PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok sık patlayan motorlar tedirginlik yaratıyoo

efendy_iso
18 Ekim 2007, 10:12
Arkadaşlar belkide saçma bi konu ama yinede merak ettiğim aynı zamanda tedirgin olduğum bi konu varr , neden kaza yapan motorlar genel olarak kawa zxr serisi ve honda 1000 rr oluyoo , neden bi gsxr yada hayabusa yada r1 felan değilde bu motorların kaza haberleirni daha çok duyuyoruzz , saçma bi başlık olduğunu düşünüyosanız hiç bişey yazmayın arkadaşlar SAYGILAR

bu aylarda motorumu +600 cc bi racingle değiştirecem hatta geçen bi kawa 6.36 nın pazarlığına bile oturdum ama işte kaza oranlarının bana göre yüksek olmasından dolayı kawa almayacağımı söyledim yetkililere , onlarda piyasada çok o yüzden çok kaza haberi alınıyo bu makinalardan dedi, bide hayabusa kullanan bi dostum kawanın değişik bi sürüş tarzı olduğunu ,kawa sürücülerinin başka motor kullanmadıklarını motorunu değiştirenlerde yine aynı markanın ( kawanın ) bi üst modelini aldığını felan söyledi siz ne diyosunuzzz

Tequ
18 Ekim 2007, 10:14
ninjaaaa :P
bırak abi raceyi gel endroya :P

efendy_iso
18 Ekim 2007, 10:16
ninjaaaa :P
bırak abi raceyi gel endroya :P

motorunu bir günlüğüne ver bana beğenirsem gelirim enduroyaaa:P:queen:

SupHeyoK
18 Ekim 2007, 11:04
suzuki yamaha ile ortakmısın:)

efendy_iso
18 Ekim 2007, 11:10
suzuki yamaha ile ortakmısın:)

ya yok dayıı suzukiyi sevmem zaten alıp binmemde hondanın sadece 1000rr'ı için dedimm bide zxr serisi kawanınn hepmi tesadüf diye merak ettiydimdi:rendeer:

SupHeyoK
18 Ekim 2007, 11:13
belki en çok kulanılan onlardır 1000 cc o yuzdendir seri makina ne kadar seri olursa o kadar kaza riski yüksek

Olcay Avşar
18 Ekim 2007, 11:31
Satış adedine olan orantıyla alakaladır.

Rigel
18 Ekim 2007, 11:45
Bu o motorları satın alan kişilerin kişilikleriyle ilgili bence. Hayır yanlış anlamayınız, onlarda kişilik sorunları var demek istemiyorum. Bana göre supersport makina alanlar o makinanın sürekli 8000 devrin ve 120 km'nin üzerinde sürülmesi gerekiyormuş gibi hissediyorlar. Çünkü makinanın duruşu, sesi, görüntüsü bunu mecburen düşündürüyor.

Öyle bir makinaya binip te "hakkını vermek veya verememek" kaygılarını Türkiye'de görüyorum. Yurtdışında trafik kurallarına net bir şekilde uyulduğu ve eğitim düzeyi yüksek olduğu için bunu gözlemlemiyorum.

Makinanızın sizi kandırmasına izin vermeyin. Trafik kurallarına her zaman uyalım.

metalgod
18 Ekim 2007, 12:26
Bu o motorları satın alan kişilerin kişilikleriyle ilgili bence. Hayır yanlış anlamayınız, onlarda kişilik sorunları var demek istemiyorum. Bana göre supersport makina alanlar o makinanın sürekli 8000 devrin ve 120 km'nin üzerinde sürülmesi gerekiyormuş gibi hissediyorlar. Çünkü makinanın duruşu, sesi, görüntüsü bunu mecburen düşündürüyor.

Öyle bir makinaya binip te "hakkını vermek veya verememek" kaygılarını Türkiye'de görüyorum. Yurtdışında trafik kurallarına net bir şekilde uyulduğu ve eğitim düzeyi yüksek olduğu için bunu gözlemlemiyorum.

Makinanızın sizi kandırmasına izin vermeyin. Trafik kurallarına her zaman uyalım.

aynen bence piyasa ortalamasıyla alakalı :queen: r1 sayısı ile 1000RR sayısını bi kıyaslasana :queen: kawasaki idoldür :queen: imkanı olan genelde ona atlar :) 1000RR en üst düzey motorlardan biri gibi görünür... 1000 lk ss alanın ilk aklına gelen şeydir... :) ve honda olması... yamaha serisinin seveni pek olmaz zaten pahalıda :queen:

kenya
18 Ekim 2007, 13:24
GSR 600ü ilk kez mahalleme götürdüğümde yaşları 6-10 arası değişsen veletlerin ilk söyledikleri:
abi bu yarış motoru dimi?
Abi bu kaç yapıyo?
Abi büyüyünce bende bundan alcam?
Abi 300 basıyor mu bu?

Biz veletlerimizi bu şekilde büyütüyorsak trafik kurallarına uymalarını pek bekleyemeyiz. O yüzden de motorlar patlar.Bu yüzden Rigel kardeşimin söyklediklerine katılıyorum. Trafik kurallarına uyalım ve etrafımızdakilere örnek olalım özellikle küçüklerimize :)

Efendy_iso konuyla pek alakası yok ama yazmak istedim umarım kusura bakmassın:) Kaza oranları satışla ve daha bir çok sebeple alakalı diğer konudada söylediğimiz gibi herşey sürücüye bağlı motorun seni kandırmasına izin vermedikten sonra istersen kawaya bin istersen hondaya :) Allah kazadan beladan cezadan korusun seni:)

KaraVelioğlu
18 Ekim 2007, 13:27
Makinanızın sizi kandırmasına izin vermeyin.

ben bu lafı tuttum:cherry:
honda ve kawasaki 'yalan kandırıcı',kınıyorum:P

oFLuAlper
18 Ekim 2007, 14:02
iso kardeş ben bile gt 650 yada gt 650r almayı düşünüyorum kendi motorunun bi üst modeline geç derim ben sana.

GKN
19 Ekim 2007, 00:55
moruk ucuzya onnar:)
ondandır:)

şaka bi yana yannış anlaşılmasın aynı şeyi resmi yazim biraz:)
honda ve kavasakinin 0km ve ikinci ellerinde uyguladıı fiyat politikası nedeniyle
bol miktarda satmaktadır, doğal olaram makinalar piyasada bol bo lgezdii için en çok kazayı yapmaktadırlar.. hondanın 0 ları malımınuz çok uygun
kawalarında eski modelleri çok sattı zamanında, ve piyasada çok var
ama suzi ile yamaha pahalı ve pek göremiyoruz piyasada doğal olarak pek kazalarınıda duymuyoruz:),

işin özü bu iso
yoksa hondacılar paso duvara çakıyo falan dersek gömerler bizi buraya saldırırlar hondacılar:))

bu arada r6 tavsiye ederim kawadan ziyade yada 600 rr
biliyosun yamahanın parça fiyatında büyük avantajı var..!

efendy_iso
19 Ekim 2007, 01:00
arkadaşlar benim bu konuyu bu şekilde düşünmemin nedeni şu adanada biliyormusunuz bilmiyorum iki cc'den bi tanesi hayabusa öyle olmasına rağmen bu kazalardaki eşitsizlik dikkatimi çektii ama sizin oralarda honda kawa daha fazla diyosunuz haklısınızzz

tkalfaoglu
19 Ekim 2007, 14:09
İstatistiklere göre motor çapı büyüdükçe kaza oranı AZALIYOR.
(Buna sebebin büyük motorların daha pahalı oluşu ve daha ileri yaşlarda alınabilmesini gösteriyorlar)

demirgursel
19 Ekim 2007, 22:23
iso kardeşim akıllı ol motorun iyi,ve yeter büyütme.