PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bunları gördükçe.....

Sayfa : [1] 2

kkorhann34
16 Şubat 2008, 13:20
arkadaşlar gelinde kızmayın şu arkadaşa 4 tekerler böle insanları gördükçede bize patlıyorlar yanılıyormuyum????

http://www.youtube.com/watch?v=e0rDW9SjNcw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=e0rDW9SjNcw&feature=related

zion1
16 Şubat 2008, 13:37
e0rDW9SjNcw&feature=related tehlikeli be yaw:)

nirengi74
16 Şubat 2008, 13:47
arkadaşlar adam kurye belki çok çok önemli bir durum olabilir be 2 dakikasını izledim fazla bir tehlike görmedim

mhrrmkpnr
16 Şubat 2008, 13:49
arkadaşlar adam kurye belki çok çok önemli bir durum olabilir be 2 dakikasını izledim fazla bir tehlike görmedim

sendemi trafik canavarısın:P
bende anlıorum aslında kurye için sıradan bi durum brz bnm içinde ama tehlike bunlar tehlike:queen::queen:

nirengi74
16 Şubat 2008, 13:59
tamam da hangimiz böyle gitmiyoruz
sanki trafik durduğunda ufak bir aralık görsek dalmıyomuyuz

kkorhann34
16 Şubat 2008, 14:23

kendi adına konuşursan sevinirim arkadaşım örneğin ben gitmem böle hayatımı riske atarak.. ordan bi şöför kapıyı açsa aniden nolcak bakalım???:cat:

GKN
16 Şubat 2008, 14:24
sendemi trafik canavarısın:P
bende anlıorum aslında kurye için sıradan bi durum brz bnm içinde ama tehlike bunlar tehlike:queen::queen:

bi kamarada benim pecoya koyup köprüden geçekmi:P

mhrrmkpnr
16 Şubat 2008, 14:35
bi kamarada benim pecoya koyup köprüden geçekmi:P

stopie yapmayı ogren die bekliom koprude teker kolay onemli olan stopie dimi:queen::queen:

mete_han
16 Şubat 2008, 14:41
bu linkle beraber bayağı MAKAS videosuda izledim 20 dakkadır....hepimiz yapıyoruz...

nitrious81
16 Şubat 2008, 14:41
Valla adam kurye normal adamlar alışmış bıze tehlıke onlara gunluk surus :) ama helal olsun cok hakım :) tabı bu hakımıyet bır arabanın bırden onune kırmasıyla son bulabılır :) gende tehlıkelı hayatı dıger arabalrın elınde :)

SeRHaTeKiNci
16 Şubat 2008, 15:41
MAKASSS.. Çok zevkli ama, tehlikeli :P

kameniv
16 Şubat 2008, 15:46
bigün bende böyle olucam hıh
önce motor almam lazım ama

playboy_77
16 Şubat 2008, 15:48
arada hayatına renk katmak gerek.sık sık değil ama tadında bırakıp yapman gerek.yoksa tadı mı çıkar işin

okayyorukcuoglu
16 Şubat 2008, 16:02
böylelerine çok kızıyorum neyine güveniyorda giriyor aralara anlamıyorum bir tamponluk halivar bana denkgelmesin trafikte hiç acımam bir tamponla alırım aklını :farao:

o_yagmur
16 Şubat 2008, 16:26
bence çok harika kullanıyor trafıge baksana ole gıtmese belkıde pızza lar soguyacak :)

ysnbyzt
16 Şubat 2008, 16:51
Bu kuryeci arkardaşın gözü biraz kara gibi ama normal bi durum :) Çünkü bu gibi benzer makasları aramızda yapmayan var mı sanki , adamın 10 saati o iki tekerin üstünde geçiyo , ee haliyle sıkılıp aksiyon yaratmak istemesi normal bence:)

Ama bu şekildeki kuryeci arkadaşlardan muzdarip olanlar çoktur kesin , o şekilde hızla geçen bir motorun aynasının bir BMW X5 in aynasına " taakkkk" deyip gitmesi bazı sürücülerde hırs yapıyo malesef :)

sahtekisi
16 Şubat 2008, 16:59
adam dikiz aynaları eline almış yolda koşuo gibi yaw bu nası motor oldugu yerde 90derece dönüo minnacık yerlere sığıo :S

blackhawk06
16 Şubat 2008, 17:07
walla bence bunları tehlikeli saymayan arkadaşları anlayamıyorum ...böyle birisi benim arabamı çizse ki bunlar kesin çiziyordur herhalde şu an helvasını yiyor ve taziyelr kısmında allah rahmet eylesin iyi bilirdik mesajları yazıyor olurduk....

jackaan
16 Şubat 2008, 17:12
ne var bunda adam cok guzel kullanıyo emını motora gerceken zevk almak ıcın bınen arkadasların %90 bole kullanıyodur karsı cıkan arkadaslarada tavsıyem motor bole kullanılır madem trafıkte beklemek hosunuza gıdıyo gıdıp arabaya bının motor ozgurluk demektır trafıkte beklemek dııl....

tufanbaydemir
16 Şubat 2008, 17:36
Çok yanlış buluyorum ::yanliss:, bir yere yetişmeye çalışıyorsanız, bilin ki yola geç çıkmışsınızdır.

blackhawk06
16 Şubat 2008, 17:37
hepimiz bilirizki özgürlük bu değil çık trafiğe sürekli makas at neymiş bu zevkmiş özgürlükmüş mış mışta muş muş....sonra araç sürücüleri hepimizi aynı kefeye koyuyor ve aynen şunları düşünüyor ve uyguluyor '' aha bi tane daha geliyo o gün biri benim arabayı çizdiydi gel gel'' sonunda da üzerinize kırılan bir direksiyon ve yerdesiniz.... walla bana denk gelene takarım tamponu acımam...bizde motor kullanıyoruz ama hepimiz biliyoruzki başkasının özgürlüğünün başladığı yer seninkinin bittiği yerdir...bunlar şahsi fikirleri farklı düşünmekte :cat:özgürsünüz:cat:

chocolateman
16 Şubat 2008, 17:44
Gösteri olsun diye değil de, kırmızı ışık yandığında ön tarafa ilerlemek için yapıyorum. Hep 4 tekerlere kızmayalım, motosiklet kullananlarda da sıkıntılı insanlar var, kısaca onlara Trafik Canavarı diyoruz.

playboy_77
16 Şubat 2008, 17:45
motorun birr bakımdan ayrıcalığı bu.bir jackaan arkadaşımın dediği gibi trafiğe bayılıyorsan 4 tekerle gez. blackhaw06 abi sanada katılmıyorum..%1 çiziyor olabilirler fakat isteyerek olmuyor tabi.araba sürücülerin yaptıkları hatalar bir motorsiklet sürücüsünün hayatına mal oluyor ufak bir çizik onların yaptıkların yanında nedir ki.aynaları kontrol etseler o bile olmaz.bide cizdi diye adımı döversen o hiç olmaz.insan gibi otur konuş masrafı neyse karşılasın...büyüğümüzsün abi yapma böle mi akıl veriyorsun bize..ÇİZERSE ÖLDÜRÜN..! ?

nirengi74
16 Şubat 2008, 17:57
ne var bunda adam cok guzel kullanıyo emını motora gerceken zevk almak ıcın bınen arkadasların %90 bole kullanıyodur karsı cıkan arkadaslarada tavsıyem motor bole kullanılır madem trafıkte beklemek hosunuza gıdıyo gıdıp arabaya bının motor ozgurluk demektır trafıkte beklemek dııl....

işte budur motor özgürlük demektir.bazen bende böle kullanıyorum. birkaç kapı açılması oldu ama tamamen hissel bişi bu anlıyosun bi şekilde
mesela bu tür makaslarda önümdeki arabanın aynasından şöförün gözlerini gördüğümde o anki hareketini anlıosun az çok birde korna ve sellektör yaparak gidiyosun .:cat:

sedat_57
16 Şubat 2008, 18:31
helal olsun gercekten ee usta adamın hali başka oluyo bende cok makasa girerim ama trafikte bu kendini baya bi aşmiş tebrikler kendisine

jackaan
16 Şubat 2008, 18:48
işte budur motor özgürlük demektir.bazen bende böle kullanıyorum. birkaç kapı açılması oldu ama tamamen hissel bişi bu anlıyosun bi şekilde
mesela bu tür makaslarda önümdeki arabanın aynasından şöförün gözlerini gördüğümde o anki hareketini anlıosun az çok birde korna ve sellektör yaparak gidiyosun .:cat:

katılan bırı olduguna sevındım napcaksın ya ole trafıkte onun bosken beklıcenmı neden motor kullanıyoruzkı ozaman

hepimiz bilirizki özgürlük bu değil çık trafiğe sürekli makas at neymiş bu zevkmiş özgürlükmüş mış mışta muş muş....sonra araç sürücüleri hepimizi aynı kefeye koyuyor ve aynen şunları düşünüyor ve uyguluyor '' aha bi tane daha geliyo o gün biri benim arabayı çizdiydi gel gel'' sonunda da üzerinize kırılan bir direksiyon ve yerdesiniz.... walla bana denk gelene takarım tamponu acımam...bizde motor kullanıyoruz ama hepimiz biliyoruzki başkasının özgürlüğünün başladığı yer seninkinin bittiği yerdir...bunlar şahsi fikirleri farklı düşünmekte :cat:özgürsünüz:cat:

yavas tak o tamponu cızılmesın sonra yazık olur sana:mrgreen:

D C R
16 Şubat 2008, 18:59
Bu videoya youtube'ta yapılan yorumlara bakın :pr:

lan buna da makas mı diynuz siz?.... Hadi ordan mıçı kırık moturcular.... :(

lan pizzacı cehenneme kadar yolun var.. sende bigün kamyonun altına girersin.. :D:D:D::D:D:D:D:

böle bitanesine denk geldim *** carpıp kacmaya calıstı arabanın altına sokuyodum son an da vaz gectım ve asıgı ınıp kafasını gozunu ellerımle sıktım...

yaa o değilde böyle geçerken misal biri benim arabanın aynasını götürse onu ne yapar ne eder yetişirim önce tekerini sonra hayatını kaydırırım. kendinize ne yaparsanız yapın ama böyle trafikde diğer insanlarıda tehlikeye atmayın.

önünüze gelen yere atlıonuz sooora biz motorculara sürücüler hiç dikkat etmio die aalıonuz lan aynalarda gözüktüünüz mü var

bu videoyu çekene de makas attığını sanan arkadaşa da iki çift lafım var.eceli it cami duvarına işer misalisiniz.yolda isterdim ki bana denk gelmenizi bir daha o motora ne binersin nede bir daha bir motor gördünmü motora bakarsın.alayınıza gider burdan,kaza oldumu da dayılık yapanlarınız da yok mu,onlarında ***
vs vs vs vs vs vs :pr:

jackaan
16 Şubat 2008, 19:01
Bu videoya youtube'ta yapılan yorumlara bakın :pr:

vs vs vs vs vs vs :pr:

eeeeee bıde kendı yorumu yaz bakalım

srhtsglm
16 Şubat 2008, 19:03
sıkışık trafikte motosiklet böyle kullanılır kim ne derse desin!
yok böyle kullanılmaz diyen varsada haklıdır ama o zaman motosiklet kullanmanın anlamı yok!

böylelerine çok kızıyorum neyine güveniyorda giriyor aralara anlamıyorum bir tamponluk halivar bana denkgelmesin trafikte hiç acımam bir tamponla alırım aklını :farao:
arkadaşım sen azrailmisin??çanakkalede motosiklet kullanmak böyle olmayabilir
ama burası istanbul 2 milyon araç var hergün trafikte bunlar.burda yaşa hergün motosiklet kullan sende 2 gün sonra böyle kullanmaya başlarsın o zamanda birileri tamponla senin aklını alır kimbilir:farao:

blackhawk06
16 Şubat 2008, 21:58
yavas tak o tamponu cızılmesın sonra yazık olur sana:mrgreen:[/QUOTE]

hocam mevzu tampon olayı değil....bu tarz bi sürüşe saygı duyacaksınız nerdeyse..biraz düşünürseniz eğer araç sürücüleri acaba neden bu motorlara yol vermiyor filan diye bana hak verebilirsin...yani bizde kullanıyoruz bu icatları ama tehlikeli değil....adabıyla.... amacım burda atışmak değil ama benim görüşüm bu yönde walla arabadan inersem kusura bakmayın kimseyle anlaşamam çizeni çizerim....adbıyla sürsün birisi onu sıkıştırsın gelsin kapımı göçertsin onuda alır hastaneye götürürüm gerekirse tüm masrafını karşılarım........kırılmaca yok :rendeer:kazasız sürüşler

Scooter_Mania
16 Şubat 2008, 22:17
Yapılan yorumlara dikkat edin herkes adama pizzacı demiş.Bazılarıda ''böyle motorculara sinir oluyorum birgün önüne kırıp geberticem yarısı boşa gidecek '' diye yazmış.Düşünün artık İstanbulda ne piskopatlar var işimiz zor valla.

hurricane_cbr
16 Şubat 2008, 22:19
abi bunlar normal şeyler 4 tekerler böle şeyleri hoş bulmasada hatta bize kızsalarda kendileri bile yapıyorlar bide adam kurye... böle şeyler çook normall bazen keyfm yernde olsa ben bile yapıyorum sadece doğuk kanlılık yeterli...

06bluedragger
16 Şubat 2008, 22:26
abi bırakın yaa adam en iyisini yapıyo bu memlekette kazma şöförler olduktan sonra bizi makas atmaya mecbur bırakıyolar helal olsun..

deli mavili
16 Şubat 2008, 22:54
Gayet Sıradan Bi Sürüş ü Var Normal Bi Durum Bence...

garhan
16 Şubat 2008, 23:02
cok zevklı ve heyecan verici olabilir ama ban pek etik gelmedi:silent:

kıllıtarkan
16 Şubat 2008, 23:23
şehir içinde motor kullanmak budur ne yazıkki

kayku
16 Şubat 2008, 23:55
şimdi bu adamı kınayacak ne var adam belliki kurye olabilir benim acele işim olunca ışıklarıda tınlamıyom çok doğal...

jackaan
17 Şubat 2008, 00:23
arkadaslar adam kuryeymıs dıılmıs farketmez ıstanbul trafıgınde motor bole kullanılır tabı cesaretı olanlar ıcın soluyorum ama cesaretı olmayıpta tehlıkelı olmasının arkasına sıgınanları bılmem en azından yapamıyolarsa bos konusmasınlar yok tehlıkelı yok bılmemne dıye

bu arada adam aklıma takıldı bulup tebrık edıcem helal dıyorum

Erfer
17 Şubat 2008, 01:38
motorcu oldugun halde araba gıbı agır agır gıdıyosan neden motosıklete bınıyosunkı.... ben tehlıke goremedım acıkcası..

abal
17 Şubat 2008, 01:56
abi o aralardan nasıl geçti o sanki arabalara sürterek gitti bi ara.

okayyorukcuoglu
17 Şubat 2008, 14:39
sıkışık trafikte motosiklet böyle kullanılır kim ne derse desin!
yok böyle kullanılmaz diyen varsada haklıdır ama o zaman motosiklet kullanmanın anlamı yok!

arkadaşım sen azrailmisin??çanakkalede motosiklet kullanmak böyle olmayabilir
ama burası istanbul 2 milyon araç var hergün trafikte bunlar.burda yaşa hergün motosiklet kullan sende 2 gün sonra böyle kullanmaya başlarsın o zamanda birileri tamponla senin aklını alır kimbilir:farao:

kardeşim burası istanbul değil ama düşün bikere sen taksi ile trafiktesin saygısız bir motor kullanıcısı geldi arabanı çizerek geçti yanından birde üstüne üstün makas atarak geçiyor seni o anki tepkini merak ederim ben de motorcuyum sonuçta anlıyorum yol vermiyorlar ama videoyu izlediysen adam nebiçim kullanıyor onun için dedim tabiki bizde böyle kullanıyoruz ama sen gidip adamın gıcığına gidersen ezerler

hocam mevzu tampon olayı değil....bu tarz bi sürüşe saygı duyacaksınız nerdeyse..biraz düşünürseniz eğer araç sürücüleri acaba neden bu motorlara yol vermiyor filan diye bana hak verebilirsin...yani bizde kullanıyoruz bu icatları ama tehlikeli değil....adabıyla.... amacım burda atışmak değil ama benim görüşüm bu yönde walla arabadan inersem kusura bakmayın kimseyle anlaşamam çizeni çizerim....adbıyla sürsün birisi onu sıkıştırsın gelsin kapımı göçertsin onuda alır hastaneye götürürüm gerekirse tüm masrafını karşılarım........kırılmaca yok :rendeer:kazasız sürüşler[/QUOTE]

beni düşündüğün için teşekkür ederim sen beni merak etme:cat:

shrek
17 Şubat 2008, 14:45

KESİNLİKLE......25 KARAKTER

dgrmr
17 Şubat 2008, 15:18

Zevklerin böyle yaşanmaması gerektiğini bilmen gerekir. Zevk alırken öte yandan bir kişiye, bir kuruluşa, bir ülkeye zarar veren bireylerseniz. Bu güne kadar yeterince zevk almış adam olduğunu görüyorum ülkemizde... Sen de eminim artık zevkini yeterince almışsındır... Ayrıca motor bu kadar lakayit kullanmayı kaldıracak bir araç değildir. Aralardan geçilmez demiyorum, önce bekle sonra geç diyorum...

katılan bırı olduguna sevındım napcaksın ya ole trafıkte onun bosken beklıcenmı neden motor kullanıyoruzkı ozaman

Burada, bence kimse araba gibi dur bekle demiyor. Arkadaş fazla hırçın girmiş aralara onu anlatmaya çalışıyor... Böyle yapmayı doğru bulmana ben hala hayret ediyorum. Marifetten mi sayılıyor böyle şeyler anlamıyorum.

Araba kullanmayı yeni öğrenmiştim yaş 15-16 aynı böyle makas falan deli gidiyoruz yani, hatta bundan daha beter... Şimdi yaklaşık 10 senedir trafikteyim, araba kullanmayı çok daha iyi biliyorum fakat en son ne zaman makas attım hatırlamıyorum, acaba kullandıkça unutmamı yaşadım, yoksa akıllandım mı, öğrendikçe tehlikesini fark etmeye mi başladım?...

Motosiklet kullanmayı az çok bilen herkes bu hareketleri rahatlıkla yapar sadece gözünü biraz karartması yeter. Kısaca bunlar marifet değil salaklıktır ve hiç bir zaman doğru olarak adledilemez.

Marifet pistte gösterilir, özel şovlarda gösterilir oraya gelen insanlar zaten bilhassa sizin marifetlerinizi izlemeye gelmişlerdir, oraya çıkan insan da zaten marifetlidir en az bir konuda kenini izletmeye zevk almaya gelmiştir.

Yoksa arabanın içindeki şoför veya yanından geçtiğiniz diğer motorcular "aaa ne güzel yaptı demez"... Yazarken bunlar unutulmuş galiba...

şimdi bu adamı kınayacak ne var adam belliki kurye olabilir benim acele işim olunca ışıklarıda tınlamıyom çok doğal...

Birgün senin gibi iki tane tınlaşmayan arkadaş ortada buluşurlar seyrele o zaman ne olacağını. Hayır bu ikiliye üzülmem de kurunun yanında yaş da yanıyor. Bir tınlıyanla bir tınlamayan rastlaşır ise işte o zaman içimiz yanıyor. Trafikte kendi kurallarını kendin koymaya başladıysan bil ki tehlikedesin... Kafana göre iş yapma mümkün olduğu kadar kuralına göre yap.

arkadaslar adam kuryeymıs dıılmıs farketmez ıstanbul trafıgınde motor bole kullanılır tabı cesaretı olanlar ıcın soluyorum ama cesaretı olmayıpta tehlıkelı olmasının arkasına sıgınanları bılmem en azından yapamıyolarsa bos konusmasınlar yok tehlıkelı yok bılmemne dıye

bu arada adam aklıma takıldı bulup tebrık edıcem helal dıyorum

Sen benim içinde o arkadaşı tebrik et. Yazdıklarımı da bir daha düşün ve kendini bir an önce geliştirmeye başla. Cesaretle, delikanlıkla, böyle makinalarla yapılan saçma sapan şeyleri bir tutan biri yazdıklarımı tek kelimesini anlarmı ciddi endişelerim var. Sana göre cesaret aptallıksa, sevdiklerini üzmekse ben tırsağın tekiyim , yok cesaret sevdiklerini düşünerek bazı şeylerden feragat etmekse o zaman sen bana daha iyi bir yakıştırma bulursun.

Şimdi bu kadar yazdın, sert çıkıştın, sen hiç mi bunları yapmıyorsun derseniz. Böylesini yapmıyorum en azından en güvenli yolunu bulmaya çalışıyorum, mutlaka hatalarım oluyordur fakat hata yaptım demesini, özür dilemesini biliyorum.

Benim lafım bu işi cesaretle, marifetle karıştıranlara. Bildiği yanlışları doğruymuş gibi yazıp bir de dikte ettirmeye çalışanlara... Neymiş "İstanbul'da motosiklet böyle kullanılırmış". "İstanbulda dolmuş, taksi, araba böyle kullanılır" diyenler yüzünden can verenleri ne çabuk uttunuz. Ömerleri, Sarpları ne çabuk unuttunuz...

Şimdi siz birey olarak yeterince eğlemediniz mi? Şimdiden sonra biraz daha az eğlenin ki, insanların yaşam haklarını ellerinden almayın, alınmasına da izin vermeyin. Burası Türkiye demek yerine birey olarak yapabildiğinizin en iyisini yapın. Bu hareketler 5-6 dakika zaman kazandırmaktan başka hiçbir fayda sağlamaz. İsterseniz hesap edin... Fakat hem motorcu imajına hem kendinize verebileceği zararları bir daha düşünün.

Düşündüysen bir daha soruyorum Kaan, kayku ve böyle düşünen arkadaşlar, bunlar doğru mudur...

Bu arkadaşın videosu o kadar tehlikeli değil belki de, çok aşırı bir şey yok. Fakat ben düşünce tarzını eleştirmek istedim...

Aspendos8181
17 Şubat 2008, 15:45
Şimdi öncelikle burada gerçekten bir şhow yapılmış.Bunu motor kullanan 10 kişiden 8 inin rahatlıkla yapacağından eminim.Bu motor kurye motoru üstelik ön deposundada bir cantası var.Bu kişi bu motoru bu şekilde kullanarak bir alt yapı zaten oluşturmuş,normal günlük hayatında her zamn bu şekilde kullanmadığına eminim.Bunu şhow amaçlı yapmış ve bunu isteyen yapabilir.Fakat burada bu tarz kullanım kesinlikle tabiki doğru değil,biraz daha sakin gidilebilir kendisini cok sıkıştırmış bazı yerlerde bence bu şekilde sıkıntıya girmesine gerek yok.

caner90
17 Şubat 2008, 16:29
Zevklerin böyle yaşanmaması gerektiğini bilmen gerekir. Zevk alırken öte yandan bir kişiye, bir kuruluşa, bir ülkeye zarar veren bireylerseniz. Bu güne kadar yeterince zevk almış adam olduğunu görüyorum ülkemizde... Sen de eminim artık zevkini yeterince almışsındır... Ayrıca motor bu kadar lakayit kullanmayı kaldıracak bir araç değildir. Aralardan geçilmez demiyorum, önce bekle sonra geç diyorum...

Burada, bence kimse araba gibi dur bekle demiyor. Arkadaş fazla hırçın girmiş aralara onu anlatmaya çalışıyor... Böyle yapmayı doğru bulmana ben hala hayret ediyorum. Marifetten mi sayılıyor böyle şeyler anlamıyorum.

Araba kullanmayı yeni öğrenmiştim yaş 15-16 aynı böyle makas falan deli gidiyoruz yani, hatta bundan daha beter... Şimdi yaklaşık 10 senedir trafikteyim, araba kullanmayı çok daha iyi biliyorum fakat en son ne zaman makas attım hatırlamıyorum, acaba kullandıkça unutmamı yaşadım, yoksa akıllandım mı, öğrendikçe tehlikesini fark etmeye mi başladım?...

Motosiklet kullanmayı az çok bilen herkes bu hareketleri rahatlıkla yapar sadece gözünü biraz karartması yeter. Kısaca bunlar marifet değil salaklıktır ve hiç bir zaman doğru olarak adledilemez.

Marifet pistte gösterilir, özel şovlarda gösterilir oraya gelen insanlar zaten bilhassa sizin marifetlerinizi izlemeye gelmişlerdir, oraya çıkan insan da zaten marifetlidir en az bir konuda kenini izletmeye zevk almaya gelmiştir.

Yoksa arabanın içindeki şoför veya yanından geçtiğiniz diğer motorcular "aaa ne güzel yaptı demez"... Yazarken bunlar unutulmuş galiba...

Birgün senin gibi iki tane tınlaşmayan arkadaş ortada buluşurlar seyrele o zaman ne olacağını. Hayır bu ikiliye üzülmem de kurunun yanında yaş da yanıyor. Bir tınlıyanla bir tınlamayan rastlaşır ise işte o zaman içimiz yanıyor. Trafikte kendi kurallarını kendin koymaya başladıysan bil ki tehlikedesin... Kafana göre iş yapma mümkün olduğu kadar kuralına göre yap.

Sen benim içinde o arkadaşı tebrik et. Yazdıklarımı da bir daha düşün ve kendini bir an önce geliştirmeye başla. Cesaretle, delikanlıkla, böyle makinalarla yapılan saçma sapan şeyleri bir tutan biri yazdıklarımı tek kelimesini anlarmı ciddi endişelerim var. Sana göre cesaret aptallıksa, sevdiklerini üzmekse ben tırsağın tekiyim , yok cesaret sevdiklerini düşünerek bazı şeylerden feragat etmekse o zaman sen bana daha iyi bir yakıştırma bulursun.

Şimdi bu kadar yazdın, sert çıkıştın, sen hiç mi bunları yapmıyorsun derseniz. Böylesini yapmıyorum en azından en güvenli yolunu bulmaya çalışıyorum, mutlaka hatalarım oluyordur fakat hata yaptım demesini, özür dilemesini biliyorum.

Benim lafım bu işi cesaretle, marifetle karıştıranlara. Bildiği yanlışları doğruymuş gibi yazıp bir de dikte ettirmeye çalışanlara... Neymiş "İstanbul'da motosiklet böyle kullanılırmış". "İstanbulda dolmuş, taksi, araba böyle kullanılır" diyenler yüzünden can verenleri ne çabuk uttunuz. Ömerleri, Sarpları ne çabuk unuttunuz...

Şimdi siz birey olarak yeterince eğlemediniz mi? Şimdiden sonra biraz daha az eğlenin ki, insanların yaşam haklarını ellerinden almayın, alınmasına da izin vermeyin. Burası Türkiye demek yerine birey olarak yapabildiğinizin en iyisini yapın. Bu hareketler 5-6 dakika zaman kazandırmaktan başka hiçbir fayda sağlamaz. İsterseniz hesap edin... Fakat hem motorcu imajına hem kendinize verebileceği zararları bir daha düşünün.

Düşündüysen bir daha soruyorum Kaan, kayku ve böyle düşünen arkadaşlar, bunlar doğru mudur...

Bu arkadaşın videosu o kadar tehlikeli değil belki de, çok aşırı bir şey yok. Fakat ben düşünce tarzını eleştirmek istedim...

Aynen katılıyorum sana.:cat: eglenceymiş, zevkmiş. :farao:sonra kaza olunca da araba sürenler mal, öküz, katil olarak değerlendiriliyorlar sizler tarafından.meger ne kadar çok TRAFİK CANAVARI motorcu varmış...:pr: inşallah bana denk gelmezsiniz!!!:pr:

srhtsglm
17 Şubat 2008, 22:47
yalnız arkadaşlar atladığınız bişey var gözün gördüğü ile telefon kamera objektifinin gördüğü arasında dağlar kadar fark var.eminim ki çıplak gözle açılar filan daha geniş bunu fotoğraf çeken ve bu konuları azçok bilen biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim.yani demem o ki görüntü öyle bir açıdan kayıt edilmişki bize sanki imkansızı başarmış gibi geliyor adam çok tehlikeliymiş gibi.ayrıca bundan 10 sene önce 2 yıl boyunca kuryelik yapmış biri olarakta diyebilirimki bunlar günde 150-200 km motosiklet kullanan biri için çıtır çerez hareketler:cat:

dgrmr
17 Şubat 2008, 23:53
Serhat, görüntüler adına atlanan birşey yok fakat üzerine gelen düşünceler adına atlanan çok şey var bence...

jackaan
18 Şubat 2008, 01:14

bak arkadasım ben kımseye gırın arabanın arasına onune atın kendınızı demıyorum tabıkı bende kendımı zırt pırt arabaların arasına sokmuyorum kımseyede yapın demıorum ama tabıkı (kımseyı ve kendını tehlıkeye sokmadan) yapabıldıgını yaparsın benım soledıgım laflar sankı hıc yapmıyolarmıs gıbı konusan arkadaslara ben sahsen trafıkte aralara gırıp makas atmayan motorcu olduguna ınanmıyorum bu konuyuda tartısmaya cevırmeye gerek te yok aayrıca senelerdır motor kullanıyorum bu sure ıcerısınde ne yakınlarımı nede trafikktekı kımseyı uzmedım

dgrmr
18 Şubat 2008, 02:19
bak arkadasım ben kımseye gırın arabanın arasına onune atın kendınızı demıyorum tabıkı bende kendımı zırt pırt arabaların arasına sokmuyorum kımseyede yapın demıorum ama tabıkı (kımseyı ve kendını tehlıkeye sokmadan) yapabıldıgını yaparsın benım soledıgım laflar sankı hıc yapmıyolarmıs gıbı konusan arkadaslara ben sahsen trafıkte aralara gırıp makas atmayan motorcu olduguna ınanmıyorum bu konuyuda tartısmaya cevırmeye gerek te yok aayrıca senelerdır motor kullanıyorum bu sure ıcerısınde ne yakınlarımı nede trafikktekı kımseyı uzmedım

Zaten bunları diyorsun ya da teşvik ediyorsun gibi bir yaklaşımım olmadı sana, yazımda öyle bir imâ veya anlam bulamazsın...

Şimdi kurduğun cümlelerle, alıntı yaptığım cümleler arasında çok fark var dikkat edersen. Daha önce "işin zevkinin bu" olduğunu, "İstanbul'da motorun böyle kullanılması" gerektiğini, "korkulduğu için böyle kullanılmadığını" yazan da sendin. Şu an yukarıdaki mantıklı cümleleri de kuran sensin.

Yanlış anlama, tartışmak her zaman kötü değildir. Bazen insanın zihinini açar daha önce göremediğini görmesine de yarar o yüzden seviyeli bir şekilde yapılıyorsa tartışma iyidir. Tabi karşındaki de aynı saygıyı koruyorsa...

ozrace
18 Şubat 2008, 03:10
bırakın bunları yaw herkez neyin ne olduğunu biliyor.biz ne kadar dil döksekte yapan yine yapıyor.bırakın çarpsın biyerede kendi dersini kendi alsın