizim çorumagızlarını az cok neyse ucuz atlatmışsın türkiye trafiginde kural diye bişey kalmamış kimin kime gücü yeterse keşkede alabilseydin plakayı geçmiş olsun dostum uyma bunlara.. dün akşam da beni bir motosiklet sıkıştırdı şu kanuni nin 200 cc lil race lerinden iki kişi birde kask felan yok tam sag yanımdan arkama yaklaştı tamam dedim bir an carptı diye dişimdüm ama son anda kurtardım ve önümden diger araçlara kılpayı makaslar atarak devam ettiler tam ben de topukluyordum arkasından ama arkamda oturana dua etsinler şerefsizler işte bir de böyle leri var dostum ve bizi millete kötü şekilde reklam ediyorlar mmmm....mmmmmm ggg.... ipmmeleriii dinden imandan cıktım yaw isoda akıllı adam uymayalım kanka demese cinayet cıkacaktı yaw tövvbeee yarabiiii::rantinp:::angry2::

lan diyorum keşke üzerine mi kırsaydım hafiften ön tekerine benim arka teker dokunsa yeterdi arkama bile bakmazdım yaaa neyyyse.......

Ya cengizim sorma napacaz bilmiyorum.Dikkat ettiysen havaların ısınmasıyla beraber millet çıldırdı.Bu Adana çok garip memleket

ben o meksika para birimi kılıklı herifi iner linç ederdim bu tür olaylar benim başıma çok geliyo adam 8 de 8 suçlu inip beni levye ile dövmeye yelteniyo şelepsis bazen 3-4 kişi oluyolar tabi senle aynı dertten muzdaribim ysf ysf olduğum oldu..

Linç et linç et ama adam silahlı olabilir ki büyük ihtimal öledir.Burası Adana arkadaşların da dediği gibi gasteye çıkmak çok kolay 3. sayfadan.

3. sayfa haberini görür gibi oluyorum
Abicim bu sen plakayı alıp direk polise bildir , hatta canıma kastetti falan de.
Polis onu döver sen kafanı yorma . Denenmiştir sende döversin lakin ya adamda silah , sopa , demir falan varsa ?

Ucuz yırtmışsın geçmiş olsun . Polis kardeşler çok sever boyle meksika para birimlerini .hemde hemen harcarlar.

Maalesef ben çok zor durumda kalmadıkça polise durumu intikal ettirmek istemem.Polis demek sorunu katlamak demek maalesef.Çok iyi ve anlayışlıda olalbirler tam tersi senn sıfata da patlayabilir olay.Polis olayına gireceksin ya tanıdık olacak ya şans:queen:

Geçmiş olsun, istanbul trafiğinde de envayi çeşit böyle olaylar oluyor yalnız değilsin de benim anlamadığım mevzu şu kaldırım taşı olayı, canınız gazetenin 3.sayfasına adanalı terminator diye çıkmak istiyor galiba. Çok zorda kalmadıkça hatta hayati tehlike olmadığı sürece ne kadar sinirlensenizde sonucunda kılınıza bile zarar gelmemişken kaldırım taşı olayı yapmaya gerek yok.Zaten yapmamış olmanda sevindirici birşey:)
Geçen feribotta amcanın teki ile muhabbete daldık adam dedi bu oyunun kuralı ya en önde hızlı olacan ya da yavaş yavaş strese girmeden en arkada olacan.Bence doğru söyledi.Ben yavaş ve en arkada olmayı tercih ederim çok sürat beni bozar.Küfürleri duymamaya da alışırsın bence böyle bir durumda ki benzerleri çok başıma geldi 4.lüleri yak sağa yanaş hafif yavaşla yol ver sen onun arkasından git ha adam durdu niyeti bozukdu illa ki kavga istiyor arabadan indiyse zaten hiç durma o zaman.(aslında yazardımda birşeyler Natural born killer film senaryosu olurdu.)
Siz boş verin şuanda yaşıyorsanız bir dahakine daha temkinli olun.Geçen sene ben tem.de giderken 140km. gibi bir süratte sol şeritte kamyonet sol şeritte aheste aheste gidiyordu selektör attım uzakta adam çekilmedi bende inat ettim soldan gidecem diye üst üste selektör en sonunda adam hafif sağa kaydı bende tam geçmek için hızlanacaktım ki herif açtı camı ufak pet şişe ile su attı üzerime...plakayı alabildim polisi aradım umarım cezasını kesmişlerdir ama banada birşey olabilirdi tabii ki yinede temde motosiklet terörü estirmezdim yani adamı sağa çekip kafası kapıya sıkıştırma,ezme,biçme vs... gibi.
Ben fazla sakin bir insanım galiba ya:D

:mrgreen:Evet bazen 3. sayfaya çıkmak istiyorum.Adana beni böyle yaptı.Kurban olarak çıkmaktansa zanlı olarak çıkmak daha iyi:queen:.Şaka bir yana motosiklet terörü estirmek için ya da cani olduğumdan değil, arbede esnasında karşındaki silahlıysa,seni yaralamışsa ve üstüne geliyorsa hala birşeyler yapman gerekir ya da bu tip durumlarda kendini kaybedebilrsin.Çok tehlikeli durumlar yani uzaklaşmak lasım olay yerinden.Ne demiş adanalı bir şair:lose yourself:queen:

ozgr
16 Nisan 2008, 17:14
Öncelikle geçmiş olsun. Bence oradan uzaklaşmakla en iyisini yapmışsın. Maalesef olay dövmek falan değil artık mertlik falan kalmadı. Ya adam silah çekseydi ne yapacaktın. Keşke plakayı alabilseydin ve polise bildirseydin. Tekrar geçmiş olsun diyorum.

tatarx
16 Nisan 2008, 17:14
Sağa çekerdim o büyük bir ihtimalle çıldırmış şekilde araçtan inerdi.Güleryüzle sükunete davet ederdim.İhtimal hayvan olduğu için anlamazdı ama benden sert bir tepkide beklemezdi.Distansıma (vuruş mesafem) girince çenesine (çene ucuna) sağ kroşemi çakardım.Eğer k1 dövüşçüsü yada hayvani bir yaratık değilse yatardı.Çünkü küfür etmişti ettiği anda bunu haketmişti...

Tequ
16 Nisan 2008, 17:21
Alp çok geçmiş olsun abi..Her şehirde olmaması gerek insanlar mevcut biliyosunki.. Ama sana tavsiyem olurda birgün yapmak zorunda kalırsan kaldırım taşını kaldır vur ama 2 kere daha tekrarlama :P Cezası birden çok ağırlaşıyor.1 kere yap nefs-i müdafa dersin :P

Bawebaran
16 Nisan 2008, 17:36
Geçen sonbaharda benimde Bağdat Caddesi'nde benzer bir durumum oldu. Trafik sıkışık ben en solda aralara girmeden trafiğin akışıyla ahenkli ince ince gidiyorum. Orta şeritte yani benim sağımda bir tipo üzerime doğru kırıyor. Korna çaldım (hani görmemiştir ben buradayım demek için) yüzüme baktı. Tekrar önüne dönüp kaldığı yerden üzerime sürmeye devam etti. Bu kez uzun korna çaldım. Abi hem üzerime kırıp hemde el hareketleri ile desteklediği bir şekilde ağzını bozdu. Bu durumda yapacak tek şey kalmıştı bozulmuş ağzını düzeltmek. İndirip düzelttim. Epey bir süre kimse müdahale etmediği için işlemi hakkını vererek sürdürdüm. Ta ki yakında bulunan banka güvenlik görevlileri müdahale edip elimden alana kadar. Bunun arkadaşa eğitim anlamında (motor üzerindekilerde etten kemikten insan ve tepkileri çok sert olabilir) epey bir şeyler kattığını düşünüyorum. En azından zorakide olsa saygıyı öğrettiğimi düşünüyorum. Öğrenmediysede altın semere gerek yok.

Gnusher
16 Nisan 2008, 17:37

sopa değilde, yolcu selesinin altındaki bölüme susturuculu bir silah koyacan.Egsozuda kuyruk altına aldıracan.Dikiz aynasından hedef alıp alnının çatına mermiyi verecen:queen:düşündüm taşındım buna karar verdim:cherry:

kardeş büyük geçmiş olsun=)) alsaydın plakasını bombalardık arabasını aaa:P=))

Kardeş bombaya gerek yok adamın arabasına tükürsen dağılacak zaten.Kendine bişiler yapmak lasım:wiinkk:

Öncelikle geçmiş olsun. Bence oradan uzaklaşmakla en iyisini yapmışsın. Maalesef olay dövmek falan değil artık mertlik falan kalmadı. Ya adam silah çekseydi ne yapacaktın. Keşke plakayı alabilseydin ve polise bildirseydin. Tekrar geçmiş olsun diyorum.

Zaten durmama sebebim adamın tekin olmamasıydı.Adam gibi bi adam olsa öyle yapmaz zaten.Kesin kafası falan iyiydi.Suratındaki kini görmeniz lazımdı:)

Sağa çekerdim o büyük bir ihtimalle çıldırmış şekilde araçtan inerdi.Güleryüzle sükunete davet ederdim.İhtimal hayvan olduğu için anlamazdı ama benden sert bir tepkide beklemezdi.Distansıma (vuruş mesafem) girince çenesine (çene ucuna) sağ kroşemi çakardım.Eğer k1 dövüşçüsü yada hayvani bir yaratık değilse yatardı.Çünkü küfür etmişti ettiği anda bunu haketmişti...

Tatarx adam senin menzile girerde.Girmeden silah çekerse ne yapacan merminin menzili kaç metre?Yoksa sağ kroşem yetmedi kaldırım taşı var da,mermi olayı bozuyo:cherry:

Alp çok geçmiş olsun abi..Her şehirde olmaması gerek insanlar mevcut biliyosunki.. Ama sana tavsiyem olurda birgün yapmak zorunda kalırsan kaldırım taşını kaldır vur ama 2 kere daha tekrarlama :P Cezası birden çok ağırlaşıyor.1 kere yap nefs-i müdafa dersin :P

Ok Mali aklımda tutarm.Olmadı 1 kere vururum.2. cide elimden düştü yaparım.Sonrada almaya çalışırken bi daha düştü heyecandan olur:wiinkk:
Babama bi danışayım daha önce anlatmıştı nefs i müdafa hukukunu ayrıntıları öğreneyim.Bide kaldırım taşını motorda koyacak bi yer buldum mu tamamdır.Başka bişi olmaz ama kaldırım taşı olcak:bounce:

atlantic
16 Nisan 2008, 17:38
Çok geçmiş olsun. Ben de olsam aynı şeyi yapardım sanırım. Bu manyaklarla uğraşıp canını sıkmaya değmez. Ama yakalasaydı o zaman durum farklı olurdu. Kaskımla ağzını burnunu dağıtırdım kesin.

superzzt
16 Nisan 2008, 17:40
Havlayan köpek ısırmaz ... küfür etsin ,sövsün gelmişime geçmişime ne fark eder karşımdaki aciz bir yaratık yüzünden niye sinir boziyim,onun laflarıyla ne göklere çıkarım ne de yerin dibine inerim,salla gitsin derim.Aman Adanalı, canım Adanalı bende iş için gitmiştim orda bir tanıdığa şaka olsun diye çakal dedim valla dediğime diyeceğime pişman oldum,eleman köpürdü yatıştırana kadar ... ne siz sorun ne ben söyliyim.

Gnusher
16 Nisan 2008, 17:44
Geçen sonbaharda benimde Bağdat Caddesi'nde benzer bir durumum oldu. Trafik sıkışık ben en solda aralara girmeden trafiğin akışıyla ahenkli ince ince gidiyorum. Orta şeritte yani benim sağımda bir tipo üzerime doğru kırıyor. Korna çaldım (hani görmemiştir ben buradayım demek için) yüzüme baktı. Tekrar önüne dönüp kaldığı yerden üzerime sürmeye devam etti. Bu kez uzun korna çaldım. Abi hem üzerime kırıp hemde el hareketleri ile desteklediği bir şekilde ağzını bozdu. Bu durumda yapacak tek şey kalmıştı bozulmuş ağzını düzeltmek. İndirip düzelttim. Epey bir süre kimse müdahale etmediği için işlemi hakkını vererek sürdürdüm. Ta ki yakında bulunan banka güvenlik görevlileri müdahale edip elimden alana kadar. Bunun arkadaşa eğitim anlamında (motor üzerindekilerde etten kemikten insan ve tepkileri çok sert olabilir) epey bir şeyler kattığını düşünüyorum. En azından zorakide olsa saygıyı öğrettiğimi düşünüyorum. Öğrenmediysede altın semere gerek yok.

İyi yapmışsın helal olsun.Olsun da adam ya silahlı olsaydı.Korumalarımız mermiden bıçaktanda korumaz ya.Ya da adam çok çürük çıkıp mefta olabilirdi.Şimdi salak bir adamın salak sözleri yüzünden burda olmayabilirdin.Kimse kaka yoluna gitmesin.

Terrorizer
16 Nisan 2008, 17:47
Kaçarak en iyisini yapmışsın. Adamdan hırsını almak pahasına kendi aileni üzme riskine girmemiş olman en mantıklısı ve akıllıcası. Zaten asıl ADAM dediğin kendine hakim olabilendir.. Keşke ben de kontrol edebilsem öfkemi

zion1
16 Nisan 2008, 17:57

bu ne nan cocuga direk adamı öldür ama fazla hırpalama mı diyosun :P

Gnusher
16 Nisan 2008, 17:58
Havlayan köpek ısırmaz ... küfür etsin ,sövsün gelmişime geçmişime ne fark eder karşımdaki aciz bir yaratık yüzünden niye sinir boziyim,onun laflarıyla ne göklere çıkarım ne de yerin dibine inerim,salla gitsin derim.Aman Adanalı, canım Adanalı bende iş için gitmiştim orda bir tanıdığa şaka olsun diye çakal dedim valla dediğime diyeceğime pişman oldum,eleman köpürdü yatıştırana kadar ... ne siz sorun ne ben söyliyim.

Ahhaha.Sende tam sakatına denk gelmişsin.Ben her ne kadar Adanaya üniversite için gelmiş olsam ve Datça da büyümüş olsam da ailem, 7 sülalem Adanalı.O yüzden kanda var yani:mrgreen:

bu ne nan cocuga direk adamı öldür ama fazla hırpalama mı diyosun :P

Cesedi parçalamaya gerek yok demeye getirmiş ama asıl zevkli kısmı orası:pl::pl:

emin_arikoglu
16 Nisan 2008, 19:10
çok geçmiş olsun, bu Allah tarafından çok büyük bir sabır imtihanı olsa gerek..

AYDEMİR
16 Nisan 2008, 19:22
Geçmiş olsun alp böyle hanzo insanlar trafıkde cok

redrose
16 Nisan 2008, 19:25
Plakasını alıp polise şikayetçi olsaydın, en iyisi bu olurdu, sonuçta öfke ile kalkan zararla oturur...

alper_satriani
16 Nisan 2008, 19:44
küfür makinası olmak lazım, bunlara küfür yetişmez

kalidor
16 Nisan 2008, 19:54
Polise şikayet etsen ayrı dert kendin cevabını vermeye kalksan ayrı dert. Bu hanzolardan o kadar çoğaldı ki döv döv bitmez. Hem bu öküzler boş gezmez amaçları zaten trafikte kavga çıkarıp, birilerine kinlerini kusup egolarını tatmin etmek. Bu yüzden fazla bulaşmayacaksın. Unutma kanun onlardan yana, bu herifler seni yaralasa bile doğru dürüst hukuki bir cezası yok...en fazla komik bir para cezası alırlar onu da öder giderler. Olan sana olur yani hem bu kadar rahat kurtulması sinirlerini bozar hem de herifin sana mahkemede pişmiş kelle gibi sırıtıp bakması uzun süre hafızandan çıkmaz. Nerde bir hanzo gördün uzayıp gitmek en iyisi...Devlet devlet olamadığı sürece suçlular saltanatının keyfini sürecektir.

heredot1923
16 Nisan 2008, 20:05
öncelikle geçmiş olsun bu konu motosiklet camiasının kanayan yarası bence artık sesimizi çıkartmak lazım büyük şehirlerdeki arkadaşlar toplanabilirler eylem yapabilirler ben şu an mersindeyim burda da bir eylem ayarlayabiliriz ben seve seve katılırım

eftelya
16 Nisan 2008, 20:09
Böylelerinden mümkün olduğunca uzak durmalısın . Bırak o küfretsin .Küfredince noluyo sanki .Plakasını alamaman kötü olmuş .

butterfly_80
16 Nisan 2008, 20:10
Geçmiş olsun dostum, üzüldüm.

chocolateman
16 Nisan 2008, 20:17
Tam korumalı diyebileceğimiz, bot, kask, eldiven, dizlik, bellik, dirseklik, eldiven takan bir motosiklet sürücüsünün şiddete mağruz kalsa da en az zarar göreceğine inanıyorum, kullandığımız korumalar tam bir savunma ve saldırı aracına dönüşebilir.
Bot ile kaval kemiğine bir tekme, eldiven ile çene altına bir yumruk karşı taraftakine gerçekten zarar verebilir.

Peki buna gerek var mı? Sakin kullanmak özellikle motosiklet olsun otomobille olsun trafikte sakin olmak her zaman bizim yararımızadır. Gerek güvenliğimiz açısından, gerek psikolojimiz açısından stressiz sakin bir trafik seyri en sağlıklı olanı.

Tabiki insanın bir sınır noktası var, kasti yapılanlara da nereye kadar kayıtsız kalınır, görmezden gelinir o da tartışılır. Dilerim kimse böyle bir sınavdan geçmez.

thaii_vtec
16 Nisan 2008, 20:18

ben benim motorda koltuk altında hayvan gıbı kalın zıncır saklıyorum her ıhtımale karşı =)):P

asfalt meleği
16 Nisan 2008, 20:19
geçmiş olsun tekrar.. ama bence en doğrusu bu adamın plakasını alman olcaktı. sonra karakolda konuşurdunuz, nasıl sövülür öğretirdin vatandaşa..

acemi60
16 Nisan 2008, 20:23
Öncelikle geçmiş olsun. Trafiği yoğun olan sehirlerde sıkıntılı durumlar kaçınılmaz oluyor. Bazen karşıdakinin, bazen de bizim hatalarımızdan dolayı tehlikeli durumlar oluşabiliyor. Ama bu gibi durumlarda marifet heyecana yada öfkeye kapılmadan soğukkanlı olabilmektir. Eğer olamıyorsak bir sonrakinde soğukkanlı ve sakin olmaya çalışmalıyız. Aksi takdirde evin yolunu bulmak zor olabilir. Karakolda biten marecalar yaşamış biri olarak böyle düşünüyorum. İyi sürüşler.

eftelya
16 Nisan 2008, 20:27
Tam korumalı diyebileceğimiz, bot, kask, eldiven, dizlik, bellik, dirseklik, eldiven takan bir motosiklet sürücüsünün şiddete mağruz kalsa da en az zarar göreceğine inanıyorum, kullandığımız korumalar tam bir savunma ve saldırı aracına dönüşebilir.
Bot ile kaval kemiğine bir tekme, eldiven ile çene altına bir yumruk karşı taraftakine gerçekten zarar verebilir.

Peki buna gerek var mı? Sakin kullanmak özellikle motosiklet olsun otomobille olsun trafikte sakin olmak her zaman bizim yararımızadır. Gerek güvenliğimiz açısından, gerek psikolojimiz açısından stressiz sakin bir trafik seyri en sağlıklı olanı.

Tabiki insanın bir sınır noktası var, kasti yapılanlara da nereye kadar kayıtsız kalınır, görmezden gelinir o da tartışılır. Dilerim kimse böyle bir sınavdan geçmez.

ben benim motorda koltuk altında hayvan gıbı kalın zıncır saklıyorum her ıhtımale karşı =)):P

dikkat edin de sizi 9 milimlik bir sigsauer'le tanıştırmasınlar.zincirinize sopanıza bu kadar güvenmeyin derim.:P:)

06bluedragger
16 Nisan 2008, 20:31
adana nasıl bi yer bilmem ama pek kendine güvenmiyolar galiba baksana silah filen taşıyolarmış antalyada olsa kaskımı kafasında parçalardım yetmedi dişlerinin arasına tas sıkıştırıp suratını tekmelerim..(denenmiştir)

chocolateman
16 Nisan 2008, 20:39
dikkat edin de sizi 9 milimlik bir sigsauer'le tanıştırmasınlar.zincirinize sopanıza bu kadar güvenmeyin derim.:P:)

Şiddeti tavsiye eden bir yazı yazmadım ki Eftelya.
Sadece bazen insanın gözü karardığında kötü olduğunu anlatmaya çalıştım. Yoksa şiddet kim ben kim. Trafikte sakin olmak gerek dedim. Kocaman dil çıkartıyorum sana böööö!

eftelya
16 Nisan 2008, 20:43
yoo, bende şakayla karışık yazdım zaten, amacım mesaj vermekti. senin yazında yazan ve yapılmamasını öğütlediğin bölümü de araç olarak kullandım.sanada bööö:cyclopsan:P

urcolak
16 Nisan 2008, 20:46
Öncelikle olaya şöyle başlayayım sayın hobidaşlarım...
1- Kaçanın anası ağlamaz,
2- Eğer araçta kişi tek değil, yanında bayanlar, bu ailesi de olabilir, katı gaza asılın.. Çünküne kimse ailesinin yanında ezik konuma düşmek istemez..
3- Eğer adamdan kaçamamış sizi korkutmuşsa, plakasını alın, polise vermenize gerek yok, ben verdim bi pok olmadı, tecrübe ile sabit..
(Bu olay ben araçta iken oluyor, herifin biri olmayacak yere burnunu sokmaya çalışıyor kornaya asılıyor, ulan bütün cinlerim tepeme çıktı, bir el hareketi sonra bir gazzz, yuh kırmızı yandı herif önüme geçti, sopa deynek ne varsa arabadan yarım indi, bağırdı bağırdı, bizim araç ses almıyor, iki kişiyiz inek mi dedim yok, polise gidek, sonuç 0)
4- Adam sizi inanılmaz derecede sinirlendirmiş ise, sizde onu inanılmaz derecede sinirlendireceksiniz (adımın evini bulup arabasını kundaklayasım geliyor) bunu yazdığım için utanıyorum,
Özet olarak Bir motorcu sakin olmalı ve olay yerinden sukunetle uzaklaşmalı bırakın sizin korkup gittiğinizi sansın, oysa siz bir insan gibi hayvanlarla kapışılmayacağınız için uzaklaştınız..

thaii_vtec
16 Nisan 2008, 20:54

valla istanbul gibi yerde o biraz zor =)):P beni öldüren kurşun olursa bende onu öldürrüm bıraksında bari motor üstünde ölüyim alla alla :P töbe töbe Allah Korusun =)):P

amorphis
16 Nisan 2008, 20:57
arkadas ben olsam canları cok yanardı zaten temiz yuzlu bişiy oldugum pis bi muhidde yasadıgım için bu tiplerle sokaklarda falan karsılasıyorum (kelebekmi cekmediler hatta birinden nuncakhu cıktı valla bak :D ) nazik kibar bir sekilde kolunu bacagını katlayıp dogru konteynıra polis bile karişmıyo adam ne yapiyosun demiyo :) stress yapma bırak izlerini hayat boyu tasısınlar ama biraz sanda calışman lazım ben biraz suyunu cıkardım o ayrı.

APACHE08
16 Nisan 2008, 20:57
buyuk gecıs olsun sen yınede cok dıkkat et yolda cok maganda var ozellıkle e5 te

sedat_57
16 Nisan 2008, 21:02
bü tür olaylara karşi her zaman montumun sag cebinde biber gazi bulundururum bu güne kadar lazim olmadi ama illa bi gün lazim olacak hissediyorum :):) arabadan inip benim yanima gelecek cok sakin bi şekilde pıssssst tamam işi bitti:):)

etkisiz hale getirdim mi çikaririm kaskimi neresi gelirse ver allahim ver beni görecek bi çift gözü olmayacak nede olsa:):)

eric_cartman
16 Nisan 2008, 21:12
bü tür olaylara karşi her zaman montumun sag cebinde biber gazi bulundururum bu güne kadar lazim olmadi ama illa bi gün lazim olacak hissediyorum :):) arabadan inip benim yanima gelecek cok sakin bi şekilde pıssssst tamam işi bitti:):)

etkisiz hale getirdim mi çikaririm kaskimi neresi gelirse ver allahim ver beni görecek bi çift gözü olmayacak nede olsa:):)

aslında kaskı çıkarmadan bi kafa atsak direk knockout olmaz mı :silent::queen::queen:

geçmiş olsun :rendeer:

bi de herkes sakin olmak lazım diyor, doğru da diyorlar ama her insan sakin olmayı beceremiyo maalesef bana yapsalardı ben kavga ederdim :cherry:

Gnusher
17 Nisan 2008, 00:08

Benimde aklımdan bu geçiyor.Kesinlikle en durdurucu ve beklenmedik silah.

Ayrıca bir de adamın beni ezmek üzere olması var.Ona yapılabilecek hiçbirşey yok.Adamın arabasına biber gazı sıkılmazki.Resmen o anlık çoşkusuyla ezecekti beni.Sadece yanıma gelme ihtimali değil yani olay.Plakama değdi değecek kadar yaklaştı ki bende önümdeki aracın plakasına değmek üzereydim.Ne demek istediğimi daha iyi anlatabildim sanırım.Canımız bu kadar ucuzmu.Alayım o zaman 70model bir kamyon bende cep telefonumu açıp, sinyalsiz, kuralsız kafamı kızdıranı sıkıştırarak, ezerek kullanayım.Benim canım bu kadar ucuz değil:pr:

crxforever
17 Nisan 2008, 01:27
geçmiş olsun. hem sıkıştırıyor hem küfrediyor saldırıyor. böyleleri gerçekten ölmeyi
hakediyor.ama iyi ki belasını senden bulmamış.

"çekilsin kardeşim bura arabaların yolu " diye bir söz var memleketimizde.:pr:

o yolu arabalar kendilerine ait gördükleri için istedikleri gibi motorları sıkıştırabiliyorlar.:farao: bunu yaparken hala kendini insan zannedenler bile vardır eminim.

bu sözü birçok kişiden duydum.bu saçma zihniyet değişmedikçe bu tür olayları sıkça yaşayacak gibi gözüküyoruz. öncelikle yolların araba yolu değil karayolu
olduğunu kabul ettirmek lazım insanlara.::angry2::

ben koruma için zincir sopa tornavida gibi şeyler bulundurmayı çok düşündüm ancak bunun da dezavantajını gördüm.bu tür silahlar bulundurunca insan her an etkiye tepki verebiliyor.kaçıp uzaklaşmak dururken mevzuya girebiliyor.buna da dikkat etmek gerekli.:)

efendy_iso
17 Nisan 2008, 08:39
Böyle kaliteli,şerefli ve anneleri düzgün ticaretle meşgul olan kişiler adana trafiğinde biraz fazla,ben olsam taşıma ruhsatımda var nasıl olsa,çekerdim sağa ,dayardım kafasına ,ondan sonra bak bakalım o yanındakileri üzerine kaç para veripte sana teklif ediyo,doğru olanı yapmışsın alp geçmiş olsunn,ama sıcaklardan kaynaklanan gerginlik bu aralar feci şekilde boy göstermeye başladı,dikkat et kendine,yada bi daha böyle bişey olursa mutlaka ara beni ,ben gelemesemde birileri gelir halleder mutlaka :cat:

demirgursel
17 Nisan 2008, 09:28
alp çok geçmiş olsun.çok geri zekalıca hareket etmiş hayvan evladı, canını sıkma bu tür olaylar sade trafikte değil, bir yerde sıra beklerken, yolda yürürken, yada hiç aklına gelmeyecek ortamlarda bile olabiliyor.sadece sakin olmaya çalış, ama şunu özellikle söyleyeyim, birebir münakaşada olaya hakim olman için mutlaka döğüş olayını geliştir, illa kavga için değil, kendine daha güvenin olur.
tekrar geçmiş olsun :rendeer: güneşe selam, öküz her yerde öküzdür sadece adanada deyil

zion1
17 Nisan 2008, 11:19
Böyle kaliteli,şerefli ve anneleri düzgün ticaretle meşgul olan kişiler adana trafiğinde biraz fazla,ben olsam taşıma ruhsatımda var nasıl olsa,çekerdim sağa ,dayardım kafasına ,ondan sonra bak bakalım o yanındakileri üzerine kaç para veripte sana teklif ediyo,doğru olanı yapmışsın alp geçmiş olsunn,ama sıcaklardan kaynaklanan gerginlik bu aralar feci şekilde boy göstermeye başladı,dikkat et kendine,yada bi daha böyle bişey olursa mutlaka ara beni ,ben gelemesemde birileri gelir halleder mutlaka :cat:

yaw kankaa sende iyi gaz veriyon haaa olm küfür degilde buna benzer iki olay geldi başımıza durduralımmı kankaaaa dedim sende bırak alahından bulsun dedin bide kafasına dayıyomuşşş peeeeeeeeaaaaaaaaaahhhhhhh olm dayamak sorun degilde adam cek lan tetigi dese ne bk yiyecen sıkaaaaarrrrrrrr bence kakoooooooo arkayı boş bulunca fazla sallama bence ne deyim kısssssssmet:mrgreen:

efendy_iso
17 Nisan 2008, 11:22
yaw kankaa sende iyi gaz veriyon haaa olm küfür degilde buna benzer iki olay geldi başımıza durduralımmı kankaaaa dedim sende bırak alahından bulsun dedin bide kafasına dayıyomuşşş peeeeeeeeaaaaaaaaaahhhhhhh olm dayamak sorun degilde adam cek lan tetigi dese ne bk yiyecen sıkaaaaarrrrrrrr bence kakoooooooo arkayı boş bulunca fazla sallama bence ne deyim kısssssssmet:mrgreen:

bu konuda icraat görmek istemessin kankaa,ben allahından bulsunlar derken onlardan korkmuyorum ,kendimden korkuyorum,bu konuda icraatı umarım hiç bi zaman görmezsin kanka:)

zion1
17 Nisan 2008, 11:23
alp çok geçmiş olsun.çok geri zekalıca hareket etmiş hayvan evladı, canını sıkma bu tür olaylar sade trafikte değil, bir yerde sıra beklerken, yolda yürürken, yada hiç aklına gelmeyecek ortamlarda bile olabiliyor.sadece sakin olmaya çalış, ama şunu özellikle söyleyeyim, birebir münakaşada olaya hakim olman için mutlaka döğüş olayını geliştir, illa kavga için değil, kendine daha güvenin olur.
tekrar geçmiş olsun :rendeer: güneşe selam, öküz her yerde öküzdür sadece adanada deyil

abii bildigin uzak dogu kestirmeden adam dgme teknikleri öreten tavsiye edebilecegin yer var mı ben aramızda kalsın isoya bir estetik güzellik yapasım var daaa :wiinkk::P

efendy_iso
17 Nisan 2008, 11:28
abii bildigin uzak dogu kestirmeden adam dgme teknikleri öreten tavsiye edebilecegin yer var mı ben aramızda kalsın isoya bir estetik güzellik yapasım var daaa :wiinkk::P

olm ünlülerin estetikçisi beniii,sana bi operasyon düzenlerimm,bob marley gibi olursunn,vit vitt ( cengizin dedesi smileysi ) senin deden çok haşin bi adamdı dostum:queen:

http://img292.imageshack.us/img292/8383/cengotv8.jpg (http://imageshack.us)