PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kanuni racer 200 teknik yardım

tahha
14 Nisan 2008, 01:25
herkese merhabalar uzun bi askerlik döneminin ardından arkadaşlar bi tane kanuni racer 200 aldık ama hayırlısı benim sormak istediğim motor çalışırken ilk seferde marş almıyoor bu kronik bi sorunmu acaba kanuni racer 200 kullanıcıları bilir bunu herhalde bide arka lastik takozlarından biri yamuk imiş biz bilmiyooz yaaa neyse bunlar başıma çok sorun çıkarırmı bana lütfen yerdımcı olurmusunuz.:pale::pale:

ExTReMa
14 Nisan 2008, 01:30
ilk seferde marş almaması genellikle hava ayarlarından yada karbüratördendir kolay halledilir sanırım.
Arka lastik takozlarıda değiştirilir sanırım honda titan tipi takoz kullanılıyor onlarda 4 tanesi 15 ytl civarı bişeydi :)

maxx75
14 Nisan 2008, 01:36
Bana kalırsa komple bi bakıma sokmakta fayda var çünkü daha önceki sahibinin ne zaman bakım yaptırdığını ne kadar iyi kullandığını bilemezsin...dediğin sorunlar basit şeyler...zamanla her motosiklette karşılaşılabilecek sorunlar kronik bi sorun olduğunu sanmam.

tahha
14 Nisan 2008, 01:42
yaa arkadaşlar bide motor 2 ay çalışmamış ben oradayken bağladılar aküsünü falan suyunu biz koyduk ondanda olabilirmi acaba

maxx75
14 Nisan 2008, 02:10
eğer yatmışsa bujilerinde değişmesinde fayda var...dediğim gibi genel bir bakım şart...bujiler iyi ateşlemiyor olabilir.

tahha
14 Nisan 2008, 02:15
eğer yatmışsa bujilerinde değişmesinde fayda var...dediğim gibi genel bir bakım şart...bujiler iyi ateşlemiyor olabilir.

bujilerini yeni değiştirmişler dediklerine göre ama kardeş dediğin gibi bi bakıma sokmak lazım genede...

maxx75
14 Nisan 2008, 02:25
bakımdan sonra zehir gibi olur merak etme olağan şeyler bunlar...eğer güvendiğin bir usta yoksa mutlaka motorun başında dur...haha:)işe bak bahçelievlerdesin he:)

kesinlikle...iyi bi bakımdan sonra uzun bir süre rahat binersin...çünkü bugün karbüratörü temizletirsin bu sefer yarın buji ister öbür gün yağı değişmesi gerekir hava filtresi vs. vs.Birde eğer güvendiğin sağlam bi ustan yoksa "mutlaka" motorunun başında dur...

tahha
14 Nisan 2008, 02:56
bakımdan sonra zehir gibi olur merak etme olağan şeyler bunlar...eğer güvendiğin bir usta yoksa mutlaka motorun başında dur...haha:)işe bak bahçelievlerdesin he:)

kesinlikle...iyi bi bakımdan sonra uzun bir süre rahat binersin...çünkü bugün karbüratörü temizletirsin bu sefer yarın buji ister öbür gün yağı değişmesi gerekir hava filtresi vs. vs.Birde eğer güvendiğin sağlam bi ustan yoksa "mutlaka" motorunun başında dur...

kardeş sende bizim buradasın herhalde tanıdığın usta varmı bildiğin iyi ve uygun fiyata yapan kardeş ben camlıkahve tarafındayım bu arada

maxx75
14 Nisan 2008, 03:11
tamam işteeee...tam üstüne bastın...camlıkahvede bi ustamız var (Murat Usta MotoExup)yarın ben ya da abim orada olacağız bizim motorun bakımları için...tam açık adresini malesef bilmiyorum...camlıkahve ışıkları geçince(bağcılara doğru) soldan ya ilk sokak yada ikinci sokağın sonunda solda...o sokakların birinde bi esnafa sorarsan gösterirler sana.

tahha
14 Nisan 2008, 19:01
tamam işteeee...tam üstüne bastın...camlıkahvede bi ustamız var (Murat Usta MotoExup)yarın ben ya da abim orada olacağız bizim motorun bakımları için...tam açık adresini malesef bilmiyorum...camlıkahve ışıkları geçince(bağcılara doğru) soldan ya ilk sokak yada ikinci sokağın sonunda solda...o sokakların birinde bi esnafa sorarsan gösterirler sana.

ok kardeşim sağolasın bi ara uğramaya çalışacağım:cat: