PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YAZIKLAR OLSUN (YARDIM) 16:00 da gidiyorum

vezon_x
02 Ekim 2007, 10:36
Arkadaşlar dün ramzey 125 scooterımı aldım
1-bayii bana ruhsatı vereceğini söyledi sonra gittim motorumu almaya caydı ruhsat plaka aynı şeymiş ben almam gerekiyomuş ruhsat ile plaka aynı şeymidir?ruhsat farklı plaka fiyatları farklı ve ayrımı çıkartılır?Bayii verdiği sözden döndü zannedersem.
2-bayiiden motorumu aldım eve gelirken 20 km motoru durdurmuştum ve bi daha elektrikli marşı çalışmadı ayaktan marşıyla zorla çalıştırdım iftara yetişmek için geri dönmedim
3-bugün motoru geri götürücem yenisini isteyeceğim tüketici haklarım nelerdir
yardımcı olabilirmisiniz ?
saat 16 :00 ya kadar cevap bekliyorum sağolun

*

Luxor
02 Ekim 2007, 10:44
motorunda sorun olduğunu tespit ettirebilirsen tüketici kanununa göre ayıplı mal sayılır ve 30 gün içinde alımdan vazgeçme hakkın vardır.eğer malda bir sorun yok ise o zaman satıcının insiyatifine kalmışsındır.
ama sana tavsiyem motoru geri ver ve ramzey gibi dandirik motorlara bulaşma
mondial bile ondan kat kat daha iyidir...

bybrut
02 Ekim 2007, 10:47
Hocam ruhsatla plaka aynı şeydir. İkiside birbiri olmadan olmaz :cherry: Ayrıca motoru alırken herşey dahil fiyat vermeleri gerekli plakayıda onlar çıkartıcak yani. Ne kadara ve nereden aldığını söylersen daha iyi yardımcı olabilirim.

kartalizma1903
02 Ekim 2007, 10:49
ruhsat plaka aynı zaten ruhsatta plakan kimin üzerine olduğu yazar.bende kendim çıkarttım malesef 170 lira

redrose
02 Ekim 2007, 10:53
Geri ver gitsin, ya paranı yada yeni malını alırsın, genelde motorların üstünde gelen aküler kullanılmadığı için bitmiş olması normal, bunu bayinin kontrol etmemesi a normal.

vezon_x
02 Ekim 2007, 10:58
Hocam ruhsatla plaka aynı şeydir. İkiside birbiri olmadan olmaz :cherry: Ayrıca motoru alırken herşey dahil fiyat vermeleri gerekli plakayıda onlar çıkartıcak yani. Ne kadara ve nereden aldığını söylersen daha iyi yardımcı olabilirim.
125 cc SCOOTER QM 125T - 10E markası bu trabzonda bir bayiiden 1.450 peşin fiyata aldım.
LUXOR kardeş daha nasıl ispat edicem elktikli marş çalışmıyor işte sinyal,far ve ibreler hiçbiri çalışmıyo motorumu değiştirebilirmiyim

Fatih
02 Ekim 2007, 11:00
Tam dayaklık ya
Motorunu alırken fiyati ne ise 150 ytl civarında ruhsat+plaka masrafı vardır
MTV ne kadar herşey icindedir.

Ancak neden alıyorsunuz ramzey flan
Dert mi ariyorsunuz kendinize
Uzak durun çin malı motorlardan

vezon_x
02 Ekim 2007, 11:01
Sadece Olabilir ,aslinda Hata Basit çok Kolay Yapilabilinir Ama Ilk Günden Yapmasi çok Sinirimi Bozdu Ahh Ahh Ramzey.....

Luxor
02 Ekim 2007, 11:01
sadece akü boş ise bayii kıllık yapabilir ve yapacaktır da.
akü boş ise bu dediklerin olur çünkü ve bayii sana paranı vereceğine doldururuz, değiştiririz gibi öneriler sunacaktır ve hatta zorlayacaktır.
ayrıca bence saat 16:00ya kadar bekleme, geç kalma
sonra geç oldu kem küm olaylarına gelme...
git ver motorunu al paranı geri ve durumun gidişatına göre biraz cırla, bunlara sert çıkmazsan hiç bir şey yaptıramıyorsun çünkü

bybrut
02 Ekim 2007, 11:02
Bende ramzey aldım ama baya destek oldular bana her konuda. Öyle bir sorunum yok yani. Vezon hocam + 300 ytl plaka masrafları tutuyor bence fabrikayı arayıp görüş. Telefon numarası:0216 304 11 11

vezon_x
02 Ekim 2007, 12:38
şimdi tam somut yanıt olarak neler yapayım arkadaşlar şimdi ben benzinide fuulledim şimdigiderkende benzin yine alırız motoru orada bırakırsak geri dönücem yol parası vericem bu gidişle 2.00ytl ye gelecek benim motor ücreti sinirimden kafayı yicem yaa ben bunlardanyolücretimi falan alabilirmiyimpeki eğer tamir servis falan derseler keşke almasmıydım ama bindiğim zamanda çok zevkliydi.

wodka
02 Ekim 2007, 13:51
motorunda sorun olduğunu tespit ettirebilirsen tüketici kanununa göre ayıplı mal sayılır ve 30 gün içinde alımdan vazgeçme hakkın vardır.eğer malda bir sorun yok ise o zaman satıcının insiyatifine kalmışsındır.
ama sana tavsiyem motoru geri ver ve ramzey gibi dandirik motorlara bulaşma
mondial bile ondan kat kat daha iyidir...

yanılmıosam fazla deforme olmayan ürünler 30 gün içinde nden belirtmeden iade edilebilinior...ama motor hangi kapsamda degerlendirilir onu bilmiorum işte:silent:

okayyorukcuoglu
02 Ekim 2007, 16:35
Bu motorlar biraz şans galiba arkadaşlar ramzey alan oldu biyanki alan oldu habire sorun sorun üstüne acaba bu motorlar seri üretim olduğu içinmi bukadar çok arıza çıkarıyorlar ben böyle bir sorun hiç yaşamadım çok ta memnunum sağolsunlar servisteki arkadaşlarla aramda iyi kople motor yaptırdım sadece işçilik parası verdim 60ytl piston gırank gömlek falan hepsi değişti hemde

achille
02 Ekim 2007, 17:07
yavvv su sıtede hemen hemen herkese soyledık,dılımızde tuy bıttı...arkadaslar dostlar kardesler,,,motosıklet alıcaksanız cın con almayın,alıcaksanız adam gıbı japon alın ve basınız agrımadan kullanın.

tubis
02 Ekim 2007, 17:15
Herşey dahil almıyor musun kardeşim motoru ? Bu motor sıfır değil mi ? Gittim anahtarımı aldım, bindim işime gittim. İkinci el motor mu bu uğraşıcam plakasıyla bilmemnesiyle. Gerçi 16 demişsin ama kıl oldum duruma yazayim dedim. Nasıl böyle olabiliyorsunuz anlamıyorum, adam hakkını yiyorsa zorla alacaksın, gerekirse cazgırlık yapacaksın....

DARKDIAMOND
02 Ekim 2007, 17:18
Çin işi şans işi birader.Benim Kanuni(storm) şanslı azınlıkta.Gidiyo ve problemde çıkarmadı.6500km'de ve dahada yapıcam.Satmayı düşünüyorum ama satamazsamda bu performansıyla ikinci motor olarak duracak bende.Eğer geri verebilirsen ver.Hazırda ruhsat çıkmamışken,yol parası diye adamla inatlaşmazsan iyi olur.1450 ytl'en adamda daha onuda alamayabilirsin.

babaçi
02 Ekim 2007, 17:27
arkadaş şuan da aldığı gazla firmayı yerle bir ediyordur saat 16:30:mrgreen:

s3ns4t10n
02 Ekim 2007, 17:39
Kanuniler süper yaaa laf yok walla benim yiğende var 8500km de 90cc lik 2 zamanlı daha bi civatası deişmedi fişek gibide gidiyo walla :S

Luxor
02 Ekim 2007, 17:55
Kanuniler süper yaaa laf yok walla benim yiğende var 8500km de 90cc lik 2 zamanlı daha bi civatası deişmedi fişek gibide gidiyo walla :S

siteye yeni üyesin ve dah başlıklara doğru düzgün göz atmadın değil mi?
normaldir...

tubis
02 Ekim 2007, 18:07
Kanuniler süper yaaa laf yok

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Arthas
02 Ekim 2007, 18:11

Bu konuda ciddi misin yoksa takılıyo musun? :silent:

GeCe__
02 Ekim 2007, 18:17
arkadaş yeni jenerasyondan olsa gerek :P

bbaday
02 Ekim 2007, 18:25
kinroad'lar süper yaa 10500 km. deyim bütün vidalar düştü yolda olsun vidaları orjinalleri ile deiştirdim :P

achille
02 Ekim 2007, 18:49
arkadaş şuan da aldığı gazla firmayı yerle bir ediyordur saat 16:30:mrgreen:

babaçi sana katılıyorum,cnn turku actım ama haberı gelmedı puhahhahahahaha:):):):queen:

DARKDIAMOND
02 Ekim 2007, 19:33

"Süper" göreceli kavram demekki.Bana göre eh işte(problem çıkarmadığı halde malzeme kalitesi olsun servisleri olsun berbat.) idare eder diyebilirim.Ha bindiğim makinaya laf ediyomuşum gibi gelecek ama doğruya doğru.O kadar parayı buna vereceğime iki katına japon veya İtalyan alsaydım şimdi katiyyen satmayı düşünmezdim.

KRAL444
03 Ekim 2007, 23:29
Kardes gell bu motordan vazgeç gerı ver gıt onun yerıne paran yetıyorsa Mondıal Yaada kanuni al derimm :bounce: