PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizde scooteri motosikletten saymayanlardan mısınız??

Sayfa : [1] 2

szr
21 Mart 2008, 15:09
Evet arkadaşlar; çok sık rasladığım bi tabir var son günlerde , scooter da motor mu ya veya tabureye oturulur gibi motora mı binilir; ya da vitesliye bineceksin ki motosiklet kullandığını hissedesin vs.vs. gibi

Size sorsam siz scooter ı motosikletten sayıyor musunuz ; yoksa 2 tekeri olan gaz verdin mi giden, frene bastın mı duran , günlük iş görmeye vs.vs. işlere yarayan bi alet olarak mı görüyorsunuz:)

ExTReMa
21 Mart 2008, 15:13
Motoru olan 2 tekerlekli herşey motosiklettir :)

rx-poyraz-rx
21 Mart 2008, 15:20
Scooter Motorsikletleri Herkes Hafife Alıyo Ama Cok Tehlıkelı Motorlar Scooterleri Yatıramassın Fazla Cabuk Kayar Kullanımı Hem Kolay Hem Zor Motorsikletler Yani

byfurkan
21 Mart 2008, 15:26
tabiiki scooter de bir motosiklettir.
sonuçta 2 tekerlimi evet rüzgarı yiyomusun yiyosun daha ne o zaman:farao:

345
21 Mart 2008, 15:28
pek ciddiye alınmayan motosiklet türü olsada şehir içinde bir numara. maxi scooterlar hariç küçükler bence şehirler arası yollar için uygun değil...ama scooterda motosiklettir bunu inkar eden çıkmaz heralde...

ulkumuz
21 Mart 2008, 15:28
scooter motor değilse otomatik vites araba da yoktur

playboy_77
21 Mart 2008, 15:33
çok saçma bir anket bence.(hazırlayan için değil böle düşünenlere sözüm) scooter motorsiklet değildir diyen arkadaşlar sorsun kendine acab ben motorsikletçimiyim diye...otomatik vitesli arabalarda ozaman araba değil,aslında onlarda tekne :queen: oylama sonucu %75 motosiklettir %25 değildir diye sonuç çıktı.demek ki böyle düşünenler var aramızda.:pr:

racingnofear
21 Mart 2008, 15:34
benim scooterım var kapının önünde brandası çekilmiş bi şekilde yatıo motorsiklet demeye bin şahit lazım vitessiz motorsiklet olmaz onla trafiğe çıktığımda kendimi ezik hissediyorum ve çoğu araçlar beni yolda sıkıştırıyor.:farao:scooter bisikletten farksızdır.

byfurkan
21 Mart 2008, 15:44
benim scooterım var kapının önünde brandası çekilmiş bi şekilde yatıo motorsiklet demeye bin şahit lazım vitessiz motorsiklet olmaz onla trafiğe çıktığımda kendimi ezik hissediyorum ve çoğu araçlar beni yolda sıkıştırıyor.:farao:scooter bisikletten farksızdır.

ne demek scooter bisikletten farksızdır böyle saçma bi düşünceye nasıl varabildiğini öğrenebilirmiyim:pr:
scootere binerken kendimi ezik hissediorum demişin niye ezik hissedesin ezik hissediosanda binme o zaman!

racingnofear
21 Mart 2008, 15:46
ne demek scooter bisikletten farksızdır böyle saçma bi düşünceye nasıl varabildiğini öğrenebilirmiyim:pr:

çhok kolay scooterdaki hızı ben bisiklettede yaparım

playboy_77
21 Mart 2008, 15:48

bir nexus 500 yada bugram 650'nin yaptığı hızı yapabilecekmisin acaba:queen: herhalde bisikletle 160-180 görüyorsun sen bu kadar iddalı konuştuğuna göre :queen: (nelere kaldık allah'ım..sen yardımcımız ol)

racingnofear
21 Mart 2008, 15:52
bir nexus 500 yada bugram 650'nin yaptığı hızı yapabilecekmisin acaba:queen: herhalde bisikletle 160-180 görüyorsun sen bu kadar iddalı konuştuğuna göre :queen: (nelere kaldık allah'ım..sen yardımcımız ol)

olabilir ama ben benim motorumdan söz ediyorum bence scooter üretimi kaldırılsın

rx-poyraz-rx
21 Mart 2008, 15:55
Dostum Bırak Bu Işleri Yaw Senin Scooter Küçükse Büyükleri De Var Mesela 125-150 Cc Scooterler 120 130 Yapıo Bu Da Gayet Güzel Bir Hız Scooterleri Kötüleme

byfurkan
21 Mart 2008, 15:56
nasıl yapıcaksın bisiklette 100-120 merak edioyorum:pr:

racingnofear
21 Mart 2008, 15:58
Dostum Bırak Bu Işleri Yaw Senin Scooter Küçükse Büyükleri De Var Mesela 125-150 Cc Scooterler 120 130 Yapıo Bu Da Gayet Güzel Bir Hız Scooterleri Kötüleme

vitesli olsa sözüm yokta vitesli olduğu için özelliği kaçıyo motorsiklet havasını vermiyor motora bindiğin zaman hakkını vereceksin.

byfurkan
21 Mart 2008, 15:59
olabilir ama ben benim motorumdan söz ediyorum bence scooter üretimi kaldırılsın

neden kaldırılsın scooter üretimi olaylara sadece kendi pencerenden bakmıyacaksın. scooter kullanan yüz binlerce kişi var!

TanImsIz
21 Mart 2008, 15:59
Siz motor deyince sadece 1000RR R1 felan aklınıza geliyor galiba! Scooterda kendi kültürünü hayran kitlesini yaratmıs bi motosiklettir..Siz istesenizde istemesenizde!

Bu resimdeki makinede bi scooter, ve şuan piyasada olan orta siklet naked motorlar kadar güçlü ve en az onlar kadar viraj yapabiliyor..

http://www.racewaynews.net/immagini/articoli/1215/1a.jpg

playboy_77
21 Mart 2008, 16:00

senin motorun ufak CC diye firmalar şimdi sana özel scooter üretimini kaldırsın mı :silent: büyüde gel ufaklık.böle saçma sapan sorular meşgul etme..sinirlerimi bozdun böle saçma düşüncelerle zaten..tartışması bile olamayacak konuda üzerinde neler konuşuyoruz yaaa :pr:

OGLUMVE BEN
21 Mart 2008, 16:09
scootere binerken kendimi ezik hissediorum demişin niye ezik hissedesin ezik hissediosanda binme o zaman!

bence hemen sat satki içindeki motor sevdası bitsin bari zaten bi işe yaramıyormuş :queen::queen::queen::queen:

emin_arikoglu
21 Mart 2008, 16:10

harbi saçlamadın şimdi :farao:burgman 650 da scooter, yamaha x-max 400 de, piaggio x9 da, hadi bisikletle geç bakalım :queen:

atlantic
21 Mart 2008, 16:30

Senin tabirinle otomatik vitesli arabaları da piyasadan kaldırsınlar o zaman, üretimini durdursunlar yani. :) çok komiksin yaa. Senin scooterın 50cc falan sanırım? Bırak yatsın zaten kullanma onu, yorma boşa. Bisiklete bin sen. :bounce:

CaBRioLeT
21 Mart 2008, 16:45
vites değiştirerek motora daha hakim olabiliyorsunuz kendinizin bir parçasıymış gibi hissedebiliyorsunuz ok ama scooter a motor demiyen zihniyet çok sığ kalmış beyinler için geçerli olup motorcu ruhunu fatboyunun tepesinde american çöllerinde gitmek olduğunu sanan şahıslar oluyor genelde :) kimse alınmasın dostlar...hepinizi seviyorum.

tubis
21 Mart 2008, 16:48
Ciddiye alıp mesaj bile yazmayacağım ufaklık sana :P

Scooter tabii motosiklettir.. Ama tarz meselesi, mesela ben vitesli motosikleti daha çok seviyorum.. Ama sccoter şehir içinde olmazsa olmaz.. :cat:

szr
21 Mart 2008, 16:55
Ben de bi örnek veriyim; Geçen hafta bi arkadaşımız , nicki aklımda değil, Honda'nın 2008 model fiyat listesini bizzat sitesinden buraya aktararak topic açmıştı ama bütün motosiklet tiplerinin fiyatlarını aktarmasına rağmen scooter fiyatlarını ya unuttu ya da es geçti; bu da beni biraz düşündürdü açıkcası, scooterlar adamdan sayılmıyor mu diye bi düşünce kafamı sardı...

VaScO1925
21 Mart 2008, 16:56
Ben de bi örnek veriyim; Geçen hafta bi arkadaşımız , nicki aklımda değil, Honda'nın 2008 model fiyat listesini bizzat sitesinden buraya aktararak topic açmıştı ama bütün motosiklet tiplerinin fiyatlarını aktarmasına rağmen scooter fiyatlarını ya unuttu ya da es geçti; bu da beni biraz düşündürdü açıkcası, scooterlar adamdan sayılmıyor mu diye bi düşünce kafamı sardı...

evet haklısın ama atlamış bence çünkü cbf 150 nin de fiyatını eklememıstı ben ekledım.. scooterları motosikletten saymıyor düşüncesine gireceğini sanmıyorum arkadasımızın :cat:

saymayanlara bakın hele :farao:

Hayır , scooter ın motosikletle alakası yoktur.
FireStarteR, racingnofear, sey_47, spawnem, tutku_rr, yakuza42

sheltox
21 Mart 2008, 16:58
yha bu soruya yeterli cvp zten verilmis daha fzlasina gerek yok sanirim bnce scooter dan ziyade su altlarinda olup racing kafalarinda ne kask nede ustlerinde mont olmadan dazlak dazlak dolasip kendini motorcu sayan ve kucuk cc leri asagilayanlar warya esas onlar motorcu diil nerdenmi cikti wala nezmndir gicik oluodum o tiplere burda da soliim dedim:)

34_AK_027
21 Mart 2008, 16:59
puahahahahahhaahhaha :)

yemişim ben bunu diyenleri...laf ola beri qele...

-BSI-
21 Mart 2008, 17:02
http://img229.imageshack.us/img229/233/yuvacik046mv4.jpg (http://imageshack.us)

Scooterla viraja girilmezmi :) Vallahide billahide yalan. Son gezimizden. Yuvacık barajına giderken.

novaJRdeli
21 Mart 2008, 17:12

bence senin altına goldwing verseler sen yine ezik hissedersin.önemli olan ne sürdüğün değil neyi neler hissederek sürdüğündür...

ocean84
21 Mart 2008, 17:12
bu genc ınsanın takındıgı tavır ve aktardıgı dusunce turkıyede yasayan ve hıcte azımsanamıcak kadr cok olan ınsanların gorusudur.kucuk cclı yada scoterlara dısarıdan ınsanların nasıl baktıgını gosterıyo bıze.bu genc arkadasla aynı seylerı dusunmuyorum bunu bastan belırteyım. burda ınsanlara bazı sorular sormak gerekıyo bence (tabı kendımızede )

motorsıklete ne ıcın bınıyosun sevdıgın arzuladıgın ıcın mı araba almak ıcın paran yetmedıgı ıcınmı yada ekmek parası kazanmak ıcın mı yada sırf hız tutkunu tatmın etmek ıcın mı (pılotlar genede yapıyo) yada mıllete hava atmak ıcın mı

eger arzuladıgın ıcın bınıyosan ha 1000 lık bı makına ha bı mobılet sonucta aynı sey. ekmek parası kazanmak harıcındekı dıger secenekler ıcın bınıyosan hayatınla kumar oynuyosundur. en kısa zamanda motoru sat ve turkıyedekı ımajımızı kotuleme.

black bord
21 Mart 2008, 17:53
:cat::cat:
Evet arkadaşlar; çok sık rasladığım bi tabir var son günlerde , scooter da motor mu ya veya tabureye oturulur gibi motora mı binilir; ya da vitesliye bineceksin ki motosiklet kullandığını hissedesin vs.vs. gibi

Size sorsam siz scooter ı motosikletten sayıyor musunuz ; yoksa 2 tekeri olan gaz verdin mi giden, frene bastın mı duran , günlük iş görmeye vs.vs. işlere yarayan bi alet olarak mı görüyorsunuz:)

Merhabalar bence bugün kullanmayı başardığımız motorları scooter e borçlu olduğumuzu düşünüyorum ayrıca şehir içi için bence mükemmel bir araç insanlara büyük kolaylık sağlıyor ben şu anda gsxr 600 kullanıyorum ama başlarken bu tarz bir motorla başladım.Bence insanların motorcuları aykırı gördükleri bir toplumda kendi içimizde tartışmaya gireceğimize destek olmamız lazım unutmayalım önemli olan motorların kuvvetleri deyil insanların kaynaşması!!!!!!

darjeling
21 Mart 2008, 18:08
benim scooterım var kapının önünde brandası çekilmiş bi şekilde yatıo motorsiklet demeye bin şahit lazım vitessiz motorsiklet olmaz onla trafiğe çıktığımda kendimi ezik hissediyorum ve çoğu araçlar beni yolda sıkıştırıyor.:farao:scooter bisikletten farksızdır. Millet deliye hasret biz akıllıya...

alonso
21 Mart 2008, 18:27
kusura bakmayın ama çok saçma olmuş bence eğerki scooteri burda motortan saymayan olsaydı böyle bir topik açılmazdı

Marv
21 Mart 2008, 19:05
Bence her motorun ayrı bir zevki var.büyük motor almama rağmen scooterımı satmadım çünkü trafikte olsun virajlı yollarda olsun karda buzda olsun:) scooterın zevki apayrı.ama scooterı motosiklet kategorine koymamak abeste iştigal eder vites ve oturma pozisyonu hariç hiç bir fark yok.r1 dede cok yatık oturuyosun onuda cıkaralım o zaman motosiklet kategorisinden yada cross motorları.böyle bir ayrım yapılamaz sadece kategori farkı olabilir.

Apprentice
21 Mart 2008, 19:06
Her lafa cevap verilir mi?
Bisikletle aynı hızı yaparım diyor, ezik hissediyorum falan diyor genç arkadaş. Herkes atlamış bırakın biraz mantığı değişsin, kendine gelsin, sonra kaale alırsınız.

Başlığı açan arkadaşa söyleyeceğim ise;
Scooter'i motordan saymama gibi bir durum olmadığıdır.
Kullanıcısı, beğeneni başka olabilir veya iki tür de beğenilebilir. Ama bu sayılmadığı anlamına gelmez.

Deryali
21 Mart 2008, 19:11

Dostum senin altında 1000cc 180 beygirlik bi makine duruyor. Elbetteki senin tarafından bakınca haklı gözükebilirsin. Ancak unutmamak gerekir ki
Örnepin beverly 500 40 beygir gücünde bi scooter motosikler 180 basıyor ve şehir içi olsun şehirler arası olsun oldukça performanslı ve vazgeçilmez bir motor. Ben racer kullanamıyorum belki ancak scooter üretimi kalksın diyebiliyorsan o halde biz scooter kullanıcıları yayan kalacağız demektir.

41calamity41
21 Mart 2008, 19:34
ya tabiki motordan sayıyoruz milletin sade ötmesi o nları diyenlerin belki motoru bile yok ama sade kullanımı basit olduğu için öle diyolardır sanki 600cclik scooter motor yok

Burhansefa
21 Mart 2008, 19:42
hahaha eğlence varmış burda

acayip zevkli oluyo böle saçmalayanları okumak ve tabi site üyelerinin de ona cevap yetiştirmeye çalışması ayrı bir zevk katıyo

durun durun bende cevap vercem bu arkadaşa

bence sen bi şekilde dikkati motosikletine çekip

acaba bunun motosikleti neymiş dedittirip Motosikleti: kısmındaki R1 i okutturmaya çalışıyormuşsun gibi hissettim

Ne dersin???

edit: bir diğer konu ise gerçekten R1 in olup olmadığı

şimdi bunu kanıtlamak için herhangi bir r1 in üstünde çekilmiş resmini siteye upload edebilirsin (video da olabilir) evet asıl mesele de buydu dimi r1 inin olduğunu 7 cihana duyurup prim yapmak istiyordum sonunda bu da oldu benim sayemde hadi yine iyisin:cat:

aman allahım çok güzel teori üretiyorum bu akşam formumdayım:mrgreen::mrgreen:

asm
21 Mart 2008, 19:49
Scooterlar hava atmaya gelmez de onun için bazıları onu sevmez :)

Motosiklet, 2 tekeri olan ve bir motora sahip bir aletse scooter da motosiklettir.

Otomatik (CVT) şanzımana sahip olması buna engel değil. (hani bazıları ara gaz vermek için vites ister ya :))

Neymiş efenim vites olacakmış :)

O zaman otomatik vitesli arabalarda kendine bir kategori bulsun :)

Scooter kadar sağa sola koşuşturmak için pratik bir alet yoktur.

-Sele altı geniştir kaskınız sığar.(kaskın içine cüzdan,cep telefonu falanda koyarsınız)

-Gidon ile sele arası boşluğa ayağınızı koyarsınız ve bilimum eşyaları oraya da sığdırabilirsiniz.

-Ayaklar yanda değilde ortada olduğu için yağmurda çamurda paçalarınız batmaz,soğuk havada dizleriniz daha az üşür (direkt rüzgara maruz kalmadığı için)

-Zinciri yoktur. Yağmur yağdı,çamur sıçradı diye zincirini temizleye,yağlamaya uğraşmazsınız.

-Az yakar ve bakımı kolaydır. (bazı Çin malları için ne yazıkki aynı şeyleri söyleyemeyeceğim)

-Çok yorgun bir halde bindiğinizde vitesli motorlar gibi debriyajla,vitesle uğraşmazsınız. (Sıkışık trafikte dur kalk yapanlar bunu iyi bilir)

Daha pek çok artısı var ama bu kullanandan kullanana değişir.

Şahsen benim asla vazgeçemeyeceğim bir motosiklet türü bu scooter.

"Motosikleti" kısmında Yamaha R1 yazan ve ayrıca bir scootera sahip arkadaşın dediklerini ciddiye almıyorum.

Kendini ezik hissetme olayı apayrı bir olaydır. Kendini scooterda ezik hisseden adam racinge geçtimi de başkalarını ezer -havası ile- muhtemelen!

Yahu işe bak. Bende diğer motoruma binerken 1-2 kişi dönüp bakınca utanıyorum yeminle (ya adamın alacak parası yoksa da içi gidiyorsa diye)

Ama bazısı da kendini ezik hissediyor kardeşim. Ezik hissediyorsan paranı boşa harcamayacaksın.

Ben dağlık taşlık bir yola sapayımda scooterla, peşimden bir 600,1000RR ,R6,R1vs. gelsin hadi bakalım. :)

İşi hava atmak olan adam scootera binmemeli hakkaten... (500cc maxi scooterda olsa "abi bi gaz versene" diyen çıkmaz.Yalan yok.)

Bandit
21 Mart 2008, 19:53
Olurmu hic ole sey. Yeter ki motosiklet askina kalbinde bi yer olsun . Modelinin tipinin ne onemi var. Bir keresinde Eceabat da bir amcama rastlamistim giristeki Total da .Amcamda eski bi mobilet vardi ole gunluk islerinde kullandigi pasli falan. 15 senedir binermis o mobilete.Azim acik kaldi. 2 senede bi motosikletini begenmeyipde degistiren genc motorcular okusunda utansin.Buyuk saygi duydum . Birakin bunlari . Scoter hem cok kullanisli bi motordur. Her motorunda bi tabiati vardir ve ona gore davranmak lazim.

Mustafa ÖZEN
21 Mart 2008, 20:04
vitesli olsa sözüm yokta vitesli olduğu için özelliği kaçıyo motorsiklet havasını vermiyor motora bindiğin zaman hakkını vereceksin.

Sen süratle kafanı bozmuşsun yavaş giden aletleri motordan saymıyorsun.Senin sonunu hiç iyi görmüyorum.Biz çok senin kafada olanları cenaze kırıcılarla yoldan topladık.Aman dikkatli ol:pale:

Büyük bir ihtimalle senin f1 in deil bisikletin bile yoktur.:queen::queen::queen::queen:

bart1969
21 Mart 2008, 20:14
Motoru olan 2 tekerlekli herşey motosiklettir :)
tanım doğru ise resimdeki biraz fazla tekerden kaybediyor:
http://img441.imageshack.us/img441/3316/468vvim4.jpg
ya motosikletti değildi bilmiyorum ama birazcık sportif olcak,otomobiller tarafından accık ciddiye alıncan bence.

PIERzig
21 Mart 2008, 20:18
tanım doğru ise resimdeki biraz fazla tekerden kaybediyor:
http://img441.imageshack.us/img441/3316/468vvim4.jpg
ya motosikletti değildi bilmiyorum ama birazcık sportif olcak,otomobiller tarafından accık ciddiye alıncan bence.

Tekerlek açısından bakılırsa bu da Tır klasmanına giriyo o zaman 10 tekerlek:P

srhtsglm
21 Mart 2008, 20:20
gereksiz bir konu boşa kaybedilen zaman:farao:
hatta halk diliyle delinin biri kuyuya taş atmış varın gelin gerisini siz getirin.
hayat değişik tarzlar değişik keyflerden ibaret herkes bir değil birinin sevdiğini birinin sevmesi gerekmez.

Rain
21 Mart 2008, 20:33
Scooter Motorsikletleri Herkes Hafife Alıyo Ama Cok Tehlıkelı Motorlar Scooterleri Yatıramassın Fazla Cabuk Kayar Kullanımı Hem Kolay Hem Zor Motorsikletler Yani

Yapmaa yaa??
http://www.racewaynews.net/immagini/articoli/1215/3a.jpg

Bisikletle geçen arkadaş

http://img518.imageshack.us/img518/8598/103bigsmalljt3.jpg

ilk motosiklet viteslimiydi?

banistercaq
21 Mart 2008, 20:43
hehe scooter nasıl yatırılamaz :S
Bir motosikletin kaymasının sebebi lastikleridir. kalitesiz lastikli vitesli bir motorla nasıl viraj alırken atma söz konusuysa scooter da da aynısı vardır. Çin mallarında kullanılan lastiklerle tabiki yatılamaz. Yatınca kaymanın sebebi motosikletten değil lastikdendir.
http://www.infomotori.com/foto/N/art_1192_3_07.jpg

dgrmr
21 Mart 2008, 20:51
hahaha eğlence varmış burda

acayip zevkli oluyo böle saçmalayanları okumak ve tabi site üyelerinin de ona cevap yetiştirmeye çalışması ayrı bir zevk katıyo

durun durun bende cevap vercem bu arkadaşa

bence sen bi şekilde dikkati motosikletine çekip

acaba bunun motosikleti neymiş dedittirip Motosikleti: kısmındaki R1 i okutturmaya çalışıyormuşsun gibi hissettim

Ne dersin???

edit: bir diğer konu ise gerçekten R1 in olup olmadığı

şimdi bunu kanıtlamak için herhangi bir r1 in üstünde çekilmiş resmini siteye upload edebilirsin (video da olabilir) evet asıl mesele de buydu dimi r1 inin olduğunu 7 cihana duyurup prim yapmak istiyordum sonunda bu da oldu benim sayemde hadi yine iyisin:cat:

aman allahım çok güzel teori üretiyorum bu akşam formumdayım:mrgreen::mrgreen:

Afferin be Burhan güzel yazmışsın. Bir de o arkadaş yaşına da 23 demiş profilinde, umarım 23 yaşında değilsindir yani oraya yalan beyanat vermişsindir. Çünkü 17 yaşında olan Burhan'ın yazdığına bir bak bir de kendi yazdıklarına...

Scooter bir motosiklet modelidir, çeşididir, familyasındandır, cinsidir. Yani scooter motosiklettir. Aslan da kedidir, kaplan da kedidir, Panter de kedidir bizim sokaktaki tekir Şerafettin de kedidir. Köpeklerle de örnek vereyim mi? :) Kavramlar Ahmet amcaya, Mehmet abiye göre değişmez, tekdir. Aşkın tanımını mı yapıyoruz da bu kadar anlam karmaşası olsun.

Tartıştığımız somut birşey, çok karşı çıkan olursa açar motosikletin genel geçer(üniversal) tanımına bakar orda yazan scooter'ı içine alıyor mu almıyor mu anlar. Buraya da gelip öyle yazar, o zaman bir şeye benzer...

Debriyaja basmakla araba, motor yürüseydi her önüne gelen Schumaher, Rossi olurdu, böyle saçmalık olmaz... Aksi durumda tanımdan ziyade "ben scooter sevmiyorum ama naked seviyorum" demekten öteye geçmez, beğeniler ortaya çıkar. Yani "pitbulla uyuz oluyorum ama bulldoga hastayım" dendiğinde biri köpek olmaktan vazgeçmez... Zaten motosikleti araçtan saymıyorlar asıl biz ona yanalım.

tubis
21 Mart 2008, 20:55
Arkadaşlar fotoğrafından da belli olduğu üzre 14-15 yaşlarında bi arkadaşımız.. :) Bırakın, o da büyüyecek.. Herkes aynı şekilde olmuyor o yaşlarda.. Kimimiz daha olgun, aklı başında, kimimiz de böyle işte... :)

tigermbz
21 Mart 2008, 21:11
kızdırmayın bakayım ümmet abiyi

mostwanted_57
21 Mart 2008, 21:12
Niye scooter motosiklet sayılmasın.
Cruiser, enduro, cross, naked... bölmeyelim. Hepsi kardeş. :P