PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bunu yapabilmemiz mümkünmü

digi_boy26
22 Şubat 2008, 20:55
arkadaşlar bu videodakini yapabilmemiz mümkünmü Türkiyemiz şartlarında üretilebilirmi böyle birşey ?
frene basınca arkada ledli lambada stop yazıyor.sinyal verince de kayan ok çıkıyor:silent:

QsF3WLHV2uY&NR

slayer2694
22 Şubat 2008, 20:57
topri ben bunu daha önce görmüştüm çok güzel düşünmüşler.Türkiye şartlarında derken anlamadım?tabiki de üretilir neden üretilmesin.reklamcılara sormak lazım.ama şöyle birşey var bizim milletimiz bunu anlamaz nasıl bişey olduğunu,daha yakından görmek için durmaz dahada gaza basar haberin ola :P

HeadbaNgeR
22 Şubat 2008, 20:58
abla işini biliyo
bi de yukarı doğru ok yapsaymış :)
şaka bi yana yapan wardır mutlaka. onlar yapar da türk motorcular neden yapamasın. zira biraz mesarifli olur (:

playboy_77
22 Şubat 2008, 20:59
aslında mümkün ama uğraşmazlar diye umuyorum..reklamcılarda böyle bişey bulabilirsin fakat hangi reklamcı uğraşır bilemem(parayı seven bir reklamcı bulman lazım :queen: )

deli mavili
22 Şubat 2008, 21:02
çok güzel bir fikir kaynagı olmuş

muratgergerli
22 Şubat 2008, 21:08
Valla güzel bir tasarım...
Şuana kadar görmedim fakat yapılabilinir tabi ki...

digi_boy26
22 Şubat 2008, 21:10
topri ben bunu daha önce görmüştüm çok güzel düşünmüşler.Türkiye şartlarında derken anlamadım?tabiki de üretilir neden üretilmesin.reklamcılara sormak lazım.ama şöyle birşey var bizim milletimiz bunu anlamaz nasıl bişey olduğunu,daha yakından görmek için durmaz dahada gaza basar haberin ola :P

he valla burak bu aklıma gelmediydi hiç :queen::queen::queen:

ben bi araştırayım ya. ama öle beyin nasıl bulcazki ? komutları yapabilcek dijital beyin :)

bu da harika bişey olmuş. ybr'mi alınca yanlara çanta koycam böle yapcam bende.şimdilik bu yaz etrafına biraz led takcam rokko'ya. öyle çingen atı gibi değil farkedilmek için olcak :):):)
zT4k0wwOe9Y

cezerye
22 Şubat 2008, 21:20
aman canım... asansor lambası gibi.. zor bişe diil yahu.. maliyeti nedir ki! asansör lambalarını yapan eleetürükçülere sorabilirsiniz ya da soylendigi gibi ışıklı reklam panosu yapanlara.

isteseniz kendiniz bile yaparsınız bence:)

muratgergerli
22 Şubat 2008, 21:39
Biraz araştırınca bu işin bayağı kolay ve programla istediğin
yazıyı yazabileceğini anlatan bir web sayfası var...

Ki-cep Dijital Yaka Kartı - Dijital Ürün Tanıtım Etiketi
Ölçüler: 8 X 5,4 X 1 Cm

http://www.ilkken.com/CEP1.jpg
http://www.ilkken.com/CEP.jpg
http://www.ilkken.com/s.jpg

*150 Karakter hafızalı*5 değişik hız ayarı
*Pil(CR2032)veya adaptör ile çalışır
*Bilgisayar veya üzerindeki tuşlarla yazı yazılabilir
*Türkçe karakterler ile yazı yazma olanağı

bambu
22 Şubat 2008, 21:43
aYe yapar bunu, tam da onun alanı :cat:

muratgergerli
22 Şubat 2008, 21:45
aYe yapar bunu, tam da onun alanı :cat:

Bende bunu diyecektim ki baktım siz yazmışsınız..Tam aYe 'lik..:wiinkk:

deli mavili
22 Şubat 2008, 21:46
ayelsan nerdesin senin teknik bilgilerini buraya
yansıtmanı bekliyoruzz....

bambu
22 Şubat 2008, 21:47
Bende bunu diyecektim ki baktım siz yazmışsınız..Tam aYe 'lik..:wiinkk:

Geçen sene yaptığı bir kartı görmüştüm, ondan sonra sanırım bu çocuk oyuncağı onun için :)

06bluedragger
22 Şubat 2008, 21:47
sıradan led stop lambasına devam bunlar gösteriş içün adam kayan yazıya bakarken sana arkadan bi giydirirse görürsün kayan yazıları..:mrgreen:

digi_boy26
22 Şubat 2008, 21:48
aman canım... asansor lambası gibi.. zor bişe diil yahu.. maliyeti nedir ki! asansör lambalarını yapan eleetürükçülere sorabilirsiniz

tam bi bayan gözüyle yorum olmuş bu da :queen::queen::queen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: ben taktım buna ya. en azından stop yazsın ya da dur :) sinyalleri boşver :):):)

bambu
22 Şubat 2008, 21:49
sıradan led stop lambasına devam bunlar gösteriş içün adam kayan yazıya bakarken sana arkadan bi giydirirse görürsün kayan yazıları..:mrgreen:

Bana da gereksiz ve dikkat dağıtan bir nesne gibi göründü. Fakat yapılmak istenirse çok da zor olmadığını sanıyorum.

deli mavili
22 Şubat 2008, 21:53
ben bunu murat a yaptırırım :P

06bluedragger
22 Şubat 2008, 22:02
Bana da gereksiz ve dikkat dağıtan bir nesne gibi göründü. Fakat yapılmak istenirse çok da zor olmadığını sanıyorum.

abi hiç zor bişiy değil bu işle uğraşan reklamcılar yapar bunu yaptıranada şimdiden hayırlı olsun..

bencede gereksiz arkadan gelen sürücü yolamı bakcak senin kayan yazılarınamı adamın dikkati dağılır sana arkadan bi giydirirse o arka stop lambasında fatiha suresi yazı olarak kayar..

radbulllll
22 Şubat 2008, 22:06
abi hiç zor bişiy değil bu işle uğraşan reklamcılar yapar bunu yaptıranada şimdiden hayırlı olsun..

bencede gereksiz arkadan gelen sürücü yolamı bakcak senin kayan yazılarınamı adamın dikkati dağılır sana arkadan bi giydirirse o arka stop lambasında fatiha suresi yazı olarak kayar..

:queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:: queen::queen:

muratgergerli
22 Şubat 2008, 22:14
Arkadaşlar topicin açıldığı bölüm ''Teknik Bilgiler Bölümü''..
Lütfen teknik konuda yazı yazmaya çalışın..Geyik işini buraya aktarmamaya
özen gösterelim....:rendeer:( misafir üyeler açısından hoş değil..)

aYe
22 Şubat 2008, 22:22
Hello :P

Ortalama 150euro pcb maliyeti var, 10 adet pcb bu fiyata dahil.

Smd RGB ledlerin tanesi 3 dolar civarı, kullanılacak led sayısı biraz tercih meselesi, sadece kırmızı led kullanılırsa kayda değer bir para tutmaz.

Ama şöyleki ben kendi motoruma bile yapmıyorum, çünkü herkesin motoruna göre pcb'nin değişmesi gerekiyor bu yüzden çok maliyetli kalıyor.

Hepimizde aynı motordan olsa tane maliyeti min 10 adet için 30 doları geçmezdi.

Yok ben 250 euro da tutsa bu parayı harcarım diyen olursa tasarım ve kodu zevkine ücretsiz yaparım, isterseniz adınız plakanız yada istediğiniz bir grafiği de extra koyabilirsiniz, 1 tane kendinize ayırıp kalan 9 adeti satabilirsiniz vs. vs.

Ama bence deymez.:)

deli mavili
22 Şubat 2008, 22:26
Hello :P

Ortalama 150euro pcb maliyeti var, 10 adet pcb bu fiyata dahil.

Smd RGB ledlerin tanesi 3 dolar civarı, kullanılacak led sayısı biraz tercih meselesi, sadece kırmızı led kullanılırsa kayda değer bir para tutmaz.

Ama şöyleki ben kendi motoruma bile yapmıyorum, çünkü herkesin motoruna göre pcb'nin değişmesi gerekiyor bu yüzden çok maliyetli kalıyor.

Hepimizde aynı motordan olsa tane maliyeti min 10 adet için 30 doları geçmezdi.

Yok ben 250 euro da tutsa bu parayı harcarım diyen olursa tasarım ve kodu zevkine ücretsiz yaparım, isterseniz adınız plakanız yada istediğiniz bir grafiği de extra koyabilirsiniz, 1 tane kendinize ayırıp kalan 9 adeti satabilirsiniz vs. vs.

Ama bence deymez.:)

hadi sen 1 bende 2 ci olayım 8 kişi daha bulalım bu işi bitirelim istersen
nedersin ? aslında benim hoşuma gitti bu :cat:

06bluedragger
22 Şubat 2008, 23:12
Arkadaşlar topicin açıldığı bölüm ''Teknik Bilgiler Bölümü''..
Lütfen teknik konuda yazı yazmaya çalışın..Geyik işini buraya aktarmamaya
özen gösterelim....:rendeer:( misafir üyeler açısından hoş değil..)

kızma abi niye kızıyon tamam teknik bilgilerle şaka yapmıcam söz..:rendeer:

sofuoğlu__54
22 Şubat 2008, 23:47
deer a yakışır buuuuuuu :))))))))))))))

raven71
23 Şubat 2008, 00:06

katılıyorum............................... :) :cat:

muratgergerli
23 Şubat 2008, 00:22
kızma abi niye kızıyon tamam teknik bilgilerle şaka yapmıcam söz..:rendeer:

Yok be paşam ne demek kızmak diye..:rendeer:

Yanlızca konuyu dağıtmayalım, siteye bilgi için giren
misafir üyelerimizin burda ölçülü bilgi paylaşımı yapıldığı
tezine örnek teşkil amaçlı yazılmış uyarıydı..
Tabiki şakalaşmalar olacak ama bu bölümde değil tabi..:wiinkk: