PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanuni ve Hyosung belli oldu.

Sayfa : [1] 2

Scooter_Mania
06 Ocak 2008, 19:33
Kanuni S&T Motor'la anlaşmıştı biliyorsunuz.Bugün motoron dergisi aldım ve okudum röportajı.Sonuç;
Artık Hyosung diye bir marka olmayacak.Hyosung ın aynı modellerinin üstüne S&TKanuni yazacak.Hyosung marka motor sahiplerinin servisleri artık Kanuni bayileri olacak.E artık bu soruya da açıklık geldi.Başka sorularınız olursa sorabilirsiniz dergi elimde :P

carzywindy
06 Ocak 2008, 19:48
fakat motorlar hyosung kalitesinde üretilmeye devam edeecek inşallah

bbaday
06 Ocak 2008, 19:48
Mz 'den sonra hyo demek akıbeti mz gibi olmasında :)

gittardando
06 Ocak 2008, 19:52
Yazık oldu Hyosung efendiye...

Rigel
06 Ocak 2008, 19:52
Eyvah, yakında Suzuki'yi Ramzey, Yamaha'yı da Çelik alır...

ShowDown
06 Ocak 2008, 19:54
Yandı Hyosung'cular
çünkü kanuninin servis görünümlü işkence odalarını bilmeyen kalmadı.
tarihe karıştı güzelim hyosung...

:queen::queen::queen:

tubis
06 Ocak 2008, 19:55

Çelik mi o ne yaw :queen::queen::queen:

Sinan Er
06 Ocak 2008, 19:56
Herşey iyi hoş anlaşılır da global motorun hakları nealemde peki

Adamların elinde kapı gibi hyosung markası distribütorluğu var hak bizim diyorlar yatırımlarımızın karşılığı bu olamaz diyorlar uluslararası mahkemede hakkımızı arayacağız diyorlar v.s. ... bununla ilgili yeni bir açıklama varmı dergide

CİHAN
06 Ocak 2008, 20:00
tamam işte bu benim açımdan iyi oldu sayılır,kanununin bayilgini alırsam şayet iki servsi bierden almış olurum eskisine göre.
şu işi bi başarabilsem varya mt deki tüm motorcuların yollarını kendime çeviricem servis ve satış açısından gelen olurmu acaba burdan.:pale:

Scooter_Mania
06 Ocak 2008, 20:01
Birkaç ayrıntıyı daha aktarmak istiyorum;
-Servisler ekstra eğitim alacaklarmış :cherry:
-Pazara sürülecek ilk ürünler Kore'de üretilecek.Sonra etlik kazanacakmış.Almak isteyen hemen alsın Kore üretimlerini :)
-Ve 2008 Mart ayından itibaren satışa sunulacak tüm ürünler yakıt enjensiyonlu olacakmış.Bu da şu demek oluyor;
Motorlar gaz koluna daha hassas tepki verecek,
Yakıt tüketimi düşecek.

retox70
06 Ocak 2008, 20:01
Kanuni S&T Motor'la anlaşmıştı biliyorsunuz.Bugün motoron dergisi aldım ve okudum röportajı.Sonuç;
Artık Hyosung diye bir marka olmayacak.Hyosung ın aynı modellerinin üstüne S&TKanuni yazacak.Hyosung marka motor sahiplerinin servisleri artık Kanuni bayileri olacak.E artık bu soruya da açıklık geldi.Başka sorularınız olursa sorabilirsiniz dergi elimde :P

ufak bir düzeltme ihtiyacı var her kanuni servisi veya bayii S&T Kanuni bayisi ve servisi olamayacak.alt yapı hizmeti verilemeyeği düşünülecek yerlerde satış yapılmayacak.

fakat motorlar hyosung kalitesinde üretilmeye devam edeecek inşallah
Motorlar aynı,üretici aynı,montaj hattı aynı

Rigel
06 Ocak 2008, 20:02

Ne biliim, Çelik diye bi motorlar dolaşıyor ortalarda arasıra görüyorum, attım işte...

Scooter_Mania
06 Ocak 2008, 20:04
Herşey iyi hoş anlaşılır da global motorun hakları nealemde peki

Adamların elinde kapı gibi hyosung markası distribütorluğu var hak bizim diyorlar yatırımlarımızın karşılığı bu olamaz diyorlar uluslararası mahkemede hakkımızı arayacağız diyorlar v.s. ... bununla ilgili yeni bir açıklama varmı dergide

Abicim maalesef onunla ilgili bir bilgi vermemiş herhalde Global Motor güme gitti :queen:

recruit
06 Ocak 2008, 20:09
ne diyeyim
ya markayı bitirecek ya da ciddi anlamda servis kalitesi artacak. umarız 2. seçenek olur.
benim tahminim 1. seçenek umarım yanılırım.

Ö.Z.€.R
06 Ocak 2008, 20:10
1) Geçmiş olsun.
2) Başımız sağolsun.
3) Hayırlı olsun.

tamam işte bu benim açımdan iyi oldu sayılır,kanununin bayilgini alırsam şayet iki servsi bierden almış olurum eskisine göre.
şu işi bi başarabilsem varya mt deki tüm motorcuların yollarını kendime çeviricem servis ve satış açısından gelen olurmu acaba burdan.:pale:

Hayırdır cihan, seni yeni atılımlardamı göreceğiz :)

croner
06 Ocak 2008, 20:12
derginin uyesiyim ve dergi yaklasık 6-7 gundur elimde. fakat olay acıklık kazanmış değil, sizi guncel haberlerdeki topiğe alayım.
Öyle bi dergide yazı yazmakla olmuyor, zaten ilk cıkan haberde motorON kaynaklıydı. Kanuni kafasına gore ST motorsu nasıl alıyor global resmi olarak 15 sene hyosung distirbutoru iken.

gittardando
06 Ocak 2008, 20:26
:queen::queen::queen:

Çelik, benim yedek parça ve muhatap bulamama sorunları yüzünden 5 ay ayrı kaldığım motosikletimin markası...

1) Geçmiş olsun.
2) Başımız sağolsun.
3) Hayırlı olsun.

Dostlar sağolsun...

Scooter_Mania
06 Ocak 2008, 20:27
croner resimleride gördün ozaman aynı hyosung modelleri sanki farklı birşeymiş gibi tanıtmış dergi.Ama herşeyi mart ayındaki fuarda göreceğiz o zaman.

CİHAN
06 Ocak 2008, 20:33
1) Geçmiş olsun.
2) Başımız sağolsun.
3) Hayırlı olsun.

Hayırdır cihan, seni yeni atılımlardamı göreceğiz :)

evet özer ilk adım olarak bilgi toplama aşamasındayım,

http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/39784-motosiklet-bayisi-acmak-icin-ama-nasil.html

cbr125faik
06 Ocak 2008, 21:52
:pr:of cok morelim bozuldu anlatamam yaaa

D C R
06 Ocak 2008, 21:54
Arkadaşlar bişey sorucam bu yazımı lütfen okuyun,

Şimdi düşünün elin korelisi
( ki biliyorsunuz, kore 15-20 sene önce ne durumdaymış. Sonradan imajını düzeltip Hyundai, hyosung gibi markalara sahip bir ülke oldu ve dünyaya satış yapıyor... )
Şimdi gelelim bu konumuza, HYOSUNG'un motosiklet pazarındaki geçmişi ne kadar ?
Ben tam bilmiyorum ama ortalama olarak 5 sene desek, yanlış olmaz inşallah...
Şimdi bu marka dünyaya satış yapıyor, ve imajını hep iyileştirmek için uğraşıyor..
Şimdi adam nie kendi markasının üstüne Kanuni yazdırılmasına izin versin ?
Türkiye Hyosung için çok büyük bir pazar, ve bu pazarda marka imajını tam yakalamışken, neden bir anda böyle bir karar almış olabilir ?
Şimdi atıyorum otomobil markalarında FORD markasının Türkiye'de ki araçlarının üstüne atıyorum LORD yazdırılıp satış yapmasına izin verdirirlermi ?
Herkez kendisine göre bi düşünsün, siz HYOSUNG'un sahibi olsanız, kendi malınızın üstüne başka bi marka yazdırtıp, etkili olduğunuz bir pazarda neden itibar kaybetmeyi göze almak isteyip sıfırdan imaj oluşturmaya çalışırsınız / çalışırmısınız ? Hele ki bu sorunlarıyla gündeme gelen KANUNİ gibi imajı çok zayıf bir marka ise...

Yanlışım var ise söyleyin arkadaşlar..

kıllıtarkan
06 Ocak 2008, 21:59

( ki biliyorsunuz, kore 15-20 sene önce ne durumdaymış. Sonradan imajını düzeltip Hyundai, hyosung gibi markalara sahip bir ülke oldu ve dünyaya satış yapıyor... )
Şimdi bu marka dünyaya satış yapıyor, ve imajını hep iyileştirmek için uğraşıyor..
Türkiye Hyosung için çok büyük bir pazar, ve bu pazarda marka imajını tam yakalamışken, neden bir anda böyle bir karar almış olabilir ?
Şimdi atıyorum otomobil markalarında FORD markasının Türkiye'de ki araçlarının üstüne atıyorum LORD yazdırılıp satış yapmasına izin verdirirlermi ?
Herkez kendisine göre bi düşünsün, siz HYOSUNG'un sahibi olsanız, kendi malınızın üstüne başka bi marka yazdırtıp, etkili olduğunuz bir pazarda neden itibar kaybetmeyi göze almak isteyip sıfırdan imaj oluşturmaya çalışırsınız / çalışırmısınız ? Hele ki bu sorunlarıyla gündeme gelen KANUNİ gibi imajı çok zayıf bir marka ise...

aynen böyle dostum ağzımdan aldın lafı bence de hyosung yazmaya devam eder moturlarında :cat:

LordofDarkness
06 Ocak 2008, 22:06
tek şey söyleyebilrim.
tamamen safsata haberler!

jeansatar
06 Ocak 2008, 22:12

+1
al benden de o kadar
ha birde kawasaki var onu da verdik mi nazillili mondial'e olay tamamdır :queen::queen::queen::queen:

snc-tr
06 Ocak 2008, 22:13

selamlar, yanlış bilmiyorsam hyosung 1978 de kurulmuş.

D C R
06 Ocak 2008, 22:19
selamlar, yanlış bilmiyorsam hyosung 1978 de kurulmuş.

Teşekkür ederim arkadaşım :rendeer:
Ben tam bilmiyordum..
Aslında Türkiye'de ki pazar geçmişini kastetmek istemiştim :)
Tekrar teşekkürler..

carzywindy
06 Ocak 2008, 22:21
abi işte sonuçlar belli oluyor artık kanunide kalitelileşiyor desek hakkı var yani

belki kanuni bu işden parasını kazanırsa gerçekten %100 türk yapımı yapabilir

bu işi yapabilecek tek firma kanuni zaten

ucanteneke5
06 Ocak 2008, 22:37
Mz 'den sonra hyo demek akıbeti mz gibi olmasında :)

sana tamamen katılıyom bence sonu aynı olur zavallı huyo nun.

carzywindy
06 Ocak 2008, 22:51
sana tamamen katılıyom bence sonu aynı olur zavallı huyo nun.

bence yanlış düşünüuosunuz arkadaşım tamam servisilgisinde biraz problem olabilir fakat kalitede hiç bir fark olmas hatta daha yeni ve daha güzelleri üretilebilir en azından piyasada gezen hyo yedek parçaları çoğalacak ve ucuzlayacak

phynx
06 Ocak 2008, 22:59
vallla global motor yalanlıyo bencede olmaz öyle birşey mondial yazdırmaz adam gt 650 naked ve gt 650 r modeline 6 yıl emek harcamış bir firma olmaz öyle şey maxmum yalan. linki bir okuyun. tşk

http://www.hyosung.com.tr/?haberler=9

507rr
06 Ocak 2008, 23:08
Kuralkan'in patronu mudur, muduru mudur her neyse: bi zahmet "Global'in onca yillik emegine ve marka kalitesine de hoop konuverdik, taklit yetenegimiz kadar etik anlayisimiz da mukemmel!" diyiverseymis keske.

Kuralkan ve onun ma$asi motor-on dergisinde yazilan her haberi "Ayet"mis gibi dogru kabul edenler umarim yanilacaklar.

pardon ama ustunde Kanuni yazan bir motosiklete degil yedi, bir milyar bile vermem. benim gibi dusunen binlerce Turk motorist olduguna eminim.

bu yuzden de eger bu olay Hyo sahiplerinin istemedigi sekilde sonuclanirsa elimizdeki araclarin degeri de dusmus olacak. umarim adalet ve hukuk isler.

Sinan Er
06 Ocak 2008, 23:15

Gözden kaçan birşey var hyosung korenin milli markası
Kanuni de tr nin milli markası ( onlar öyle sanıyor )
Haliyle de ST ye tanıtılan kanuni ile gerçek kanuni arasında fark var tabi

Kısaca anlayacağımız şudur ST kanuni ile ortaklık yaparak cok iyi bir iş yaptığını sanıyor ama kısa zamanda nekadar yanlış yaptığını anlayacak kanımca

carzywindy
06 Ocak 2008, 23:24
arkadaşlar evim üsküdarda kanunı ana bayi galerisayana yakın bu konu hakkında önümüzdeki hafta sonu gidip görüşmeyi düşünüyorum

yaw yok alındı alınmadı 2015 den sona alınacak faln dergilerde yazanada güvn olmuyor hyo sitesinde açıklama yapmış tüm kafalar karıştı

işin aslını gidip kanunı ana bayiden görüşmeyi düşünüyorum

İHTİYAR
06 Ocak 2008, 23:26
Sevgili arkadaşlar!
Biraz beyin jimnastiği yapınca,farklı haberlerin uçuştuğu bu ortamı analiz etmek mümkün.
Şöyle ki ST&KANUNİ diye oluşturulan şirket,marka vb oluşum bünyesine HYOSUNG markasını da dahil ettiyse,dünyanın 4 bir yanında ki HYOSUNG bayii ve servislerininde haklarını aldılar mı.?
Şöyle ki 90 lı yılların ortalarında kanuni MZ yi aldık diye sayfalar dolusu haber yapmıştı ama aldığı şey sadece mz 251 serisinin üretim ve patent hakkıydı.

Şöyle olabilir,bildiğimiz kasa Hyonun üretim ve patent haklarını devralmış olabilirler.
HYOSUNG dünya çapında bir marka,bu markayı heba edecek enayi yatırımcı göremiyorum.
Ülker grubu çikolata devi Godiva yı aldı ama fabrikadan bu tabelayı indirip Ülker asacak kadar ahmak olduklarını düşünmüyorum.
Bu olay Memet emminin,Ali emminin ineğini aldım demesi kadar basit değildir.
Arada Pınar süt,Mis süt,Sütaş gibi firmaların,Memet emminin ineğinin sütlerini alma hakları vardır.

Sonuç:Global motor (varsa) sözleşmesi gereği tüm dünyadaki diğer bayiler gibi HYOSUNG un yasal bayii ve temsilcileri olacaklardır.
Yeni veya eski (sözleşmelerin ayrıtıları mühim)bu markanın tüm ürünlerinin satış-servis haklarına sahipler.

Fatih
06 Ocak 2008, 23:32
Bence olay şundan ibaret olacak.
http://img239.imageshack.us/img239/2440/ffco4.jpg

Global motor distribütörlüğüm elimde diyor..
Bu motoru halen getirmeye devam edicek gözüküyor.

Fakat hyosung ise kanuni firmasına bu motorun üretim hakkını vermişte olabilir ki verdi diyor..
Resimdeki Peugeot Partner / Citroen Berlingo örneği gibi.
Sonuç ne olacak?
Safkan olan kazanacak.

carzywindy
06 Ocak 2008, 23:45
Sevgili arkadaşlar!
Biraz beyin jimnastiği yapınca,farklı haberlerin uçuştuğu bu ortamı analiz etmek mümkün.
Şöyle ki ST&KANUNİ diye oluşturulan şirket,marka vb oluşum bünyesine HYOSUNG markasını da dahil ettiyse,dünyanın 4 bir yanında ki HYOSUNG bayii ve servislerininde haklarını aldılar mı.?
Şöyle ki 90 lı yılların ortalarında kanuni MZ yi aldık diye sayfalar dolusu haber yapmıştı ama aldığı şey sadece mz 251 serisinin üretim ve patent hakkıydı.

Şöyle olabilir,bildiğimiz kasa Hyonun üretim ve patent haklarını devralmış olabilirler.
HYOSUNG dünya çapında bir marka,bu markayı heba edecek enayi yatırımcı göremiyorum.
Ülker grubu çikolata devi Godiva yı aldı ama fabrikadan bu tabelayı indirip Ülker asacak kadar ahmak olduklarını düşünmüyorum.
Bu olay Memet emminin,Ali emminin ineğini aldım demesi kadar basit değildir.
Arada Pınar süt,Mis süt,Sütaş gibi firmaların,Memet emminin ineğinin sütlerini alma hakları vardır.

Sonuç:Global motor (varsa) sözleşmesi gereği tüm dünyadaki diğer bayiler gibi HYOSUNG un yasal bayii ve temsilcileri olacaklardır.
Yeni veya eski (sözleşmelerin ayrıtıları mühim)bu markanın tüm ürünlerinin satış-servis haklarına sahipler.

yaw zaten bu haber ilk yayıldığında kanunı hyosung ver huqvarnanın türkiye distribitörlüğünü aldı diye duyuldu sonra herkes yok kanunı hyosungu aldı artık hyoyu kanunı üretcek gibi kulaktan dolma laflar ortaya cıkınca zaten böle bir gerilim oldu

ryangt
07 Ocak 2008, 02:42
önemli olmak yapmaya karar verip yapmaya başlamak değildir ki? Yaptığı dalda başarılı olmaktır...

'Anne ben komando oldum!'

Askerliğe gönüllü olarak Komando başvuruluğu yapmakla komando olunmaz..Eğer ki boyun posun yerindeyse,sıkı sporlarla bolca sene uğraşmış,fizik direncin yüksekse,soğuğa karşı dayanıklıysan,güçlü bir psikolojik yapın varsa,kafan cidden iyi çalışıyorsa ve gözün karaysa komando başvurusunda bulunursun ve gerekli eğitimlerden ve testlerden geçer sonunda gider dağda çatışır görevini başarıyla yerine getirebilirsen 'komando' olabilirsin.Bunları yapan insanda 'ben şöleyim böleyim' demez...

Eğerki cılız,tecrübesiz ve yalnızca cesarete sahipken 'Anne bah ben komando oldum!' diyebilmek adına bu tarz birşeye kalkışırsan ;
ya soğuktan,ya korkudan,ya da tecrübesizlikten daha eğitime başlmadan eğitim zayiatı olarak silik bir sicille yaşarsın.Senden haber bekleyen insanlarıda hayal kırıklığına uğratmanın yanısıra sana görev verenleri,yapmakla mecbur olduğun görevleri yerine getiremeyek kendinle beraber bir çok insanın işini zorlaştırırsın...

ilhan1154
07 Ocak 2008, 03:06

yav cahil kalmıssın tubiş abla :) cbr125ın kopyası varya onlardan bır taneside çelik motor thunder 150 :)

harved
07 Ocak 2008, 03:26
Panik yok Yamaha nın türkiye disbrütörü (herneyse inşallah doğru yazmışımdır) beldeyama bu durumda koskoca 40 yıllık yamaha beldeyama mı oluyor,koskocaman bir hayır, bu hyosung da kanuni olmaz merak etmeyin bu korelilerin bir bildiği vardır..inşallah bir bildikleri vardır yoksam hyosung un Türkiyede işi çok zor olur..

Zamanında Jet fadıl Proton diye canavar gibi arabalar getirdi memlekete,milleti bilimum kuş serisi gaz tenekelerinden kurtardı ama sonunu getiremediği için güzelim markayı Türkiyede heba etti ve bu marka artık ağzıyla kuş tutsa yaranamıyor memleketim insanına:wiinkk:

gupilya
07 Ocak 2008, 11:02
kanuni firması hyosung marka motosikletleride üreten firmayla anlaşmış. Bu kuralkanlardan dev hamle topiğinde açıklanıyor. Yani hyosung'a bir şey olduğu yok. hyosung'un bazı parçalarını yapan firmayla kanuni antlaşma yapmış. konunun özü bu.

longinus
07 Ocak 2008, 11:49
kanuni firması hyosung marka motosikletleride üreten firmayla anlaşmış. Bu kuralkanlardan dev hamle topiğinde açıklanıyor. Yani hyosung'a bir şey olduğu yok. hyosung'un bazı parçalarını yapan firmayla kanuni antlaşma yapmış. konunun özü bu.

Benim anladığım da bu...Hyosung markası altında satılan modeller için birşey değişmeyecek...satış-servis aynen devam edecek..

Globalle yola devam edilmemesi gibi birşey sözkonusu olamaz..çünkü anlaşmalar ve büyük yatırımlar var..

Yeni oluşum bambaşka bişi..Kanuni, Hyo üreticisi ile farklı bir anlaşma yapıyor..
bu Kanuni nin kalitesini artıracak bir faktör kuşkusuz..

DARKDIAMOND
07 Ocak 2008, 12:00
Kavram kargaşası yaşıyor olabilirmiyiz? S&T ile Hyosung ayrılmış şirketler olabilirmi? Her iki şirkette güncel modelleri satma hakkına sahip olabilirmi? S&T Kanuni ile birleşerek Türk malı imajını kullanmaya vede avrupada üretim yapmaya yönelmiş olabilirmi? S&TKanuni ayrı Hyosung ayrı satış ve servis ağı oluşturup Türkiye'nin en büyük markalar topluluğu yaratmaya çalışıyor olabilirmi? Hem Çin mallarının aynı model ayrı markalarda bi dünya olması yedek parça ve servis ağında büyük avantaj sağladığını görüp bu modeli uygulamaya çalışmış olabilirlermi? Daha bi dünya soru var:cherry:...

nitrious81
08 Ocak 2008, 00:12
Değerli kullanıcılarımız,değerli motorseverler;

Son günlerde bir sektör dergisinde yayınlanan haber ve röportajlara konu olan Hyosung motosikletlerinin bundan böyle Global Motor yerine başka bir firma tarafından temsil edileceği yolundaki deklerasyonlarla ilgili olarak sizleri bilgilendirmek gereğini duyuyoruz.

Öncelikle şu noktaya dikkat çekmek isteriz; Global Motorun Hyosung distribütörlüğünü aldığı 2005 yılına kadar bu markanın gerek imaj,gerek satış potansiyeli ve satış sonrası hizmetleri olarak mevcut durumunun içler acısı hali hepinizin malumuydu. Hiçbir firma Türkiye temsilciliği için talepde bulunmamaktaydı.

Şirketimiz, üstelik sektörün en zor döneme girdiği süreçde maddi ve manevi olağanüstü fedakarlıkları göğüslemiş,ciddi ve profesyonel faaliyetlerin uygulanması, doğru iş ortaklarımızın seçilmesi ve bunun sonucundaki talepleriniz ile markayı hak ettiği konuma getirmiştir.

Markaya hep birlikte kattığımız değerin tüm sektör tarafından teyid edilmesini müteakip, pek çok kuruluşun gözü de markamıza çevrilmeye başlanmış ve bu yolda çeşitli senaryoların uygulandığı bir sürece girilmiştir. Bu konu ile ilgili şirketimizin kesinlikle bir mutabakatı,rızası ya da herhangi bir açık ya da gizli anlaşması bulunmamaktadır. Konu,tarafımızdan uluslararası hukuk dahil olmak üzere her platformda incelenmekte, ayrıca ana firma ile görüşmeler sürdürülmektedir.

Öncelikle, HYOSUNG markasının Türkiyedeki resmi tek temsilcisi Global Motor A.Ş. olup, 2015 yılına kadar da öyle kalacaktır. Zaten bu yüzden marka konusunda duyum ve açıklamalara konu olan zorunluluk hasıl olmuş, ürünlerin sadece Türkiye pazarı için ismi değiştirilmeye çalışılmıştır. Bununla ilgili haklarımıza istinaden birçok hukuki yaptırım ve taleplerimiz olabileceği son derece açıktır.

Aynı zaman da orijinal markanın by-pass edilerek yaratılan fason ürünlere yaklaşımların olumsuz sonuçlarını da gözardı etmemek gerektiğine inanıyoruz.

Değerli dostlarımız; elimizde olmayan sebeplerden ve rızamız,bilgimiz haricinde yaşanan bu gelişmelerden üzüntü duymakta,bununla birlikte gereğini yapmakta olduğumuzu bilmenizi isteriz. Biraz zaman alabilecek olsa da telafisini sağlayacağımız konusunda inancımız tamdır.

Sonuç olarak, Hyosung markalı ürünlerin firmamızın yetkilendirdiği noktalar tarafından temsil edilmeye devam edeceğini, satılmış olanlar ile birlikte satılmakta olan tüm stokların ve bundan sonra gelecek Hyosung markalı ürünlerin de her türlü sorumluluk ve satış sonrası yükümlülüklerine tarafımızdan en iyi şekilde sahip çıkılacağını belirtiriz.

Saygılarımızla
Global Motor A.Ş.
Gn.Md.
Ayhan Turhan

Buda Hyosung.Com.Tr den :wiinkk:

carzywindy
08 Ocak 2008, 01:02
yaw belli işte yaw sadece distrübütörlük firmanın satın alınması die bir konu yok :)

ozrace
08 Ocak 2008, 01:21
hyosung u global,S&T yide kanuni satacak işte bu kadar basit.hyosung u piyasadan silmek öyle kolay değil

jackaan
08 Ocak 2008, 04:06
arkadaslar sızı bılmem ama ben hyomu kanunıdekı kasaplara verıceme kendım yapmaya calısırım

efendy_iso
08 Ocak 2008, 09:10
GLOBAL MOTORDAN RESMİ AÇIKLAMA

Değerli kullanıcılarımız,değerli motorseverler;

Son günlerde bir sektör dergisinde yayınlanan haber ve röportajlara konu olan Hyosung motosikletlerinin bundan böyle Global Motor yerine başka bir firma tarafından temsil edileceği yolundaki deklerasyonlarla ilgili olarak sizleri bilgilendirmek gereğini duyuyoruz.

Öncelikle şu noktaya dikkat çekmek isteriz; Global Motorun Hyosung distribütörlüğünü aldığı 2005 yılına kadar bu markanın gerek imaj,gerek satış potansiyeli ve satış sonrası hizmetleri olarak mevcut durumunun içler acısı hali hepinizin malumuydu. Hiçbir firma Türkiye temsilciliği için talepde bulunmamaktaydı.

Şirketimiz, üstelik sektörün en zor döneme girdiği süreçde maddi ve manevi olağanüstü fedakarlıkları göğüslemiş,ciddi ve profesyonel faaliyetlerin uygulanması, doğru iş ortaklarımızın seçilmesi ve bunun sonucundaki talepleriniz ile markayı hak ettiği konuma getirmiştir.

Markaya hep birlikte kattığımız değerin tüm sektör tarafından teyid edilmesini müteakip, pek çok kuruluşun gözü de markamıza çevrilmeye başlanmış ve bu yolda çeşitli senaryoların uygulandığı bir sürece girilmiştir. Bu konu ile ilgili şirketimizin kesinlikle bir mutabakatı,rızası ya da herhangi bir açık ya da gizli anlaşması bulunmamaktadır. Konu,tarafımızdan uluslararası hukuk dahil olmak üzere her platformda incelenmekte, ayrıca ana firma ile görüşmeler sürdürülmektedir.

Öncelikle, HYOSUNG markasının Türkiyedeki resmi tek temsilcisi Global Motor A.Ş. olup, 2015 yılına kadar da öyle kalacaktır. Zaten bu yüzden marka konusunda duyum ve açıklamalara konu olan zorunluluk hasıl olmuş, ürünlerin sadece Türkiye pazarı için ismi değiştirilmeye çalışılmıştır. Bununla ilgili haklarımıza istinaden birçok hukuki yaptırım ve taleplerimiz olabileceği son derece açıktır.

Aynı zaman da orijinal markanın by-pass edilerek yaratılan fason ürünlere yaklaşımların olumsuz sonuçlarını da gözardı etmemek gerektiğine inanıyoruz.

Değerli dostlarımız; elimizde olmayan sebeplerden ve rızamız,bilgimiz haricinde yaşanan bu gelişmelerden üzüntü duymakta,bununla birlikte gereğini yapmakta olduğumuzu bilmenizi isteriz. Biraz zaman alabilecek olsa da telafisini sağlayacağımız konusunda inancımız tamdır.

Sonuç olarak, Hyosung markalı ürünlerin firmamızın yetkilendirdiği noktalar tarafından temsil edilmeye devam edeceğini, satılmış olanlar ile birlikte satılmakta olan tüm stokların ve bundan sonra gelecek Hyosung markalı ürünlerin de her türlü sorumluluk ve satış sonrası yükümlülüklerine tarafımızdan en iyi şekilde sahip çıkılacağını belirtiriz.

Saygılarımızla

Global Motor A.Ş.

Gn.Md.

Ayhan Turhan

G-Strider
08 Ocak 2008, 09:29
Hyosung GV650 Aquila gibi sahane bir modeli olan bir firma, kimseye kaptirmaz urunlerini bence... Eger haberler uydurma degilse Kanuni kesinlikle yanlis ata oynuyor...

Aquila
20 Şubat 2008, 10:17
merhabalar,
Bu S&T Kanuni olayını kafama çok takmış ama okuduğum yorumlardan Global in 2015 e kadar anlaşması olduğunu görmüştüm.
Dün bir GV650 almak üzere bayiye gittim. Evet üzerinde HYOSUNG yazıyordu fakat bayi sahibi arkadaş bana kataloğu gösterdiğinde yeni gelecek motorların üzerinde S&T Kanuni yazdığını gördüm. Bunu gördüğüm anda yıkıldım. Tamam belki kalite değişmeyecek, servis&yedek parça daha rahatlayacak ama !! imaj açısından ben o kadar para verip Kanuni yazan bir motora binmek istemem. Bunun için de almaktan vazgeçtim.
Kimse yanlış anlamasın Kanuni yi kötülemiyorum, sadece benim düşüncem bu...
Bence olmadı bu iş. Ülkemizde Japonlara rakip olan bir markadan böyle bir şey ummazdım.

Ömercik
20 Şubat 2008, 11:43
Arkadaşlar haklılar gerçekten.İnşallah biz motosiklet kullanıcıları için hayırlı olur.Ne diyelim artık...