PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Çin Klasigi Buyrun!

Sayfa : [1] 2

pininfarina
04 Mart 2008, 11:15
Bu motoru birkac gun once yolda tesadufen gordum ve cektim. Sahibi yanibasindaydi ve dedigine gore motor henuz bir kusur yasindaymis (1.5 yil olmamis alali) Bunu duyunca saskinigim dahada artti zira 3 yil sonra bu motorun halini dusunemiyorum! :queen:

Arkadaslar motorun bir yilda ne hale geldigi, uretim ve malzeme kalitesi (ozelikle her yeri dokulen karton misali kirik-dokuk kaportaya dikkat), pas icindeki metal aksamı, durusu, isciligi vs herseyi ortada. Ekonomik yonden ucuz diye bircok insan yurdumuzda cin motorlarina buyuk ilgi gosteriyor ve satin alarak hayatlarini ciddi tehlikeye atiyorlar. Bir cogunun butcesi buna elverdiginden yoneldikleri aşikar ancak bazen trafikte en basitinden fren systeminde kullanilan bir kaliperin, hidrolik systeminin, balatanın, lastiklerin kalitesi, motorun bir anlik yol tutusu, dengesi, gaz yemesi vs gibi kucuk ama onemli detaylar "HAYAT KURTARACAK DEGERLER KAZANIR ve bu bilesenlerin uretim kaliteleri cok sey ifade eder".

Bu yuzden cin mali motor kullanan (Ramzey vs gibi yerli uretimlere lafim yok) arkadaslar ltf alinmasinlar ama bu uretim kalitesine sahip araclari alirken iki defa dusunmekte fayda var. Zira hem insan sagligi(niz) bu kadar ucuz degil ve hemde aradaki tuccarlara para kazandırmaktan baska bir ise yaramiyor maalesef bu alisverisler...

Gorunen koy buyrun.. kilavuz isteyen varmi?

http://img509.imageshack.us/img509/7408/dsc00178fx2.jpg (http://imageshack.us)

http://img408.imageshack.us/img408/1897/dsc00180sx6.jpg (http://imageshack.us)

http://img201.imageshack.us/img201/8342/dsc00179cs9.jpg (http://imageshack.us)

alplion
04 Mart 2008, 11:17
NE KADAR PARA O KADAR KÖFTE bide baya yi bi hor kullanılmış gibi.

okan-gizem
04 Mart 2008, 11:20
eyvallah dediginde haklısın ama belkide hiç bakmamıstır bana japon ver bensana 1 senede bu hale getiriyim tamam çinler japonlara gore kalıte farkı oldugu dogru ama sonucta satılan motorlar birazda bakım lazım ya böle yargısız infaz oluyo demiyorumki çinler super ben maddi imkanım olsa elbette honda veya diger kalıteli markalar kullanırım ama bakımsız bir suzukide dokulebilir kimbilir nasıl kullandı motoru 2 senedir keeway scooter sahibiydim inanılmaz temiz hala tık demedi ne boyada nede mekanıkte şimdide çin choppera biniyorum onada bakmassam dagılır ama ah keske bir honda 600 f olsa :mrgreen: oda olur inşallah yavas yavas :cat: saygılar

pininfarina
04 Mart 2008, 11:26
NE KADAR PARA O KADAR KÖFTE bide baya yi bi hor kullanılmış gibi.

Hocam ant'da gecen yil bir vespa gormustum inanmazsin belki motor 86 model yani tam 22 yasindaydi!! Ve hala tas gibi bir motordu sahibi sadece standart bakımlarını yaptiriyormus o kadar. Kisaca ne kadar hor kullanilirsa kullanilsin belli bir uretim standardi ve kalitesi olmayınca cokus aniden ve cok hızlı oluyor bu tarz makinelerde...

By_StaR
04 Mart 2008, 11:33
PininFarina Abi Sen NE diyosun bunun Aynısı var Bitane Burda Adam Çay taşıo SAdece Çaycılık Yaparak Motoru Harcadı Bitirdi... Taksiti Bitmeden Motoru Atcak Hurdaya :)

nitrious81
04 Mart 2008, 11:33
Ya sımdı benım motorun resmını koyayım benımkı nerdeyse 2 yasında buyur???
http://img528.imageshack.us/img528/3981/big45215567170903331083mc8.jpg

http://img528.imageshack.us/img528/6435/big4521556717090pjg7039ui7.jpg

14bın ı gectı.Ya az mantıklı olmak lazım kullanıcısı cok kotu bakmıs olamazmı ??tamam kalıtelerıde ortada ne oldukları bellı de bu kadar olmaz yanı ne kadar dandık olsada adamın motoru savasa gırmıs cıkmıs Kuzey IRak ta kullanılmıs gıbı :)

babaçi
04 Mart 2008, 11:37
bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur demiş atalarımız.ben iki yaşında sattığım asyayı alan arkadaş abi hiç binmedinmi demişti,halbuki 12500 km yol yapmıştım ve bir gün bile yatmamıştı.tamamen kullanıcı sorunu:cat:

muratgergerli
04 Mart 2008, 11:38
Evet iyi bir estentane yakalamışsınız hocam...
Bende 2 tane özlü sözle konuyu özetlemek isterim...

Ucuz etin yahnisi olmaz...(tabi amaç karın doyurmaksa yahni mahni faketmez.)

Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ.....(tabi amaç üzüm yemekse..)

VaScO1925
04 Mart 2008, 11:46

kız gibi motorun var maşallah..!

bu adam kim bilir o motorla neler taşıyor..! su kömür odun.. vs.. vs..

@muratgergerli abimin dediği sözlere aynen katılıyorum.. maksatınız bağcıyı dövmekse.. üzüm yemeyi beklemeyinn..! :cat:

aykan
04 Mart 2008, 11:47
bu araçların kaliteleri belli belki uzun km ler yapmaz ama tek söz ucuz etin yahnisi misali...kısacası maddi durumum yokken bile binmedim olsada binmezdim.....gider bu paraya örneğin 0 km çinli 2200 mü buraya hondanın biçok modelinin 2 elini bulmak mümkün beat-wave-innova vs alırdım gene binmezdim tercih meselesi ama benim markam sabit.....ha şimdi senin motor japonmu derler o bir honda.. japon çin farketmez.

TanImsIz
04 Mart 2008, 11:52
Kullanmadan kullanmaya fark eder abi hemen kötülemeyin şu motorları, nasılsa kırılıp dökülcek diye hor kullanılıyor sonucta bu çıkıyor ortaya. altına beverly 500 de çeksen kırmak istedikten sonra oda fazla zaman almaz..

nitrious81 motorun gercekten çok temiz ve yakışıklı duruyor :)

SZR59
04 Mart 2008, 12:02
bu araçların kaliteleri belli belki uzun km ler yapmaz ama tek söz ucuz etin yahnisi misali...kısacası maddi durumum yokken bile binmedim olsada binmezdim.....gider bu paraya örneğin 0 km çinli 2200 mü buraya hondanın biçok modelinin 2 elini bulmak mümkün beat-wave-innova vs alırdım gene binmezdim tercih meselesi ama benim markam sabit.....ha şimdi senin motor japonmu derler o bir honda.. japon çin farketmez.

katılıyorum söylediklerine

maverıck
04 Mart 2008, 12:07
bence bu sayfayı acan arkadas on yargılı motor kullanıma bakar.:farao:

turunculu
04 Mart 2008, 12:13
yok kardeşim öyle degil bu motorun aynısından bendede vardı 14.000 de sattım daha kız gibiydi fakat haftanın üç gününü serviste geciriyodum motoru dik tutmak için şimdi bi japon motoru aldım servisin yolunu unuttum

pininfarina
04 Mart 2008, 12:17
yok kardeşim öyle degil bu motorun aynısından bendede vardı 14.000 de sattım daha kız gibiydi fakat haftanın üç gününü serviste geciriyodum motoru dik tutmak için şimdi bi japon motoru aldım servisin yolunu unuttum

Yukarda @nitrious81'in motoruda kiz gibi gorunuyor ve sormak lazim acaba o'da haftanın uc gununu serviste geciriyormu? Belkide "her kiz gibi gorunene bakip aldanmamak, hemen karar vermemek gerek" :bounce:

alico96
04 Mart 2008, 12:22
Abicim bu insanı frenden olamsada kesin tetenozdan götürür.

345
04 Mart 2008, 12:25
Bu motoru bu hale getirmek için baya bi uğraşmak lazım.kaç kere düştü kaç ton yük taşımaya kalktı bunla kimbilir hatta minibüs misali insan taşıma rekoru kırmış bile olabilir:silent:.Arkadaşlar getirin bana dünyanın en kaliteli motorunu 2 ayda perte çıkarıvereyim.Bi motorun bu hale gelmesi için baya bi uğraşmak lazım çin olsun japon olsun farketmez.tamam ucuz motor kalitesiz ama bu motordan daha yaşlı olupda dimdik ayakta duran yüzlerce motor var.dimdik ayakta tutmak için baya bi masraf yapılıyor belki ama bu resimdeki motosikletin sahibi masraf yapmayı geçin motosikletten parça satıp para bile kazanmış sanırım:queen:

pininfarina
04 Mart 2008, 12:25
Abicim bu insanı frenden olamsada kesin tetenozdan götürür.

Dogru soze ne gerek +10.000 :cherry:

arslanfb
04 Mart 2008, 12:32
Bu motoru bu hale getirmek için baya bi uğraşmak lazım.kaç kere düştü kaç ton yük taşımaya kalktı bunla kimbilir hatta minibüs misali insan taşıma rekoru kırmış bile olabilir:silent:.Arkadaşlar getirin bana dünyanın en kaliteli motorunu 2 ayda perte çıkarıvereyim.Bi motorun bu hale gelmesi için baya bi uğraşmak lazım çin olsun japon olsun farketmez.tamam ucuz motor kalitesiz ama bu motordan daha yaşlı olupda dimdik ayakta duran yüzlerce motor var.dimdik ayakta tutmak için baya bi masraf yapılıyor belki ama bu resimdeki motosikletin sahibi masraf yapmayı geçin motosikletten parça satıp para bile kazanmış sanırım:queen:

Al benden de o kadar bu ne yavf adam resmen yemiş motoru parça parça hemde alttan başlamış.
Bendede çinli var 7200 de ve pırıl pırıl istediğim her yere de keçi gibim valaa bakarsan motor bakmazsan bisiklet olur.

Tequ
04 Mart 2008, 12:39
iyide zaten çin mallarının ne olduğunu herkes biliyor.. Herkes bunun bilincinde motorlarını alırken..
Bende zs aldıımda biliodum.pişman olmadım..hiç yolda bırakmadı.. haftanın 3 gününü serviste geçirmedim.. ama kalitesizdi..Adamlar bi motoru 5-6bin ytlye satsalar eywallah dicemde zaten tutup sana 1-3 bin arası fiyat çekiyolar..Sürekli bunu ısıtıp ısıtıp insanların önüne sürmek nedendir ki..
Ayrıca ramzeye lafım yok demişsin.Ramzey türk malı mı? diğerlerinden farkı ne açıklarmısın bana?

kirki
04 Mart 2008, 12:43
Yaw benimde motor çinli ama öle bakıyomki bi tarafına bişi oldumu düzeltiyom parça değiştiriyom yıkıyom temizliyom yağlıyom... cilllops gibi duruyo..üstelik nerden baksan 2 seneye yaklaştı... bide resimdeki motora baktığında mesela o alttaki parçaları kırarken ( büyük ihtimal kaldırımdan iniyordu veya çıkıyordu ) arkadaşın aklı nerdeydi acaba?

GKN
04 Mart 2008, 12:49

14bın ı gectı.Ya az mantıklı olmak lazım kullanıcısı cok kotu bakmıs olamazmı ??tamam kalıtelerıde ortada ne oldukları bellı de bu kadar olmaz yanı ne kadar dandık olsada adamın motoru savasa gırmıs cıkmıs Kuzey IRak ta kullanılmıs gıbı :)

:queen::queen::queen:
çok ii be :cat:
babaçininde dediği gibi bakarsan bağ olur bakmazsan ....

muratgergerli
04 Mart 2008, 12:56
Ayrıca bir konuya daha değinmek istiyorumm..

Yerli üretimden felan bahsediliyor.....Bana bir tane yerli üretim motosiklet
gösterirmisiniz...Ne ramzeyi ne kanunisi...Geçin bunları..
Kendimizi kandırmayalım..Çinli minli....Japon-Koreli-İng.-İtalyan vs..

Binin keyfinize bakın...Tabi ki insan gibi ve insan sevgisiyle..Motorcu aşkıyla..
Ben ; bir makina hoşuma giderse marka ne olursa olsun alırım..Ve aklınıza
gelecek nekadar marka varsada (birkaçı hariç) bindim..Kullandım..
Burda Marka savaşı değil motorcu dostuğunu pekiştirecek şeyler önemli..

o_yagmur
04 Mart 2008, 12:57
adam eşege biner gibi binmiş olacagı odur

41calamity41
04 Mart 2008, 13:03
arkadaşlar adam motoru kros gibi kullanmış bide hiç bakmamış gibi hor kullan mış tamam çin alı ama ister japon ing vs bunların motorlarınıda aynı şekil hor bin bakma aynı olurr

basist
04 Mart 2008, 13:32

dostum fotonda bişi dikkatimi çekti.sanırım mamutty egsoz kullanıosun sende benim gibi.sesi gerçekten çok ii.ancak 4 ay sonra perçin attı sürekli perçin tutmaz oldu bende kaynak yaptırdım.sende de bu sorun oluomu.benim mondial 151 19.000 km oldu bu arada:bounce:
ayrıca kelepçelerden baştakinide devamlı kırıo.bende tek kelepçe kullanıorum.sanırım vibrasyon bu yüzden artıo egsoz dağılıo

MoToR
04 Mart 2008, 16:28
benim jincunda 2 sene oldu hala kız gibin,kullanıma göre değişir, bu adama hayabusa versen 1 sene sonra hayasını alır sadece posası kalır.

Tequ
04 Mart 2008, 16:34

Kendimizi kandırmayalım..

katılıyorum abi. :cat:

amorphis
04 Mart 2008, 16:59
ya bu motorları aliyolar ucuz diye hor kullanıp dagitiyolar sonra ne oldu danadik motor cinli motor!! markasi fark etmez nasil kullanırsan ole gider. al bakalim 20 milyara bir honda nasil gozun gibi bakarsın. ben bitane motor gordum burda ya kac yıllık oldugunu hesaplayamadım bile ama gıcır gıcırdı mis gibi amcanın biri dolanıyo burda onunla.

megadeth
04 Mart 2008, 17:11
iyide zaten çin mallarının ne olduğunu herkes biliyor.. Herkes bunun bilincinde motorlarını alırken..
Bende zs aldıımda biliodum.pişman olmadım..hiç yolda bırakmadı.. haftanın 3 gününü serviste geçirmedim.. ama kalitesizdi..Adamlar bi motoru 5-6bin ytlye satsalar eywallah dicemde zaten tutup sana 1-3 bin arası fiyat çekiyolar..Sürekli bunu ısıtıp ısıtıp insanların önüne sürmek nedendir ki..
Ayrıca ramzeye lafım yok demişsin.Ramzey türk malı mı? diğerlerinden farkı ne açıklarmısın bana?ramzeyin motoru hariç diğer parça ve aksamları burada montajlandığı için arkadaş belkide bunu ifade etmeye çalışmıştır
ayrıca resimde görünen motor çok hor kullanılmışa benziyo aynı motosikletten kullanan arkadaşlarım var daha bu kadar haşat etmeyi beceremediler:)

shrek
04 Mart 2008, 17:24
Bir Çin Klasigi Buyrun!
derken kullanıcısından bahsetsen daha ıyı olur

okayyorukcuoglu
04 Mart 2008, 17:42

:cat: tebrik ederim çok güzel bakmışsın motora babaçinin dediği gibi bakarsan bağ olur bakmazsan hurda olur benim motorda 3 yaşında görenler yenimi aldın diyor ruhsatı bir gösteriyorum ağzı açık kalıyor milletin :P buarada 115 i gördüm hedef ibreyi sona dayamak fotoğrafını çekemedim o hızda giderken yusufu hatırladım :queen:

pininfarina
04 Mart 2008, 17:43
Bir Çin Klasigi Buyrun!
derken kullanıcısından bahsetsen daha ıyı olur

Kullanan adam orta-ust yaslarda umursamaz tavirli biriydi. Hatta kendisine "hocam ben binmeye korkarim sahsen buna" seklinde bir yorum yaptigimda bana yari hiddetle motorunun cok kaliteli oldugunu, hic birseyi olmadigini, tas gibi oldugunu vs soyleyerek dumura ugratmisti beni :queen:

tasarslan
04 Mart 2008, 17:50
Taş gibi hali buysa:cherry:Kötü hali nasıldır acaba:cherry:

s3ns4t10n
04 Mart 2008, 17:51

burda sorun adamım motoru nasıl kullandığı değil senin motoruna ne kadar iyi baktığındır.. :queen:

pininfarina
04 Mart 2008, 17:54
burda sorun adamım motoru nasıl kullandığı değil senin motoruna ne kadar iyi baktığındır.. :queen:

Hocam ne kadar iyi bakarsan bak motora hayatta bazen bazi seyler esek-semer meselesidir. Tipki haci murat'in onune mercedes amblemi asmakla hicbir zaman mercedes olamayacak olmasi gibi...

mslck
04 Mart 2008, 18:09

Binin keyfinize bakın...Tabi ki insan gibi ve insan sevgisiyle..Motorcu aşkıyla..

+1

Ayrıca ramzeye lafım yok demişsin.Ramzey türk malı mı? diğerlerinden farkı ne açıklarmısın bana?

+1
:cat:

bencede ısıtıp soğutup bu konuyu insanların önüne sunmak artık bayıyor. Her seferinde bu motorları kullanan kardeşlerden de cevap verme isteği doğuyor. Hor kullanılmış makine o belli, sonra fiyatlarıda malum kimse kimseyi kandırmıyor aslında. Bence de binin ve keyfinize bakın. İnşallah bizimde yerli üretim çok kaliteli aynı zamanda uygun fiyatlı motosiklet markalarımız olur birgün..

agokce
04 Mart 2008, 18:16
ne kadar ekmek o kadar köfte. Ankarada 2 motor biri keeway 250,diğeri dragstar 650. her ikisi de kapalı alanda yan yana duruyor. kışın kullanılmadılar. her 15 günde 1 defa oldukları yerde çalıştırıldılar ama keeway her defasında daha zayıf marş basar oldu ve artık marş tık yapmıyor:pr:. halbuki dragstar hala ilk basışta alıyor.

celıl ybr
04 Mart 2008, 18:52
bence bu ısler bırazda sahıbınde alıpta yıllarca kullananda var bole bı yılda follofoş edenlerde var

nitrious81
04 Mart 2008, 19:49
Yukarda @nitrious81'in motoruda kiz gibi gorunuyor ve sormak lazim acaba o'da haftanın uc gununu serviste geciriyormu? Belkide "her kiz gibi gorunene bakip aldanmamak, hemen karar vermemek gerek" :bounce:

Kesınlıkle hayır ya cıdden haftanın 3 gunu servıse gıden var mı ben merak edıyorum ben sadece son 4 aydır yag degısımınden degısımıne gıdıyorum he gecen bı tek konjektur arızası ıle gıtmıstım o kadar :cat: Servısın telını vereyım ıstersenınz Plaka yıda vereyım servıs kayıtlarını sorun bakalım kac kez gelmısıım hatta dırek Ustaya sorun "HOCA NIN MOTORU NASIL?" dıye sorun o sıze soyler.Yapmayın arkadaslar 3 gunde bır servıs cok iddali bi cume :cat:

ahmet şimşek
04 Mart 2008, 19:50
Oldu sen MOTRORA bakım yapma kötü kullan ondan sona cın motosu de cık oldu ne beklıyodun 2 mılyarlık motodan 20 sene felan surecenımı o kadar zengınsen al bı suzukı bın bak keyfıne o fıata o motor anca

nitrious81
04 Mart 2008, 19:52
dostum fotonda bişi dikkatimi çekti.sanırım mamutty egsoz kullanıosun sende benim gibi.sesi gerçekten çok ii.ancak 4 ay sonra perçin attı sürekli perçin tutmaz oldu bende kaynak yaptırdım.sende de bu sorun oluomu.benim mondial 151 19.000 km oldu bu arada:bounce:
ayrıca kelepçelerden baştakinide devamlı kırıo.bende tek kelepçe kullanıorum.sanırım vibrasyon bu yüzden artıo egsoz dağılıo

Arkdasım vibrasyondan olabilir benımde nerdeyse 1 sene olcak ama ben kelepcelere cıft lastık attırdım ıyıce sıktırdım tıtremıyo sımdılık hıc gevseme yok :cat:

pitbull222
04 Mart 2008, 20:02
Hocam bu motora su değmemişdir , Birazda motora bakmak lazım,

Bi agaçı suluyacaksınki , meyvesini alasın ağacıda sulamssan oda çürür.Bende birazda hatayı kendimizde bulalım.

basist
04 Mart 2008, 20:11
Arkdasım vibrasyondan olabilir benımde nerdeyse 1 sene olcak ama ben kelepcelere cıft lastık attırdım ıyıce sıktırdım tıtremıyo sımdılık hıc gevseme yok :cat:

vala kardeş benim denemediğim şey kalmadı bisefer içi dağıldı garantiden gittik yaptırdık geldi perçinler atmaya başladı ustada ilk defa görüom bole bişi dio ama ypcak bişi yok sanırım kusurlu mal denk geldi iş işten geçti nesse artık saol bilgi için

nitrious81
04 Mart 2008, 20:17
Evet sanırım sana ogle denk gelmıs bende percınlerde gevseme bıle yok cok sukur.

ulkumuz
04 Mart 2008, 20:19
çinli motorların kalitesini sevmeyen birsiiyim....
ama bu başlık tamamen ön yargı taşımaktadır bu adama japon motoru verin gene aynı olacaktır kaç tane kaza geçirmiş motor bu motorların hiçbiryeri durduk yere çatlamaz...rezil etmiş motoru motor ömründe 1 kez bile yıkanmamış belkide... geçenlerde bir bws görmüştüm motora binmeye korkarsınız tipi rezalet motoru rezalet çalışması acayip bişey egsoz yok gibiydi heryerinden balatalrından ses geliyordu... eee o zaman bws en kaliteli motorlar arasında sayılıyor demekki japonalrda bu işi bilmiyor

alplion
04 Mart 2008, 20:26
bu ğün gördüğüm bi parça fiyat karşılaştırması vardı
cbf 250ön çift amortisör fiyatı 2400(2bindört yüz)ytl idi.ama çin malı örneğin benim kt nin çiftini en pahalı 200 e alırım. 12 kat fark var tabi kalitede bu oranda değişir.belki çinliler fiyatlarına göre daha çok kalitelidir.

Gültekin
04 Mart 2008, 20:30
bakım görmemiş, hor kullanılmış, çürütülmüş vs. bu tür uç örnekler, tüm çin mallarına referans olamaz. :bounce:

Aynı adama, "iyi" bildiğiniz bir markadan scooter verip, 1-2 yıl sonra halini görmek gerekir.
bu talihsiz motor, tamamen kullanıcının vurdumduymazlığının eseridir.:bounce:

deepimpact
04 Mart 2008, 20:33
Birşeyler yazmadan edemedim atalarımız boşunamı demiş bakarsan bağ olur bakmassan bağ diye arkadaşımız bir buçuk senedir motoru yıkamamış bile belli ve soralım bakımlarını yaptımı acaba hep diyoruz arkadaşalr bizim motorlar çin malı diye o yüzden bir japona yaptıklarınızı çinliye yapamassınız hemen kırılı verir :-)bilmem anlata bildimmi.

muratgergerli
04 Mart 2008, 21:13
Evet iyi bir estentane yakalamışsınız hocam...
Bende 2 tane özlü sözle konuyu özetlemek isterim...

Ucuz etin yahnisi olmaz...(tabi amaç karın doyurmaksa yahni mahni faketmez.)

Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ.....(tabi amaç üzüm yemekse..)

bencede ısıtıp soğutup bu konuyu insanların önüne sunmak artık bayıyor. Her seferinde bu motorları kullanan kardeşlerden de cevap verme isteği doğuyor. Hor kullanılmış makine o belli, sonra fiyatlarıda malum kimse kimseyi kandırmıyor aslında. Bence de binin ve keyfinize bakın. İnşallah bizimde yerli üretim çok kaliteli aynı zamanda uygun fiyatlı motosiklet markalarımız olur birgün..

.
@mslck kardeşime katılıyorum..Ve;

Bu sözlerin üstüne hala marka savaşı yapacaksanız bu bilgi vermekten çok bilgisizliğe ve anlamamaya ayna tutmak olur..
Hanibir söz vardır..: Bana arkadaşını söyle seninkim olduğunu bileyim.. diye..

Bende şöyle diyorum..: Bana motosikletini göster nasıl bir motorcu olduğunu
sana anlatayım....
Ortaya çıkıp çin min tanımam japondan başka..diyen arkadaşlara sorarım..Ne zamandır motosiklet kullanıyorlar acaba..
İbo'nun güzel bir türküsü vardır...
Ben ne insanlar gördüm üstünde ceketi yok..
Ben ne ceketler gördüm içinde insan yok..

Buyur burdan yakın..:wiinkk: