PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : boya sorunu

mr_muzip
12 Aralık 2007, 01:13
ya arkadaşlar bende kanuni storm 150 var ve mat siiyah ...
bazı şansszlıktan ötürü 2 kere düştüm motorumdan ve sağlı sollu çizdm ve bir parmak kalınlığında soydum kaportayı..
buna boya atsak olurmu aynı ayarda boya bulabilirmiyim ne kdr sağlıklı olur.
bu konuda malesef ço titizim içim hiç rahat diil derhal çözüm bulmam gerekiyo..
şimdiden teşeküürler hepinize..

Pınarr
12 Aralık 2007, 01:15
ya beyler 7 yıldr motorsklet kullannıyorum yaptığım kazalae 4-ü 5-i geçmez..
ama şu son 15 gndr başım bi trlü kurtulmuyor..kanuni stormla 2 hftda 2 kaza yaptım motorumda daha yeniydi 500 km de...
mat siyah olduğu için çizikler çok belli oluyo acaba ona göre boya bulabilirmiyiz :s

şimdiden hepinize teşekkürler

Çok geçmiş olsun...

Evet aynı renkte boya bulabilirsin..

Nazara geldin sanırsam, allah tekrarını yaşatmasın:rendeer:

alp_tunay
12 Aralık 2007, 01:15
ya beyler 7 yıldr motorsklet kullannıyorum yaptığım kazalar 4-ü 5-i geçmez..
ama şu son 15 gndr başım bi trlü kurtulmuyor..kanuni stormla 2 hftda 2 kaza yaptım motorumda daha yeniydi 500 km de...
mat siyah olduğu için çizikler çok belli oluyo acaba ona göre boya bulabilirmiyiz :s

şimdiden hepinize teşekkürler

Geçmiş olsun..Ama şu nicki değiştir..Bence nickten kaybediyorsun.....:cat::cat:

mr_muzip
12 Aralık 2007, 01:18
nie ya ne varki nickimde??

Çok geçmiş olsun...

Evet aynı renkte boya bulabilirsin..

Nazara geldin sanırsam, allah tekrarını yaşatmasın:rendeer:

amiiinn...::jester::......

alp_tunay
12 Aralık 2007, 01:20
Muzip bizde haşarı herşeye karışan her olay onun başına gelen manasında kullanılır.....:P

mr_muzip
12 Aralık 2007, 01:21
Muzip bizde haşarı herşeye karışan her olay onun başına gelen manasında kullanılır.....:P

:P:P:P:P:P:P haklısın ondan olabilirmiki :queen:

THE_LANCET
12 Aralık 2007, 01:22
Mat siyah boya bulmak zor oluyormuş diye duymuştum. Arkadaşlarımdan biri mat siyah keeway ARN125 alacaktı zamanında. ama çizilince problem olmasın başım ağrımasın diye kırmızısını almıştı. Umarım sorununu hallede bilirsin. Geçmiş olsun.

mr_muzip
12 Aralık 2007, 01:25
Mat siyah boya bulmak zor oluyormuş diye duymuştum. Arkadaşlarımdan biri mat siyah keeway ARN125 alacaktı zamanında. ama çizilince problem olmasın başım ağrımasın diye kırmızısını almıştı. Umarım sorununu hallede bilirsin. Geçmiş olsun.
bende en başta bu sorun yüzünden siyah almak istemedm ama çazibesine kapıldım namussuzun aldım ..
olsun ya herseye ragmen motorumu seviyorum :cat:

muratgergerli
12 Aralık 2007, 01:30
Hasarlı yerin resmi var mı babocan..Bi baksaydık..Belki bi şeyler uygulardık..

spawnem
12 Aralık 2007, 10:29
bu konuya benzer benimde bi sorunum var.hava filtresine ulasabilmek için depoyu cıkartırken yanda olan plastiği biraz cizdim:pr::pr::pr: deli olucam.bu çizik gecermi?? nasıl gecer??
işallah gecer?? biri bana gecer desin::crying::

ozanzumrut
04 Mayıs 2009, 22:48
arkadaşalar siyah iyidir renk uyumu kolay olur.öncelikle çizik olan yere sanayiden oto boyacılardan alacağınız çelik macunu ve siyak sprey boyayı alınız herhangibi hırdavatçıdanda 220 zımpara alabilirsiniz.yada bu işlere eli yatkın birine yaptırırsanız daha iyi olur.ama illaki ben ben yapabilirim derseniz,o zaman çizik olan yere küçük bir ıspatula yardımıyla macunu düzgün bir şekilde sürüp bırakınız.bir gün o şekilde kalsın iyice kuruyunca zımpara kağıdını ikiye katlayıp tam ortadan kesin yaım zımparayı üçe katlayarak zımparayla macunlu bölgeyi iyice zımparalayım diğer bölgelere fazla bastırmayın sadece aynı hizaya gelasini sağlayın.daha sonra olması muhtemel çukurluk yeya bozukluk varsa o bölgeyi macumlayıp yine bir gün bkliyoruz.ertei gün aldığımız boya ile macunlu bölgemize sprey boyayı çalkalayarak 15 cm ortalama uzaklıktak sıkarak boyuyoruz.

xterkan
04 Mayıs 2009, 23:07
kardeş benim bildiğim mat boya verniksiz olan sade boya yani bulmanda sorun olmaz üstte arkadaşta yazmış ya kendin yap el becerin varsa yada kaportacıya gidersin ara ara halledersiniz motorunuda bırakmamış olursun belki yanlışımvardır ama verniksiz olan boya zaten mat olur matlık ayrı boya türü değil benim bildiğim

ozanzumrut
04 Mayıs 2009, 23:31
ayrı üretiliyo mat ve parlak olmak üzere spreylerde ve ayrıca silikonlu matlarda var.

serkanADH13
05 Mayıs 2009, 00:01
bu konuya benzer benimde bi sorunum var.hava filtresine ulasabilmek için depoyu cıkartırken yanda olan plastiği biraz cizdim:pr::pr::pr: deli olucam.bu çizik gecermi?? nasıl gecer??
işallah gecer?? biri bana gecer desin::crying::

GEÇER

sanırım istediğin cvp buydu,:D

arkadaşım git bi boyacıya göster,
usta bu nasıl geçer nasıl olur diye,
kendin yapacaksan söyle ben kendım yapacagım de anlatırlar,
gereklı yerlere macun surersın,
sonrasında zımpara ve son olarak boya olur...

facia42
05 Mayıs 2009, 00:04
yaw ufak bi stickerla iş biteeer:) olmadı fosforlu yapışkanlılardan alın yapıştırıverin:)

sebastian
05 Mayıs 2009, 01:21
dert ettiğin şeye bak ya. hemen bir oto sanayiye git. bayacılar 2 dakkada halletsin işini. aracların siyah aksamlarını nasıl boyuyolar sanıyorsun, mat siyah boyayla. mesela renault megane'ı ele alalım. ön tamponu boyalı, değil mi. ama tamponun üstünde mat duran siyah bir parçası da var dimi. işte bu parçayı mat siyah boyayla boyuyorlar.