PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : siz olsaydiniz scooteri mi secerdiniz yoksa vitesli motorumu???

Sayfa : [1] 2 3

parpiLiNe
02 Nisan 2008, 20:42
arkadaslar ben bir scooter kullanicisiyim ve hep merak etmisimdir vitesli motorun scooterlardan farki nedir yani ne gibi farkliliklari var performans ve guc bakimindan...
yada siz olsaydiniz hangisini tercih ederdiniz scooterimi yoksa vitesli motorumu neden????:silent:

Ö.Z.€.R
02 Nisan 2008, 20:43
Sanırım vitesli kullansan bir daha scooter'a geçmek istemezsin.

ennginn
02 Nisan 2008, 20:44
Vitesli .

delipoyraz
02 Nisan 2008, 20:46
bu tamamen tarz meselesi... ben vitesli yi tek geçerim :queen:

Rigel
02 Nisan 2008, 20:46
Scooter .

okayyorukcuoglu
02 Nisan 2008, 20:47
bence ikiside şehir içinde scooter şehir dışı ses dinlemek ve dinletebilmek içün:) vitesli motoru tercih ederdim

tubis
02 Nisan 2008, 20:48
Vitesli .

barrokas
02 Nisan 2008, 21:02
vitesli :cat:ileride motosikletini büyütmek isteyeceksin ve yine vitesli almak zorunda kalacaksın

fatihsevim
02 Nisan 2008, 21:08
ya vitesli ayrı bişey mesela yolda giderken scoterde ara gaz veremezsin fakat viteslide verirsin scoterde motor yokuşta yıgıldıgında bişey yapamazsın fakat viteslide vites küçültür yada debrajı sıkıp bırakırsın aynı cc vitesli daha guçlu olur sonra vitesliyle daha iyi yatar daha hızlı viraja girersin vitesli bence gorsel acıdan daha ustun ..... uzar gider ama ben olsam ilk tercihimi vitesliden yana kullanırım

caner22
02 Nisan 2008, 21:10
Vitesli :cat: .

sedat_57
02 Nisan 2008, 21:13
scooterlerda kalkişlar bana göre işkence:) bende vitesli derim

VaScO1925
02 Nisan 2008, 21:16
valla ne desem scooter şehir içinde harika bi zevk.... (uzun yolunu bılmıyorum yapmadım en az 200km gittim)

ama viteslide de ara gaz vermek çok zevkli..uzun yolda rüzgara karşı yatışı bi ayrı zevk.

ama ben genede sanırım scooter derdim.

ata_06
02 Nisan 2008, 21:33
viteslinin tadı bir baska tabi bu benım görüşüm ve kesınlıkle vitesli

huceyn
02 Nisan 2008, 21:47
tabiki vitesli.herzzamn vitesli

cakalaz
02 Nisan 2008, 21:55
eğer acemi isen Düşük Hacimli bi vitesli ile baslamak en mantıkLısı sanırsam :P

Megadeth89
02 Nisan 2008, 22:00
Vallaha scooter motor mu? :queen:

HRC
02 Nisan 2008, 22:06
fiteslisi makbuldür :) .

cbr125faik
02 Nisan 2008, 22:11
vıteslı vıteslı vıteslı....

sipsivri
02 Nisan 2008, 22:17
Tabiki vitesli.Scoter bir süre sonra motosiklet zevki vermez sana

SPEC0PS
02 Nisan 2008, 22:41
Benımde moralımı bozuyorsunuz herkez vitesli diyor, cunkı yarın yenı motorumu teslım alıcam ve o bir scooter :) ama alahtan ferrari cinsinden yani runner olması sanırım bazı acıklarını kapatacak :queen:

41calamity41
03 Nisan 2008, 00:13
vitesli vitesli vitesli vitesli vitesli vitesli:cat:

thaii_vtec
03 Nisan 2008, 00:18
ben tabiki vitesli derim... tarzım vitesten yana :)=)

barisozcetin
03 Nisan 2008, 00:20
arabada vitesten nefret ederim ama motosiklette tercihim vitesli, şimdi düşündümde acaba tekerlekleri fındık kadar olmayan, deposu koltuk altında değilde iki kolunuzun ortasında olan, şasesi araklarınızın altında değilde bacaklarınızın ortasında olan, vitesli ama otomatik vitesli bir motor olsa acaba? denemek lazım :)

parpiLiNe
03 Nisan 2008, 00:20
peki arkadaslar bu secimlerinizin nedeni nedir:silent:

digi_boy26
03 Nisan 2008, 00:25
şehir içi kullanımdan dolayı sco :cherry:

woxter
03 Nisan 2008, 00:31
vitesli hemide 5 vitesli mkbulu odur yavrım

mterayes26
03 Nisan 2008, 00:32
her zaman vitesli...........

denizcimuzaffer
03 Nisan 2008, 00:38
Amcam hep kızdırırdı beni: Anneni mi seviyon, babanı mı...
Çocuk hali, cevap veremezdim hiç:mrgreen:
Ama amcam, cevabım ne olursa olsun kollarımdan kıtlar ağlatırdı beni:pale:
Onun için kim sevdiğmden ziyade, kendisinin beni sevmek mınçıklamak için bahane üretmesi önemliydi:cat:fitesli seviyom diyenlere fitesli, iskutur seviyom diyenlere iskutur vermeli. Önemli olan bebişi tuzağa düşürüp, kollarından, yanaklarından sıkıştırıp sevmek:cat: Sevmek çok önemli bu işte:cat:
Babam bazen vitese geçmez, gazı yemez, bazen de üstüne Arıza çıkarır, bizden hariç herkese söverdi.
Anam ise: Herzaman benim rahatımı düşünür, bazen ben utanıp:( ama anne böylesi yavaş, kimi zaman zavallı, kimi zaman hiç beyenilmeyen..) diye söze girecek olsam, ''ama güvenli, tasarruflu, keyifli, rahat, bagaj magajj.......) gibi konuşur, komşu kızı Nafiye' yi bana scooter diye ayarlamaya çalışırdı:P
Benim için amcam İDOL oldu o zaman. Seviyorsan Kıtla:cat::cat:

Rigel
03 Nisan 2008, 00:38
Vallaha scooter motor mu? :queen:

Bunu söylememen gerekirdi.

O zaman sana şöyle bir cevap gelebilirdi: "Senin altındaki o uyduruk motoruna 5 çeker benim scooter'ım."

Aslını sorarsan senin motoruna 5 değil 15 çekecek scooterlar ve scooter sahipleri tanıyorum...

blck_chopper
03 Nisan 2008, 00:44
benim scooter almam belkıde en basta cok iyi olmustur ama 0 deilde keşke 2.el bi scooter ile başlasaydım bu bekli benim sorunum olabilir ben en başlarda dönerken kedi hızımı hiç ayarlayamadım ve ilk 2 günde 7 kere kaldırıma sıyırdım bu konuda scooterle başladııma seviniorum ama 10gün sobra vitesli isticeksin bence vitesli al :queen::queen:

kurşunasker
03 Nisan 2008, 00:50
Viteslinin tadı hiç birşeyde yok dostum bunu bil...

thaii_vtec
03 Nisan 2008, 00:51
peki arkadaslar bu secimlerinizin nedeni nedir:silent:

mesela ılk benden olsun wıteslı motorun awantajı...

1-benzin daha az yakıyor...
2-:silent:

SECEM
03 Nisan 2008, 00:57
bencede vitesli ama scooter in daa es gecmemek lazım

nitrious81
03 Nisan 2008, 01:03
Skuter aldıgım 3.ayı pısman oldum vıteslı almadıgıma :)

lokmanhekim
03 Nisan 2008, 01:06
kardeş bu iş tarz meselesi şehir içinde scotter güzel ama şehirdışıda scotterin kahrı çekilmez bence vitesli 15 yıldır vitesli kullanıyorum arkadaşların scotterini kullandım ama bana göre değil:cat:

nitrious81
03 Nisan 2008, 01:13
Düzce li hemserım ne dıyorsa dogrudur :P :)

eskici
03 Nisan 2008, 01:16
şimdiii....
alalım sazı ele...
gelelim dile

öncelikle sözüm scoteer motormu diyenlere
benim nexus 500 bir çoğunuzun motorundan daha motor... rahat olun...
ve bir çoğunuzun viteslisinidende daha iyi... varmı itirazı olan...

bilmeden etmeden... doğru dürüst fikir sahibi bile olmadan sırf yazı yazmış omak için kalabalık yapmayın... insanlar bu foruma bilgi alış verişinde bulunmak fikir sahibi olmak için giriyor ve soru soruyorlar... bunu dikkate alın...

ve ayrca senelerce vitesli bir motosiklet kullanmış (bmw R/6o, cbr 600, trumph 900 adventure, honda xl 200, kanuni tiger 250 ve daha hatırlamadığım başka bisürü...)
evet senelerce vitesli motosiklet kullanmış ve en sonunda bir scoteer kullanıcısı olarak diyebilirimki son tercihim yne scoteer olurdu...

neden mi...

şehir içinde çok daha avantajlı... şehir dışında da iyi... sele altı bölmeleri ile bağaj skıntısı da yok... gelişen teknolojileri ile yakıtta da iyiler... vs vs vs...

nitrious81
03 Nisan 2008, 01:18
Valla bende Nexus 500, Burgman vs vs gıbı scoterlara hayır demem ama 150-250cc scootera hayırrr :)

asm
03 Nisan 2008, 01:23
Her ikisi de olsun isterim ama her ikisi aynı anda olacaksa olsun. (viteslinin şehir içi dezavantajı malum)

Scootersız olmaz diyorum.

lokmanhekim
03 Nisan 2008, 01:30
Düzce li hemserım ne dıyorsa dogrudur :P :)

kardeş seninle tanışmak bi türlü nasip olmadı formda sık sık görüyorum seni seni 1 kez görmüştüm ama vızzz diye geçtin motorunla:)

enolaguy
03 Nisan 2008, 01:44
50 cc den 1150 cc ye kadar tam 23 yıl motora bindim kimse scooter motormu demesin çünkü scooter da tabiiki bir motordur ve bu işler hacim ve tip değil tamamen bir tarz meselesidir. Neden mi ?
23 yılda 1 defa racing e bindim ve 15 dakika sonra bir daha binmemek üzere indim ve gerçektende insanların çoğunun imrenerek baktığı o güçlü ve şık görünümlü motorlara bir daha binmedim. Ama racing motor değilmi de binmedim. Hayır sadece bana birşey vermedi ama yüzbinlerce racing ci yanılıyormu hayır tabiiki yanılmıyor çünkü racing te bazıları için vazgeçilmez bir tutkuyken benim için 150 cc lik bir scooter daha keyifli ve tercih edilir olabiliyor. Bununda tek gerçekçi nedeni bu işlerin o iyidir bu kötüdür yerine tarz meselesi olmasındandır. Kimi için kırmızı yada beyaz kimi için fener yada cimbom dur. Motorda da bu iş tamamen budur ne aklınıza yatarsa o iyidir. Siz hiç 1100 RT den inipte scootera binen ve gayet mutlu olan birini gördünüzmü ? Ben gördüm :)

eskici
03 Nisan 2008, 01:49
Siz hiç 1100 RT den inipte scootera binen ve gayet mutlu olan birini gördünüzmü ? Ben gördüm :)

dragstar 1100 den inip burgman a binen çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir hocam var...
motorculuğu türiyedeki motosiklet tarhi kadar eskidir... :cat:

enolaguy
03 Nisan 2008, 02:00
Demekki scooter da bir motormuş:cat:

jackaan
03 Nisan 2008, 02:08
bındıgın motordan keyıf almak ıstersen vıtes sart

motorize ekip
03 Nisan 2008, 02:11
vitesli:cat:25 karakter 1karakter daha

tutku_rr
03 Nisan 2008, 02:15
aslında kullanırken kolayı scooter debraj derdi yok vites derdi yok tam bayanlara göre ama hız ve performans açısından diorsan kesinlikle vitesli kullanmalısın

enolaguy
03 Nisan 2008, 02:46
Bir süre daha iyi daha iyi diye kovalarsın bir gün tatmin olur bu defa gerçeği ararsın o zaman da scooter ın şansının fazlalaştığını görürsün. Herşey vites değildir vites bazen de hamallıktır sıkışık bir trafikte büyük bir motorla dur kalklarda otomobillerle aynı hızda yol alırken sıkıp bıraktığın debriyaj sana sıkıntı verebilir. Ama bir scooter da bu sorun yoktur trafikte aralardan gitmediğini bile varsaysan her daim keyfin yerindedir. Piaggio 800cc Kymco 700cc scooter lar üretmişken scooter pazarı en büyük kısmı oluşturuyorken onları yok varsaymamak lazım derim :)

DARKDIAMOND
03 Nisan 2008, 03:01
Ben bişey diyemem.Burada Skutır(scooter)'a motor değil diyen bir dünya arkadasşımız olmuş.Denecek tek bir şey var: BEN MOTORCU DEĞİLİM!. Bu başlıkta sadece vitesli motor kullanan MOTORCULAR'ın başlığı olduğu için kenardan yazıp çıkıcam:Yazın birlikte festivallere gidelim:cherry:.

Ö.Z.€.R
03 Nisan 2008, 15:19
Scooter denildiğinde ilk akla gelen şehir içi kullanım oluyor.Ben şehir içi kullanımda ybr125 tercih ederim.Hem daha az yakar hemde daha atiktir.Scooter'u tek bir şekilde tercih ederim; evde benden başkaları kullanacağı için. :wiinkk:

SAKAL
03 Nisan 2008, 15:37
Arasını bulalım cup diyelim:P
Ben scooter kullanıyorum ama vitesli motosiklet almak için can atıyorum.Bir kaç kere vitesli motosiklet kullandım çok keyifli geldi bana, yarı otomatik motosiklette kullandım scooterdan daha keyifli