PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar merhaba fikrinizi sorucam!

cuneytbay
30 Mart 2008, 23:18
Siteye yeni üye değilim ama yeni mesaj atmaya başladım. Motora yeni başliicam scooter da karar verdim kafam hayli karışıkdı fuarda daha bi beter oldu.Sormak istediğim 3 model arasında kararsızım bunlar Honda Beat, yamaha cygnus RS ve Suzuki AN125, hangisini tavsiye edersiniz? Benim öncelikli kriterlerim çok gezeceğim için öncelikle yolda kalmamam yani servisi(gecenin bir yarısı yani) ve yedek parca bolluğu ve tabii ucuzluğu. Yerli marka almiicam kesin! Bu arada giyimde hep kazayı düşünerek tam korumalı deri mont, tam kapalı kask, dizlik ve race lere benzeyen korumalı eldiven düşünüyorum. Mont olarak dainese veya alpinestars'a niyetliyim peki siz bana revit yada clover'ı tavsiye edermisiniz? fikirlerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var, bu arada belki seneye scooter'imi satabilirim veya satmam ama büyüğe geçicem bu ekipmanlar beni orayada hazırlarmı sormak istiyorum. Yorumlarınız, tavsiyeleriniz ve uyarılarınız için şimdiden teşekkürler!

Fatih
30 Mart 2008, 23:31
Hoşgeldin öncelikle
Sıfır alacaksan eğer yedek parça ihtiyacın olcağını dusunmuyorum.
Nitekim seçtiğin modeller sağlam ve kaliteliler.
İhtiyacın oldu diyelim Suzuki AN125 daha bu sene satışa çıktıgından yedek parça temininde biraz gecikme yasanabilir.
Bu durumda yamaha cygnus RS & Honda Beat arasında seçim yapmanı öneririm.

Mont konusunda revit zannımca şuan en çok satan markalar arasında.
Bunun yanında Held in modellerine bakabilirsin (kendim kullanıyorum öneririm)

Kask konusunda Nolan / Airoh / Lazer gibi modellere bakabilirsin.
Lazerin 150 ytl den baslayan modelleri var ve çok iyiler.
Model olarak Tam kapalı yada Çene açılır modelleri tercih et.

Umarim bilgilerim yardımcı olmuştur

motorize ekip
30 Mart 2008, 23:37
scooter alma bende yeni başladım ama dtr ye biniyorum 6 vites hiçte gözüne büyümesin vites! scooter şehir içi için ideal ama yarın birgün motorcu bir gurba takıldığın zaman ah kafam deme şehir dışına cıkınca anlarsın ne demek istediğimi motor alıcaksan bi amaç edin ne yapmak istiyorum de morumla ona göre karar ver! hızsa süper sport uzun yola cıkarım dağ taşta benim olsun diyosan enduro şu tepeden bi zıplasam diyosanda cross alcan :cat:

ByPaTr10
31 Mart 2008, 18:41
abi nie bu kadar gec kaldın bıse yazmakta

blck_chopper
01 Nisan 2008, 01:36
valla abicim yerinde olsam düşük bi viteesli motor alırdım

asfalt meleği
01 Nisan 2008, 02:11
Siteye yeni üye değilim ama yeni mesaj atmaya başladım. Motora yeni başliicam scooter da karar verdim kafam hayli karışıkdı fuarda daha bi beter oldu.Sormak istediğim 3 model arasında kararsızım bunlar Honda Beat, yamaha cygnus RS ve Suzuki AN125, hangisini tavsiye edersiniz? Benim öncelikli kriterlerim çok gezeceğim için öncelikle yolda kalmamam yani servisi(gecenin bir yarısı yani) ve yedek parca bolluğu ve tabii ucuzluğu. Yerli marka almiicam kesin! Bu arada giyimde hep kazayı düşünerek tam korumalı deri mont, tam kapalı kask, dizlik ve race lere benzeyen korumalı eldiven düşünüyorum. Mont olarak dainese veya alpinestars'a niyetliyim peki siz bana revit yada clover'ı tavsiye edermisiniz? fikirlerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var, bu arada belki seneye scooter'imi satabilirim veya satmam ama büyüğe geçicem bu ekipmanlar beni orayada hazırlarmı sormak istiyorum. Yorumlarınız, tavsiyeleriniz ve uyarılarınız için şimdiden teşekkürler!

motosikletten daha önemli koruma kıyafetlerin. bi kere kaza yaparsan allah korusun bişi kalıyor bi tarafında.. giysiler önemli motosikletini iki ayda değiştirirsin lakin onlar 3-4 sene rahat seninle..

ersinisdj
01 Nisan 2008, 16:09
Arkadaşım suzuki an 125 te selealtı bölmesi çok yetersiz kesinlikle yarımkasktan başkası girmez.. Sana şiddetler kymco agility 125 öneririm hem parası hem kalitesi hem performansı hem de yakıtı ile çok önde.. Ben de yeni aldım agility. Almadan önce dediğin modellerde kafam karışmıştı ama iyi ki agility i aldım sen de al mutlu ol.:cat:

caner22
01 Nisan 2008, 16:33
Hoş Geldin :rendeer: iyi forumlar..