PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bi yakınını motosiklet kazasında kaybetseniz motordan nefret edermisiniz ???

mrsago
27 Mart 2008, 15:52
arkadaşlar dn bi kafede otururken garson masadaki kaskımı görüp bana şunu söyledi nefret ediyorum şu motorlardan.bunun zerine hiç sorgulamadan şu soruyu sordum hiç motosiklete bindinmi.aldığım cevap şuydu ben bu alete iki akrabamı kurban verdim.bu lafın üstüne bişe diyemedim ama şuda var ki hergn trafikte araba kazalarında 100 lerce insan hayatını kaybediyor ve bu insanların yakınları 4 tekerlere binmeye ve nefret etmemeye devam ediyor bu olayda beni çok üzüyor siz ne düşünrsnz die bi sormak istedim saygılarımla mrsago:rendeer:

byfurkan
27 Mart 2008, 15:59
ben şahsen öle bi durumda motordan nefret etmezdim. bir kişi yakınını motosiklet kazasında kaybettiyse motordan nefret etmesi çok mantıksız. aynen senin dediğin gibi araba kazalarında yakınını kaybedenler niye arabadan nefret etmiyor o zaman.

honda.cbr.125
27 Mart 2008, 18:25
bncede nefret etmek biraz alakasiz ama muhakkat etkilenir kisa bir sure ara verirdim yada motosiklete bindigimde birazz daha dikkat ederdim

atlantic
27 Mart 2008, 18:54
Hergün araba kazalarına yüzlerce kayıp verilmesi, arabanın motosikletten daha çok tercih edilmesinden ve arabalarda her geçen gün gelişen güvenlik önlemleri bence. Yok 45 tane airbag, abs, eds vs... Bunlar şoförleri rahatlatıyor ve nasıl olsa bütün güvenlik önlemi var arabamda, bana bişey olmaz diyerek pür dikkat kullanmıyolar arabalarını. Eğer 10 tane araba kazası oluyorsa belki sadece biri ölümlü oluyor. Açıkçası çok güvenli ve bu yüzden nefret edilmiyor, edilmezde. Ama motosiklet kazalarında yüzde çok daha fazla. Bu biraz da motosiklet kullanıcısına bağlı. Eğer tam korumalıysa bir iki kırıkla bu işten kurtulabilir. Buna rağmen halen kasksız, dizliksiz, eldivensiz, belliksiz dolaşanlara anlam veremiyorum. Yani kaportanın direk kendileri olduğu bir araçta, neye güvenerek, neye dayanarak bu kadar kendilerini riske ederler? Anlayamıyorum yaa?? Bunu bilen biri varsa açıklasın lütfen. Korumasız bir şekilde motosiklet sürüpte bu şekilde hayatını kaybeden bir çok insan var malesef. Bu insanların ailelerinin, akrabalarının, tanıdıklarının vs. motosikletten nefret etmelerini çok anlamsız buluyorum. Sonuçta davetiye çıkarılmış ölüme. Ama full korumayla bile bir kazada hayatını kaybeden birinin ailesinin motosikletten nefret etmesini de gayet doğal karşılıyorum. Çünkü açık ve net söylüyorum, motosiklete binmekten korkuyorum, ama binmeden de edemiyorum. Neyse çok uzattım. Allah kaza bela göstermesin hiç birimize de kimsenin ailesi üzülmesin, motosikletten nefret etmesin...

Sorunuzun cevabını vermemişim, hayır nefret etmezdim. Bu makinelerden nefret edilebilir mi? Ancak binen bilir...

fmgul
27 Mart 2008, 19:00
bncede nefret etmek biraz alakasiz ama muhakkat etkilenir kisa bir sure ara verirdim yada motosiklete bindigimde birazz daha dikkat ederdim

Sana tamamen katılıyorum, ben kendi motosikletime binmeye başlayalı henüz iki (2) yıl anca oldu ve 8-9 defa düştüm bunların sadece ikisinde süratliydim ve canımı acıtacak derecede de yaralandım ama yinede binmeden yapamıyorum, tabi ölüm olayı farklı, Allah korusun ailmden birini hayatına maal olsa ne düşünürdüm cidden bilemiyorum, hıımm yok sanırım şu pozisyonda vereceğim her cevap yanlış olabilir, o anki ruh halimin ne olacağını bile takmin edemiyorum

racingnofear
27 Mart 2008, 19:03
motosiklete binmeye devam ederdim.

rock_cym
27 Mart 2008, 19:04
Bende motosiklet kazasında amcamı kaybettim ve yakınlarım tarafından hep bi engel olarak gösterildi ama nefret etmedim etmemde...Bugün kullanıyorum,yarın da kullanacağım inş...

KARAKIZ
27 Mart 2008, 19:20
ben motosiklet kazasinda 1 yil icinde 3 yakin arkadasimi kaybettim. ister istemez motordan sogudum ama nefret etmeyi hic dusunmedim dusunmemde

attraction
27 Mart 2008, 19:36
arkadaşlar allah kimseye o acıyı yaşatmasın ve o durumda kalmayalım.

erman_erkan
27 Mart 2008, 19:49
dayımın oglu 2 yıl once kaza yaptı 8 takla attı r1 ıle schulbert kaskı ve kafa tası kırıldı 2 yıldır yogun bakımdaydı gectıgımız yaz kafa tası naklı yapıldı daha yenı yenı yuruyup konusmaya basladı soyledıgı sey tam olarak ıyılesıyım yıne motor alıcam oldu,,ve benımde motorum var ve nefret etmıyorum,,acıksa soylıyım allah korusun bır yakınımı kaybetseydım de yıne bınerdım

cbr125faik
27 Mart 2008, 20:25
bu farklı bı durum ınsanlar sadece motorun olum getırdıgıne ınanıorlar acaba akrabaları kasklarını takmıs montları dızlıklerı uzerlerıne gıyılı durumdamıydı...yada trafıkteyken noldu da ole oldu bunuda sorgulamak lazım bırazda bence...sucu motora atmak ne kadar dooru bılemıorum...ama ısı kuralına gore oynamazsan arabada kullanıo olsan hayat soz konusu....

sumensko
27 Mart 2008, 20:30
Kazada Motorun Ne Suçuvarki Nefret Edelim Suçlu Olan Ya Kulanan Yada Etrafıdaki Araçlar

thaii_vtec
27 Mart 2008, 20:43
Mesela ben kendi fikrimi söylüyorum...
4 tekerden kımse nefret etmez... neden etsin? sonucta 4 tekerleklı ölümlü bi kaza olması için cok hızlı yada cok serserice hareketler yapmak gerek... ama motorda öyle değil... bir zawallı gıbı ölüyosun organların bıle yerde parca parca... ayakkabının tekı yok... bunu goren aıle weya yakınları tabıkı o şeytan işi makinadan nefret ediyor... ben motor delisiyim... ama insanlarında hayatları gelecekleri var... hangi mantık akıl yada fikir bunu size sawunduruyo ben anlamış değilim... araba 4 tekerleklı we zaten ulaşım aracı... motosiklet genelde zewk ıcın kullanılan birşey... ben yakınımı bı motor kazasında kaybetsem motordan cekerım elimi ayagımı cunku onun ölümü bana onu kaybettırmiş olur... başkalarıda beni kaybetmesin diye bırakırım o motoru... zaten şuan satıyorum 250 cc lik cruiser ımı... cbr 125 e gecıcem hıc deglse daha kucuk motor... benım motorum cbr 125 lerı yıyo... cbr 125 cılerden bınen war benım motora... gayette begendı... neyse kımsenın hayatı motordan önemsiz değil...

ByPaTr10
27 Mart 2008, 20:49
abi motorunda sucu olabılır ve garsona sorsaydın korumalık takmıs mı akrabaları 40 ytl lık kasklar sayılmaz

thaii_vtec
27 Mart 2008, 20:51
abi motorunda sucu olabılır ve garsona sorsaydın korumalık takmıs mı akrabaları 40 ytl lık kasklar sayılmaz

pardonda 40 ytl lık kask takmasa noolcak? ölen kişi bi tek kafada kask war dıyemı ölmüyo sence? belku wucudunun bı yerıne bısey olucakta Allah korusun öyle ölücek onuda Allah göstermesin... arkadaşlar kimse motoru iyi bişey diye sawunmasın akıllı kullansan bıle mutlaka olcagı warsa bıseyın oluyor... Allah aşkına ya delikanlı gibi desenize... şeytan işi ama bende cok sewiyorum bırakamıyorum tutkum bu diye... garip garip cewaplar yazcagnıza gülüyorum sadece yaaa=))=)):):):)

fatihsevim
27 Mart 2008, 21:13
ben dedemi trafik kazasında kaybettim motorla giderken ön teker patlamış ama kask yokmuş olsa belkide yaşardı beyın kanamasından vefat etti(1968) daha babam o zaman 3 yaşındaydı fakat amcamda babamda motordan nefret etmiyor sadece temkinli sürüyorlar bence nefret etmek saçma onun yerine korumalık hakkında bilgi verse daha mantıklı olur

bart1969
27 Mart 2008, 22:13
dayımın oglu 2 yıl once kaza yaptı 8 takla attı r1 ıle schulbert kaskı ve kafa tası kırıldı 2 yıldır yogun bakımdaydı gectıgımız yaz kafa tası naklı yapıldı daha yenı yenı yuruyup konusmaya basladı soyledıgı sey tam olarak ıyılesıyım yıne motor alıcam oldu,,ve benımde motorum var ve nefret etmıyorum,,acıksa soylıyım allah korusun bır yakınımı kaybetseydım de yıne bınerdım
geçmiş olsun.nasıl olmuş kazası.
bir de 8 takla dediğine göre kameralara yakın bir yerde mi olmuş.yani mobesa kameralarına yakın felan mıymış acaba ?
acaba ibret olması açısından bu görüntüye ulaşma şansımız olabilir mi?

kıllıtarkan
27 Mart 2008, 22:25
daha bugün bir arkadaşımın söylediği cümleyi aynen alt yazı geçiyorum

Dünyanın en iyi motosiklet sürücüsü olsam yinede motora binmem :)

Fatih
27 Mart 2008, 22:29
otomobil mecburiyetten
motosiklet zevkten binildiği icin nefret etmek söz konusu olabilir.

o anki psikolojiği yaşamadan yorum yapmak manasız.
ama şahsi fikrim gerçekten yaknımsa vazgecerdim ben.

yalnız_adam
27 Mart 2008, 22:32
bende binerim .. belki öyle bir şey olsa araya bir zaman soğukluk girebilir ama bu geçicidir diye düşünüyorum...

muratdiksöz
27 Mart 2008, 22:34
Forum üyelerimizden (nickini vermemeyi saygı olarak varsayın)bir arkadaşımızın babası motosiklet kazasında vefat etmiş :(ve yıllar sonrası (2006)annesini ikna ederek ilk motoruna kavuştu ve hala kullanmakta.

Ama az önce de başka bir forumda dün gece bir arabanın sıkıştırması sonucu belden aşağısında ki yaralanmalardan dolayı yoğun bakımda olan arkadaşımızı yitirdiğimizi okudum:salut:
dahası kazaya sebebiyet veren araç kaçarak (şimdilik)izini kaybettirmiş:pale:

digi_boy26
27 Mart 2008, 22:36
valla şahsen kaza yapmış biri olarak etkilenirdim açıkcası. zaten etkilendim de :pr: kendini bilmez geri zekalı bi araç şöförünün geri geri manevrası ona ağır patladı. biraz motordan tırstım valla. özellikle trafiğin sıkışık oldugu bölgelerde hızımı oldukça azaltıyorumki motoru urdurması kolay olsun.

cevaba gelcek olursam nefret etmezdim. zaten süratli bi motorum yok. o cafe'ci arkadaşın akrabası artık neyle kaza yaptıysa hayatını kaybettirecek kadar kaza yapmış ve koruması da yetersizse eğer (allah korusun) 50cc scooterla da kaza yapılırsa eğer ölümle sonuçlanabilir. koruma koruma koruma. en az kask gerekli :)

viper_1
27 Mart 2008, 22:41
Arkadaşlar; artık hobi ve tutku'dan ziyade insan psikolojisine girmeye başladınız.
Herkes istediğini sever, istemediğini sevmez.
Mesela ben futbolu sevmem, yanından bile geçmem. Ama futbol oynayan, futbol uğruna canını veren yüzlerce, binlerce insan var. Motosiklet olayı da bunun gibi. 4 milyar insanın da sevmesi heralde mümkün değil. Elbet sevmeyenler olacak. Elbet nefret edip uzak duranlar olacak. Bu normal bişey.

Ha şunu yorumlamışsınız ; otomobil , yani halk dilinde araba sürmek, kaza yapmak ve ölmek ; normal birşeymiş gibi geliyor. Sanki o ölüm çok zor, imkansız ama motosiklete binen her kişi ölüyor gibi gözükmekte...

*Trafik kazasında vefat etti. (Allah rahmet eylesin)
*Motosiklet kazasında öldü. (Hadi be. Kötü yaa. Tehlikeli birşey)

Tabiki otomobil kazalarında ölüm riski daha az gibi, ama her motosiklet bir ölüm makinasıdır denemez...
Bunu, dış dünyaya aşılamak gerektiğini düşünüyorum.

Saygı, sevgi...

asfalt meleği
27 Mart 2008, 22:58
bu boş bir küsme olmuş.. hele ki bu şekilde garip bir cevap ancak garip fikriyatlı birinden çıkabilir.. o zaman çoğu kişinin arabaya bile binmemesi lazım. trene, uçağa da öyle..
hatta ve hatta kalp krizi neticesiyle ölen akrabası olanlar, kalplerini çıkarıp atabilirler.. yada sigara yüzünden akrabası ölen insanlar sigara içmeyip, içtirmesinler..
üniversitede en sevdiğim sınıf arkadaşlarımdan biri bir fabrikanın çatısından düşerek öldü.. işim gereği bazen oldukça yüksek yerlere çıkmam gerekiyor. her seferinde de aklıma rahmetli arkadaşım geliyor. ama hayır bundan nefret etmiyorum. dikkatliyim sadece.. yaz kış altı krampon gibi olan botlar giyerim, takım elbisenin altına bile.. buna göre bende yüksek yerlere çıkmaktan nefret edeyim tam olsun..

lokmanhekim
27 Mart 2008, 23:05
arkadaşlar ben rahmetli babamı motosiklet kazasında kaybettim allah nur içinde yatırsın çok beğenerek aldığı moped motorla yoldan karşıya gecerken kargo kamyonu çarpmıştı 2000 yılın da ve ben halen motora binmekteyim hiç soğumadım yalnız aşırı derecede dikkatim arttı motor kullanırken her zaman karşım daki sürücüleri acemiymiş gibi düşünerek dikkatli bir şekil de kullanıyorum aradaşlar kazaların çoğu hatalı sollama ve aşırı hız nedeniyle olduğu kanaatindeyim lütfen kuralları ihlal etmeyelim kurallara uyduğuğmuz şekilde kaza riski minimum seviyeye inecektir...

ByPaTr10
27 Mart 2008, 23:25
abi nasıl bırakıp gıdıolar ya hıc mı vıcdanları yok mu

s3ns4t10n
27 Mart 2008, 23:29
Allah korusun arkadasım bu nasıl soru yaa..

41calamity41
27 Mart 2008, 23:31
ewt arkadaşlar herkesin hemen hemen motordan tanıdığının akrabasının vs acıları olmuş ama araçlarda motorları bir taşıt gibi görmüyorlar ve motorla bi kaza olduğu zaman hemen garanti suç motordadır deniliyo geçen petrole girdim cbr 600 lü bi motorcu abiyle konuştum adam diyo kırılmadık kemiğim kalmadı çenesini oyna tıyo katır kutur ses geliyo ve adamın bana dediği şu ölcemi bilsem motoru bırakmam diyo artık siz düşünün bide şu var tabi çin motorları piyasaya girdi herkes motor aldı öyle yada böyle hayatında motora binmemiş adam hemen bi scoter aldı ve hiç tek nik bilgisi olmadı ğı halde trafikte çıktı ben burda bu şekilde iki kişiyi kaybettim tanıdığım he yanlış anlamayın scotercı aarkadaşlarım herkes için demiyorum bazı insanlar

ilhan_67
27 Mart 2008, 23:46
Bence o kişi yanlış düşünüyor, eğer akrabaları bir yolcu otobüsünde veya trende, gemide, uçakta kaza geçirmiş olsalardı bu araçlardan da nefret edermiydi? Ben sanmıyorum. Öyle kazalar görüyoruz ki hiç araca

binmeyip kendi yolunda yürüyen ve araçların yoluna dahi çıkmayan insanlar kaza geçiriyor. Motosikleti suçlamak kolay tabi. Çünkü motosiklet (bana göre) bazılarına göre ulaşılması güç, hatta imkansız bir araç.

Bazı insanların içinde motosiklete karşı çok büyük bir arzu olduğu halde sırf çevresinin baskısından korktuğu yada çekindiği için bu arzusunu bastırmak zorunda kalır. Bence kazalar kaderdir ve olacaksa olur.

Ne yaparsak yapalım önüne geçemeyiz.

Tam bu konu ile ilgili eskiden büyüklerimin anlattığı bir hikaye geldi aklıma. Paylaşmak istiyorum.

"Adamın birine rüyasında gördüğü ak sakallı bir ihtiyar ölümünün sudan olacağını söylemiş. Adam bunun üzerine sudan uzak durmaya başlamış. Hatta denizden, dereden, gölden uzak bir köye yerleşmiş.

Bir gün tarlada gezerken ayağı takılıp yüzükoyun düşmüş ve bayılmış. Bu esnada burnu bir gün önce yağan yağmurla gölcük olan bir hayvanın ayak izine denk gelmiş ve orada boğularak ölmüş."

Yani ne yaparsak yapalım kaderden kurtulamayız. Ama kader diye önlemimizi almayacakmıyız? Tabiiki alacağız.

Takejiro
27 Mart 2008, 23:52
her kaza bir tecrübe oluyor, en acı tecrübeyi yaşatmasın allah...

ben de ilk defa motosikletimi aldıktan 1,5 ay sonra düştüm ve hastanelik oldum. koruma olarak sadece kask vardı, otoyola çıkan sapakta virajı alamadım ve motorla beraber refüje kadar sürüklendim. kafam refüj arasına sıkıştı, boşluğumu da refüj ayağına çarptım.

sonuçta kask hayatımı kurtarmıştı, kalkıp kanamam ya da çok fazla ağrım olmadığı için yoluma devam etmiştim. motora da birşey olmadı allah'tan, sadece çizik ve ayna yamulması vardı :)

neyse, böyle hafif ağrılı 5 günün sonunda nefes alamamaya başladım, apar topar hastaneye gittik gece. ciğerim kan toplamıştı ve sol koltuk altımdan takılan hortumla ciğere toplanan yaklaşık 950 cc kan alındı. 3 gün hastanede kaldıktan sonra 1 hafta da evde istirahat verdiler.

ama nasıl bir aşk ya da nasıl bir bağlılıksa bu, daha hastanedeyken bile "motora binecem ben!" diyordum hasta bakıcılara :) o 1 ay nasıl geçti bilmiyorum ve daha fazla dayanamadım tam iyileşmeden yeniden motora bindim.

olayın üzeriden 5 ay geçmesine rağmen hala kaburgamda etkisi var ama buna rağmen motordan nefret etmek yerine hava güzel olsun da yine motoruma binip okula gideyim diye can atıyom :mrgreen: tabi bu sefer çok daha dikkatli ve full korumalı kullanıyorum.

sigara tiryakileri gibi nefret etmek bir yana, zararı olsa da seviyoruz 2 tekeri :)
4 teker daha korumalı olsa da benim içim daralıyor trafikte 4 tekerle!
hele otobüslere hiç katlanamıyorum, hem ağır hem de her durakta duruyor :P

Efedrin
27 Mart 2008, 23:57
Kaybettiğim Kişimim ruhunu yasatmak ıcın dusunmeden surmeye devam ederım akadaslar:pale:

Özer
28 Mart 2008, 00:15
motosiklet kazalarında yakın arkadaşlarımızı kaybettiğimiz gerçek ve biran için tereddüte düşmedim/dik diyen çok az insan vardır!
Motosikletten nefret etmek için geçerli bir neden olduğuna inanmıyorum çünkü sürücü ne isterse onu yapıyor sadece.

Nefret etmek yersiz bence.çok daha dikkatli kullanalım ki,sevdiklerimizi üzmeyelim.

melocann
28 Mart 2008, 00:21
fatih sevim benim amca oğlu olur onund yazdığığı gibi dedemi motor kazasında kaybettim ne babam ne amcam nefret etti motordan sadece temkinli biniyorlar

bende 10.ayda kaza yptım hayatımı kask kurtardı ama motordan hiç nefret etmedim ama biraz soğudum bu esnada gkn'la msn'de konuştuk onun soylediği bi söz hala aklımdan cıkmaz

ölüm soğuk hayat sıcaktır sen ayağa kalk yine motor dersin

dedi ve bu sözden sonra aradan 1 ay geçti ben kendimi motor düşünmekten alamadım şimdi hala motor kullanıyorum buyutmeyi bile düşünüyorum

ztetikli
28 Mart 2008, 00:36
benım motorla tanısmama dayım vesıle olmustur kı kendısı bır motor kazasından sonra 12 gun yogun bakımda kaldı :salut: ne ben motordan nefret ettım ne o duzeldıgınde yaptıgı ılk sey yenı aldıgı motoruna keyıfle bınmeye devam etmek oldu kısacası kaderın onune gecemezsınız

ozrace
28 Mart 2008, 00:39
peki sorsaydın o garsona korumaları tammıydı?

asfalt meleği
28 Mart 2008, 01:28
birde sormak lazım kaçı gerçekten koruma kıfayetlerini giyiyordu o sırada.. yada kaçı dikkatliydi..

mterayes26
28 Mart 2008, 01:51
arkadaşlar dn bi kafede otururken garson masadaki kaskımı görüp bana şunu söyledi nefret ediyorum şu motorlardan.bunun zerine hiç sorgulamadan şu soruyu sordum hiç motosiklete bindinmi.aldığım cevap şuydu ben bu alete iki akrabamı kurban verdim.bu lafın üstüne bişe diyemedim ama şuda var ki
hergnetrafikt araba kazalarında 100 lerce insan hayatını kaybediyor ve bu insanların yakınları 4 tekerlere binmeye ve nefret etmemeye devam ediyor bu olayda beni çok üzüyor siz ne düşünrsnz die bi sormak istedim saygılarımla
mrsago:rendeer:

benım hiç anlayamadıgım tek nokta burası

peki sorsaydın o garsona korumaları tammıydı?

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat:

jackaan
28 Mart 2008, 02:13
ben bır arkadasımı kaybettım ama motorun sucune nefret etmemı saglasın

erman_erkan
28 Mart 2008, 11:48
geçmiş olsun.nasıl olmuş kazası.
bir de 8 takla dediğine göre kameralara yakın bir yerde mi olmuş.yani mobesa kameralarına yakın felan mıymış acaba ?
acaba ibret olması açısından bu görüntüye ulaşma şansımız olabilir mi?

malesef ulasma sansım yok cunku kazayı almanya'da otobanda yapmıstı, ve bılıyorsunuzkı almanya'dakı otobanda hız sınırı yok hızlı gıderken bır tır soforunun sıkıstırması sonucunda barıyere carpması ıle kaza oluyo, ve dıp not eklemeyı unutmusum bır oncekı mesaja suan kafa tasının nakıl olan bolgesınde BMW kaportası var:queen::queen:

34_AK_027
28 Mart 2008, 12:01
bence tez şu...arabada insan qüne %99 qüwende başlarken, motosiklette baştan %99 riskle başlanıyor...özü bu sanırım...

ferhat1972
28 Mart 2008, 16:58
merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim ne yazıkki mondial 151 rs sahibiyim konuya gelince motorsiklet kazasında yakınımı kaybetsem yinede nefret etmem:salut:

muratx22
29 Mart 2008, 23:46
öğle birşey olsaydı motordan nefret etmezdim hatası vardır kaza yapmıstır yani onun başına gelen illakide benim basıma gelicek diye bir olay yok yani ben böyle düşünüyorum.

Mert
29 Mart 2008, 23:57
eğitim şart insanların beynine yer etmiş motosiklet ölüm diye
tutanklarda belli en çok kazalar 4 tekerli araçlar da oluyor bil hassa uzun yok otobüslerinde ama gene en çok tercih edilen seyahat türü gene onlar
herkez ezbere konuşuyor
yemekten zehirlenerek ölse bir insan kimse yemek yemiyecekm ozaman
tabiki yemeye devam edicek ama yediklerine dikkat edecek
buda bence aynı şey işte

mrsago
01 Nisan 2008, 00:23
arkadaşlar bikaç kardeşim sorsaydın korumalıkları varmıymış demiş bende bunları sormak için ertesi gn aynı kafeye gittim zaten genelde takıldığım bi kafe tam konuyu açtım sormak üzereyken o yakınım die bahsettiklerinin birinin eşi dierininde çok yakın bi akrabası oldunu örendim ve dier kişi arkasında öksz bi çocuk bırakmış bunun zerine lafım ene boğazımda düğümlendi ve sustum :salut:

blck_chopper
01 Nisan 2008, 01:21
ben vazgeçmezdim sadece daha dikkatli olurdum bundan ders cıkaramayanında zaten sonu ölüm olur ........... ben bunu düşünom paylaşım için ::thanks: