PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : chopper alcağım markada yardım edin

Sayfa : [1] 2 3

busra_bjk
03 Mart 2008, 14:20
9000 ytl lik bütce ile chopper tarzı motor alacağım.marka bilgilerim yeterli değil yardımcı olursanız sevinirim. yamaha(drag star),suzuki,kawasaki,honda modellerini düşünmekteyim..ama hangisi iyi çözemedim
yardımcı olursanız sevinirim..kolay gelsin....
büşra

BRUCE
03 Mart 2008, 14:36
250 cc.lik bir makina ile başlamanız iyi olur.Ben yamaha virago ile başlamıştım tavsiye ederim.....

derin_07
03 Mart 2008, 14:53
http://www.sahibinden.com/bu_ses_sadece_bir_harley_de_varWQQaXQQ3291675WQQpX QQdisplayitem

bu arada hosgeldin :D

pre_lude
03 Mart 2008, 14:55
dragstar 650 kullanıcısı olarak harika makine tavsiye ediyorum.. shadov 750de alınabilir o paraya aslında 10liraya bitane var sahibindende 2006 model suzuki volusa 800 kacırma bence onu 10lira bulabilirsen al..

pardon busra simdi adını okudum agır makinedir dediklerim suziki zaten kocaman yenimi baslıcaksın?

amorphis
03 Mart 2008, 15:48
bende senin gibi bu dunyaya yeni girdim bana hep yuksek cc ile baslamam konusunda tavsiyeler geldi ayırdıgın butce ile cok kaliteli 250 cc makinalardan bitane alabilirsin ve bayan oldugun için hem daha rahat alişirsin bu arada marka motor konusunda tecruben olur. 250 cc yide kucuk gormemeklazım millet iki kişi 160 kilo dik yokuslara tırmanıyo daha tecrubeli abilerim seni bu konuda daha saglıklı bilgilendiricektir.

busra_bjk
04 Mart 2008, 10:35
yeni başlıyacağım evet ama şöyle bir şey var..bir kere alayım tam alayım...sonra sanmıyorum tekrar değiştirebileceğimi...bayan durduğuma bakmayın,korkum yoktur sorun dgl 250cc üstü :) sadece neye bakmalıyım yardımcı olursanız sevinirim...tecrübe burada hatsafada

By_StaR
04 Mart 2008, 11:21
12 senedir motora binen ve motora gönül veren bi Mt Olarak Şunu Söylemem gerekir... Bence 250 ile basla sonucta bu senin ilk motorun olacak... DragStar 650 demişsin 650 lik chopperda olsa hatrı sayılır bir gucu var ... ARtı PArantez içinde Belirteyim ; 650 cc lik DragStar Gerek Boyut Olarak Gerekse Herhangi Bir Sorun ile karşılaştıgında örneğin DÜşme Yana Yatırma Gibi ; ÇokÇok Daha FAzla Ağır Gelir... 230 kiloluk Koca bi Canavardan Bahsediyoruz :) Bence 250 ile basla Virago Veya Dragstar Olabilir...

AYRICA ARAMIZA HOŞGELDİN .... ::tutkuy::

amorphis
04 Mart 2008, 11:49
elbette ki cesaretinizden suphem yok aksi bir durumda boyle bir yasam tarzını secmezsiniz. ama boylesine buyuk motorlar biraz agir olur ve yeri geldiginde güç isteyebilir. birazda hızlıdır istediginiz makinalar. bence boylesine hız ve guc tecrubesiz suruculerin inisiyatifinde olmamali hem sizin hemde tanimadiginiz insanlarin iyiligi için.

Sinan Er
04 Mart 2008, 11:52
Ehliyet varmı ehliyet Motor işi kolay

Fuarda bakar beğenirsin sonrada temiz bi ikinci el alır yıllarca binersin ( 4 markadanbiri dememe gerek varmı )

busra_bjk
04 Mart 2008, 11:57
ehliyet 1,5 ay içinde alıyorum..eğitimi chopperda görüyorum...şöyle bir şey var sanırım yanlış anlaşıldım.amacım hız değil...benim bahsettiğim olay bir daha değiştirme şansımın olmayacğı gibi bir olay o yüzden..viragoları hiç beğenmiyorum çok ince ne bilim boş gibi :)
drag starlarda 250 cc flnda var sanırım...siz daha iyi bilirsiniz tabi..

maverıck
04 Mart 2008, 11:59
ya yamaha dragstar al yada suzukı maruder benımkı suzukının cın ısı olan grandeagle 250 suzukının getırdıgı yedek parca konusnda hıc sıkıntı cekmıyorum.eger suzukı alırsan ve ıstanbuldaysan sana suzukının subesını vereyım bırsen hanım ondan bılgı alabılırsın motostar subenın adı 0216 577 34 90

mes
04 Mart 2008, 12:13
merhaba,250 cc likle başla diyeceğim ama çok çabuk sıkılıp değiştirmek isteyeceksin.Bu sefer de satma süresi başlayacak satabilecek misin? Kim alacak,nasıl biri alacak sattıktan sonra başına bela olacak mı gibi sorular silsülesi seni bekliyor olacak.Ben derim ki senin dediğin gibi bir tane tam al ,uzun süre kullan.Tavsiyem teknik olarak diğerlerinden çok üstün olan Suzuki intruder 800 c dir.Kullanması çok kolay rahat bir makinedir.Enjeksiyonlu su soğutmalı ve şaftlıdır.Sabahları çalışmama problemi ve zincir yağlama derdi yoktur.Motorculuk yaşamında kazasız mutlu günler dilerim.Sevgilerimle:rendeer:

70musti
04 Mart 2008, 12:42
Bence Suzuki İntruder 600 veya 800, nedenine gelince
1- Su Soğutmalı(Bu çok Önemli)
2- Şaftlı Zincir derdi yok torku çok güzel
3- Ön teker arkaya göre çok daha ince dolayısıyla direksiyon hakimiyeti daha kolay
4- Kullanımı rahat ve keyifli
5- 8.000 - 9.000 YTL civarında

Örneğin;
http://www.sahibinden.com/fiyati_dusurdum_WQQaXQQ3645552WQQpXQQdisplayitem

Kaiser
04 Mart 2008, 12:57
Chopperlar yüksek cc'lerine rağmen agresif motorlar değillerdir. O yüzden belli bir eğitimi alan yeni kullanıcılar 650'lik le başlayabilir. Burada 2 zorluk var, yüksek ağırlıkları bir bayanı zorlayabilir, birde manevra kabiliyetleri sınırlıdır. Bunları gözönüne alıyorsan Dragstar gibi yaygin bir makinayı önerebilirim sana.

o_yagmur
04 Mart 2008, 12:59
drag star manyak makına ya tavsiyem odur

The massacre
04 Mart 2008, 13:04
yaw hyosung gv 250 diyecem ama o arızalar yüzünden ne diyeceğimi bende bilmiyorum,en iyisi suzuki intruder 250 veya dragstar 250 alırsın,750'ler veya 800'ler çok ağır makinalar düşürdünmü kaldıramassın bidaha,

busra_bjk
04 Mart 2008, 13:16
evt mes sğl.katılan ve beni anlayan çıktı...durupta2 sene sonra motor değiştiremem..varken almalıyım işte...ki zaten kredi alıyorum..sonra babama araba için yardım edeceğim...oldumu 5 sene kafadan toplam...

1 tane de nazi kaskı aldım mı tamamdır iş :) :)

Aquila
04 Mart 2008, 13:35
Daha önce ne tarz, kaç cc motor kullandın bilmiyorum ama 600cc ve üstü cruiser ları kullanmak büyük dert. Tek avantajları alçak olmaları. Benim favori tarzım olan cruiser ı geçen ay almak üzere bayi bayi dolaştım ve sonuçta ağırlık,denge merkezi, manevra zorluğu gibi olumsuz yönlenlerini görünce vazgeçtim. Naked a döndüm şimdi. Tamam makinalar süper ama hiç kullanışlı ve konforlu diiller.

Ama illa alacaksan; klasik tarz seviyosun Dragstar veya Suzuki 800c... Sportif bir cruiser seviyosan Honda Shadow veya Suzuki 800M i tavsiye ederim.

The massacre
04 Mart 2008, 13:50
nazi tası hiç bi yeri korumaz her ne kadar cruseire binsende fullface bi kask almanı tavsiye ederim

bservet
04 Mart 2008, 16:28
nazi tası hiç bi yeri korumaz her ne kadar cruseire binsende fullface bi kask almanı tavsiye ederim

Aynen katiliyorum.Ayrica cok cirkin duruyor.

Fullface kullan.:cat:

vıceroy
04 Mart 2008, 17:03
Dragstar'devirdikten sonra yerden koparabilecek bir kullanıcı daha ben görmedim :) Nazi kaskına gelince sizi hiç koruyamıyacaktır emin olun bandana misali :P
250 cc en fazla bir ay sonra yetmeyebilir,şehir içi ve küçük gezi motosikleti olur ve kalır bendede öyle oldu! Sesi bile kesmiyor bırak görüntüsünü... :bounce:
http://img228.imageshack.us/img228/6045/1002466xy0.jpg (http://imageshack.us)

ressam_01
04 Mart 2008, 17:15
250cc sana bir iki ay sonra yetmeyebilir maden birkacyıl degiştiremem diyorsun ama 650ninde üstüne cıkma dikkat etmen gereken yer(burası cok önemli) motorunu iyice tanıyana kadar çok çok çok dikkatli ol onu çözmeyi dene .daha sonra keyf almaya başlarsın ama iyice onu tanımadan yola cıkma yoksa senin ve baskaları için iyi olmayabilir. bence o dediğin markaların hepsi cok güzel ve cok kaliteli.senin zevkine kalmış bişe, bence sen hangisinin tipini begeniyorsan git onun al . kafanı karıstırma daha fazla.sadece tip olark hangisini begeniyorsan onu al amaaaaaaaaaa KASK konusuna gelince AMAN HAAA!!! sakın nazileri seçme. fullface ilk tercihin olsun ama yok diorsanda senin için en ideali çeneden açılan tipleri dene derim ama nazi asla. bende airoh sv 55 var gayet güzel bir kask bende cok arastırdım bunu begendim aldım vede cok memnunum tavsiye ederim. içten güneş vizörüde çok şık duruyor bu arada.şimdiden hayırlı olsun .saygılar
http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=44101

vıceroy
04 Mart 2008, 17:27
Dostum kaskın hayırlı olsun iyi günlerde kullan :cat:
honda shodow hesaplı ve doğru tercih bence :wiinkk:

ressam_01
04 Mart 2008, 17:44
Dostum kaskın hayırlı olsun iyi günlerde kullan :cat:
honda shodow hesaplı ve doğru tercih bence :wiinkk:

teşekkür ederim serden abi.istedigin motordan seninde olur inşallah saygılar

RoLa
04 Mart 2008, 17:44
bu konuyu ben açsam bu kadar yardım etmezdiniz :queen::queen::queen:

agokce
04 Mart 2008, 17:50
Bu konuda deneyimi olanların bilgilerine saygı göstermek gerekir diye düşünecek olursak 250 cc uygun olur:cat:. Yamaha 250 sorunsuz makinedir.

Yok benim gibi yaramazlık yapıp :queen:(deneyimlere kulak asarsan) 650 cc olarak Yamaha dragstar klasik güzel makinadır. Hiçbir sorun yaşamadan yıllarca zevkle kullanabilirsin.Ağır makina ama ağır olmasının rüzgarda,arızalı yollarda avantajları var. Ayrıca torku düşük olup ivmesi kuvvetli olmadığı için gazı fazla kaçırınca ileri fırlama gibi bir sorun da ilk zamanlarda dahi yaşamadım.Yalnız henüz hiç yatırmadığım için bu ağırlıktaki makinayı nasıl kaldırırım onu bilemem. Dolyaısı ile yatırmamak için azami dikkati gösteriyorum.

İşte benim makina,şu güzelliğe bakarmısın:bounce:.

http://img246.imageshack.us/img246/5196/k001gx2.jpg (http://imageshack.us)

DARKDIAMOND
04 Mart 2008, 17:56
300 spartalı geldi aklıma:cherry:.

Hoşgeldin arkadaşım.Bu konuda benim söyleyeceğim pek bişey yok.:cat:.

agokce
04 Mart 2008, 18:05
1 tane de nazi kaskı aldım mı tamamdır iş :) :)[/QUOTE]

protez diş var ama protez çene varmı, varsa nas::yanliss:ıl olur bilemiyorum. Çünkü düşmelerde ilk olarak yerle öpüşüyorsun. Onun için iyi marka ve ille de kapalı kask. Yani bu konuda paradan kaçmayacaksın. Hem çenemi korusun hem de görüş alnı geniş olsun dersen Schbuert J1 kaskı bir dene derim.

mike suarez
04 Mart 2008, 18:23
chopper motor hammallıktır

Megadeth89
04 Mart 2008, 19:27
chopper motor cok klasik oturdugunuzda super dursada bence insanı cok kasıyo.
onun yerine bi racer alsan o paraya cok daha iyi olur bence :queen:
bosu bosuna oyle bi makine alma ztn cok cabuk sıkılırsın eminim :bounce:
motor dedigin kedi gibi olcak fil gibi hantal degil :pr:

Sadece kalın kafalıların kask kullanmadığını unutma, onların mazereti makul. Haa bir de ele güne daha karizmatik gözükeceğim diye kafanın daha kolay kırılmasını sağlayan taslardan asla kullanma. O Nazi türü şeylerin kafana takacağın ortadan kesilmiş beş litrelik pet şişe kadar seni koruyacağını unutma. Bu arada kask takmamakta ısrarcıysan, arada bir Okmeydanı SSK acilin önündeki bankta bir süre otur, sigara iç ve gelenleri izle. Fikrini değiştireceksin.(alıntıdır) :queen:

The massacre
04 Mart 2008, 19:40
chopper motor hammallıktır
zevkler ve renkler tartışılmaz sen race seversin ben chooper,senmi karar vericen hamallığına

busra_bjk
04 Mart 2008, 20:16
peki kasklara bakabileceğim resimli bir site var mı bildiğiniz ?
ve karar verdim 250 cc lik bir motor alcam çünkü bugün dragstar gördüm 650 cc yanlş olmasın feci ağır ve büyük

GeCe__
04 Mart 2008, 20:20
eee dediler sana o kadar ağır gelir şöle olur böle olur diye yok ama sen kabılıyetlısın al al :P

bu arada h.g. tercih 250 cc choper şuan için en iyisi aldıktan sonrada katılımlarını bekleriz. benımde ilk motorun choper ıdı çok keyıflıdır :rendeer:

bu arada bjk lı olmanı kutluyorum :cherry:

Dragstar'devirdikten sonra yerden koparabilecek bir kullanıcı daha ben görmedim :) Nazi kaskına gelince sizi hiç koruyamıyacaktır emin olun bandana misali :P
250 cc en fazla bir ay sonra yetmeyebilir,şehir içi ve küçük gezi motosikleti olur ve kalır bendede öyle oldu! Sesi bile kesmiyor bırak görüntüsünü... :bounce:
http://img228.imageshack.us/img228/6045/1002466xy0.jpg (http://imageshack.us)

kardeşim naber :) ne o artık kesmiyormu niye yaa :queen: şaka maka iyi parlıyor ama :P

HeadbaNgeR
04 Mart 2008, 20:44
büşra adında birine bişey yazmak bi hayli eziyet olsa da bana :) ... o kadar paran warsa bence drag star dan vazgeçme. bana çok yakışıklı geliyo
parana göre 650 lik denk geliyor. bence güzel durur.
tabi bi de honda shadow da tatlı bi arkadaşımız.
he bi de ufak tefek bişeysen regal raptor de pek sempatiktir.
ben de almak isterdim lakin motordan daha ebatlıyım :(
neyse regal güzeldir. hoş bi dostumuz.

busra_bjk
04 Mart 2008, 20:59
fullface kasklar nası baktım ama cross motorlarda kullanılan kasklar çıktı ve onlar chopper a yakışmaz..link verebilirseniz çok sevinirim

bu arada 250 cc motor ile sizce 330 gidiş 330 geliş km lik yol rahat yapılır mı

The massacre
04 Mart 2008, 21:03
http://www.feyizoglu.com/alisveris/category.php?cID=148

Ulgio
04 Mart 2008, 21:07
Race motorda bence gereksiz sanki Türkiye'de yollarda 250 basabiliyosunda !

mes
04 Mart 2008, 21:10
Ağırlığı seni korkutmasın.Üzerine bindiğinde hele,hele birkaçgün kullandıktan sonra altında tüy gibi kalıyor...bu da neymiş? bunun 1600 lüğü yok mu ?diyorsun:queen:
suzuki volusıa da olur.Hmen ,hemen aynı gibi...haydi dediğimi yap kap makinayı ve Marmok 3 'e katıl:queen:....sevgiler:rendeer:

gvnzglr
04 Mart 2008, 21:17
kask icin bir alternatif

http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=44078

duruma gore yarim kullanabileceginiz onu cikan bir kask

JUh8sYAmGzs

busra_bjk
04 Mart 2008, 22:20
bu arada 250 cc motor ile sizce 330 gidiş 330 geliş km lik yol rahat yapılır mı

ama yamaha honda yada suziki tarzı bi motor

mrock
04 Mart 2008, 23:11
klasmanında var mı hyosung gv250 den daha iyisi.bakalım neler diyeceksiniz merak ettim.ben tavisye ederim açıkçası. belki KYMCO nun 250cclik cruiser de olabilir ama. gv250 kaslı ve heybetli görüntüsü,işçilik kalitesi,performansı (max. hız 150km/h, 100kmre ye 7 saniyede çıkışı),14lt deposu(bi depoya yedeğe gelmeden 330kmre yol yapar),v motor,yağ soğutmalı radyatörü,vibrasyonu olmayışı,yakıtı,yol tutuşu ve fiyatıyla ben bu motorda seçimimi yaptım.senin dediğin fiyattan gv250 nin sıfırını alırsın hemde ;) benim motor 15000kmre yi devirdi ve hiç yolda bırakmadı.ufak sorunları hep hallettim.

şu nazi kaskı olayına gelince şehir içinde "par par par...." gürültüyü nazi kaskıyla tamamlayınca görüntü 10 numara oluyor. ama korumadığı %100 kesin bu kaskların, en iyisi bi nazi bi tam korumalı al ve riskli yollarda nazi kaskından kesinlikle kaçın...

hadi bakalım ne alırsan al tekerin hep düz bassın,iyi sürüşler...

dragstar72
05 Mart 2008, 14:45
öncelikle aramıza hoş geldiniz aynı kaygıları taşıyarak 250cc yerine 650 cc dragstar aldım fakat artıları ve eksileri var artısı bir daha değiştirmek zorunda değilim her şeyiyle tatminkar bir araç eksileri acemilikte çekilecek dert değil 230 kilo ve manevra çok zor hala üzerimindeki korkuyu atmış değilim.
çok iyi karar verin ama kullanıcısı olarak her şeyiyle öneiririm(Dragstarı)

busra_bjk
05 Mart 2008, 17:36
kararsız kaldım şimdi.................................

SUDENAZZZ
05 Mart 2008, 18:19
Madem Choopper tarzı alacaksın ve 250cc üzeri.. ozaman Yamaha Dragstar 650cc alırdım senin yerinde olsam. Çünki çok güzel bir makina ve görsel açıdanda süper... tabiki kalite nede olsa japon :) En kısa zamanda gönlüne göre bir choopper alırsın inşallah:) İyi günlerde kullanırsın:cat:

NakturK
05 Mart 2008, 19:27
Merhaba,
Yaklaşık bir yıl tırmaladıktan sonra şubatın ortalarında gidip bir shadow aldım. İlk motorum, daha önce mobilet dışında da tecrübem yoktu (20 sene evvel), aldığım gün bir iki stop'dan sonra 30km yol yaptım. Şu an 400 km civarında makina.
Bence bu 250 ile başlama tavsiye aşırı genel, cüsse boy kilo vs ile de alakası var. 650-750 cc olup anormal hızlanan makinalar değil ki japon curiserlar, bunu da göz önüne almak lazım. Ağır olmasına ağır ama dururken, keza ilk çekingenlik (düşürmeyim aman bu çok ağır telaşı) da gidip güvenle tutunca ağırlık filan kalmıyor.

bence shadow uygun bir seçim. Neden:
- Arabam da Honda :)
- Servisin yerini biliyorum, hatta eşim/annem bile biliyor.
- Şu sıralar Ankara da indirim var (bir türlü azalmayan son iki tane shadow için :))
- Yazın Amerikada kiralayıp gezmek gibi bir hayalim var, araştırınca kiralanan cruiser/touring sınıfı: Harley modelleri, Goldwing, Shadow Aero (ordaki adı) diğerlerinin esamesi yok :)

eksisi yok mu, en teknolojik ve en güzel makina değil (Vulcan'lar bana daha hoş geliyor ama birim hoşluk/YTL maliyeti shadowdan yana), kullandıkça da çıkar nasıl olsa bir sürü sakat zamanla.

ama temelde zevk meselesi, aksi durumda herkes aynı şeyi alıyor olurdu.

mike suarez
05 Mart 2008, 19:37
zevkler ve renkler tartışılmaz sen race seversin ben chooper,senmi karar vericen hamallığına

zevkler ve renkler tartışılır kardeşim chopper motor hamallıktır

busra_bjk
05 Mart 2008, 21:00
peki 2.ellerde vergi varmış doğrumu 400-500 arası buluyomuş...

ulkumuz
05 Mart 2008, 21:04
öncelikle hoş geldin....
arkadaşlar ilk motoru olacakmış nasıl olurda 600 lük makinaları tavsiye edersiniz anlamış değilim....

The massacre
05 Mart 2008, 21:10
hadi ordan abi, bende ameleyim o zaman,gıdı gıdı yapıyormu seni hayret bişey yaw

mrock
05 Mart 2008, 21:58

zevk renk tartışılır demişsin hemde tartışma başlatmışsın herşey sürat değil ki. şu youtube de arama motoruna yazıp baktığımda...... motosiklet kazalarına bakıyorumda %95 i de racing motorlar mı olur kardeşim. ben ön kaldırıp lastik yakıp, 230km/h la virajı almaya çalışıp, artçımı düşürecek kadar gaz açıp başıma bela alacağıma V motorun patırtısıyla yolumu almaya devam ederim daha iyi....