PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzine rekor zam

Sayfa : [1] 2

İHTİYAR
03 Kasım 2007, 19:56
Hükümetin bütçeyi dengelemek için akaryakıt ve sigarada yaptığı Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) artışının faturasını vatandaş ödeyecek. Akaryakıttaki ÖTV artışı ile birlikte benzin ve motorinin fiyatlarına rekor zam gelirken, benzin fiyatları tarihinde ilk kez 3.09 YTL'ye ulaştı.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/7615908.asp

Daha bir de uluslar arası petrol fiyatlarının artması sebebiyle gelecek otomatik zamlar hariç bu fiyatlara ulaştık.:silent:

stubborn
03 Kasım 2007, 19:59
heyoooo en pahalı bizde...:farao:

mehmetcalli35
03 Kasım 2007, 20:00
Benzinli otomobil kullananın vay haline diyorum :cyclopsan

EmirhanCoskun
03 Kasım 2007, 20:03
ne dir bu anlamadım gitti ya zam zam nereye kazar bi günde -- yapsalar

gupilya
03 Kasım 2007, 20:05
merak etmeyin bu zamlar gelecek sene belediye seçimleri öncesi makarna, yağ, kömür ve benzeri olarak geri gelecek. almadan vermek Allah'a mahsus.

D C R
03 Kasım 2007, 20:13
Winston ne kadar olur :silent:

Şaka bi yana, içimiz dışımız zam oldu :pr:

DÜNYA'nın EN PAHALI BENZİNİNİ TÜKETTİĞİMİZİN FARKINDAMISINIZ !!!

:pr: :pr: :pr: :pr: :pr: :pr:

navigator55
03 Kasım 2007, 20:18
Adamlar TC yide belediye zannetmeye başladılar ,çok da şaşırmadım.

tugcetugce
03 Kasım 2007, 20:29
arttırsınlar arttırsınlar bunuda zamlamaktan eksik kalmasınlar...

maviergün
03 Kasım 2007, 20:47
Öğrenilmiş çaresizlik ile boyun eğeriz her tokata...

ennginn
03 Kasım 2007, 20:53
benzine zam herşeye zam demektir.

neyseki 3$ ı geçmemiş

Shrieker
03 Kasım 2007, 21:00
Hah bu mu rekor...Bu kafayla bu millet daha çook rekor görür:pr:

balikesir
03 Kasım 2007, 21:10
memura %2 gibi korkunç zam yaptılar acısını böyle çıkaracaklar.gerekçe hazır toplanacak vergileri yine birisine peşkeş çekerler milletvekilleri zor geçiniyor yardımcı olmamız lazım.!!!!

mhrrmkpnr
03 Kasım 2007, 21:18
BENZİN FİYATLARI
17/7/2007

Dünyada en ucuz benzinin Türkmenistan'da, en pahalısının ise Eritrey'de kullanıldığı açıklandı. Eritrey benzini Türkmen benzininden 95 kat pahalı.

Washıngton Profile Haber Ajansı, 171 ülkenin otomobil yakıtının 'GTZ' uluslararası şirketinin hazırladığı karşılaştırma fiyatını yayınladı.

Türkmenistan'da 1 litre benzin 2 sent fiyattan satılırken, Venezuela'da 3 sent, İran'da 9 sent, Libya'da 13 sent ve Suudi Arabistan'da 16 sent. Katar, Bahreyn, Kuveyt, Mısır, Yemen, Oman, Cezayir ve Birleşik Arap Emirliklerinde de düşük fiyattan benzin bulunuyor. 14 ülkede benzinin parekende fiyatı dünya petrol fiyatından az.

Türkmenistan'da benzin deposu 1,06 dolara doldurulurken, İran'da 4,49 dolar, Suudi Arabistan'da 8,05 dolar, ABD'de 31,42 dolar, Çin'de 34,45 dolar, İspanya'da 57,42 dolar, Fransa'da 73,92 dolar, İngiltere'de 81,44 dolar ve Türkiye'de 93,98 dolara doldurulduğu belirtildi.

Ayrıca, dünyada 29 ülke benzine yüksek vergi ödüyor. Böylece, bu tür ülkelerden Polonya'da benzinin bir litresi 130 sent, Avusturya'da 132 sent, İsveç'te 146 sent, İsrail'de 149 sent'e kadar çıkıyor. 2000 yılında dünyada benzinin ortalama fiyatı yüzde 238 oranda arttı. Buna rağmen, bazı ülkelerde benzin fiyatı çok ucuz.

BAZI ÜLKELERDE BENZİN FİYATI

ABD 63 sent

Kırgizistan 64 sent

Çin 69 sent

Kazkaistan 70 sent

Rusya 77 sent

Beyaz Rusya 79 sent

Tacikistan 80 sent

Ukrayna 81 sent

Kanada 85 sent

Özbekistan 85 sent

17/7/2007 listesidir. (alıntı)

ve hala zam üstüne zam..

İHTİYAR
03 Kasım 2007, 21:29
Pakistandan salı akşamı geldim,benzinin litresi 53.77 rupi,1 $= 60 rupi.
Yani benzinin litresi 90 sent.

L.SAHİN
03 Kasım 2007, 21:41
insanlar hakedildikleri gibi yönetilirmiş ama burda acı olan kurunun yanında yaş olanlarında yanması

recruit
03 Kasım 2007, 21:57
konu açmıştım kimse birşeyler yazmamıştı tırsmıştım
acaba bir tek ben mi zamlı benzin alacağım diye
http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/38064-yeni-otv-zamlari-hepimize-hayirli-olsun.html

durmak yok yola devam arkadaşlar
ekonomi tıkırında :queen::queen:

iki tane özlü söz ile bu konuyu kapatalım arkadaşlar 3 kuruşun lafı olmasın aramızda
" Söz konusu Zamlar İse Vatandaş teferruattır."
"Benzin zamları üzerinden siyaset yapmayın. "

ali_yildiz
03 Kasım 2007, 22:06
ben is icabi misirdayim adamlar 5 ytl ye depoyu full luyor ve daha kar etmek icinde yollarda olmadik yerlerden donuyorlar

tigermbz
03 Kasım 2007, 22:56
benzin fiyatları tarihinde ilk kez 3.09 YTL'ye ulaştı
abi sen eskilerdensin, bilirsin: bu memlekette satılan hangi şey sürekli olarak tarihindeki en yüksek satış rakamına ulaşmıyor eskiden beri? :)

digi_boy26
03 Kasım 2007, 23:33
Valla bu olay hep politik hadiselere dayanıyo. ama inadına binecem motora . bittikçe 10 lira alırım bende. illa doldurmakmı şart... adalmar indirim yapmışlardı ne güzel... :(

s3ns4t10n
03 Kasım 2007, 23:40
off off tc milletinin way haline . winston 3 65 olur tahminen :(

Gökhan
03 Kasım 2007, 23:45
Hakedildigimiz gibi yaşıyoruz. Böyle koyun gibi yaşamaya devam ettigimiz sürece benzinin litresi 5 ytl'yide bulur.

tubis
04 Kasım 2007, 00:29
Daha da artmasa bari :pr:

headhunter251
04 Kasım 2007, 00:35
off off tc milletinin way haline . winston 3 65 olur tahminen :(

yedik mi paparayı:POlsun be birgün gelir bunlarda düşer:salut:

SeRHaTeKiNci
04 Kasım 2007, 00:45
Winston ne kadar olur :silent:

Şaka bi yana, içimiz dışımız zam oldu :pr:

DÜNYA'nın EN PAHALI BENZİNİNİ TÜKETTİĞİMİZİN FARKINDAMISINIZ !!!

:pr: :pr: :pr: :pr: :pr: :pr:

D C R Dostum, Winston 3,85 YTL olacak.. :queen:

yollardogam
04 Kasım 2007, 00:45
bir dahaki seçimde oyumuz yine akp ye.deveye diken insanı ....

GKN
04 Kasım 2007, 00:51
http://img91.imageshack.us/img91/1180/benzindp61kl8aq9.jpg

allahtan bu ara motorum yok:)
arabamda tüplü:), yoksa halimiz yaman..!

heytbecom
04 Kasım 2007, 00:53
tam 7 ay oldu... benzinin 3ytl olduğu anda aracımı kullanmayı bıraktım. bu yüzden günümün en az 3 saati otobüs tepelerinde geçiyor.

- ses çıkarılmadığı sürece bu böyle devam edecek. ötv denilen vergi kalkmadığı sürece bizlere ne araca binmek nede benzinliklere uğramak yasak.....

Yazık......yazık... bugun benzine zam yarım gıda maddelerin - suya elektriğe. nasıl olsa her açığı en fakir kapatıyor...

Pınarr
04 Kasım 2007, 01:04
Bu yorumları yapan arkadaşlardan kaçı akp ye oy vermedi merak ettim doğrusu...

Seçim zamanı bas bas bağırıyorlardı mazot 1 lira 75 kuruş 50 kuruş olacak diye...
Ne oldu sorarım size..
Hangi vaatler yerine getirildi şimdiye kadar...

yunusxy
04 Kasım 2007, 01:16
bu ülke bu vergilerle en zengin ülke olması lazım bize gelen herşeyde bizim devlet satan ülkeden daha fazla kazanıyo yani ithalat bize ihracattan daha çok kazandırıyo ama hala bu haldeyiz demmeki bu vergileride almasa türkiye batacak yani ''hükümetler saolsun'':pr::pr::pr:

more_beer
04 Kasım 2007, 01:18
eminim ki tepkiler sadece bu sayfada kalcakk... kabul edelim ki milletce istisnasıs biraz koyunuz.. herşeyden şikayet eder ama sadece oturduğumuz yerden şikayet ederiz ki işe yaramaz.. tabi herkez dedim buna ben de dahilim şurda yazdığım bikaç şey dışında bişey yapcağımı sanmıyorum.. otobüs fiyatlarına yüzde 1 zam gelince parlamentoyu yakan arjantin halkı gibi istediğini alan bi halk olamadık yazık bize...

Pınarr
04 Kasım 2007, 01:30
eminim ki tepkiler sadece bu sayfada kalcakk... kabul edelim ki milletce istisnasıs biraz koyunuz.. herşeyden şikayet eder ama sadece oturduğumuz yerden şikayet ederiz ki işe yaramaz.. tabi herkez dedim buna ben de dahilim şurda yazdığım bikaç şey dışında bişey yapcağımı sanmıyorum.. otobüs fiyatlarına yüzde 1 zam gelince parlamentoyu yakan arjantin halkı gibi istediğini alan bi halk olamadık yazık bize...

Vergiler artıyor zamlar geliyor türkiye satılıyor peki bizim elimize eksilerden başka ne geçiyor????
Bizde yakalım ozaman biyerleri..
Madem koyun olmadığımızı göstermek için ayaklanmamız gerekiyor, ayaklanalım..
Diycem ama siz seçmediniz mi beni "başkakan" olarak dediklerinde kimin verecek cevabı var?

KID333
04 Kasım 2007, 01:31
beni etkliemiyo zamlar zaten ben hep 10 ytl lik koyduruyorum diyen bi millete gerek zaten böyle zamlar....

Darth-Vader
04 Kasım 2007, 01:32
valla zamlardan gına geldi de..
trafikten de gına geldi acaba trafiği azaltmak için mi yapıyorlar =P
abi her geçen gün İstanbul trafiğine 100'ü geçkin araç giriyor..Buna bi 5-6 sene sonra can mı dayanır? zaten şimdide dayanmıyo da..

more_beer
04 Kasım 2007, 01:34
Vergiler artıyor zamlar geliyor türkiye satılıyor peki bizim elimize eksilerden başka ne geçiyor????
Bizde yakalım ozaman biyerleri..
Madem koyun olmadığımızı göstermek için ayaklanmamız gerekiyor, ayaklanalım..
Diycem ama siz seçmediniz mi beni "başkakan" olarak dediklerinde kimin verecek cevabı var?

işte sorun da orda biz seçtik napalım oturalım madem die die bu hale geldiler hani biz seçtik biz indiririz sözü vardır ya dediğimde aslında o bilinçti

KaraVelioğlu
04 Kasım 2007, 01:37
uzun vadede çözülse bari,bekliyoruz bakalım

Pınarr
04 Kasım 2007, 01:41
işte sorun da orda biz seçtik napalım oturalım madem die die bu hale geldiler hani biz seçtik biz indiririz sözü vardır ya dediğimde aslında o bilinçti

İyide seçenlerin hiç bişeye sesi çıkmıyo. İndirmeyi bırak bi daha seçtiler aynı adamları.. Bazı şeyleri görebilecek olsalardı ikinci bi defa seçmeyi düşünmezlerdi ki göremeyecek kadar kör bi zihniyet olduğu anlaşılıyor burdanda..:pr:

asm
04 Kasım 2007, 01:59
Ne sandınız arkadaşlar ?

Sınır ötesi operasyon vs. olaylarından sonra üretimde,ihracatta bir gelişme oldu mu? Olmadı

Bir operasyonun(1-2 saatlik bombalama vs.) bedeli ne kadardır sizce?

Topyekün bir sınır ötesi operasyon olursa esas o zaman görün gümbürtüyü(Allah vermesin)

Terörü bitirmek adına bazı şeyler göze alınmışsa ceremesini çekeceğiz malesef(dedik ya ihracatta ve üretimde artış yok,e o zaman hazırdan ye!)

Allah sonumuzu hayretsin

Pınarr
04 Kasım 2007, 02:08
Ne sandınız arkadaşlar ?

Sınır ötesi operasyon vs. olaylarından sonra üretimde,ihracatta bir gelişme oldu mu? Olmadı

Bir operasyonun(1-2 saatlik bombalama vs.) bedeli ne kadardır sizce?

Topyekün bir sınır ötesi operasyon olursa esas o zaman görün gümbürtüyü(Allah vermesin)

Terörü bitirmek adına bazı şeyler göze alınmışsa ceremesini çekeceğiz malesef(dedik ya ihracatta ve üretimde artış yok,e o zaman hazırdan ye!)

Allah sonumuzu hayretsin

Peki abi bu adamlar o kadar şirketler bankalar sattılar. Misal biz yani vodafone...

Bunların parası nereye gidiyo, aldığımız ekmekte bile ödediğimiz vergiler, ötvler, öivler....

Operasyon yapmadıklarında da yapıyorlardı zamı ki zaten askeriyenin operasyona girmek için paraya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum şuan. Ancak vergileri yükseltmek, zam yapmak için sebep gösterecekleri bişey olabilir sınır ötesi operasyonu..

more_beer
04 Kasım 2007, 02:16
İyide seçenlerin hiç bişeye sesi çıkmıyo. İndirmeyi bırak bi daha seçtiler aynı adamları.. Bazı şeyleri görebilecek olsalardı ikinci bi defa seçmeyi düşünmezlerdi ki göremeyecek kadar kör bi zihniyet olduğu anlaşılıyor burdanda..:pr:

katılıyoum... ama onları zaten "o partiye oy ver sevpamış dediler ben de verdim" diyenler seçti böle insanlardan zaen bişi beklemiyoruz sanırım...

asm
04 Kasım 2007, 02:20
Bir teröristin itiraflarınde geçiyormuş: "Türk ordusunun operasyon yapacağı istihbaratını alıyorduk ve o kampları boşaltıyorduk" ve 3-5 saat bombalanan o bolgenin maliyeti yalan olmasın ya 180 bin dolar ya da 180 milyon dolar imiş.(2. si kuvvetle muhtemel)

Gelenin nasıl biriktiğinden,gidenin ne şekilde gittiğinden net bilgi sahibi değiliz malesef.

Ama sorgulamak,irdelem elbette hakkımız (futursuzca hareket edenlere istinaden yazmıştım yukarıdaki mesajı,işin hükümet boyutuna girmiyorum...)

Shrieker
04 Kasım 2007, 02:56
Vay be askeri operasyonmuş zamların sebebi demek ki...Bak sen şu işe...Ufkum genişledi hayat görüşüm değişti resmen...Olaya bak ya...

Yani ödediğimiz vergilerin %51'i borç faizi ödemeye gitmiyormuş.Evet evet askeri operasyon pahalı o yüzden zam yapıyolar:cat:Zamların sorumlusu da operasyon için baskı yapan TSK tabi ki:wiinkk:

recruit
04 Kasım 2007, 03:01
bırakın bu operasyon felan işlerini
kardeşim yıllardır mı savaştayız her zaman aynı terane hep zam hep zam
savaş kiminle biliyor musunuz KALDIRIM TAŞLARI ile cesur belediye kuvvetleri hain kaldırım taşlarını tarumar eder yerine vatansever kaldırım taşları koyar
bu böyle biline

berkforce
04 Kasım 2007, 18:27
yüklen yüklen milletime desinler maliye bakanlığı harika bir iş başarıyor

gittardando
04 Kasım 2007, 18:43
E biz ne yapacağız peki?
benzin almaya devam edeceğiz sessiz sedasız. daha çok zam görürüz onlarda bu dışa bağımlılık, bizde bu vurdumduymazlık oldukça...

THE_LANCET
04 Kasım 2007, 19:28
Dün posta gazetesinde sigara ve alkole zam gelmediği yazıyordu ben gazetenin yalancısıyım... Bir arkadaşım kaldırım taşlarından bahsetmiş. Ona katılıyorum.
Gittardando: Bence millet benzini alırken sessiz sedasız değil SÖVE SÖVE alacaktır.

mertcan948
04 Kasım 2007, 19:53
ulan ABD benzini 50 cent daha ucuz ülkene getirmek için Iraqa savaş açtın biz ateş pahasına alıyoz :pale:

recruit
04 Kasım 2007, 21:14
hükümetin zamdan başka başka bir seçeneği olduğunu zannetmiyorum
ha derlerse "biz üretim için yatırım yapacağız, tüketen değil üreten bir toplum olacağız. yatırımcıyı destekleyip arka çıkacağız " -ki hiç sanmıyorum böyle bir niyetleri olduğunu- belki çıkış yolu bizim için olmasa da çocuklarımız için olur.

@gittardando ne yapalım tepki için ne istersin. hatırladığım kadarı ile bir kıssa anlatayım
" vaktiyle patagonyada padişah ile vezir halkın sabrını ölçmek için bir iddiaya girmişler. padişah halkın isyankar olduğunu savunurmuş
- vezir bak sana diyorum bu halk kimseyi dinlemez, gel seninle iddiaya girelim falanca yerde bir köprü var her geçenden 3 para alsınlar. bak 2. gün halk kapıma dayanacaktır.
- emredersiniz padişahım yapalım görelim
emir yerine getirilir vakit geçer halktan tık yok
- vezir şu köprüden alınan 3 parayı 10 paraya çıkarın, bakalım neler olacak.
emir yerine getirilir. vakit geçer yine tık yok.
padişah sinirlenmeye başlamıştır.
- vezir köprünün çıkışına da bir adam koyun o da gelenden geçenden 10 para alsın.
emir yerine getirilir. vakit geçer. derken bir kalabalık sarayın bahçesine gelir padişahla görüşmek istediklerini söylerler.
padişah sevinçle vezire bakar. gelsinler der.
köylüler padişahın huzuruna çıkarlar
- padişahım falanca yerde bir köprü var. bu köprünün başında ve sonunda birer adam var gelenden geçenden para alırlar.
- eeee der padişah.
- dememiz odur ki padişahım. köprü çok kalabalık olur, 1 er kişi yetmiyor mümkünse bunları 2 şer kişi yapalım.

bilmem yeterince açık oldu mu ?
yıllardır teba zihniyetinden kurtulupta yurttaşlık bilincine erişemeyen bir halktan anca bu kadar olur.
dediğim gibi

"Söz konusu zamlar ise vatandaş teferruattır"

Not: Bu yazı tam tabiri ile bir " kümesteki kaz" tarafından yazılmıştır.

gureli
04 Kasım 2007, 21:15
Arkadaşlar enflasyonun düşmesi demek, hepimiz biliyoruz , alım gücünün artması demek . Bu bütün dünyada böyledir. Ama bizde bu enflasyon olayına akıl erdirebilecek hiç kimse yok sanırım .Bizdeki olay enflasyon düştükçe alım güce de aynı oranın birkaç katı daha düşüyor. Ne varki YTL dolara karşı dengesini korumaya devam ediyor. Babadan miras kalmış, bir evladın mallarını satarak,belirli bir zaman lüks içinde yaşamasına benzetiyorum . Satacak bişey kalmayınca , o zaman ne olcak ????

tkalfaoglu
06 Kasım 2007, 07:48
merak etmeyin bu zamlar gelecek sene belediye seçimleri öncesi makarna, yağ, kömür ve benzeri olarak geri gelecek. almadan vermek Allah'a mahsus.

Çok doğru!
Ama bence çoğu yine "aman sıcak para kaçmasın" korkusuyla devlet tahvili ödemelerine gidecek.. Geri kalan kömür olarak bize dönecek :)

-t

Arkadaşlar enflasyonun düşmesi demek, hepimiz biliyoruz , alım gücünün artması demek . Bu bütün dünyada böyledir. Ama bizde bu enflasyon olayına akıl erdirebilecek hiç kimse yok ????

Siz hala açıklanan enflasyon oranlarına inanıyor musunuz?
-t

HACER
06 Kasım 2007, 21:22
Gerçi daha motorsiklet alamadım ama gerçekten zam olayına üzüldüm...:salut: