PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En Iyi Touring

ali_yildiz
30 Eylül 2007, 01:51
Arkadaslar merhaba touring model bi motosiklet alma dusuncesindeyim ilk onceleri fazer6 dusunuyordum ama arastirdikca kotu frenler 6000 devirden sonra ani hizlanmalar arka teker yalpalamasi gibi ayrica yurtdisindaki motosiklet dergileri ve karsilastirmalarda olumsuz cikmasi cok istememe ragmen soguttu beni
daha sonra suzuki dl 600 fakat fazer kadar yakisikli olmayisi uzzesede ama hakkinda duydugum ii seyler olabilir dedirtti ama agir olusu sehir ici kullanimda zorlayacagi icin oda biraz olumsuz oldu
honda cbf 600 onun hakkinda cok arastirma yapmadim ama 4 silindir olusu gerci fazer 4 ama o baskaydi
simdi kararsizim siz ne onerirsiniz ne alayim

Prometheus
30 Eylül 2007, 01:55
Caponord :bounce:

eczaci101
30 Eylül 2007, 02:15
v-strom...

Bence de...

metalgod
30 Eylül 2007, 03:04
v-strom...

pegasso da olabilir...

eczaci101
30 Eylül 2007, 03:15
Ben pegasso da diyecektim iyi mi ?

:)

dgrmr
30 Eylül 2007, 03:18
İllaki bunların yazdıklarının içinden seçmemiz gerekmiyorsa, Honda Vfr800 modelini de araştırabilirsin. Fakat beğenir misin bilmem? Hoş ve hakkında iyi şeyler yazılıp çizilen bir sport touring bence. Motor Vtech teknolojisi ile desteklenmiş, böylece çift sürüş karakteri sunuyor alt devirlerde sakin ağır başlı, üst devirlerde gayet hırçın. Bir araştır, sonuçta tavsiye, belki fiyatı uygun gelmez. Yine de sürüşünün çok keyif vereceğine eminim... Kolay gelsin...

more_beer
30 Eylül 2007, 03:19
en iyisi die soruosan tabiki gold wing deerim :P ama v-strom fiyat performanss açısından bence çok iyi abimin var ve gayet memnun tavsiye edilir

azgurbuz
30 Eylül 2007, 03:19
Onu bunu dinleme, bizzat kendin bin dene. Herkesin beklentisi farklı, kullanımı farklı. Onda sorun olan sende olmayabilir.

Su Silahı
30 Eylül 2007, 03:31
Gsf bandit i de bir araştır derim. İkinci eli daha hesaplı ve diğer dçrt silindrilere kıyasla daha ekonomik bir yakıt sarfiyatı olduğunu okumuştum bir yerlerde.

metalgod
30 Eylül 2007, 03:51
suzuki dr 800 big enduromu touring mi bilmiyorum ama o bir efsanedir :)

ketchup
30 Eylül 2007, 04:40
kawasaki er-6f öneririm. grenajı ile rüzgardan korur, son derece hafif olduğu için trafikte rahat edersiniz. iki silindir ile oldukça iyi tork veren bir makinedir ve çok az yakar. selesinin alçaklığı ile kullanımı kolaydır ve ağırlık merkezi oldukça alçaktır (egzoz bile motorun altında) bu nedenle çok dengeli bir makinedir. 220km hıza da sorunsuz çıkabilir. ilk kez bir motorun fabrika verilerinde son hızının kadranın son hızı olduğunu görüyorum. kawasaki er-6f kadranı 220. fabrika verisi son hızı 220.5
tabi touring isteyen adam son hıza o kadar da önem vermez (benim için de çok önemli değil) yüksek torku ile şehir içinde sizi hiç yormayacaktır. bir araştırın derim.

mukefe
30 Eylül 2007, 05:35
Eger butcen musaitse Moto Guzzi Norge a baK.Moto Guzzi yi Turkiye ye Ferco Motor getiriyor.Piaggio yu getiren firma.Inanilmaz profesyoneller.Musteri memnuniyeti konusunda cok iddialilar.Bazi forumlarda , bu firma ile ilgili arastirma yaptim ve bazi msuteriler ile gorustum.Hic bir onemli sikayete rastlamadim.Moto Guzzi bu makineyi yaparken 1200 rt yi hedef almis ve bence boynuz kulagi gecmis.

http://img165.imageshack.us/img165/1715/guzzinorgela6.png (http://imageshack.us)

marwel114
30 Eylül 2007, 05:43
Bence F650GS, özellikle de sarı olanı:wiinkk:

http://img264.imageshack.us/img264/7186/big4347322155085k5jn065rs0.jpg (http://imageshack.us)

met4LLic4
30 Eylül 2007, 15:17
kendin karar wer ama bence bir dakarı da düsün

Kaiser
30 Eylül 2007, 15:38
650 cc sınıfında touring olarak V-Strom rakipsizdir. Fazer,Cbf 600,Vfr her nekadar sport-touring denilse de,en fazla 200 km sonra sele ve oturuş pozisyonu canınızı yakmaya başlar,artçıyı söylemiyorum bile. Şehiriçinde kullanım amaçlı iyidirler ama touring, uzun yol amaçlı makina demektir. Uzun yol için rakibi f650'dir ama tek silindirli yapısı nedeniyle titreşimlidir,gücü çok daha düşüktür,ön cam olmadığından rüzgardan etkilenirsiniz. V-Strom kullanmaya başlayalı 1 ay oldu,her gün kulanıyorum. Sadece ilk 10 gün ş.içi zor geldi cruiserdan sonra. Tüm kullanıcılarını memnun eden bir makinadır. 1 ayda 4000 km yapmamdan belli diil mi

Tutkun22
30 Eylül 2007, 16:21
touring diyosan deauville derim:P

Sato8
30 Eylül 2007, 17:36
sen en iyisi bi goldwing al. alabilirsen:cat::cat:

enolaguy
01 Ekim 2007, 00:34
BMW R ile Başlayan ve RT ile biten ne kadar motor modeli varsa beğendiğin birini seçebilirsin diğerlerinin hepsi (Goldwing te dahil) ondan sonra gelirler.

Genelleme olarak Turing bir motorda özellikle BMW, Honda, ve Moto Guzzi üzerinde durmalısın.

ali_yildiz
01 Ekim 2007, 23:31
onerileriniz icin tesekkur ederim tek bir kisi bile fazer demedi honda demedi demekki suziki v strom alacagim diger markalari tanimiyorum bazi tanidiklarimda butcemi asar herkeze fikirlerinden dolayi tesekkur

Kaiser
01 Ekim 2007, 23:38
Ne Fazer,nede Cbf touring sayılırlar. Gayetde spor makinalardır. Bahsi geçen 3 makinayıda çok araştırdım, touring amaçlı olarak V-Stroma rakip bile olamazlar çünkü üretiliş amaçları farklı. Deauville 700 cc olduğundan dolayı fiyatı yüksek kalıyor,ayrıca çıkartılamayan çantaları ş.içinde zorluk yaratır. Moto-Guzzi ülkemizde oturmamış bir marka, Bmw Rt türevleride muhteşem touring makinalardır ama onlar ayrı bir klasman,1200 cc ve üstü.

a vagrant
01 Ekim 2007, 23:58
Bu saydıklarınızın hiçbiri touring değil ki arkadaşlar.Özellikle de sport türleri adamı yorar.vfr,bandit olsun......
deauville,goldwing en iyileridir bence.arkasından dl 650 ve f 650,pegasso derim ben(her ne kadar olmasalar da,içlerinde biraz touring var.)
Uzun yolda TA da çok iyidir.

Syriana
02 Ekim 2007, 00:04
Ne Fazer,nede Cbf touring sayılırlar.

dostum fazer beldeyamanın sitesinde touring diye tanıtılıyor...
http://www.beldeyama.com.tr/www/urunler/urun.php?k_id=12

ama yinede bana kalırsa bu makina tam touring değil çünkü ; hem sport hem touring hem naked...ne ararsan var yani...
esasında en çok yakıştığı sınıf sport touring'dir bence...:bounce:

DARKDIAMOND
02 Ekim 2007, 00:14
Bende V-STrom'u çok beğeniyorum.Kullanmadım ama motokeyf programında testini seyretmiştim ve oradaki üstad fiyat performans oranının çok iyi olduğunu,şehiriçinde rahat ve uzun yol kullanımlarındada artçıyı yormayan bir yapısı olduğunu belirtmişti.

BHTYR_VFR
02 Ekim 2007, 17:48
eski motor tecrübem v-strom 650 idi

şuan vfr 800 sahibiyim, yolları yutarak ve düz yolda tur yapacaksan tabiki vfr, fakat ben yeri geldiğinde kaldırıma çıkıcam, bazen derelerden geçicem dersen (öntekeri enduro tiplere benzediğinin farkındasındır-arka tekerden büyük) v-strom daha dengelidir..

dl nin otobanda 160 lardan sonra yer hissiyeti azalıyor biraz, özellikle virajlarda arka teker daha oynak vfr a göre, vfr ın uzmanlığı daha bir hızlı düzgün yollar için. ayrıca iki farklı motoru bir araya birleştirmişler, hem az yakarsın istersen de sport makinalara kafa tutarsın...

Tutkun22
06 Ekim 2007, 16:46
Arkadaslar merhaba touring model bi motosiklet alma dusuncesindeyim ilk onceleri fazer6 dusunuyordum ama arastirdikca kotu frenler 6000 devirden sonra ani hizlanmalar arka teker yalpalamasi gibi ayrica yurtdisindaki motosiklet dergileri ve karsilastirmalarda olumsuz cikmasi cok istememe ragmen soguttu beni
daha sonra suzuki dl 600 fakat fazer kadar yakisikli olmayisi uzzesede ama hakkinda duydugum ii seyler olabilir dedirtti ama agir olusu sehir ici kullanimda zorlayacagi icin oda biraz olumsuz oldu
honda cbf 600 onun hakkinda cok arastirma yapmadim ama 4 silindir olusu gerci fazer 4 ama o baskaydi
simdi kararsizim siz ne onerirsiniz ne alayim

ne oldu alabildinmi motosikletini..:silent:

bu arada saydıklarınızın hepsi enduro..

haluk5555
06 Ekim 2007, 17:01
yukarıdaki modeller pahalı geldiyse transalp, varadero, v-strom...
hakkında hayırlısı olsun,allah tekerini taştan esirgesin.

cowboys
06 Ekim 2007, 17:20
birde suzuki gsr 600;ü dene

Tutkun22
06 Ekim 2007, 20:15
yukarıdaki modeller pahalı geldiyse transalp, varadero, v-strom...
hakkında hayırlısı olsun,allah tekerini taştan esirgesin.

birde suzuki gsr 600;ü dene

beyler arkadaşımız TOURİNG diyor..siz touring modellerin ne olduğunu bildiğinize emin misiniz. ?

croner
06 Ekim 2007, 21:12
İllaki bunların yazdıklarının içinden seçmemiz gerekmiyorsa, Honda Vfr800 modelini de araştırabilirsin. Fakat beğenir misin bilmem? Hoş ve hakkında iyi şeyler yazılıp çizilen bir sport touring bence. Motor Vtech teknolojisi ile desteklenmiş, böylece çift sürüş karakteri sunuyor alt devirlerde sakin ağır başlı, üst devirlerde gayet hırçın. Bir araştır, sonuçta tavsiye, belki fiyatı uygun gelmez. Yine de sürüşünün çok keyif vereceğine eminim... Kolay gelsin...

+25
hemde yirmibeş kere
+25

enolaguy
06 Ekim 2007, 21:16
beyler arkadaşımız TOURİNG diyor..siz touring modellerin ne olduğunu bildiğinize emin misiniz. ?

Al Benden de o kadar... :)

http://bmwdean.home.att.net/r1200rt.htm bakınız Touring denen şey bunun gibi oluyor :)

http://www.dailymotion.com/video/x223nj_bmw-r1200rt-a-journey-through-norwa

Aynı zamanda Visual da olursak gözle böyle görünür :)

omerdusmez
06 Ekim 2007, 22:52
Vfr 800-Fazer 600-Vstrom-Er6n Er6f.....

executioner_35
07 Ekim 2007, 03:01
fazer6 bence endamı yeter

supershadow
07 Ekim 2007, 21:40
Zevkler renkler tartışılmaz arkadaş Yamaha TDM 850 :cherry::wiinkk:

okantezer
07 Ekim 2007, 22:13
Dün sabah saat 07:00 da İstanbul hareket öğlen 13:00 izmir varış. Molalar dahil elbette. İzmir'de ev taşıma ve kargoya eşyaların teslimi, akşam 18:00 tekrar dönüş yoluna çıkış ve 24:00 İstanbul varış. Motor Caponord etv1000, Dolu bir Top case ve üstüne ahtapot ile bağlı bir sırt çantası. Artçı ile beraber 17 saatte 1000km yol. Toplam 120 ytl civarı yakıt sarfiyatı. Motordan inip bayılmamız gerekirdi. Ama hikaye. Sadece taşınmanın yorgunluğu vardı.
Touring'den daha fazla ne beklenir.

ERGENE
07 Ekim 2007, 22:27
vfr 800 çok başarılı bir touring makinedir.otobanlarda'da üzmez seni:cat:

oktay33
07 Ekim 2007, 22:35
vfr tek geçerim..bmw'ye tek ciddi rakip o.