PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşmışlardan Sürüş Tavsiyeleri

Sayfa : 1 [2] 3

armaganaltinoz
01 Nisan 2008, 05:33
rica ederim...........................

yine banlamışlar:mrgreen::mrgreen:

eftelya
01 Nisan 2008, 08:32
yine banlamışlar:mrgreen::mrgreen:

alıştım ben alıştım . artık banlamazlarsa bizzat yönetici arkadaşlarla irtibata geçip banlamayı unuttunuz beni bu nası müşteri memnuniyeti be kardeşim diyorum.

alp_tunay
01 Nisan 2008, 09:45
Alışkanlık yaptı diyorsun yani.... :wiinkk:

eftelya
01 Nisan 2008, 09:55
offfff sorma , her gece banlanmadan yatamaz oldum .bir bardak süt içiyorum , dişlerimi fırçalıyorum, banlanıyorum, dua edip yatıyorum .

okayyorukcuoglu
01 Nisan 2008, 10:36
offfff sorma , her gece banlanmadan yatamaz oldum .bir bardak süt içiyorum , dişlerimi fırçalıyorum, banlanıyorum, dua edip yatıyorum .

:queen::queen::queen: buseferde banlanırsan yeni nick ne olucak eftelyaaaa mı? :queen:

Apprentice
01 Nisan 2008, 10:38
ilk kez neden banlanmıştın?
şimdi birden fazla kullanıcı hesabı nedeniyle tekrar banlanacaksın ama

esas neden nedir merak ettim?

eftelya
01 Nisan 2008, 11:08
:queen::queen::queen: buseferde banlanırsan yeni nick ne olucak eftelyaaaa mı? :queen:

hahahahahahah, kesinlikle :mrgreen: bu sefer ''a'' sayısı 3 olacak

ilk kez neden banlanmıştın?
şimdi birden fazla kullanıcı hesabı nedeniyle tekrar banlanacaksın ama

esas neden nedir merak ettim?

ya valla çeşitli rivayetler var, bende tam olarak bilemiyorum . :mrgreen:

R3N
01 Nisan 2008, 19:24
beş kardeş yedim hepsini okuyamadım :P
eline sağlık yinede güzel, sanırım bike dergisi ya da motoron dan alınma, biyerlerde görmüştüm sanki

bi de aşmış kudurmuştan beterdir :P :cherry:

eftelya
01 Nisan 2008, 19:31
beş kardeş yedim hepsini okuyamadım :P
eline sağlık yinede güzel, sanırım bike dergisi ya da motoron dan alınma, biyerlerde görmüştüm sanki

bi de aşmış kudurmuştan beterdir :P :cherry:

bizim 5 kardeşimiz acıtmaz . :) ama okusaydın iyi olardı .

digi_boy26
01 Nisan 2008, 22:29
3. Mükemmel U dönüşü için, ağırlığınızı dönüşün dışına verin (sağa dönüşte sola eğilin ve selede sola kayın). Bu motorun dengesini sağlar ve dönüşü kolaylaştırır. Adam Davies, okuyucu

ben bunu anlayamadım? ben daha çok 70le 75le düz eğimsiz virajlara girerken kendim virajın içine eğiliyorum motorumu da dışa doğru dik tutuyorum. arkamdan bakıldıgında da güzel görüntü oldugunu söleyen arkadaşlarım var.... :cherry:

yürekçe
01 Nisan 2008, 22:50
helal beeee, başka bişi demiyom, diyemiyom işte. tebrikler, emeğine sağlık

woxter
01 Nisan 2008, 22:53
paylaşım için sagol ...

eftelya
02 Nisan 2008, 12:30
3. Mükemmel U dönüşü için, ağırlığınızı dönüşün dışına verin (sağa dönüşte sola eğilin ve selede sola kayın). Bu motorun dengesini sağlar ve dönüşü kolaylaştırır. Adam Davies, okuyucu

ben bunu anlayamadım? ben daha çok 70le 75le düz eğimsiz virajlara girerken kendim virajın içine eğiliyorum motorumu da dışa doğru dik tutuyorum. arkamdan bakıldıgında da güzel görüntü oldugunu söleyen arkadaşlarım var.... :cherry:

bunu bende anlamamıştım ilk başta ama bahsettiği hareket bisikletle akrobasi yapan gençlerin de kullandığı bir şey galiba. öle hatırlıyorum :silent:

helal beeee, başka bişi demiyom, diyemiyom işte. tebrikler, emeğine sağlık

paylaşım için sagol ...

afiyet bal şeker olsun.:P

Deryali
02 Nisan 2008, 12:40
okumamız için renklendirmişsin teşekkürler ancak bazıları sarı renk olmasından ötürü hiç okunmuyıor :)

eftelya
02 Nisan 2008, 13:06
okumamız için renklendirmişsin teşekkürler ancak bazıları sarı renk olmasından ötürü hiç okunmuyıor :)

evet, haklısın ,aslında konuyu açmadan önce son bir kez kontrol edip sarı renklileri koyu mavi yapmıştım ama konuyu açtığımda sarıydılar. :silent:. sarı renkli olanları yazıyı kopyalayacakmış gibi işaretlerseniz okunuyor.

efendy_iso
02 Nisan 2008, 13:07
Tekrardan hoşgeldinn :P

eftelya
02 Nisan 2008, 13:10
Tekrardan hoşgeldinn :P

hoşbuldum, sağol :)....................

deathalone
02 Nisan 2008, 14:49
eftalya emeğine sağlık hepsini okudum güzel bilgiler teşekkürler

eftelya
02 Nisan 2008, 19:04
eftalya emeğine sağlık hepsini okudum güzel bilgiler teşekkürler

reca ederüm :P....................

okayyorukcuoglu
02 Nisan 2008, 19:11
paylaşım içün teşkür ederiz güzel bilgiler :cat: modlarım bizimle böyle faydalı bilgiler paylaşan üyeyi neden banladılar anlamadım:silent:

eftelya
02 Nisan 2008, 20:02
paylaşım içün teşkür ederiz güzel bilgiler :cat: modlarım bizimle böyle faydalı bilgiler paylaşan üyeyi neden banladılar anlamadım:silent:

yoq yoq anlaştık biz . :) tatlıya bağlandı .Tatlı dedim de canım tatlı çekti .Kim ısmarlıyoo:mrgreen:

okayyorukcuoglu
02 Nisan 2008, 20:04
yoq yoq anlaştık biz . :) tatlıya bağlandı .Tatlı dedim de canım tatlı çekti .Kim ısmarlıyoo:mrgreen:

çanakkalenin peynir helvası meşhurdur gelirseniz ısmarlarız:wiinkk:

eftelya
02 Nisan 2008, 21:18
çanakkalenin peynir helvası meşhurdur gelirseniz ısmarlarız:wiinkk:

adamı iflas ettiririm yalnız , ona göre .gelirsem öyle bi helvayla kurtulamazsınız :P

06bluedragger
03 Nisan 2008, 00:27
sende çok şey istiyon kızım bee adam tatlı ısmarlıyo sen adama icra memuru gibi davranmışsın..:P

blck_chopper
03 Nisan 2008, 01:10
biligiler cok güsel paylaşım için teşekkürler

QuerysmaS
20 Temmuz 2009, 02:13
3 Nisan 2008 den hortlatmıs olucam ama sormam gereken anlamadıgım bir nokta var.burada zamanlama guzel yapıldıgında debriyajsız vites degistirmenin zarar vermedıgı soylenıyor peki debriyaja ne icin ihtiyac oldugunu bırısı anlatabılırmı?

. Vitesi motorun en yüksek torkuna yakın zamanda değiştiriniz. Debriyajsız vites değiştirme, sarsıntısız sürüş sağlar. Fakat burada zamanlama anahtar noktadır. Gazı anlık kapatın, vitesi yükseltin ve böylece sıradaki dişli kolayca yerine yerleşir. Bu işlem bütün viteslerde geçerlidir ve motora zarar vermez. Damon I'Anson, sürüş eğiticisi.

ExTReMa
20 Temmuz 2009, 02:28
3 Nisan 2008 den hortlatmıs olucam ama sormam gereken anlamadıgım bir nokta var.burada zamanlama guzel yapıldıgında debriyajsız vites degistirmenin zarar vermedıgı soylenıyor peki debriyaja ne icin ihtiyac oldugunu bırısı anlatabılırmı?

. Vitesi motorun en yüksek torkuna yakın zamanda değiştiriniz. Debriyajsız vites değiştirme, sarsıntısız sürüş sağlar. Fakat burada zamanlama anahtar noktadır. Gazı anlık kapatın, vitesi yükseltin ve böylece sıradaki dişli kolayca yerine yerleşir. Bu işlem bütün viteslerde geçerlidir ve motora zarar vermez. Damon I'Anson, sürüş eğiticisi.

Motora ilk hareketi vermek için gereklidir debriyaj
Ayrıca ani frenlemelerdede debriyaj kullanmazsanız motorun bir anlık aptallaşmasına neden olursunuz :)

QuerysmaS
20 Temmuz 2009, 02:41
Motora ilk hareketi vermek için gereklidir debriyaj
Ayrıca ani frenlemelerdede debriyaj kullanmazsanız motorun bir anlık aptallaşmasına neden olursunuz :)

Cevap icin tesekkurler debriyajın tam olarak ne ıse yaradıgını anlamıs oldum.

Tabi gazla baglantıyı kesmeden fren yapılırsa mantıken aptallasır bunu dusunmemıstım

sysroot
20 Temmuz 2009, 03:03
Yararlı konu teşekkürler: )

COQ
20 Temmuz 2009, 03:29

Debriyaj olmazsa, motorunuzu yerinden hareket ettiremezsiniz.
Vitese taktiginiz anda stop edecektir.
Ya da ayaginizla hareket verip, vitese takarak kullanmak zorunda kalirsiniz.:)

Daha once yazmistik ama konuyu yeni okuyan arkadaslar için tekrar yazalim.
Debriyajsiz vites degistirme zarar vermez sozu fazla genel.
Bu cumleyi,
debriyajsiz vites yukseltmek zarar vermez olarak degistirmekte fayda var.
Vites yukseltmekle dusurmek ayni sey degil.
Debriyajsiz vites yukseltmeyi herkes yapabilir.
Hiç bir problem olmaz.
Fakat vites dusururken kesinlikle debriyaj kullanmanizi oneririm.
Zaten vites dusururken debriyaj kullanmanin surusunuze fazla bir etkisi yoktur.
Riske girmeye gerek yok.

QuerysmaS
20 Temmuz 2009, 03:59
Debriyaj olmazsa, motorunuzu yerinden hareket ettiremezsiniz.
Vitese taktiginiz anda stop edecektir.
Ya da ayaginizla hareket verip, vitese takarak kullanmak zorunda kalirsiniz.:)

Daha once yazmistik ama konuyu yeni okuyan arkadaslar için tekrar yazalim.
Debriyajsiz vites degistirme zarar vermez sozu fazla genel.
Bu cumleyi,
debriyajsiz vites yukseltmek zarar vermez olarak degistirmekte fayda var.
Vites yukseltmekle dusurmek ayni sey degil.
Debriyajsiz vites yukseltmeyi herkes yapabilir.
Hiç bir problem olmaz.
Fakat vites dusururken kesinlikle debriyaj kullanmanizi oneririm.
Zaten vites dusururken debriyaj kullanmanin surusunuze fazla bir etkisi yoktur.
Riske girmeye gerek yok.

hmm bisikletle mantıken bir bağ kurulabilir bisiklette nasıl duruken vites değişmiyorsa motordada debriyajsız dururken vites değişmiyor.

En iyisi sizinde söylediğiniz gibi riske girmeye gerek yok.simdiye kadar denemelerımde sureklı debriyaj kullandım ve buna devam edıcem.

Tesekkurler.

omeruby
02 Ağustos 2009, 18:17
artık çok güzel u dönüşleri yapıyorum jawamla
teşekkürler

Chronix
02 Ağustos 2009, 18:33
okunması zorlaştığı için okumaya üşendim ne kadar güzel....

mus2aktas
02 Ağustos 2009, 18:34
Emek vermiş yazmışsın.Eline sağlık.Okuduk öğrendik.Bilgilendirme duyarlılığın için 10X.

aya
02 Ağustos 2009, 21:20
yav gece sürüşü için akşam olunca kontak kapatma kadar işi niye abartıyoruz? ben gece yolculuklarını arabada da severim, motorda da. hava da serin, püfür püfür olur. uyku sorunu yoksa sabaha kadar da yol yapılabilir. elbette daha dikkatli olmak gerekir ama dikkatli olundukça gece yolculukları gündüzden daha güvenli gemiştir hep bana...

canercamalan
02 Ağustos 2009, 21:24
kopyaladım bi ara okuyacağım söz ;)

tetikçi
03 Ağustos 2009, 13:43
emeğine sağlık.....

cihan_34_ist
12 Ağustos 2009, 11:50
çok faydalı bilgiler Herkezin okumasını önemle Rica ederim..

Omicron
12 Ağustos 2009, 11:58
muhteşem bilgiler için teşekkürler eftelya. ancak bu okuyucu kavramını anlayamadım. okuyucular okuduklarını mı paylaşmışlar?

Kumpertecool
31 Ağustos 2009, 15:15
Cok Tesekurler Cok Gusel Yararlı Bılgıler

Spist
31 Ağustos 2009, 16:15
sonuna kadar bir solukta okudum :wiinkk:

mczaga
01 Eylül 2009, 11:42
saol güzel bilgiler

ergün1968
01 Eylül 2009, 12:09
Teşekkürler Eftelya. :cat:

kujumax
02 Eylül 2009, 14:30
Bilgiler Süper teşekkür ederim

barsus
07 Eylül 2009, 22:46
çok faydalı bilgiler sağolun..emeğinize sağlık

speirs
10 Eylül 2009, 06:09
güzel bilgiler fakat yazıyı keşke renkli yazmasaydın açık renklerde problem oluyor

MFM
17 Eylül 2009, 03:51
bugün motorumdan ilk uyarı geldi :S 70 le viraja girdim soğuk kanlı olmam ve bu forumda okuduklarım sağlımın bozulmamasına vesile oldu diyebilirim landcrusier kullananlar bilrler ayaklığı virajda motoru biraz fazla yatırdım hızlı olduğum için ayaklık yere sürttü ve motorun dengesini bozdu motor kaydı bende yavaşça direksiyonu çevirp kendimi kaldırdım ama motor yavaş kalmadı altımda sirkelendi okadar sıkı tutmuşum ki gidonu kollarım kasılmıştı olayı atlattıktan sonra motor sirkelenince yaklaşık 25 30 cm kadar seleden uzaklaştım :S çok şükür dengeli bi şekilde oturdum (düştüm) seleye hiç bişey olmamış gibi devam ettim ama aslında hiç bişey yapamıyordum :D:D:d olayı atlattıktan sonra vücudum boşaldı resmen... evet uyarıyı dikkate aldım artık motor fazla yatmıycak ve hızlı girilmiycek viraja aslında burda yazan bilgilerden birini uygulamadım ayağımı biraz dışarı koyup dönmem gerekiyordu böylece önce ayakkabımın yanı yere değicekti ve ben herşeyin farkında olucaktım ama ani olması olaydan sonra baya bir heycanlanmama sebeb oldu...
bu konuyu ve benzeri konuları açan her arkadaşa teşekkür ederim eğer bunları okumasaydım bu akşam burda olmak yerine büyük ihtimalle hastanede olurdum çünkü üstümde kasktan başka hiç birşey yoktu mesafe kısa diye koruyucu montu giymedim artık 50 metre bile gidicek olsam giyicem :cat:

kartal032
24 Kasım 2009, 21:26
işte konuun özeti " MOTORLA SAVAŞMAYIN ; KAZANAMAZSINIZ"

motorhocası
25 Kasım 2009, 00:56
Özlü sözler ve yoğun renklendirme emeği için teşekkürler::haapppy:

aynştayn
14 Aralık 2009, 01:07
en önemlisi yazmıyor özellikle klasik motorlar için

Slow ride take it easy (foghat)

güzel şarkı :bounce: