PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tüm teşkilatı kınıyorum

ffilozoff
26 Ekim 2007, 21:11
arkadaşlar gecen günlerde bir croscu arkadaşımız vede motorsikletli polis olan tekin abi (parlak tekin hani benim şaseyi boyuyan) bir kaza gecirdi kendisi görev dönüşü önüne cıkan bir köpek yüzünden iş ortagının dirsegi parcalanmış kendisinin ise saglam yeri kalmamamış durumda
ve bu olay iş saatleri esnasında görev dönüşü olmasına ragmen teşkilat tüm masrafları ona ödetecek motorun hasarı ve kıyafetleri maaşından kesilecek
eee ben sorarım size eger biz görev başında yaptıgı kaza sonucu polisten motorun hesabını sorarsak nasıl kendisinde iş keyfini, meslegini sevmesini ve tam görev yapmasını nasıl bekleriz bilmiyorum
bu nedenledirki bu anlayışın degişmesini ve teşkilatın polisine sahip cıkmasını istiyorum

asm
26 Ekim 2007, 21:17
Geçmiş olsun kendisine. Umarım maddi yönünü polis memuruna yıkmazlar sadece.
O zaman bütün Yunus'lar bıraksınlar motorlarını,malum pahalı motorlar,başlarına bir iş gelirse altından kalkılmaz!

yürekçe
26 Ekim 2007, 21:18
valla mı yav..... şakanın sırası değil, hem de polsiler ve tüm güvenlik mensupları canlarını vatana seve seve feda edecekken.... yok canım, yapmazlar böyle bişiiiii. şaka di mi???

denizcimuzaffer
26 Ekim 2007, 21:22
Arkadaşımıza büyük geçmiş olsun. devlet memurlarında öyle kolay olmaz ceza vermek. soruşturması yapılacak, kardeşimiz savunma verecek, gerekirse tekrar kurul toplanacak vs. hatta karar çıksa dahi aleyhinde, mahkemeye başvuracak :)

Geçmiş olsun tekrar, motor üzerindeki her kardeşimize kazasız belasız sürüşler dileriz

fener1907
26 Ekim 2007, 21:25
Yok ya herhalde şaka yapıyorsun.Ama güldürdün beni:salut:

roadmaster
26 Ekim 2007, 21:30
arkadaşar bunun yıllardır böle olduğunu duyarım hep tamirci arkadaşlarımdan.

Bicak
26 Ekim 2007, 21:56
geçmiş olsun...burası türkiye işte olmucak şey yok :pale:

tugcetugce
26 Ekim 2007, 22:08
:):pale:gülsekmi ağlasakmı
geçmiş olsun

cakalaz
26 Ekim 2007, 22:37
O zaman :farao::farao::farao:

The massacre
26 Ekim 2007, 22:44
bencede gereksiz bir uygulama

pollregal
26 Ekim 2007, 22:55
bir olayda memur arkadaş kendini mi koruyacak yoksa motoru :salut:

emin_arikoglu
26 Ekim 2007, 23:24
öncelikle geçmiş olsun, eğer böyle bir uygulama gerçekten varsa, varsaaaaa, belediye başkanları, daire başkanları, genel müdürler, hatta bakanlar ve başbakanlar ve cumhurbaşkanları, ülkeye madden verdikleri zararları neden karşılamıyorlar? hepsi için geçerli değil sözüm fakat bariz belli olanlarda yok değil.

mizu
26 Ekim 2007, 23:32
geçmiş olsun

çok ayıp:farao:

efendy_iso
26 Ekim 2007, 23:41
terbiyesizlikten başka bişey değilll Arkadaşımıza geçmiş olsunnn

ümmet perkitan
26 Ekim 2007, 23:43
Arkadaşımıza büyük geçmiş olsun. devlet memurlarında öyle kolay olmaz ceza vermek. soruşturması yapılacak, kardeşimiz savunma verecek, gerekirse tekrar kurul toplanacak vs. hatta karar çıksa dahi aleyhinde, mahkemeye başvuracak :)

Geçmiş olsun tekrar, motor üzerindeki her kardeşimize kazasız belasız sürüşler dileriz

evet muzaffer kardeşime aynen katılıyorum zor alırlar polisten masrafları okadar basit değil.kendisine va ortağına geçmiş olsun.inş çabuk iyileşir.

vreon
26 Ekim 2007, 23:50
Arkadaşımıza geçmiş olsun.
Ben de bir şeyi merak ettim, başbakanın makam arabasının 30.000 Euro'luk camını da koruması mı ödedi o zaman? Balyoza ödetemeyeceklerine göre...

cartman
26 Ekim 2007, 23:55
geçmiş olsun. onlar ki bu vatan ugruna gözlerini bile
kırpmadan göreevden göreve koşuyolar...
devletin böle küçük hesaplar içinde olması ne kadar acı.
oysa ki cumhurbaşkanlıgı köşkünün tadilatı için
3 milyon YTL ( 3 trilyon eski para yannışsam düzelttin)
yi gözlerini kırpmadan aktarabiliyorlar...
hemde 2 milyon YTL si Mit bütçesinden kısılarak :( böle bi
memlekette yaşıyoruz. Acı ama gerçek....

Shrieker
26 Ekim 2007, 23:59
geçmiş olsun. onlar ki bu vatan ugruna gözlerini bile
kırpmadan göreevden göreve koşuyolar...
devletin böle küçük hesaplar içinde olması ne kadar acı.
oysa ki cumhurbaşkanlıgı köşkünün tadilatı için
3 milyon YTL ( 3 trilyon eski para yannışsam düzelttin)
yi gözlerini kırpmadan aktarabiliyorlar...
hemde 2 milyon YTL si Mit bütçesinden kısılarak :( böle bi
memlekette yaşıyoruz. Acı ama gerçek....

Evet malesef böyle bir memlekette yaşıyoruz...Acı ama gerçek.

abbasyolcu777
27 Ekim 2007, 00:33
bu olay bizim kanunlarımızda devlet malına zarar vermeye girer bunun sonucunda motosikletin zararını ödetirler ve zararını ödese bile mesleki yönden disiplin cezasıda verirler.

arkadaşlara geçmiş olsun.Allah yardım etsin

seco drag
27 Ekim 2007, 00:43
valla bu devletin vay haline diyoum başka bişey demiyorum_:pr:

novaJRdeli
27 Ekim 2007, 00:50
böyle saçma birşey olamaz.Eğer sen bu yüzden bunu polise ödetirsen yarın bir gün adam bir suçluyu kovalarmı,riske girermi bana ne kaçsın demezmi zararı banamı demezmi, motora bir zarar gelse çarpsa nasıl olsa bana ödetecekler demezmi...

yageo
27 Ekim 2007, 00:51
buneya insan bile bile kaza yaparmıda ödetiyorlar.Diyelimki takipde yakalamak için çarpması lazım,yada düştü ne olucak cepdenmi gidecek.Hadi canım bune saçmalıkdır yahu.Televizyonlarda görüyoruz adamları yakalamak için özellikle arabasına çarpıp duruyor polisler Amerikada arabayla.Canım Türkiyem kanunları,...PKK'ya meclisde maaş verelim benim polisimin maaşından keselim helal olsun vallahi.
Arkadaşlara acil şifalar geçmiş olsun

Gökhan
27 Ekim 2007, 00:57
İşte yurdumun emliyet teşkilatı:pr:

alp_tunay
27 Ekim 2007, 02:07
Ankara b.Şehir belediyesine bağlı zabıtalarda bu uygulama yok... 30 tane motor olmasına rağmen 2 motorcu var.... Hemde daha rodajları yapılmamış Bmv1200gs...

Ne kadar acı değilmi....

2move
27 Ekim 2007, 02:41
çüüşşşş ulan.... oha be ayıp

rhaurk
27 Ekim 2007, 02:48
yuh be kardeşim insan hayatına saygı bile yok

chopperrider
27 Ekim 2007, 04:45
aynı durum sadece motosikletli polisler için değil hizmet ya da makam aracı tüm kamu aracı kullanan personele kullandığı araç zimmetlenir. askerde şöför olarak ayrılan er erbaş bile neden olduğu hasarı öder. ama genelde tamir maliyeti gerçekten çok daha düşük çıkarılır ve personelin zora girmesi engellenmeye çalışılır....

elbette tek taraflı kaza sonrası bi de maddi mağduriyet yaşamak çok zor ama öte yandan alkollü kazaya karışan bi çok kamu şöförü var ortalıkta maalesef...

belo
27 Ekim 2007, 11:08
adamlar 24 saat itin kopeğin peşinde olsunlar sonrada boyle uygulamam oh ne ala memleket kendimden biliyorum 14 ile 17 yaşım arasında karakola duştuğumuzde adamlar nasıl deliriyordu şimdi aklıma geliyorda valla iy sabırlıymışlar diyordum uygulamaya dikiz

ffilozoff
27 Ekim 2007, 23:17
arkadaşlar öncelikle şaka degil gercek en azından bana anlatılan bu hem bende daha önceden karşılaştım kırılan sinyaleri bile ödetiklerini gördün

alp_tunay
27 Ekim 2007, 23:24
arkadaşlar öncelikle şaka degil gercek en azından bana anlatılan bu hem bende daha önceden karşılaştım kırılan sinyaleri bile ödetiklerini gördün

Ben yunus olsam oturur motoru seyrederim... Ya kovalarken bişey olursa motora....:P

canabien
28 Ekim 2007, 00:28
nerelere geldi bu ülke ah ah

APV41
28 Ekim 2007, 00:32
adalet mülkün TEMELİDİR
temel çatlak olunca memur ne yapsın
bu konuyu takip edelim sonuç ne olacak bakalım

alp_tunay
28 Ekim 2007, 00:40
adalet mülkün TEMELİDİR
temel çatlak olunca memur ne yapsın
bu konuyu takip edelim sonuç ne olacak bakalım

Ne başbakan okur ne içişleri bakanı..... Dövünür dururuz....

DARKDIAMOND
28 Ekim 2007, 00:40
Sadece kaza yaptıklarında ödetmiyorlarki! Garantisi biten motorların bakım masraflarınıda ödetiyorlarmıs.Geçmiş olsun.Acil şifalar diliyorum kardeşlerimize.

trattataa
28 Ekim 2007, 02:11
birincisi kol kırılır,yen içinde kalır
eğer böyle bir olay olmuşsa bile devlet organları içindeki bir sonuçlanmamış bir sorunu buraya taşıman yanlış.
o memur arkadaşlar gerekli mercilere müracaat ederler,haklarını savunurlar,problem en adaletli şekilde çözülür.Devlet memurunu mağdur etmez.
ikincisi benim motoru da tamir eden,bakımını yapan işinin erbabı bir arkadaşım var.
ona sürekli emniyetin motorları geliyor ve ücret emniyet müdürlüğüne fatura ediliyor,kazayı yapan polislere değil.
ve son olarak forumdaş arkadaşlara bir mesajım var..
bu kadar kolay atlamayın her mesaja :)

KaraVelioğlu
28 Ekim 2007, 02:24
bence devletinde kendi hakkını ve malını koruma gibi refleksi vardır konuda budur .
olay gerekli mercilere intikal ettirilir polis arkadaş suçsuzsa zaten onun parası kesilmez
zaten öyle bişey olsa polisin elindeki motor kırk milyar ,kazayla yaptığı olayın masrafını bile ödiycekse hiçbir polis o motorun gazına basmaz ,basamaz.
mesela ozaman hırsızı kovalarken düsecek masrafını o ödiyecek ,sonuçta oda görev buda görev aynı şey ,deyişmez .
arkadaş suçluysada yani tespit edilmiş önkaldırma gereksiz hız yapma gibi vs bir durum varsada rahatsızlığı süresince maaşı yatar ,masrafıda kesilir heralde , doğru olan budur bence uygulananda budur .
yasama ve yürütme organlarında duygusallık yoktur haklı ,haksız suçlu ,suçsuz vardır bu deyişmez ve deyişmemelidirde
ancak as üst arasındaki vefa,deyer,çalışma azmi ,haklılık payı vs vs şeyler yukardaki faktörlere etki eder bazende belirleyici faktör olur ,okadar:cat:

BİROL 78
28 Ekim 2007, 02:53
bu devletten her şey beklenir valla.....

gyzemli85
28 Ekim 2007, 03:06
sigortanın garantisi bu olsa gerek ama o bile işe yaramazsa,
sahip çıkılmazsa çok uğraşırız bu olaylarla :pr:

songokhu
28 Ekim 2007, 03:06
aynı durum sadece motosikletli polisler için değil hizmet ya da makam aracı tüm kamu aracı kullanan personele kullandığı araç zimmetlenir. askerde şöför olarak ayrılan er erbaş bile neden olduğu hasarı öder. ama genelde tamir maliyeti gerçekten çok daha düşük çıkarılır ve personelin zora girmesi engellenmeye çalışılır....

elbette tek taraflı kaza sonrası bi de maddi mağduriyet yaşamak çok zor ama öte yandan alkollü kazaya karışan bi çok kamu şöförü var ortalıkta maalesef...

Her aracın parasıda istenmezki, harb ederken tankın parasını tank mürettebatından, Düşen F16 ların parasınıda pilottan isterlerse ne olur?
Milyon dolarlar???

Polislerde hergün suçla savas halinde? Şehit polisin ailesi ne istesin devletten?

Polis araçla kaza yaparım endişesiyle iş yapacaksa, lütfen yapmasın, hayırda gelmez zaten

KaraVelioğlu
28 Ekim 2007, 03:15
Her aracın parasıda istenmezki, harb ederken tankın parasını tank mürettebatından, Düşen F16 ların parasınıda pilottan isterlerse ne olur?
Milyon dolarlar???

Polislerde hergün suçla savas halinde? Şehit polisin ailesi ne istesin devletten?

Polis araçla kaza yaparım endişesiyle iş yapacaksa, lütfen yapmasın, hayırda gelmez zaten

bencede katılıyorum:cat:
bide olaya tam vaakıf olmadan slogan vari olaya yaklaşmasak nacizane fikrim daha iyi olacak .herşeyde istisnalar olabilir ancak herşeyde genelleme olmaz gibi geliyor.saygılar:):cat:(songokhu sana demiyorum:))

fmgul
28 Ekim 2007, 05:22
Arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım, Böyle bir uygulamanın olabileceğini tahmin edemezdim bile, yaw devlet diyoruz ama Allah Allaah nesse şimdi isyana gerek yok ama insanız işte bu tür kötü uygulamalar çıkınca karşımıza insan ister istemez tepki veriyor, Aklım almıyo yaa, harbiden sinirlerim bozuldu, yak arkadaş yaw ben dayanamıyom, haksızlık kardeşim bu, ne bu yaa üvey evlatmı o memurumuz, benim eniştemde polis memuru, maaş yetmiyo adam her ay yeni bir borca giriyo yaa, nasıl bir zihniyet bu memur görevinin başında yara alacak karşılamadığın gibi bir masrafları ödet haa, ben olsam vallahı bana onu diyenin suratına nesse, kusura bakmayın, bence bu olayı hukuki hatta bir kaç üst yetkiliye müracat ile halledilebilir gibi geldi bana, olmadı forum kanalı ile irtibata geçelim, tanıdık vs. araya sokalım, olmaz böyle şey yaa alla aallaaaa :silent:

Sato8
28 Ekim 2007, 09:15
görev saatleri dışındaysa şahsi konuma düşerler. eğer görev saatleri içinde olsaydı böle olmasının mümkünatı yok hatta polisler tazminat bile alırdı ama anlaşılar görev saati dışında olmuş bu da şahsi dir. malesef böle:pr:

küheylan
28 Ekim 2007, 11:32
geçmiş olsun :(