PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Yamaha Suzuki Türkiye Sizi Kiniyorum

Sayfa : [1] 2 3

Sinan Er
08 Ekim 2007, 23:12
Sayın honda, yamaha, suzuki türkiye ithalatçı firmaları

bizler sizin pazarlama stratejiniz yüzünden neolduğu belli olmayan ve hatta kalitesi hiç olmayan uyduruk motosikletlere binmek zorunda kalıyoruz nedeni ise düşük fiyatları

hondanın yamahanın suzukinin türkiye tüketicilerine hitab eden düşük cc li ve haliye uygun fiyatlı modellerini sanıyorum yüksek cc li modelleri satamama kaygısı ile türkiyeye getirmiyorsunuz türk tüketicilerine sunmuyorsunuz

oysaki her malın alıcısı muhakkak var ve pastadaki paylarınızın buyukluğu belki size yetiyor ama büyüyen türk motosiklet piyasası yeteneksizliğiniz sayesinde tıkanmış durumdadır.

Rekabet etmek yerine baskı yaparak motosiklet vergilerini artmasını sağladınız bu büyük bir rezalet oldu ki en az etkilenen endişe duyduğunuz düşük kaliteli motorlar oldu fiyatlar sizlerin modellerine daha fazla yansıdı ve her halikarda türk tüketicilerini zarara soktunuz.

şimdi sizlere soruyorum nezaman türkiyede motosiklet tüketiminin hızla arttığını farkedip daha fazla insna ulaşabilme faliyetlerinde bulunacaksınız.

bizler nezaman kaliteli motorlara butcemizin ölçüsünde binebileceğiz mecburmuyuz buyuk motorlarınızı almaya yok kardeşim gücümüz yetmiyor dandik motorlara binmek zorunda kalıyoruz bize hitab eden motorlarını neden getirmiyorsunuz.

SİZLERİ BEN VE BENİM GİBİ KISITLI BÜTCEYE SAHİP MOTSİKLET TUTKUNLARI ADINA KINIYOR VE PROTESTO EDİYORUM

AŞAĞIDAKİ MODELLER SADECE BİRKAÇ ÖRNEK DAHA BİRÇOK MODELLERİNİZ VAR VE BİZLER BUNLARDAN MAHRUMUZ
http://www.phogen.com/wp-content/uploads/2008/12/vt125c_shadow_original1.jpg
bu honda vt125

http://img248.imageshack.us/img248/1428/vt125c213big5.jpg (http://imageshack.us)

bu suzuki gz250

http://img65.imageshack.us/img65/4201/gz250k7sa4.jpg (http://imageshack.us)

http://www.suzukicycles.com/Products/GZ250K7/Default.aspx

bu yamaha ybr125 custom evet yanlış okumadınız bizim 125lik ybr

http://img112.imageshack.us/img112/6238/2008ybr125customaction0tl7.jpg (http://imageshack.us)

bu honda varadero125

http://img209.imageshack.us/img209/3518/dfa727ecc29e5c2990fca14hr0.jpg (http://imageshack.us)

http://125andthecity.fr/

bu da kawasaki eliminator125
http://www.kawasaki.com/Products/Detail.aspx?id=218
http://img67.imageshack.us/img67/7150/2744ab64deef4c85bbf905cab3.jpg (http://imageshack.us)

Sato8
08 Ekim 2007, 23:18
+1905 sana katılıyorum arkadaşım çok güzel bi topic açmışın.

tbk_1980
08 Ekim 2007, 23:24
Varadero 125 ile ilgili bayii ile geçen diyaloglarımızı paylaşmak isterdim...de..
Asabım sinirleniyoo:P:P

darude
08 Ekim 2007, 23:25
açmasına açılmışta ses getirirmi ki?

motopirate
08 Ekim 2007, 23:30
bende sana katılıyorum.
her ne kadar düşük cc motora binmek istemesemde,(ki fiyatı bütçeme uygun 250 cc çinli motora biniyorum)3 büyüklerin bahsi geçen düşük cc li fiyat olarak daha uygun modelleri türkiyeye getirmeleri lazım.
çin işi 250cc yerine üstüne biraz daha ekleyip japon 250 cc ye binebilirdim şimdi.:pale:

muratd
08 Ekim 2007, 23:35
kardeşim iyi güzel söylüyorsunuz ama bu vara 125cc olsun vt125 olsun çift silindirli motorlar sonra bunun algısı vergisi karı zararı derken bu modellerin tr ye girişi minimum 7 8 bin ytl yi bulacak.alabilecek misin o zaman??
7 8 bin ytl verene kadar piyasada fıstık gibi motorlar var..sen zannediyormusun ki bu 125likler tr ye gelince cbf150 gibi 3500 ytl gibi bi fiyatla satışa sunulsun..
dylanda 150lik ama 5550ytl..
cbr125 125cc fakat 5510ytl..
vara125 125cc fakat boşluğu sen doldur artık..

kumita45
08 Ekim 2007, 23:37
http://img209.imageshack.us/img209/3518/dfa727ecc29e5c2990fca14hr0.jpg[/IMG] (http://imageshack.us)

varadero 125 baya ilgimi çekti kendisini görmek çokk isterdimmmm......

LesPaul
08 Ekim 2007, 23:37
olay aynen muratd'nin dediği gibi.
istediğiniz kadar topic açın, değişen bişey olmayacak :)

tbk_1980
08 Ekim 2007, 23:38
kardeşim iyi güzel söylüyorsunuz ama bu vara 125cc olsun vt125 olsun çift silindirli motorlar sonra bunun algısı vergisi karı zararı derken bu modellerin tr ye girişi minimum 7 8 bin ytl yi bulacak.alabilecek misin o zaman??
7 8 bin ytl verene kadar piyasada fıstık gibi motorlar var..sen zannediyormusun ki bu 125likler tr ye gelince cbf150 gibi 3500 ytl gibi bi fiyatla satışa sunulsun..

Tamam o zaman xl200 nooldu peki falcon sıfırı olmayan kalkan modeller nasıl olsun???

nydd
08 Ekim 2007, 23:40
açmasına açılmışta ses getirirmi ki?
sana katılmamak elde deil
250 cc sınıfında gösterdiklerin yok belki ama en azından bikaç alternatif var
gn ,virago 250 suzuki yamaha dragstar 250 istanbul ve marmaris civarında görmüşlügüm var bu motorlardan zorlarsan bulabilirsin bence ama yenilerini getirselerde 125 cc cokkaliteli olsada türkiyede piyasası düsük satılmaz 7-8 bin ytl vermez cogu kişi ben vemezdimki ki muratd yede katılıyorumm yani bu paralar cok daha ii motorlar var
saygılar
marmaristen herkese selamlar.......

Sinan Er
08 Ekim 2007, 23:45

nedemek alabilecekmisin

tabiki alacağım 250 cc ler 8 -9 bin ytl sınırında olduuna göre 125 lerde 5-6 bin cıvarında olacaktır ki bu normal

çinliyi 3-4 bin ytl ye alıp servislerde 1-2 bin harcayıp yollarda rezil olacağıma 125 lik markaya 5 bini verir rahat rahat gezerim

ayrıca 7-8 bin ytl de çok ucuk bir rakam ama suzki 250 cc olabilir

motopirate
08 Ekim 2007, 23:48
suzukinin vl250 modeli var korlasta.fiyatı 12000 ytl falandı yanlış hatırlamıyorsam.pahalı bence.:farao:

motopirate
08 Ekim 2007, 23:52
evet geçen yıl fiyatlar vergi yüzünden fırlamıştı.bu ne biçim iş yaw.o motorların maliyetlerini merak ediyorum doğrusu.

Syriana
08 Ekim 2007, 23:55
cbf 250 de 5500 ytl idi

vergiler fahiş artınca olan oldu

vergiler artmadan önce CBF250 6.500 YTL idi hiçbir zaman dediğiniz rakamı görmedi...ama devletimiz büyük balığı kaçırmak istemedi ve vergileri bindirdi sağolsun...:pale:

bende bu denilen modellerin çok pahalı olacağı düşüncesindeyim...mesela Aprilia RS125 en iyi 125cc ama çok pahalı diye kimse almıyor...

SAKİ
08 Ekim 2007, 23:58
Bayilerde satılan motorların %55 inin vergi olduğunu biliyormusunuz,canım ülkem benim.

met4LLic4
08 Ekim 2007, 23:59
çok doğru we yerinde bir topic açmıssın ama acaba bu ses getirecek mi kimse bu topici iplemeyecek hepimiz sana katılacapız ama bu hiçbir işe yaramayacak örneğin ben 2000 ytlye bir mondial aldım fakat bu paraya amerikada 2.el bi 125rr alabilirdim türkiyedeki wergiler zaten motorun yarısı kadar ediyor nese ins ilerde piyasa gelistikçe bu modelleride göreceğiz

tubis
08 Ekim 2007, 23:59
Gelse daha kötü ya, bu sefer de alamıyoruz diye üzülürüz. :mrgreen: Böyle hiç değilse Türkiye de olmayan bir model olduğu için avunuyoruz. :P

motopirate
09 Ekim 2007, 00:06
benim kullandığım bisan roadstar 250 modelinin türkiyedeki liste fiyatı 5375ytl.
amerikdada bu motor lifan markasıyla satılmakta ve fiyatı 1450$.
aradaki çok uçuk fiyat farkı bize ne kadar büyük kazık atıldığını göstermekte.
çin mallarında böyle yaparlarsa japon motosikletlerindeki yüksek fiaytlar normal gibi görünüyor ama kazıklanan hep tüketici oluyor.

muratd
09 Ekim 2007, 00:13
Tamam o zaman xl200 nooldu peki falcon sıfırı olmayan kalkan modeller nasıl olsun???

euro2 euro3 normları desteklemedikleri için kalktı..
ki ayrıca falconun hala temiz modelleri 6 7 civarında..

supershadow
09 Ekim 2007, 00:14
harbitürk arkadaşımıa katılıyorum fakat bilindiği üzere ülkemizdeki gümrük vergisi anlayışı yüzünden motosikleti değerli hükümetimiz lüks olarak vergilendirdiği için 4.000 ytl'ye gelişi mal olan bir motor gümrük vergisi ve %35 Ötv farkıyla belirtildiği gibi en az ithalatçı firmalara 7- 8 bin YTL'ye mal oluyor. Bu rakamlarada kimse Türkiye gibi ikinci el piyasası düşük olan bir pazarda 600 ve 850 cc motor almak yerine 125 cc alete binmez. Bence olay hükümetin geçen sene Türkiye pazarındaki %200'e varan satışlarını değerlendirerek gümrük vergisi ve ötv fiyatlarını ithalatçı için uygun hale getirme politikası yanlısı olup motorsiklet pazarını bu yükselişine darbe vurmaması ile gerçekleşebilirdi. Ama her zamanki gibi artık çok geç kısacası parası olmayan kaliteli motora binemez bizim ülkede...

muratd
09 Ekim 2007, 00:16
nedemek alabilecekmisin

tabiki alacağım 250 cc ler 8 -9 bin ytl sınırında olduuna göre 125 lerde 5-6 bin cıvarında olacaktır ki bu normal

çinliyi 3-4 bin ytl ye alıp servislerde 1-2 bin harcayıp yollarda rezil olacağıma 125 lik markaya 5 bini verir rahat rahat gezerim

ayrıca 7-8 bin ytl de çok ucuk bir rakam ama suzki 250 cc olabilir

tamam abicim doğru söylüyosun ama vara 125 tr ye gelince işte öyle 5 6 bin ytl olmayacak ondan bahsediyorum size..

ayrıca öyle japona ayıracak 5 6bin ytl niz varsa er5 ler,gs500 leri düşünün derim..

demirgursel
09 Ekim 2007, 02:40
gerçekten güzel bi konu.ama burası türkiye ben fazla bi duyarlılık beklemiyorum(firmalardan)

belo
09 Ekim 2007, 02:43
valla ilk evvela hukumet aklını başına alsında yerli malı çinmotoru imalatını bir şekle soksun ornek olarak makinaları burada yapılsın ama boyle bir yaptırım olmadığı için bisan gibi kanuni gibi aç gozlu doyumsuzlar çin mallarını hala kakalamaya ugraşıyorlar hukumette halal 80 oncesi doğan şahin mantığıyla hareket ederse nasıl senelerce doğana şahine bindiyse bu memleketin insanları şimdide aynı kafanın eseri olarak çin malı motorlara binmeye mahkumuz keşke zx250 nin fiyatı 6000 7000 ytl olsa veya daha başka japon motorlarının ama nerede o kafa şimdide akaryakıttaki vergiyi attıracaklarmış kaçakçılara gun doğdu bir ulus boyle kaçakçılığa ozendirilir ve teşvik edilir sanki milli gelirimiz 20000 dolar asabım bozuldu yine doymadılar doymazlarda bizde boooyle bekleriz ucuz japon motoruna bineceğiz diye yada kendi oz motorumuza bineceğiz diye

THE_LANCET
09 Ekim 2007, 03:19
4 silindirli 250cc istiyom CBR 250RR yada CB 250 Hornet gibi....... vs. vs. vs.

myheart
09 Ekim 2007, 05:49
onu bunu bırakında 250 cc ve muadil enduro kalmadı piyasada... Bu Firmalardan Hiç bitanesi bunları Tr ye getirmez mi ya???

Cyberm
09 Ekim 2007, 06:06
Kusura bakmayın ama ...Bu ülke için gereksiz başlık... Dönüp dolaşıp aynı konu :farao:

SupHeyoK
09 Ekim 2007, 09:26
o kadar motor var tr de gözün doysun kanka onlara bineceğine babalar gibi CBF 250 var:) biraz cıt kırıldım baba ama idare etcen:) bence yeterince makine var bi eksik olan CBR 250 oda olsa ne olmasa ne getirecek adam 15 bin fiyat koycak binmemki bisikletebinerim bemix RR yaparım yine o parayı o makineye vermem:)

babyracing
09 Ekim 2007, 10:16
Evet aynen katılıyorum.

İnsanları kandırıyorlar kardeşim.

keşke bu mesajını distribütörlerede mail geçseydin.

Varadero yu bırak yeni kasa CBR125 gelmedi

yeni renkleri diye kakalıyorlar eskileri.

Söylenecek o kadar şey varki aslında neyse mübarek gün günaha girmiyim.

Herşeyi o kadar güzel özetlemişsin ki.

BLACK34
09 Ekim 2007, 11:00
KAWASAKİ yi neden eklemedin ? bu marka her modeli getirmiyor türkiyeye aynı sebeplerden dolayı.

yalniz_prens_07
09 Ekim 2007, 11:34
helal olsun bilader. İşte gerçek tüketici. haklısın dandik motorlara sürüyorlar bizi. Sonra da bazılarımız hayatından oluyor bu çin malları yüzünden. Fakat dostum şu da var o HONDA YAMAHA dediğiniz firma yetkilileri de artık çin malı yapıyor. 4000YTL verip YAMAHA YBR-125 aldım ama made in China yazıyor. Şimdi bu motor 3 gün sonra arıza yaparsa çin malları gibi ben yamaha'nın kökünü kurutma çalışmalarına başlıcam.

brody
09 Ekim 2007, 11:38
Döviz fiyatları arttığında anında fiyatlarına yansıtan firmalar acaba neden döviz ucuzladığı zaman fiyatları indirmiyorlar?

SilentScream
09 Ekim 2007, 12:00
Döviz fiyatları arttığında anında fiyatlarına yansıtan firmalar acaba neden döviz ucuzladığı zaman fiyatları indirmiyorlar?

fiyatları neden indirsinki adam zaten euro üzerinden alıyo motosikletleri , sonuçta euro düştüğü zaman motorun fiyatı da düşer , adamlar sabit kur uygulayabilirler...

Shrieker
09 Ekim 2007, 12:03
fiyatları neden indirsinki adam zaten euro üzerinden alıyo motosikletleri , sonuçta euro düştüğü zaman motorun fiyatı da düşer , adamlar sabit kur uygulayabilirler...

Madem euroyla alıyorlar, geçen sene dolar tavan yaptığında niye geçirdiler fiyatlara?Dolar şimdi taban yaptı ...En ufak bir oynama yok motor fiyatlarında...Kerizlenen yine biziz.

SilentScream
09 Ekim 2007, 12:06
Madem euroyla alıyorlar, geçen sene dolar tavan yaptığında niye geçirdiler fiyatlara?Dolar şimdi taban yaptı ...En ufak bir oynama yok motor fiyatlarında...Kerizlenen yine biziz.

hocam geçen seneki zam ötv ye yapılan zam yüzündendi. mantık olarak dolar artarsa fiyatları arttırmaları zaten abes olur. motosiklet alırken euro veya dolar üzerinden pazarlık yapmakda fayda var ve eğer motor alınacaksa euro götürüp verilmeli yoksa satıcı aldığı kur üzerinden zarar eder...

heytbecom
09 Ekim 2007, 12:13
istense bu ülkede kral gibi yaşarız. sevgili ülkem bir kerecikte olsa kendi insanının refahını düşünebilse...
* Peki bu pazar bu kadar çeşitliliği kaldırabilecek kadar geniş mi?

Shrieker
09 Ekim 2007, 12:57
hocam geçen seneki zam ötv ye yapılan zam yüzündendi. mantık olarak dolar artarsa fiyatları arttırmaları zaten abes olur. motosiklet alırken euro veya dolar üzerinden pazarlık yapmakda fayda var ve eğer motor alınacaksa euro götürüp verilmeli yoksa satıcı aldığı kur üzerinden zarar eder...

Kısmen doğru yazdıkların, ama kısmen de yanlış.2006 mart ayı sonunda önce ötv zammı oldu, aslında firmalar bu yükün bir kısmını üstlendiler ve uzunca bir süre de üstleneceklerdi, fakat dolar bir anda fırlayınca zam yapmak zorunda kaldılar.Tamam ekonomimiz dışa bağımlı dolar fırlayınca adamların batmamak için fiyat ayarlaması yapmaları anlaşılır birşey, ama şimdi dolar 1.17'lere düştü.İndirim var mı? Yok...Dolar artınca zam yap, inince indirim yapma.Oh ne ala.Bakın şimdi dolar birden 1.5'lara çıkarsa yine zam yaparlar:) Madem dolara endekslisin dolar olarak yaz fiyatlarını ...

copycat
09 Ekim 2007, 13:12
Arkadaşlar kimse kusura bakmasın ama açtığınız ve desteklediğiniz başlık tamamen serbest piyasa ve ticaret ruhuna aykırı.

- öncelikle vergi konusu bambaşka orada yüzde yüz haklısınız. Bilmiyorum haberiniz var mı şu an Tr hemen hemen her üretim dalında dış piyasayla rekabet edemeyecek düzeyde yüksek maliyetlere sahip. Ve devlet daha az vergiyi daha çok kişiden ve de en önemlisi daha çok sürümden almalı. Yani piyasa çok çok hareketli olursa toplam vergi geliri azalmaz artar.

- Distribütor ün tüm modelleri satmak gibi bir görevi yok. Sadece sattığı mala iyi hizmet vermek zorunda. Karlılığı yüksek gördüğü işe girer hepimiz gibi. Hangimiz daha çok kazanacağımız iş varken az kazanacağımız yada satılmayacak mala gireriz.

- 125 cc motosiklet yapmakla 600 cc yapmak arasında fazla maliyet farkı yok. sabit giderler işçilik -enerji -mekanik gibi aynı. onun için küçük cc her zaman verimine göre büyük cc den pahalı olur. Anca çin de yaparsan kurtarır onlarda bunu yapıyor.

- Birine kızacaksanız fabrikalara yani japonyaya kızın onlar belirli modelleri de marka imajı açısından zorunlu tutabilirler. ( Bu da mantıklı olmaz)

- Otomobiller de de aynı politika geçerli harika bir araç olan mitsubishi galant yıllarca tr ye gelmedi. ya da bir çok araç çok sınırlı motor seçenekleriyle geliyor.

- Önemli olan piyasanın ne dediği yani satışların emin olun ilk çıktığı zaman birikmiş talep ortaya çıkacak ama daha sonra 3000 km de tertemiz yeni teknoloji büyük motorlar almak varken sürekli 125 cc pahalı motor satmaz.

aybarssurucu
09 Ekim 2007, 14:18
- Bir firmanın yalnızca tek dist. olacak diye bir kural asla yoktur. Eğer çok karlı bir yatırımsa başkası da yamaha, honda dist. alıp gelmeyen modelleri getirebilir

Kanunen mümkün değil; ancak ana distribitör + üretici + satıcı arasında bir centilmenlik anlaşması imzalanarak bu aşılabilir.

Bir de şu var arkadaşlar; Avrupa'da ehliyet uygulaması farkı bu modellerin satışını kolaylaştırıyor.

Gerçi Avrupa'da olsak ben CBF150'ye binemeyecektim :) Çünkü sınırlama bildiğim kadarıyla 125cc'ye kadar + 125 cc ve üzeri 250cc'ye kadar+250 cc ve üzeri diye gidiyor.

Bilen bir arkadaşım bu vesileyle bunu da bir topik olarak açıklarsa sevinirim.

Zekeriyaköy
09 Ekim 2007, 14:32
Çok güzel bir topic de.
Ah birde ses getirse...

artrex_41
09 Ekim 2007, 14:45
haklısın kardeşim süerrr bir konuya parmak bastığın için seni tebrik ediyorum ne kadar konuşsan azdır bu konu üzerine sana fazlası ile katılıyoırum

copycat
09 Ekim 2007, 15:16
Kanunen mümkün değil; ancak ana distribitör + üretici + satıcı arasında bir centilmenlik anlaşması imzalanarak bu aşılabilir.

Doğru ama Ana dist. alınamasa da bölge dist. alınarak yada bahsedilen küçük cc leri getirmek için özel anlaşma yapılarak getirilebilir ama kar etmeyecek bu işe kimse girmez demek istedim.

CBR125RCI
09 Ekim 2007, 15:37
topick güzel olmuş fakat boşuna kendinizi yormayın,fakirin iyice fakir,zenginin iyice zengin olduğu bu ülkede,yani herkes kendi bütçesine göre hareket edebilir,yetkililerin çokmu umrunda,kim neden iner,neye biner..biri r1 e biner biri çinmalı 125 lik motorlu bisiklet'e :)3 yıldır hayalimde bir motorsiklet var alamıyorum,R1 değil bir 125cc lik ybr 125 alamıyorum kardeşim ne yapalım allah herkese yardım etsin,benim durumum da olanlarada.aminn..

bini69
09 Ekim 2007, 16:31
Katılmamak eldemi tam bam teline dokunmuşsun.Sanki kalbimi okudun.Mesela 125 krosmu biniyorsun,diyelim bıktın.Büyütmek istedin,yeni alacağın motorda istiyorsunki uzun yol gitsin ama kestirme bir yol oluncada geri dönmek zorunda kalmayayım.
Yani enduro istoyorsun.tam orada seçenekler bitiyor geliyor 600cc ler,ama gücümüz yetmiyor.Hadi diyoruz ikinci elini alalım oda haşat çıkma ihtimali var.Bilmiyorum ne olacak,bakıp görelim

tbk_1980
09 Ekim 2007, 17:25
euro2 euro3 normları desteklemedikleri için kalktı..
ki ayrıca falconun hala temiz modelleri 6 7 civarında..
xl200 o normları desteklemedi diyelim, titan deluxte destekllemedi cg125 destekledi..
Sen honda bayisisin tamam, biz öksüzüz politikadan anlamayız çatçat jawaları koştururuz hala basar gideriz...
Bana enduro-cross gösterin diyecem bitek xt 125 var benim bildiim ille ta almalıyım yoksa....

boy
09 Ekim 2007, 17:55
Sorun buradaki firmaların her modeli getirmemesi değil, bu onların elinde olan birşey değil. Türkiye'ye gelecek olan modelleri buradaki firmalar belirlemiyor. Bırakın ucuz modelleri, 2008 model CBR125R bile gelmedi, ellerinde kalan 2007 modelleri 2008 diye veriyorlar. Ne yazık ki bunun bir çözümü yok. Az gelişmiş ülke olarak Türkiye'de hiçbir zaman yurtdışı standartlarında motor sahibi olamayız. Şu anda 2008 model 1000RR fiyatı 11.599 USD yani 13.900 YTL, bizdeki fiyatı ne olacak sizce? 2007 model 1000RR ise 11.499 USD yani yeni modelden sadece 100 USD daha ucuz. Buradaki fiyat farkı 4.000-5.000 YTL olacağına garanti veririm. Bu memlekette aynı marka bile farklı firmalarda 1.000-2.000 YTL farkla satılıyor. 2007 600RR 19.500 YTL iken 21.500 YTL ye satan var...

Cyberm
09 Ekim 2007, 17:59
Evet Mehmet abi son noktayı koymuş topik amacına ulaşmış :) Kapatın gitsin :P

necati05104
09 Ekim 2007, 18:01
gelse iyi olur du herhalde yüksek ccler getireceklerine halkın yüzde 60lık kısmına hitap eden 125-250cclik motorları getirsinler.......

s3ns4t10n
09 Ekim 2007, 18:27
arkadaslar kazık yiyioruz diyorsunuz ama aslında pekte kazık yemiyoruz ! o paranın yarısından cogu Devlet babamızın kasasına vergi olarak gidiyor. He tabe suda var Yamaha basta olmak üzere suzuki & kawasaki de birascık kazıklıyor bizi. hondada yapıyor ama onlar kadar deil. %55 vergi ne demek yaa

shadow_1905
09 Ekim 2007, 18:40
arkadaslar kazık yiyioruz diyorsunuz ama aslında pekte kazık yemiyoruz ! o paranın yarısından cogu Devlet babamızın kasasına vergi olarak gidiyor. He tabe suda var Yamaha basta olmak üzere suzuki & kawasaki de birascık kazıklıyor bizi. hondada yapıyor ama onlar kadar deil. %55 vergi ne demek yaa

evet abi katılıyorum devlet babamızın kasasına gidiyor :mrgreen: :mrgreen: gülüyorum yaa :farao: millet o paraları ceplerine indiriyor :farao: :farao:

aykan
09 Ekim 2007, 23:53
hondamı getirecek bu modelleri ? yamahamı getirecek ?ne gerek var ya activa beat gibi 5 sene önce pazardan çekilmiş eski teknoloji motorları varken yamahamı getirecek bvs ybr falan varken ne gerek var ya türk tüketicisi biner nasılsa geri kalmıs bi ülke olarak görülüyo hindistanla falan kıyaslanıyo artık bizdeki modeller aynen ordada tüketiciye kakalanıyo malesef yazık yazık!!!!firmalar getirse ne olacak hadi onlar getirdi vergilerle soyulmakta mantıklı değil ............olmaz bu iş arkadaslar........ !!!!!!!!!!!!!