PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 27 Agustos Cumartesi Çilingoz Kalmalı Gezisi

Sayfa : [1] 2

baron985
25 Ağustos 2005, 17:20
Cumartesi akşam gidip Çilingoz'de kamp yapıyoruz.

Bulusma Saati ve Yeri:
Avrupa: Zincirlikuyu devamındaki etiler yol ayrımının ortasındaki benzinci
Anadolu: Kadıköy istikametinde göstepe köprüsünün altındaki durak. 4 gibi

http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~433@nvid~616259,00.asp
bu adresten ayrintili bilgi alabilirsiniz

Çilingoz, İstanbul Çatalca’ya bağlı bir Karadeniz koyu. Göl, deniz ve ormanın birarada bulunduğu büyüleyici bir doğası var. Burada çadır kurup, kamp yapabiliyorsunuz. Doğayla içiçe, ekonomik ve huzur dolu bir kaçış noktası.

Günübirlik de Çilingoz’a gidilebilir. Ama güzelliğine kapılıp, tüm bir yazı çadırda geçirenlerin sayısı hiç de az değil.

Kamp meraklılarının akın ettiği Çilingoz, bu yaz bitmeden mutlaka uğramanızı tavsiye ettiğimiz, Karadeniz kıyısında, muhteşem bir koy. İstanbul’da yaşayanların son keşiflerinden biri. Gün geçtikçe ünleniyor ama haftaiçi giderseniz hala sakin ve huzur dolu bir köşe bulabilirsiniz.

Çilingoz’da telefon şebekesi yok. Cep telefonları bulunduğunuz konuma göre bazen çekiyor. Yani şehirden iki saat uzakta olsanız da, kendinizle başbaşa kalabileceğiniz kaçış noktanız olabilir.

Denizle orman, göl ve sazlıklar içiçe geçiyor koyda. Tabiatın güzelliği, koyun sakinliği, denizin temiz olması İstanbullu tatilcileri buraya çekiyor.

HIRÇIN DALGALAR VE SAKİN GÖL

İnce kumlu 80 metre genişliğindeki kumsal, hırçın bir deniz ve sazlıklarla kaplı sakin bir gölü birbirinden ayırıyor. Denize girenleri ve gölde balık tutanları birarada görebiliyorsunuz.

Milli Parklar Müdürlüğü’ne bağlı Çilingoz koyu, Zarif Turizm şirketinin işletmesinde. Burada, 30 ahşap bungalov ve kampçılar için çadır alanı bulunuyor.

Çadır alanında, otomobilleriyle gelen çok sayıda ziyaretçi konaklıyor. Bungalovlarsa, Binkılıç Belediyesi’ne ait. Sahipleri olan, tel örgü içindeki ahşap evlerde ziyaretçilerin konaklaması mümkün değil.

Tesiste, sahilden ormanın içine doğru uzanan 75 dönümlük alanda, ister kendi çadırınızı kurun, ister kiraya verilen 60 çadırdan birinde konaklayın.

Haftasonları yaklaşık 1200 aracın giriş yaptığı Çilingoz koyunun, 1200 metrelik bir kumsalı var. İki dev kaya arasına sıkışmış gibi görünen tipik bir Karadeniz koyu burası. Denizi derin ve dalgalı. Ama yine de, pazar günü koydan yedi bin kişi denize giriyor.

NASIL GİDİLİR ?

Çilingoz’a sadece kendi otomobilinizle ulaşabilirsiniz. Ama Binkılıç’a kadar Yenibosna’dan kalkan otobüslerle gidilebiliyor. Oradan taksi ile devam etme imkanınız var.

TEM otoyolunda, Çatalca gişelerinden çıkıp, sola doğru 13 kilometre gittiğinizde Çatalca’ya, 45 km sonra Binkılıç’a, bir 20 km daha gittiğinizde Çilingoz’a ulaşabilirsiniz.

Çilingoza Çatalca-Saray yolu üzerindeki Binkılıç Beldesi’nin hemen çıkışından sağa dönerek 17 kilometrelik orman içi yoluyla veya Terkos’un kuzey kısmını takip eden Ormanlı, Karacaköy veya 11 köy istikametinden ulaşabilirsiniz.

baron985
25 Ağustos 2005, 17:41
suan itibariyle katilanlar:

baron985
freeozkan
kabir
nichtsx (geliyosun dimi ?? gelrim demistin ama!)

freeozkan
25 Ağustos 2005, 18:30
ewt arkadaslar yine geldigimizde fotolar1 gördügünüz de

yaaaaaaa bidahakine bende gelicem bunu kac1rd1m falan dememek için kac1rmay1n derim

:flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:
http://www.sihirlitur.com/gezi/cilingoz/foto.html#
sahane biyer
bi göz at1n

freeozkan
25 Ağustos 2005, 18:39
Karadeniz kıyısında uzun ve geniş beyaz bir kumsal... Dalgaların şekillendirdiği kayalıkların arasından denize karışan bir dere... Ve bu güzel tabloyu tamamlayan yeşil bir örtü... İşte Çilingoz

http://www.istanbul.gov.tr/Default.aspx?pid=2981

Gültekin
25 Ağustos 2005, 18:44
yok mu arttiran? (perdoone) katilan? :)
freeozkan, satici gibisin ha.. :cherry:

baron985
25 Ağustos 2005, 18:47
gurzan, abi gercekten yer cok guzele benziyo. bende cok heycanlandim valla. gaza geldim :P

freeozkan
25 Ağustos 2005, 19:00
freeozkan, satici gibisin ha.. :cherry:[/quote]

ewt biraz öle oldu :queen: :queen: :queen:

su elimde görmüs oldugunuz geziye gelene su trass b1cag1n1da hediye ediyorum

:queen: :queen: :queen:

baron985
25 Ağustos 2005, 20:30
freeozkan, bitti mi ? Bitmediiiiiiii. Krısatiyelerde 5 milyon dolara alabileceğiniz bu silgide hiç ücret ödemeden ... :P :P

ChatnoiR
25 Ağustos 2005, 20:50
neyi keşfetceeniz olm, kaşifmisiniz siz :P oturun evinizde, zaten haftasonu yağış bekleniyor :sunny:

freeozkan
25 Ağustos 2005, 21:03
yaaaaaaaaaaaw yok yagıs falan uyduruo bu ya :cat:
pisssst piiiiiist :queen:

ChatnoiR
25 Ağustos 2005, 21:30
karpuz kesicekmisiniz orda? çöpleri etrafta bırakmayın, akıllı uslu olun. bana laf getirtmeyin oralardan :queen:

baron985
25 Ağustos 2005, 22:02
kabir, nichtsx, siz gelicez dediniz ama hiç sesiniz çıkmadı. geliyosanız bi ses verin :thumright:

Biscuit
26 Ağustos 2005, 00:09
1+ elinden geleni yapmaya çalışacam c.tesi kartingde konuşup pazar günü sizinle olmak isterim saygılar... :rendeer: :rendeer:

freeozkan
26 Ağustos 2005, 00:22
bekleriz dostum

kabir
26 Ağustos 2005, 10:33
DOSTUM GELIYORUM HATTA BUGUN MOTORU AKSAM SERVISE GOTURUYORUM :queen: :king:

RUZGARSEVDALISI
26 Ağustos 2005, 10:37
ARKADAŞLAR BEN BU AKŞAMDAN KIZ ARKADAŞIMLA GİDİCEM ÇADIR KURUCAM PAZAR AKŞAMI DÖNÜCEM GELİNCE BENİARA baron985, SENDE NUMARAM VAR GÖRÜŞÜRÜZ ORDA BENDE İLK DEFA GİDİCEM ÇOK MET ETTİLER :cat: :rendeer:

baron985
26 Ağustos 2005, 10:46
RUZGARSEVDALISI, ok.orda gorusuruz o zaman.

SON DURUM
========
baron985
freeozkan
kabir
nichtsx ??? (geliyorsan ses ver)
Biscuit

kabir
26 Ağustos 2005, 13:31
hocam holy diver ne oldu gelmiyomu ki bi ozel msj attayım.acil gezi diyen oydu :king:

kabir
26 Ağustos 2005, 14:05
ARKADASLAR YOK MU ARTIRAN COK GUZEL BIYER RESIMLERE BAKTIKCA MEST OLDUM YOK MU ARTIRAN AGUSTOSUN SON HAFTASI BUNDAN SONRA EN FAZLA3 HAFTAMIZ VARMIS GIBI GELIYOO HADI YAA PAZAR TOPLANIP GIDELIM NE BU USENME YURUYEREK GITMEYECEGIZ YA
:king: :king: :king: :king:

baron985
26 Ağustos 2005, 15:35
nichtsx tende ses yok.noldu bu arkadas gelmicek mi yoksa ?? :silent: :pr: :pr:

kabir
26 Ağustos 2005, 15:39
dostum avrupa tarafında sisli shellde mi bulusulacak bugun cuma yarın karting e yetisemezsem gelmeyi dusunmuyorum o yuzden bugun kacta bulusacagımız yazalım artık yada nerde bulusacagımızı yazalım :king:

Kobayashi
26 Ağustos 2005, 16:03
baron985,
çok pardon arkadaşım yaa.bu başlığa hiç mesaj atmadığım için bunu takip etmeyi unutmuşum ehehe ilgilenip sorduğun için teşekkür ederim.
yağmurdan ve yolun toprak oluşundan endişe ediyorum ama gelmek istiyorum.ne diyosunuz perişan olmayalım??

bide artçı durumunuzu söylermisiniz.yanımda bayan arkadaş getirip siz takılırken küfürler duyulmasın diye uzakta oturmak istemem:)) sizdede varsa getireyim yoksa yanlız geleyim??

saati yeride netleştirsek artık...

ChatnoiR
26 Ağustos 2005, 16:25
nichtsx, baronun ağzı çok bozuktur. bırak kız arkadaşını sen bile yanında duramazsın... şaka bir yana baronla free düzgündür, diğer arkadaşlarla tanışmadık ama kabirle msn de konuştuk o da iyi birine benziyor...

baron985
26 Ağustos 2005, 16:34
yer icin sirkeci diye dusunuyorum be ama. arabali vapur cikisi. haremden geliriz.ordanda sahilde gideriz derim. saat 9 gibi olur heralde.kimler avrupa kimler anadoludan gelicek ?? bide gelicekler bana numaralarini atabilirmi ?

nichtsx, valla zaten 3-5 kisiyiz. getirisen fazla sorun olmaz heralde ama sen bilirsin. freeozkan ve bende artci yok.

SON DURUM
========
baron985 =anadolu
freeozkan =avrupa
kabir =avrupa
nichtsx =??
Biscuit =??

Kobayashi
26 Ağustos 2005, 16:37
:)) ChatnoiR yanlış aktardım durumu konu arkadaşların düzgünlüğü değil.erkek erkeğe olacaksa buluşma yanımda bayan olması sizide benide kısıtlar zorlama kibarlık falan basar milleti kasılırız:)
artçılarınız geliyosa bende getiririm yoksa gelirim tek tabanca,hem yoldada raat raat sürerim:)) küfürde serbest olur falan..

baron985
26 Ağustos 2005, 16:51
nichtsx, telefon numarami yolluyorum sana.sende verirsen haberlesiriz bulusma esnasinda. bu arada bizde normalde de kufur olmaz :cat:

baron985
26 Ağustos 2005, 16:53
bu arada bulusma noktalari icin ne diyorsunuz ??

kabir
26 Ağustos 2005, 16:53
dostum ıstersen artı getır sana abglı meraklanma sen yanında biri ile gelirsen herkes soyluyecegı varsada agzını kapatır bendede artcı yok :salut: :salut: 1,5 hafta oldu :salut: :salut: neyse biz artık onsuz gıdecegız ne yapalım ben avrupadan gelecem umarım sirkeci vapur iskelsini tutururum her seherinde kacırıyorum.istanbulu bilmemek problem :P tel no

baron985
26 Ağustos 2005, 16:55
haremden sirkesiye gelicem ben o zaman. vapur saatlerini bilen varmi? ona gore ayarliyalim bulusma saatini

ubaykal
26 Ağustos 2005, 16:56
şşşş. arkadaşlar c.tesi günü carting den direk oraya geçsek???? çadır falan?? kabir, ne diyorsun??? artçılar da gelse..

baron985
26 Ağustos 2005, 17:01
ubaykal, valla karting e gelse bu grup yapariz ama bilmiyorum yani

jeneau
26 Ağustos 2005, 17:15
+2 olabilir, yanlız listeye ekleme sonra gelemezsem adımız afişe olmasın. önce arkadaşımla konuşmam lazım sonra havadan emin olmam lazım ayrıca sanırım genelde küçük hacimli motorlar olucak, bi hız limitiniz varmı ? belki bi gün önceden gidip bende çadır olayına girebilirim RUZGARSEVDALISI arkadaşın dediği gibi...

baron985
26 Ağustos 2005, 17:17
jeneau, valla herkes ok derse cumartesi karting den sonra gideriz. freeozkanda ok diyo.ubaykal sen de heralde gelirsin. baska ??

kabir
26 Ağustos 2005, 17:19
abi siz soyleyin yeter yanlız ben 6 da motoru goturecem servise ona gore 6 ya kadar karar verılsın tel nom : 555 716 73 80 herkes arayabılır :king:

baron985
26 Ağustos 2005, 17:35
nichtsx ve Biscuit size uygunsa cumartesi aksam olarak degistirelim konuyu.kartingden sonra gideriz ok??

SON DURUM
========
baron985 =anadolu
freeozkan =avrupa
kabir =avrupa
nichtsx = anadolu
Biscuit =??
ubaykal = anadolu

Kobayashi
26 Ağustos 2005, 17:53
yaw arkadaşlar benmi çok realistim sizmi hayalcisiniz:))
bakın cuma akşamı oldu kimde çadır var kimde yok kim artçıyla gelcek.nereye kamp kurulcak yağmur yağacakmı? hiç bişey bilmiyoruz daha hadi cumartesi çıkalım dersek yanlış olmazmı biraz.isterseniz bu akşam biyerde buluşalım yarım saat ne nedir konuşalım.beşiktaşta yada kadıköyde neresi uyuyosa...

ama bööle apar topar bana ters geldi biraz.gelirim gelmem değilde dönüşte nooldu bööle yaa perişan olduk demiyelim ondan korkuyorum.

kabir
26 Ağustos 2005, 17:54
bu cadır olayın ne yapacagız peki fikri olan :silent: acıkcası bende yok

baron985
26 Ağustos 2005, 17:58
valla ben onceden link vermistim. 29 ytl ye super 2 kisilik cadir var. hemde 12 taksit imkani bile var. ben zaten bu aksam kadikoye gidicem. isterseniz gelin.konusalim. kursa ugricam. :cat:

Kobayashi
26 Ağustos 2005, 18:05
ok yer saat versene.

baron985
26 Ağustos 2005, 18:12
baron985, 19:00 da yapikredinin onu olsun. haldun tanerin karsisindaki isiklarin ordaki yapi kredi. karsisinda milli piyango bayisi var

baron985
26 Ağustos 2005, 18:13
cadira bakma isteyenler burdan bakabilir:
http://www.adrenalin.com.tr/productdetails.asp?id=4752

kabir
26 Ağustos 2005, 18:14
abi su kadıkoy merkezde olan yapı kredi mi yetisirsem gelecem :king:

zpoint
26 Ağustos 2005, 18:14
gelmiyorum nası geliim :salut: :salut: :salut:

baron985
26 Ağustos 2005, 18:16
kabir, ewet asagidaki merkezdeki yapikredi. haldun tanerin karsisi. bu arada birbirimizi nasil tanicaz. ben kot pantolon, gomlek ve siyah bir canta ile geliyorum. ve gozlukluyum :thumleft:

zpoint, buyur abi anlamadik

ChatnoiR
26 Ağustos 2005, 18:19
cadira bakma isteyenler burdan bakabilir:
http://www.adrenalin.com.tr/productdetails.asp?id=4752

çadırınızı yağmur geçirmez alın, benden söylemesi ;) bu linkteki çadırın sadece tabanı su geçirmez, geri yerleri geçirebilir cinsten...

"Tek kat tente suya dayanıklıdır fakat tente tamamen su geçirmez olmadığı için yağışlı iklimlerde kullanılmamasını tavsiye ederiz." demişler de o bakımdan...

baron985
26 Ağustos 2005, 18:20
ChatnoiR, takma sen bunlari kafana. yok yagmur magmur :cherry: :king:

ChatnoiR
26 Ağustos 2005, 18:25
çilingozda pansiyon falan yokmuymuş? çadırla uğraşmayın... yada uğraşın da genede kalacak bi alternatif yer de düşünün :wiinkk:

baron985
26 Ağustos 2005, 18:26
hava durumu:
en yuksek 30, en dusuk 22 ve 29 una kadar gunesli gozukuyor :
http://www.meteor.gov.tr/2003/iller/ISTANBUL.htm

SON DURUM
========
baron985 =anadolu
freeozkan =avrupa
kabir =avrupa
nichtsx = anadolu
Biscuit =??
ubaykal = anadolu

baron985
26 Ağustos 2005, 18:27
ChatnoiR, sen kasma kendini ya. olmadi biz buluruz bir pansiyon mutlaka :P

ChatnoiR
26 Ağustos 2005, 18:27
baron985, bi tek bu haftasonu kullancaksan bu çadır iyidir. yok eylülde de giderim diyosan o zaman su geçirmez alcan. bu arada matınız, tulumunuz vs kampçılık malzemeleriniz hazırmı, hatta varmı?