PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ehliyet alsammı almasammı??? (yardım)

blck_chopper
01 Nisan 2008, 01:51
bu sene motor ehliyetine girmeyi düşünüorum ve henüz kaliteli canavar denilicek bi motora sahip olmama 2-3 sene var ve suanda 50cc lik scooterim var sizce kaliteli bi motor alana kadar ehliyetsiz geziyimmi yoksa hemen acil alıyımmı.....2senede sadece 1kere çevirdiler ondada bişi demediler polisler saolsunlar:queen::queen:

ExTReMa
01 Nisan 2008, 01:52
al al ehliyetsiz olmaz allah korusun kaza yaparsın suçlu çıkarsın..

asfalt meleği
01 Nisan 2008, 01:54
dalga mı geçiyorsun, yoksa ciddiyetin farkında mı değilsin?
hadi bir senaryo yazalım..
yarın birgün yolda giderken, önüne çocuk fırladı. çarptın öldü suç sende olmasa bile.. anası babası ehliyetsiz bir motosiklet kullanıcısının çocuklarına çarparak öldürdüğünü öğrendiği an ne yapar biliyor musun?
senaryonun gerisini sen tamamla..

Tequ
01 Nisan 2008, 01:55
alma bilader ne gerek var..Daha 2-3 sene varmış adam gibi motor almana..Ne masraf yapıcan şimdi..O ehliyete vereceğin paraya git bence misket al..1000lerce misket eder kral olursun walla mahallede :P zamanı geldiğinde alırsın ehliyetini

Mert
01 Nisan 2008, 01:58
kusura bakmayın ama BU BAŞLIK SAÇMALIKTAN İBARET BENCE

blck_chopper
01 Nisan 2008, 01:59
olayın ciddiyetindeyim yanlız kendimden su konuda eminim biraz olsun belkı bana karsı bi gülümseme yapar die düşünüorum inankii hiç hız yapmıorum + kediyi ezdim bişi olmadı ::utangac:::utangac:::utangac: suandada zaten aklıma bişi geldii ondan kesin alıcam dedim onu yazmay unutmusum :)

alla alla sen öle yapıodun sanırım küçükken demekki senden önce büyümüşüzkii motorlarla urasıoruz:farao::farao::farao:

byfurkan
01 Nisan 2008, 02:00
şaka yapmıyosun kanımca
sen bu konuyu açmasına açmışında şimdi birazdan dolarlar buraya başına çullanırlar:P
motosiklet forum sitesinde sorulacak sorumu bu yaw:queen:

playboy_77
01 Nisan 2008, 02:01
senin açtığın topic şimdi topic mi.tabikide bir an önce al ehliyetini.en acilinden :cat:

blck_chopper
01 Nisan 2008, 02:02
tepkinim aşırı olucağını biliodum aslında ama sadece merak ettim neler dicekler diee :)

aargh
01 Nisan 2008, 02:03
blck chopper sanirim senin basina su cok bulutlu gunde gunes gecmis. :mrgreen:

Tequ
01 Nisan 2008, 02:04
alla alla sen öle yapıodun sanırım küçükken demekki senden önce büyümüşüzkii motorlarla urasıoruz:farao::farao::farao:

abi :P öyle yaptım tabi.Ama bişi hesap etmedim..zamanında ehliyet parasını miskete verince tekrardan toparlayamadım ehliyet alamadım 1876 tane misket elimde patladı..Satayımmı sana uygun fiyata :P

byfurkan
tepkinim aşırı olucağını biliodum aslında ama sadece merak ettim neler dicekler diee :)

yani sadece herkesin vereceği tepkiyi ölçmek içinmi açtın bu konuyu:pr:

sedat2020
al ehliyeti cebinde dursun kafan rahat olsun. sanırım 50cc motor kullanıyorsun bildiğim kadaryla 50cc ye ehliyet istenmiyor zaten.
ama dediğim gibi al cebinde bulunsun:cat:

byfurkan
01 Nisan 2008, 02:06
abi :P öyle yaptım tabi.Ama bişi hesap etmedim..zamanında ehliyet parasını miskete verince tekrardan toparlayamadım ehliyet alamadım 1876 tane misket elimde patladı..Satayımmı sana uygun fiyata :P

ben alırım misketleri yaw hemde en iyi fiyattan:queen:

ExTReMa
01 Nisan 2008, 02:06
al ehliyeti cebinde dursun kafan rahat olsun. sanırım 50cc motor kullanıyorsun bildiğim kadaryla 50cc ye ehliyet istenmiyor zaten.

50 cc ye ehliyet gerekmediğini kim söyledi?

byfurkan
01 Nisan 2008, 02:07

gerekir 25 kere

Mert
01 Nisan 2008, 02:07

sen kendi egoların içinmi topik açıyosun acaba ?????

ne kadar rahatsın ya bide yazıyosun dalga geçer gibi utanmalısın bence :farao::farao:

blck_chopper
01 Nisan 2008, 02:09
alıcam abiler tamam gözünüzü seviyim yahu :) bişi sonradan aklıma gekldii kendimi bu yüsden suçluom:pr: oda kuzen askere gidicek satmazza bize kalır azda olsa motoru diye ona ehliyet istiolar malum 250 lik oldugu için hiç kaçırmam ehliyeti:):)

Tequ
01 Nisan 2008, 02:11
Pro nerdesin :P Gözlerim seni arıyor :P

byfurkan
01 Nisan 2008, 02:13
Pro nerdesin :P Gözlerim seni arıyor :P

Konuyu Toplam 4 üye okuyor. (3 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
byfurkan, kalidor, Prometheus geliyo :queen::queen::queen:

Tequ
01 Nisan 2008, 02:20
Konuyu Toplam 4 üye okuyor. (3 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
Tequ, byfurkan, asfalt meleği
klavye başında sızmış olabilir :P

asfalt meleği
01 Nisan 2008, 02:26

(sakın bu yazdığımı üzerine alma akadaşım bu sadece eskilerden bir anı)

aklıma bişi geldi arkadaşlar bu lafı duyunca paylaşayım istedim. sene 2000-2001 falan. konyanın o zamanki iyi yerlerinin birinde abim dediğim bir arkadaşla içmişiz keyfimiz yerinde. eve sağlam gidip, yatağa yatmanın içsel hesabını yapıyoruz. malum ertesi sabah okul var.

biraz adımladık.. gençten bir delikanlı.. omuz attı bana. umursamadım boynuzun kırılmakla bitmeyeceğini öğreneli çok olmuştu. kusura bakma kardeşim dedim yürümeye devam ettim. çocuk peşimden abi sen kusura bakma, ne tepki vereceksin diye merak ettim demez mi?
Gram terazisi ile kilo ölçülmez oğlum dememle bir baktım ki yanımdaki dostum fırladı çocuğun peşinden..
neyse.. bu arkadaşımızın cevabı da onu hatırlattı. gerçi ben de gençken belki de farklı şeyler deniyordum. hepimiz bir şeyler deniyoruz sonuçta.
denemeden öğrenemiyoruz. o da deneyecek öğrenecek. umarım deneyimlerinden sonra çabuk toparlanır. tek temenni edebileceğim o.

blck_chopper
01 Nisan 2008, 02:30
ama suda var bu site paylaşım sitesi bende bunu paylaştım ve ne dicenizi merak ettim aynı hesaba gelio

asfalt meleği
01 Nisan 2008, 02:37
iyi geceler, tatlı rüyalar, sevgili motosiklet kullanıcısı arkadaşlarım :)

rock_cym
01 Nisan 2008, 02:41
ehliyet :silent: o ne :queen:

sumensko
01 Nisan 2008, 02:44
gerek yok nede olsa 50 cc neyapıcan ehliyeti sonra sıtacer olursun iki sene boyunca :cat:

ulkumuz
01 Nisan 2008, 02:59
Çok gereksiz bir soru herkesin ne cevap vereciğini tahmin etmen gerekir....

efendy_iso
01 Nisan 2008, 09:13

Arkadaşım hatta kardeşim,açtığın konu saçmalıktan ibaret,1 gün sonra kaza yapmayacağına dair sözleşmemi yaptın tövbe tövbe,aldığın havayı ciğerde işleyip beyine oksijen olarak göndermekte problem yaşıyosun heralde,bide millete saygısızlık yapıyosun:pr:

MoToR
01 Nisan 2008, 10:19
ah sen adanada olsan seni eşek sudan gelene kadar döverdim:queen: belki aklın başına gelirde alırdın ehliyetini

DARKDIAMOND
01 Nisan 2008, 10:34
"blck_chopper",Dün yine bir başlığına "Demokles'in kılıcı başlığın üzerinde!" yazmıştım hatırlıyorsan.Demek istediğim şudurki;Yönetim,yaşın itibariyle kredini biraz fazla verdi anladığım kadarıyla.Fakat MT geleceğin için bence fazla zorlama istersen.Bu başlığında kilitlenmesi değil bence direk silinmesi gerekir.

viravira26
01 Nisan 2008, 12:56
ileri gitmeyin arkadaşlar niye silinecekmiş. arkadaş açmış bi konu isteyen yazıyor yorumunu.

belliki nisan bir şakası yapıyor :):)

derin_07
01 Nisan 2008, 12:59
napıcan ehlıyetı ya alma gereklı bısey deılkı...bız zaten ne diye dıye aldık...bole sacma bı konuyu nasıl acıyosun anlamadım ayıp ya bu kadar olmaz...

caner22
01 Nisan 2008, 13:06
Ehliyet şart bence:cherry:

just_hmz_26
01 Nisan 2008, 13:11
ileri gitmeyin arkadaşlar niye silinecekmiş. arkadaş açmış bi konu isteyen yazıyor yorumunu.

belliki nisan bir şakası yapıyor :):)

Kesin nisan 1 şakası...Yoksa bir insan bu kadar saçma bir soru soramaz:farao:

OGLUMVE BEN
01 Nisan 2008, 13:12

seninki müslümam mahallesinde salyangoz satmaya benzedi :queen::queen::queen:

yeschim
01 Nisan 2008, 13:13
cık cık cık cık cık cık cık :jocolor:

entellektüel
01 Nisan 2008, 13:14
Bak arkadaşım Ehliyet bir angarya değil gerekli bir şeydir. Trafikte seyrediyorsan kurallara uyacaksın. Bisiklet bile kullansan uymak zorundasın. Yaya dahi olsan kuralları uyguladığında sorun çıkmaz. Ama Tabii ki kurallara uymayan başkaları yüzünden olanda olur. Ama bildiğim şu ki Ehliyet senin aracı rahat ve kurallara uygun kullanman için gereklidir. Hele ki şu yeni dönemde kaza olduğunda tutanağı tutarken ehliyetin yoksa işin zor olur. Ehliyetsiz Araç kullanmanın para cezası da cabası. Birde üstünde yakalandığın araç sahibide nasibini alır senin ehliyetsizliğinden. Bu nedenle bu tür soruyu bırak sorman düşünmen bile yanlış...

thaii_vtec
01 Nisan 2008, 13:15
bir an dalga mı ne dedim bu ne yaa? alsammı almasammı :) ben son kaza yaptıgımda haklı bendim ama ehliyetim yok diye konuşamadım Allahtan kazadaki diğer kişi panik yaptıda kaçtı

nitrious81
01 Nisan 2008, 13:16
Al tabi ilerde motor buyuttugunde zaten gerekecek sımdıden almanı tavsıye ederım sonra bekler durursun gunlerı sayarsınn :) Ehliyet denen plastık parcayı almanı tavsıye edıyorum...

onur1
01 Nisan 2008, 13:38
boooooooooooo acmadı muhabbet

s3ns4t10n
01 Nisan 2008, 13:39
ne gerek var arkadasım ehliyete boşver takıl sen ehliyette neymiş kağıt parçası.. :pr:

hoxy
01 Nisan 2008, 13:47
Kullandığın makina önemli değil.. Ama başına gelebilecek olaylar çok önemli inan..!
Keşke oyun olsa diye düşünebilirsin fakat ufacık bir kağıt parçası seni güvenilir ve düzgün kılıyor maalesef böyle.
Motosiklete bindiğinde özgürlüğün nasıl var ise alıp almamak konusundada aynı özgürlüğe sahip olduğunu düşünüyorum.
Umarım bu bir şakafalandır...

urcolak
01 Nisan 2008, 13:59
dalga mı geçiyorsun, yoksa ciddiyetin farkında mı değilsin?
hadi bir senaryo yazalım..
yarın birgün yolda giderken, önüne çocuk fırladı. çarptın öldü suç sende olmasa bile.. anası babası ehliyetsiz bir motosiklet kullanıcısının çocuklarına çarparak öldürdüğünü öğrendiği an ne yapar biliyor musun?
senaryonun gerisini sen tamamla..

Ehliyetli de olsa ehliyetsizde olsa sonuç aynı, adam öldürmekten yargılanacak..

Ö.Z.€.R
01 Nisan 2008, 14:21
bu sene motor ehliyetine girmeyi düşünüorum ve henüz kaliteli canavar denilicek bi motora sahip olmama 2-3 sene var ve suanda 50cc lik scooterim var sizce kaliteli bi motor alana kadar ehliyetsiz geziyimmi yoksa hemen acil alıyımmı.....2senede sadece 1kere çevirdiler ondada bişi demediler polisler saolsunlar:queen::queen:

Sen şimdi idareten bir ehliyet al, sonra sınıfını yükseltir canavar denilecek bir motor ehliyetine geçersin... :wiinkk:

Prometheus
01 Nisan 2008, 14:23
Şaka gibi başlık :P