PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial 150 RE "0" aldım

mstf_gnc
09 Ekim 2007, 00:36
arkadaşlar bu motoru yeni aldım , aldım ve 2 saat sonra arka disk vidası gevşedi 2 vida yamuldu baltaya çarpmaya başladı :( bende servisi arayamadım saat 10 olmuştu yapacak bişi yoktu bende çektim benzinciye orada balatayı söktüm sonra ön frenle eve kadar gitmeye çalıştım :)ı neyse gittik
ertesi gün pazar servis aramaya gittik bulamadık çakma bi tamirci bulduk adam mondialin özel servisi olduğunu söledi, bizden 3 vida için takma çıkarma parası dahil 30 lira aldı :( sizce garantiye bişey olurmu
ama çok acayip kaçıyo :))

muratd
09 Ekim 2007, 00:39
siteye hoşgeldin..
mondialinde hayırlı olsun..
ayrıca kazasız belasız binmek nasip olsun..
fakat şimdiden problemler başlamış bu çok kötü bi durum işte.adamı motordan soğutur..

cbf 150
09 Ekim 2007, 00:42
vay anam vay 2 saatte böyle dökülmeye başlarsa 10 saat sonra ne olucak he
:pale:

mstf_gnc
09 Ekim 2007, 00:54
walla şuan bi sorun yok bilen varmı acaba bu 4 zaman lı motorun ne farkı var diğerlerinden

erdo2002
09 Ekim 2007, 01:03
walla şuan bi sorun yok bilen varmı acaba bu 4 zaman lı motorun ne farkı var diğerlerinden

2 zamanlıya göre daha az yakar.Daha uzun ömürlüdür. Hayırlı olsun motorun fakat biraz daha üstüne koyup japon almalıydın:farao:

THE_LANCET
09 Ekim 2007, 01:16
Hayırlı uğurlu olsun. Vidanın gevşemesi düzgün sıkıştırılmamıştır montajda o yüzden olabilir yamulma sebebini açıklamamışsın ona bişey diyemiyorum. Bakımını aksatma ve ayrıca ekstra bakım yapmanıda öneririm. Sana ara ara sorun muhakkak çıkaracaktır, ama yaptığın bakımlarla bunu en aza indire bilirsin...B uarada Aramıza HOŞGELDİN.... :rendeer:

mstf_gnc
09 Ekim 2007, 01:21
motor aldık artık buralardayız :) vidanın yamulma sebebi E-5 de gidiyodum köprü çıkışı bi ses gelmeye başladı 2 kişiydik motor üzerinde 95 üstü gidiyoduk tak tuk tak tuk sesler gelmeye başladı hemen anlayamadık sorna benziciye çektik işte baktık falan motor daha gitmedi sonra anladıkki vidalar yamulmuş ve balataya takılıyo çok kötüydü neyse öle hallettik inş böle bi sorun daha olmaz
acaba garantiye bişey olurmu servise götürünce sorun yaratırlarmı

THE_LANCET
09 Ekim 2007, 01:27
Garantiye bişey olmaz merak etme. Doğru düzgün monte etselermiş onlarda ne o öle alır almaz :pr:

SAKİ
09 Ekim 2007, 01:35
Motora binmeden önce herşeyini kontrol et bütün vidalarını hergün bak,arkadaşımın kardeşi almıştı otobanda giderken egzostu düşmüştü yani vidaları çok çabuk gevşiyor dikkat et.:cat:

eczaci101
09 Ekim 2007, 02:12
Kardeş güle güle kullan ;

Bizim dandik bisikletçiden olma servisler herşeyi eksik topladıkları için başına gelenler normal....

Daha çok para kaçacak bilgin olsun...

:P

erayay
09 Ekim 2007, 12:57
Kardes ben sıteye yenı uye oldum.Benimde mondial 150 RE Schoter var.Mstf
_gnc kardeşimin yaşadıgı olayı bende yaşadım.Vida sorunum oldu.Ama performans olarak gerçekten mükemmel tavsiye ederim.ama motoru ilk aldıgınız zaman binmeden önce tüm vidalarını sıkın.

bu sitede schoter grupları varmı?pazar günleri yada böyle bir grup olştursak gelen arkadaşlar olurmu İSTANBUL

motopirate
09 Ekim 2007, 13:08
öncelikle hoşgeldin.
motorun hayırlı olsun.kazasız belasız inşallah.......
motorun garantiden çıkmaz korkma.zaten garantiyide göz boyamak için verirler genelde.

mstf_gnc
09 Ekim 2007, 17:44
cevaplar için teşekkürler, bu motorla geçen gün 115km hıza çıktım sizce bi problem teşkil edermi ?

kenya
09 Ekim 2007, 17:50
Haydaaaa dakka bir gol bir!!! Sıfır motor aldım diyorsun 2 saat içinde 2 kişi binip 95 yapıyorsun. Şimdide 115'e çıktım diyorsun. Kullandığın alet hassa bir makine çok zor şartları kaldırmaz hele ki daha yeni, ilk kmlerde. Şansına vida yamulmuş ya başka kötü bir şey olsaydı. Sana tavsiyem önce motorda tek başına alış, (tecrübeli olabilirsin ama o tecrübe önceki motorlarında kaldı tabi varsa). Aynı zaman dada motor sana ve Türkiyemin güzel yollarına alışsın. Yavaş git ki sorun çıksa bile minimum zararla giderebilesin. 115 km yapacağın zamanlarda gelir elbet ama biraz sabretmen lazım. Ama ben uzun süre kullanmak istemiyorum diyorsan sen bilirsin istediğin gibi basabilirsin.

Bu arada hayırlı olsun :)

mstf_gnc
09 Ekim 2007, 18:04
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

erayay
09 Ekim 2007, 18:10
Kardes bence ilk zamanlar maximum 70-80 km arası hızla gıtmen gereklı.Motorun alışması için

s3ns4t10n
09 Ekim 2007, 18:30
vay anam vay 2 saatte böyle dökülmeye başlarsa 10 saat sonra ne olucak he
:pale:

aynen bende merak etmeye basladım şimdii :S

erayay
09 Ekim 2007, 20:15
bu sıtede hafta sonları mondıalcıler yada schoter grupları oluyormu