PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooterla uzun yooooollll

izmirden
08 Mart 2008, 01:30
arkadaşlar merak ettiğim bir konu scooterla en uzak ne kadar yol yaptınz.yada uzun bir yola çıkılırmı sizce?şahsen ben güvenemiyorum oyüzden bu başlığı açtım.işim evime 100km.acaba ben bu yola motorumla gidebilirmiyim?yaaa bir kayış kopsa ne yapılır yaaa o yolda kim yardım eder?ve ortalama 150 cc lik bir scooterın bu yolda ne kadar yakıt yakması gerekir?kazasız sürüşler hepinize:cat:

tubis
08 Mart 2008, 01:32
Ümmet abi Türkiye turu yapıyorsa sanırım sen de işine gidebilirsin..Düzenli bakımlarını yaptırırsın olur...

istburak
08 Mart 2008, 01:38
valla ümmet babayı geçen olmadı daha ama çok ta badireler atlatmış yolda biraz hikayelerini dinledim ama en iyi feyzzz alacağın odur ama:cat:

LADYSITTER
08 Mart 2008, 01:39
yazılanlardan anlasılan o ki ümmet abi sadece bir motorcu degil bir markadır :) sen bence ehline danıs

voldemort
08 Mart 2008, 02:13
150cc lik bır motorla hatta çin malıydı 2 gunde 480 km yol gıtmıstım ve bunun 240-240 non stop olarak

caner22
08 Mart 2008, 02:19
bence senin için çok yorucu olur :) ilk gunlerde iyi ama gittikçe yormaya başlıcak:cat:

06bluedragger
08 Mart 2008, 02:32
ümmet abi mondial 125 mt ile türkiye turu yaptı bence ona sormalısın..:cat::cat:

aragon
08 Mart 2008, 02:34
arkadaşım san bi şe sölim mi gitmen için ilk önce kendine güvenin olacak.bende bu sitede bu konuyu ir çok kez açtım özellikle motorumu alk aldığım günlerde çok şey yazıldı hepsini okudum.
ama okuduklarımın hiçbirini uygulamadım.bir kere uygulayayım dedim bakım yaptırıp yola çıkayım dedim onda da motorumun sibop ayarını bozdular hala da düzelmedi.
mersinden bodruma da gittim hiç bi sorunla da karşılaşmadım.bu sene araba sahibi olsam da yine motorumla gitmeyi düşünüyorum.
inanın yanıma aldığım tek şey emmimin oğlu ve bir tane de ulama(gece yatarken üzerinize örtülür).
sözün kısası cesaretini topliyip yola koyulacaksın bu kadar basit ve bir kere yaptın mı devamlı uzun yol yapmak istiyorsun zaten.

basist
08 Mart 2008, 04:16
kardeş ben 270km yol yaptım mondial 151 rs ile.hatta arkamda artçımla beraber.çok zorlamadan gidersen heryere gidersin problem çıkarmaz.motorun durumuna göre değişir.sonuçta zincir aktarmalı marka bi motosikletinde zinciri kopabilir iş biraz bakıma bakar.önümde giden kuzenimin zinciri koptu 2007 model honda transalp.onlar taksiyle ben kendi motorumla eve gitmiştim:P ancak çok yorucu olduğunu söliim omzun boynun ağrıcak baya hazırlıklı ol:)

agokce
08 Mart 2008, 08:16
Gidilir.Yeterki iste:cherry:.

navigator55
08 Mart 2008, 09:57
Kayış kopması bakımsız ve yaşlı motorlarda belki nadiren görülecek bir durum olmakla beraber seni esas düşündürmesi gereken lastik patlaması olmalıdır.
İşte bu yüzden içlastiksiz yani TUBELESS olan mootorların bagajında en az 2 tamir köpüğü bulundurmak hayatidir.
Bu dediğim dışında başta zamanın,tecrüben ve en önemlisi bütçen yeterliyse gezemiyeceğin yer olmaz tabii ki,grup olursa daha keyif alırsın..

okayyorukcuoglu
08 Mart 2008, 09:59
kardeş gidiliyor motorunun bakımlarını tam yapıyorsan yolda bırakmaz ben 200km yolu 5 saatte gitmiştim yazın ortasında assosa ama çok yorucu oluyor

mzcı
08 Mart 2008, 10:05
arkadaşım ğidilir ama önermem şu acıdan 100 km işyeri diyorsun 100 km de dönüş bu makinanın yakıtını hesaplarsak ekonomik olarak seni sıkıntıya sokar ayrıca bir kac ğün sonra her yerin tutulur sonucta scoter uzun yol motoru değildir

SAKİ
08 Mart 2008, 11:56
Altında Aprilia var ve sen tereddüt ediyosun Aprilianın karizmasını çizdin yaw 100 km ne olur o makineyle dünya turuna çıkarım,unutma o makinanın markası APRİLİA unutma,hiç korkma nereye gitmek istiyosan git formlardan arattır bak vespa ile dünya turuna çıkan adamın hikayesini oku.:cat:

( APRİLİA ) Ayrıcalıktır :cat::cat::cat:

nitrious81
08 Mart 2008, 15:34
Harbi cidden Aprilla leonardo ile 100 km yolu mu kafana takıyorsun ben benım scooter ıle kac sefer 90 km lık gıdıs donus Bolu dagına tırmandım.Kac sefer 70-100 km lık gezıler yaptım :) Sen bakımlarını yaptır kayısını kontrol et bujınde yedek olsun her zaman hıc korkma cık.

PIERzig
08 Mart 2008, 16:37
Scooterla dünya turuna çıkanlar bile var:cat:

shadow_1905
08 Mart 2008, 16:48
bu bel boyun tutulması olayına karşıyım.. madem oranızın buranızın tutulmasını istemiyorsunuz , spor yapın kardeşim.. omuz bel boyun niye tutulur ? HAMLIKTAN spor yapan adama hiçbirşey olmaz.. size tavsiyem günde 50 mekik 25 e yakın da şınav çekin.. arasıra ağırlık kaldırın (ağırlık yok diye sızlanmayın içi dolu 1 L lik veya 0.5L lik pet şişe kaldırsanız da olur.

4kr3p
08 Mart 2008, 16:55
bencede gidilir ben kocaeline gidip geliyorum 2 haftada bir gidiş geliş 85 km. önlemini alırsan motoruda çok zorlayıp yormazsan neden olmasın

BREGO
08 Mart 2008, 18:08
istanbul çanakkale arası gidip geldik iki kişi toplam 800 km. mondial marka 150 cc lik ile toplam 16 saat sürdü ve bunun 8 saati gece yolculuğuydu,kabus gibiydi diyebilirim.çanakkalede kalma süremiz yaklaşık 1,5 saat ondan sonra istanbula devam:)

SERHAN YORUK
08 Mart 2008, 18:23
250 km gitttim 25 dk mola daha sonra 170 km olmak üzere 420 km gittim.Yolda motorunu dinle sıkıştırma,bir de bakımları tam ise her yere gidersin motorunla.

digi_boy26
08 Mart 2008, 21:13
ben tek seferde 350 km yaptım bak :) hatta benzinin yeni 3 ytl oldugu zaman ben gezmeye çıkmıştım arkadaşımla :) motoru sıkmadan gidersin. arada bölyle ağaçlık gölgeli yerlerde durursun yağına bakarsın suyuna bakarsın dinlenirsin hava alırsın gidersin :) yeterki motorunu koru en ufak bişeyde servisine git ehli adamlar halletsinler. en çok da hava filtrene bak. yakıtı o ayarlar çünkü. imkanın varsa haftada bir hava tuttur :) bak bu da benim scooter :) rokko:mrgreen:

http://www.motosiklet.net/forum/gezi-yazilari/38101-benzin-3-lira-olmus-neyime.html

DARKDIAMOND
08 Mart 2008, 21:31
Haftanın 5 günü çalıştığını farzetsek,ayda 4000km,yılda 48000km'lik bir mesafe katetmen gerekir.Bu performansı gösterebileceğini düşünüyorsan bence gidebilirsin.Bazı arkadaşlarım spontane gezilerinin km'lerini yazmışlar ama bittikten sonra kaç gün dinlendiklerini eklemeyi unutmuşlar.Çok fazla efor gerektiren bi faaliyet olacak gibi.

playboy_77
08 Mart 2008, 21:59
hiç durmanadan yalova-düzce yaptım:) halada yapıyorum.geçen haftada hiç durmadan bursaya gittim :rendeer:

digi_boy26
08 Mart 2008, 22:25
hiç durmanadan yalova-düzce yaptım:) halada yapıyorum.geçen haftada hiç durmadan bursaya gittim :rendeer:

la git:mrgreen::mrgreen: :queen::queen::queen: seninki sıradışı bi scooter zaten sen bu gruba dahil değislin. sen ayrı bi populasyondansın :queen::queen::queen::P:P:P

iptaluyelik02
09 Mart 2008, 11:54
bu bel boyun tutulması olayına karşıyım.. madem oranızın buranızın tutulmasını istemiyorsunuz , spor yapın kardeşim.. omuz bel boyun niye tutulur ? HAMLIKTAN spor yapan adama hiçbirşey olmaz.. size tavsiyem günde 50 mekik 25 e yakın da şınav çekin.. arasıra ağırlık kaldırın (ağırlık yok diye sızlanmayın içi dolu 1 L lik veya 0.5L lik pet şişe kaldırsanız da olur.
Hacım ben senin dediğin 50 mekik ve 25 şınavı her gün yapsam o 100 km yi koşarak giderim:)

monte986
20 Haziran 2010, 17:17
Hacım ben senin dediğin 50 mekik ve 25 şınavı her gün yapsam o 100 km yi koşarak giderim:)

arkadaşlarbende şimdi bursadan geldim izmite dün geldim ilk kez uzun yol yaptım deneyimlerimi aktarıcam yolda neler yaşadım ;
gece yollar daha boştur diye gece çıktım yola izmitten bursaya gidiyordum yol boş moş değildi dünya kadar tır kamyon bahçecik civarında yola yağ dökülmüştü sağ sol kaydı lastikler soğukkanlılıkta kenara çektim frene basmadan kumluk bi yola girdim lastiklerdeki kayganlık geçsin die yine yola çıktım bu sefer kesinlikle yağın üstüne çıkmamak için şeridin sağından sağından yavaş gittim arkadan gelen araçlara müsait durumlarda yol verdim karamürselde tankerleri götdüm yola yağ akıtanları geçtim onları yağ konusunda kafam rahatladı fakat gece yoldaki çukurları göremiyordum arabaların uzun farları gözü köreltio işkence gibi yoldu zifir karanlıkta manzarada göremeyince kabus gibi geçti telin saatide bozuktu saattende haberim yoktu ; nihayet vardın ; dönüşü gündüz yaptım gündüz gayet rahat döndüm tek tavsiye motoru zorlamamak bakımlı bir motorla yola çıkmak soğukkanlı temkinli ve dikkatli olmak arada mola verim sigara içincede hem motor dinleniyor hemde bacaklar açılıyor , bir tavsiye daha motorun arkasına sarı renkli üzerinde dikkat yavaş ve tehlike işareti olan bir tabela koydum dikkat çeksin diye işe yaradığını düşünüyorum; bir diğer minik sorunda yalova çıkışında çiçek çiftliklerinin ordan geçerken kaskımın içine arı girdi ama kenara çektiğimde arı gitmişti :) sokmadan boynunuz moynunuz kapalı olsun yabani haşerelere karşı :) güzel bir yolculuktu sıkılınca çıkmak iyi geliyor gerçekten evedeki sıkıcı ama yumuşak koltuğunuzuda özlersiniz :) uzun yolda iklim değişikliklerinide hissedersiniz her zaman sağlam durun ,

iyi sürüşler

bygkhn
20 Haziran 2010, 17:21
şahsen kuşadası yaptık geldın denızlıden scooterlarla.yapılır bana kalırsa yol

F54
25 Haziran 2010, 21:01
ne olacak ki sen arkadaşlarım bakım laflarına bakma bakım bence zamanı gelmeden veya motorun ihtiyacı olmadan yapılacak birsey değil normal km bakımı yapılmış motora hiç birsey olmaz ben cub la her hafta pazar günü 200 km yapıyorum hemde 2 kişi yani