PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangi telsiz?

emrahcanyayli
11 Mart 2008, 22:31
merhaba arkadaslar malum havalar guzellesıyor grup suruslerımız ıcın telsız kullanmak cok faydalı
bu gun dogubankta baktım cok model var ve ben en ıyı telsızı ıstıyorum...bırtane buldum 16 mil kapasıtelı bır motorola cıkıs gucu 1 watt mıs ıyı guzel de 0.5 watt olan telsızlerle yanı cobra serısıyle gorusemıyormusum ... kafam karısık tecrubelı arkadaslardan yardım rıca edıyorum hangı telsızı almalıyım...azıcık endurocuyuz arazı sartlarını da dusunerek uzuun yolları dusunerek cevaplarınızı beklıyorum saygılarr sevgiler:)

celebi
11 Mart 2008, 22:42
cobra hocam sasma derim ben

babaçi
11 Mart 2008, 23:31
merhaba arkadaslar malum havalar guzellesıyor grup suruslerımız ıcın telsız kullanmak cok faydalı
bu gun dogubankta baktım cok model var ve ben en ıyı telsızı ıstıyorum...bırtane buldum 16 mil kapasıtelı bır motorola cıkıs gucu 1 watt mıs ıyı guzel de 0.5 watt olan telsızlerle yanı cobra serısıyle gorusemıyormusum ... kafam karısık tecrubelı arkadaslardan yardım rıca edıyorum hangı telsızı almalıyım...azıcık endurocuyuz arazı sartlarını da dusunerek uzuun yolları dusunerek cevaplarınızı beklıyorum saygılarr sevgiler:)

16 mil kapasiteli telsizlerin ruhsata tabii olduğunu biliyorum,biz bu yüzden kenwood'ları kaldırmıştık.yanlışım var ise düzeltin:cat:

istburak
11 Mart 2008, 23:36
evet yaaa benim bilgimde ooo ptt den frekans alman gerekiyomuş ama öyle bişey varsa iyi olur yaaaa frekans felan almadan yani

İHTİYAR
11 Mart 2008, 23:43
9 Haziran 1937 tarih ve 3222 sayılı Telsiz Kanunu döneminden kalma biri olarak,piyasada yasal olarak satılan cihazlardan şaşma derim.

Eğer yolun şaşarsa tam şaşsın bari.....
http://www.midlandradio.com/comersus/store/comersus_listCategoriesAndProducts.asp?idCategory= 135

Şaştığına deysin bari....

Bak bi nasıl ama :bounce:

Yenisi 2813 Sayılı Telsiz Kanunudur,83 de darbeden sonra değişti.

Forumumuzda viper_1 isimli arkadaşımıza danışabilirsiniz kendisi lisanslı telsizcidir.
http://www.motosiklet.net/forum/members/viper_1-12412.html

emrahcanyayli
11 Mart 2008, 23:58
yorumlar ıcın tesekkur ederım sanırım bu telsızler ıcın de lısans gerekmıyor benım derdım su ki 0.5w lık cobra serısı telsızler cok yaygın ancakbu yuksek mil gorusmesıne uygun olan telsızlerle uyusmuyormus.. yanı ben bu aletten alırsam yarın bı gun buyuk grup gezılerınde cobralı arkadaslarla gorusemıcem.. saatlerdır arastırıyorum ne yapsam ne yapsam:)))))

viper_1
12 Mart 2008, 00:27
Selam :)

Çıkış gücü Maksimum 0,5 W 'a kadar olan cihazlar (belirlenmiş frekanslarda) lisanssız olarak kullanılabilmektedir. Yasalar gereği 0,5 W üzeri cihazların satışı yetkili bayiler tarafından yapılır. Telekomunikasyon kurumu (*) onayı ve ruhsata tabidir. Satıcının sana anlatmak istediği şu olabilir. 0,5 W'lık cihaz ile 1W'lık cihazların markası farklıdır ve frekansları tutmuyordur. O sebeple görüşme yapılamaz...

1W olan cihaz'ın markasını öğrenebilir miyim?

(*) Not: Telekomünikasyon kurumu ile Türk Telekom tamamen ayrı kuruluşlardır. Telekomünikasyon kurumu ; GSM Operatörleri, TV ve Radyolar ile havai haberleşme ve iletişimi sağlayan bütün kuruluşları denetleyen bir devlet kurumudur...

--- ---

Ayrıca; mandala basmadan konuşma sistemi motosikletler üzerinde başarılı olmuyor. Rüzgar sesi bu sistemin rastgele devreye girmesine sebep oluyor. Haliyle bu ses de diğer dinleyicilerin kulaklarını rahatsız ediyor.

Tabi kaliteli bir sistem ve N-COM özelliği var sa sorun yok... :)

emrahcanyayli
12 Mart 2008, 19:06
1 w lık telsız motorolaydı

cculha
18 Mart 2015, 18:31
Arkadaşlar telsizler ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz.

Bilgi almak için www.culha.net/inceleme adresine göz atabilir,

Sipariş için www.deneyim.net/market adresini kullanabilirsiniz.

TR'nin en geniş ürün yelpazesine sahip bayisi olarak elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Deneyim Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri