PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GTR250 R ımda Elektrik sorunu yardımlarınızı bekliyorum

shadowofspirit
20 Aralık 2007, 02:05
Arkadaşlar gt250r ımda elektrik sorunum var.Olay şudur.2 kez geldi başıma ama sakat bir durum..Motora giden elektriği kesmek icin kırmızı düğmeyi kapadığımızda (giderken)olanları biliriz.Elektrik vardır ama motor stop eder. Aynısı benim isteğim dışında bugün 2 kez oldu..Allah muhafaza sakat biryerde olsa yanarız valla yardım edin pls....

GKN
20 Aralık 2007, 02:08
anladığım kadarıyla motorunda ateşleme kesiliyor
doğal olarak ateşlemenin geldiği parçaları kontrol etmende fayda var
sırasıyla buji, pipo, buji kablosu..
eğer sonuç alamassan ateşleme beyni ve sargıyada bakabilirsin
ama gerek kalmıyazağı kanısındayım:cat:

Prometheus
20 Aralık 2007, 02:19
iyi de tanımı yapılan durumla elektriğin alakası ne :silent:

Elektrik vardır ama motor stop eder

Bu durumda yaşanan sorun motorun stop etmesi sorunu. Yanlış mı anladım?

GKN
20 Aralık 2007, 03:33
nooldu tamir ettinmi :P

alp_tunay
20 Aralık 2007, 03:34
nooldu tamir ettinmi :P

Etmiş..... Baksana geziyor hala.. .:P

GKN
20 Aralık 2007, 03:35
heheh
abi 2 saat önce yazmışız şindiye kadar yapması gerekir
motorcunun atik eki ve hızlı olanını severim demiş birileri:mrgreen:

efendy_iso
20 Aralık 2007, 08:39
çok basit bişey söyleyecemm o elektirk anahtırını bi kontrol et derimm sarsıntıda felan şase yapıyo olabilirrr

serkan1071
20 Aralık 2007, 13:18
abi nedir bu hyocuların cektiği :D vites gecmez sarsınıtıdan elektrik sorunu cıkar kimi krank kırar Allahtan global motors sorunları kabul ediyo

ZX636R gerisi yalan ;)

efendy_iso
20 Aralık 2007, 13:23
abi nedir bu hyocuların cektiği :D vites gecmez sarsınıtıdan elektrik sorunu cıkar kimi krank kırar Allahtan global motors sorunları kabul ediyo

ZX636R gerisi yalan ;)

ZX636R kaç lira 8950'mi :P

shadowofspirit
20 Aralık 2007, 14:59
Yok arkadaşlar mesleğim icabı nöbetteyim şuan.Tarif etmek istediğim orada motor stop etme düğmesini kapatınca hani elektrik vardır motor stop eder ya aynısı oldu demek istemiştim.....

Bu arada Hfc sitesine giremiyorun nedendir yaw

efendy_iso
20 Aralık 2007, 16:38
Yok arkadaşlar mesleğim icabı nöbetteyim şuan.Tarif etmek istediğim orada motor stop etme düğmesini kapatınca hani elektrik vardır motor stop eder ya aynısı oldu demek istemiştim.....

genel bir sorun var abi hiç kimse giremiyo

başkentin_asi_pilotu
20 Aralık 2007, 20:10

senin dediğin elektrik olma durumu anladığım kadarıyla mesela kontağı açıp marşa basmadan olan pozisyon dimi? yani ateşleme pozisyonu? bu durumda eğer stop etme durumu varsa arkadaşlarında dediği gibi stop etme düğmeinde bir temassızlık olabilir, ateşleme sistemi arızası olabilir. zaten geriye bir yakıt sistemi kalıyor yakıtın çok az mktardayken mi yapıyor?

tigermbz
20 Aralık 2007, 20:50
bizim hyorun garip bir huyu vardı bir zaman. genellikle 85 kmh nin üstüne çıktımı stop ediyordu. cdi ünitesindendir diyorduk sorun yan ayaklıkta çıktı. yan ayaklık açıkken motor çalışmıyor, oradaki müşür ne olmuşsa sorun çıkarıyordu bizde komple iptal ettik.

By_StaR
20 Aralık 2007, 22:38
hyolar genel olarak nasıl sorunları çok oluyormu aslen ben almayı düşünüyordum fakat burada çok sık sorunlar yaşadığınızı anladım. biraz soğudum sanki ya.