PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Offff Tiger mi Regal mi ?

emrah-t
08 Mart 2008, 19:52
Merhaba karar veremediğim bir konuyu paylaşmak istedim.4000 ytl bütce ile 250 cc bir motosiklet düşünüyorum ama regal raptorla kanuni tiger arasında kaldım. Bu motosikletleri tanıyan yada bilgisi olan bana yardımcı olrsa çok sevinirim.

_Akif_
08 Mart 2008, 20:20
Ben tiger kullanıcısıyım. Regal ı bilmiyorum ama tiger çok güzel motor.

emrah-t
08 Mart 2008, 20:39
Ben tiger kullanıcısıyım. Regal ı bilmiyorum ama tiger çok güzel motor.

Merhaba benimde aklımda tiger var siz uzun yol yaptınızmı performansı nasıl

yürekçe
08 Mart 2008, 21:02
regal düşün derim
1- yakıt yönünden daha avantajlı
2- soğutma sistemi var
3- ağır değil( beden ölçülerini bilmiyorum)
4- kanuni değil....

yeterli sanırım...

KALDERA
08 Mart 2008, 21:17
regali 2 yıl kadar kullanmış biri olarak önerebilirim.
ancak uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız tiger ihtiyacınıza daha iyi cevap verecektir.regalin su soğutma oluşu ön plana çıksada;
soğutma tertibatı parça kalitesi bakımından on üzerinden beş puan veririm.

intercom
08 Mart 2008, 21:36
Bende uzun uzun ikisi arasinda gidip geldim, sonunda baska bir motor aldiysamda ikisinide kulanarak biraz bilgi edinebildim.

Regal kesin daha güzel olan motor. Su sogutmasi, saglam ve kaliteli görünüslü, piril pril bir alet. Tip 10 numara.
Iki motoru yan yana koydugunda veya regalin üstüne oturdugunda regal ufacik kaliyor özellikle sehir ici tarfikte kayip oluyorsun. Kanuni nin servisi hakkinda cok sikayet olsada Servisi olmayan bir sirketten daha iyidir. Arti Tigerin su sogutmasi bozulamiyor cünkü yok :)

ressam_01
08 Mart 2008, 21:49
dostum egerçinse tercihin. tiger alanların hemen hemen hepsi pişman.ama regal kullandım ve cok yakın bir arkadasımda var sürekli elimin altında şiddetle tavsiye ediyorum.ama verecegin fiyatıda yazsan daha iyi olurdu.verebilecegin fiyatmı deseydim yoksa:D

playboy_77
08 Mart 2008, 22:08
her 2 motoruda kullanma fırsatım oldu..regal açık farkla önde benim için.hem uzun yol için ideal.hemde tiger'a göre daha seri bir motor.çin malınında en kalitelisi

emrah-t
08 Mart 2008, 22:23
dostum egerçinse tercihin. tiger alanların hemen hemen hepsi pişman.ama regal kullandım ve cok yakın bir arkadasımda var sürekli elimin altında şiddetle tavsiye ediyorum.ama verecegin fiyatıda yazsan daha iyi olurdu.verebilecegin fiyatmı deseydim yoksa:D

max 4500 ytl veririm diye planladım ve boy olarakta 1.87 sanırım regal ufak gelir

cumoni
08 Mart 2008, 22:23
Ben ikisini de kulanmadım ama her iki motosikleti de görsel ve yazımsal olarak çok inceledim, hatta ezberledim sayılır. Benim tercihim, Kanuni'den yana! Yani ikisinden birini satınalmak durumunda kalsaım Tiger'i tercih ederim. Hem de hiç düşünmeden!

srhtsglm
08 Mart 2008, 22:26
6 yıl suzuki gn 250 kullandım ve bu motor tiger in babasıydı yani tigerın motoru
gn 250 kopyası.üstten tek egzantrikli olan bu motor orta devirli ve yüksek torklu bir makina.limitlerini ve bakımlarını aşmaz tın tın binerim dersen keyflidir.tiger al derim ben.ayrıca kanuniyi beğenmesek etmesekte servis ve parçada kimse eline su dökemez.zaten dediğim gibi kadro bilmem ama motor olarak sorunsuz binersin.

emrah-t
08 Mart 2008, 22:29
6 yıl suzuki gn 250 kullandım ve bu motor tiger in babasıydı yani tigerın motoru
gn 250 kopyası.üstten tek egzantrikli olan bu motor orta devirli ve yüksek torklu bir makina.limitlerini ve bakımlarını aşmaz tın tın binerim dersen keyflidir.tiger al derim ben.ayrıca kanuniyi beğenmesek etmesekte servis ve parçada kimse eline su dökemez.zaten dediğim gibi kadro bilmem ama motor olarak sorunsuz binersin.

Teşekkürler,,,, tiger alsam ne apsam offf
hala kafam karışık ::sos::

_Yıldırım_
08 Mart 2008, 22:43
kesınlıkle regal raptor kardes gorunus ve ses olayında tek gecerım

srhtsglm
08 Mart 2008, 22:49
herşey görünüş ve ses değildir.2 side manuel elde edilir:cat:

emrah-t
08 Mart 2008, 22:49
kesınlıkle regal raptor kardes gorunus ve ses olayında tek gecerım

Görünüş ve ses önemli unsurlar ama performans daha önemli benim için (tabi bütceme uygun olacak :))

_Akif_
08 Mart 2008, 23:18
tiger ile uzun yolda motoru üzmeden 80 ile rahat gidersin. tiger den çoğu kişi şikayetçi demiş ama ben şu ana kadar gördüğüm çoğu kişi memlundu. tip olarak tiger daha çok hoşuma gidiyo ama zevk meselesi.

kayku
08 Mart 2008, 23:54
hocam sana tek kelime söylüyorum tiger den uzak dur motor değil o sana tavsiyem regal yada keeway al ikiside güzel makina keeway ağarlıklı olsun derim ;)

deepimpact
09 Mart 2008, 00:14
BEN 2 yıldır regal raptor kullanıcısıyım vve sadece buji sorunu yaşadım oda benim acemiliğim.ve boyum 1.95 biraz uzun olsada karizmatik oturmasınıda bilicen değilmi.Motorum 13000 km de ve diğer regalci arkadaşlar bilirler ege bölgesinin her tarafını talan ettim maaşallah tık yok yani uzun lafın kısası motorda son karar R&R yani regal raptor.hayırlı olsun EMRAH.

okan-gizem
09 Mart 2008, 00:17
regal:cat::cat::cat::cat:.................

demirgursel
09 Mart 2008, 00:43
arkadaşım 4500 ayırdım diyorsun hala kalitesiz motor peşinde koşuyorsun.ikinci el çok temiz honda cbf 250 alırsın o paraya.iyi düşün

aargh
09 Mart 2008, 00:47
Evet,bu 2 model yerine CBF 250 bence de cok iyi secim olur.
Demirgursel'e cani gonulden katiliyorum.

yürekçe
09 Mart 2008, 00:52
max 4500 ytl veririm diye planladım ve boy olarakta 1.87 sanırım regal ufak gelir

KARDEŞ eğer 4500 verebiliyosan bence ( yaklaşık 1 yıl kullanmış biri olarak)hyosung gv 250 al derim ben. sınıfında tek geçilir. 2. el fiyatları sahibinden com. da 4500-6000 arası değişse de 5000 ytl ye alabilirsin.

var mı itirazı olan arkadaşlar? haksız mıyım?

Evet,bu 2 model yerine CBF 250 bence de cok iyi secim olur.
Demirgursel'e cani gonulden katiliyorum.

iyi de atkadaş chopper veya crusier tip hakkında konu açmıştı.

Kelleci
09 Mart 2008, 00:55
[QUOTE=yürekçe;986368]regal düşün derim
1- yakıt yönünden daha avantajlı
2- soğutma sistemi var
3- ağır değil( beden ölçülerini bilmiyorum)
regal al derim :cat::cat:pek sorun çıkarmaz

doğan motor
09 Mart 2008, 01:11
4000 km de eksentirik milini ve piyonoyu bitirmiş motora bineyim dersen honda yada yamaha pişman olmazsın

adasel
13 Mart 2008, 01:09
Bende Keeway Supershadow derim.. Yamaha Virago nun tıpkısının aynı ;) Evet rebel de çok hoş görünüyor ancak supershaduv V motor oluşuyla görüntüde tamamen lider. Ve keeway in bu motorunu yapan da Lifan diye bir motor üreticisi. Ayrıca bildiğim kadarıyla Lifan Düzce ye fabrika kuruyor. Bir çok da markaya motor üretiyor. Keeway i motomax getiriyordu. Ama duyduğum kadarıyla yeni ve sağlam bir distribitör getirecek bu motoru. Ama arkadaşım senin en büyük sıkıntın boyun uzun... Bu konuştuğumuz bütün motorlar sana bence biraz küçük kalacaktır.. Bence 2. el daha kaliteli ve büyük motorlara yönel.. Ya da bence hiç girme cruiser tipine, hyo gt250 al.. Hem gösterişli hemde performanslı.. Tabii zevk senin..

buraxdj
13 Mart 2008, 01:35
Regal diyorum bende... Al ve yıllarca bin. Çinli muhadirleri arasında en sağlam ve sorunsuz olanıdır. 2. elde de gayet güzel aletler var. dd250 class modelini önerebilirim. T gidondur ve gri olanı çok yakışıklıdır. ;)

Bende 100 lük var satıyorum.

Trnitron
13 Mart 2008, 02:20
4500ytl ye kaliteli markalı ikinci el alınabilir bence:)