PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yakalandım

esmercan59
21 Eylül 2007, 20:47
ewet arkadaşlar bu akşam üstü saat 4 suları polisler tarafından yakalandım ne tesadüfki ehliyeti kazanmış bulunmaktayım yarında ehliyetimi alıcam bu benim için çok üzücü oldu ehliyeti almama 1 gün varken polisler yakalıyor ve ceza yiyorum

motopirate
21 Eylül 2007, 20:50
bir gün daha sabredemedinmi.isabet olmuş bence.:farao:

babaçi
21 Eylül 2007, 20:51
geçenlerde de bir arkadaşın başına gelmişti sertifikayı ehliyete çevirmemişti ceza yememenin yollarını arıyordu biraz uğraşsan belki yırtarsın.ceza makbuzu kestilermi?

esmercan59
21 Eylül 2007, 20:54
polise dedim kosmerim ehliyeti yarın alıcam kazandım dedi ok olmas ay ben böle polisin ......

makpus felan bilmiyom walla ilk defa yakalanıyom kafa kagıdınıda aldılar gel ölenden sonra mahkemeye çıkıcan dediler ama ben gitmedim mahkemeye felan

babaçi
21 Eylül 2007, 21:45
polise dedim kosmerim ehliyeti yarın alıcam kazandım dedi ok olmas ay ben böle polisin ......

makpus felan bilmiyom walla ilk defa yakalanıyom kafa kagıdınıda aldılar gel ölenden sonra mahkemeye çıkıcan dediler ama ben gitmedim mahkemeye felan

akşam akşam içini karartmak istemem ama geçmiş olsun 800 ytl civarı cezası var mahkeme den alacağın hapis cezası otomatikman paraya çevriliyor

THE_LANCET
21 Eylül 2007, 21:50
Geçmiş olsun taksitlede ödeye bilirsin

sheltox
21 Eylül 2007, 22:02
pesin odersen emin deilim ama %10 indirimi war sanrm bilgn olsn hani...

esmercan59
21 Eylül 2007, 22:27
ne 800 mü benim motoru satmaya kalksam 500 ediyo hapis yatsam daha iyi yatar çıkarım walla 800 800 800 :salut::salut::pr::salut:

mete_han
21 Eylül 2007, 22:33
ewet arkadaşlar bu akşam üstü saat 4 suları polisler tarafından yakalandım ne tesadüfki ehliyeti kazanmış bulunmaktayım yarında ehliyetimi alıcam bu benim için çok üzücü oldu ehliyeti almama 1 gün varken polisler yakalıyor ve ceza yiyorum

Ben böyle şansın içineee.....................................:pale:

tubis
21 Eylül 2007, 22:37
Geçmiş olsun, yarın alcam demen bişey ifade etmiyor çünkü olup da üstünde taşımıyor olman dahi suç..

arslanfb
21 Eylül 2007, 22:43
tüühhh be yavf sendeki de eşşek şansı derler yaa hani ondan hee geçmiş olsun.

a vagrant
21 Eylül 2007, 22:46
geçmiş olsun.ama hatalıydın cezayı hakettin.:)

mete_han
21 Eylül 2007, 22:52

Galiba 222 ytl ceza yedin...oda şimdilik ...mahkemeye sevk edildin...Nedenmi...

Ceza idari ise yani trafik polisi verecek ise ehliyetsiz muamelesi gösterebilir,ama idari değil de mahkemenin vereceği cezaysa o zaman durum değişir. Çünkü kanunsuz ceza olmaz ve gece sürüşüyle ilgili de ceza yok.
Bilindiği gibi ehliyesiz araç kullanma durumunda trafik polisi sizi sürücü görmediği için trafik cezası kesemiyor ve mahkemeye sevk ediyor . Cezayı mahkeme veriyor ...

http://www.aydinsari.com.tr/2007_trafik_cezalari.php

headhunter251
21 Eylül 2007, 23:00
Geçmiş olsun harbiden eşşek şansıymış sende ki.Allah kimsenin başına vermesin:pale:mete_han abi bu bilgiler çok gerekli paylaşımın için çok teşekkür ederim doğrusu:cat:

2pac
21 Eylül 2007, 23:08
1 gün kalmış.. sabretmeyi bilmeli..

barisf1
21 Eylül 2007, 23:12
ne 800 mü benim motoru satmaya kalksam 500 ediyo hapis yatsam daha iyi yatar çıkarım walla 800 800 800 :salut::salut::pr::salut:

ilk önce moturun ruhsatı sanamı ait başkasınaysa 800 +200 olur

otopark çekici parası
ehliyetsiz araç kullanma cezası
30 günlük hapis cezası kefaleti

hepsini toplayınca 800 ytl yapıyo bizzat ödedim oradan biliyorum

geçmiş olsun

babaçi
21 Eylül 2007, 23:24
ilk önce moturun ruhsatı sanamı ait başkasınaysa 800 +200 olur

otopark çekici parası
ehliyetsiz araç kullanma cezası
30 günlük hapis cezası kefaleti

hepsini toplayınca 800 ytl yapıyo bizzat ödedim oradan biliyorum

geçmiş olsun

kardeş sana da geçmiş olsun

Erfer
21 Eylül 2007, 23:25
uzulme kredı kartna taksıt yapıyolardır.....:queen::queen: saka saka gecmıs olsun...

kkorhann34
21 Eylül 2007, 23:44
bende 2 hafta önce yakalandım oda benzin azdı karşı şeride geçip motoru dükkana koycaktım polis beni kasksız görünce düdüğünle çağırdı beni bende gittim diolog şöle::
polis;ehliyet,ruhsat!
ben;ehliyet kursuna yazıldım ruhsatta dükkanda dükkanda hemen şurda (elimle gösterdim gözüküyosu)
polis;(yaşımdan şüphelendi galiba yaş;15) kimlik alıyım dedi!
ben:oda ruhsatın içinde kaldı dedim!
polis;o zaman motoru bırak git getir dedi!
ben;hemen bizim esnaf komşuları topladım hepsini 5-6 tane götürdüm... ruhsatıda aldı..abim konuşmaya başladı...
polis;ruhsata baktı makine temiz!
abim;hemen dükkana getircekti benim eğliyetim var dedi hemen polise gösterdi
polis;tamam dedi bana bir daha gezerken kask tak dedi
ben;peki abi tamam abi
:mrgreen::mrgreen:

ennginn
21 Eylül 2007, 23:50
geçmiş olsun

Kanunlara uymak gerekiyor.Yoksa 800

barisf1
21 Eylül 2007, 23:58
kardeş sana da geçmiş olsun

Eyvallah dostlar saolsun artık öyle bir sıkıntım yok çevirsinler göstereyim ehliyeti diyorum üzerlerine doğru sürüyorum geç diyorlar full donanımlı görünce herhalde vardır ehliyeti diyorlar yakalandığımda kask bile yoktu oradan kaybettik:cherry:

babaçi
22 Eylül 2007, 00:03
ben iki sene içerisinde 8 ay ehliyetsiz kullandım bir kere gece 4 te asayiş çevirdi onlarda ehliyet sormadı.geçen sene ağustosta ehliyeti aldım daha bir kere çeviren olmadı

met4LLic4
22 Eylül 2007, 00:17
:salut:çok üzücü bi durum gerçekten hiç mi halden anlamıolar yaw

esmercan59
22 Eylül 2007, 00:59
bu türkiye neden böle neden cok acımasızlar yaw ama bu benim 3 çü ne derler bilirsiniz çekirge 1 sıçrar 2 sıçrar 3 çüde ne oldugu malum ama varya ehliyeti yarın alıyom motoru da enyakın zamanda cezayı ödeyip alıcam bidaha paso karakolun ekiplerin önünde gezicem gıcıklık deilmi gezicem gezicem işte motorcuyuz kardeşim bizi kanun bile durduramaz ha ha ha :queen:

demirgursel
22 Eylül 2007, 01:46
dostum sen gez dur.:cherry:
hakettin diyenler!!!!huuuuuuuuuuuuu
siz ilk andan beri ehliyetlemi sürüyorsunuz? bi sorayım dedim

songokhu
22 Eylül 2007, 01:49
Büyük geçmiş olsun o paraya neler yapılırdı, sen gidip özgür iradenle havaya atıyorsun diyecek birşey yok beklenen son.
Kazalar çevirmeler belalar hep sigortanın, muayenenin bittiği ehliyetin evde kaldığı güne denk gelir

yalniz_prens_07
22 Eylül 2007, 11:07
sağlık olsun boşver ama bir gün daha beklesen iyiydi. bak ben ehliyeti aldıktan 1 yıl sonra motor aldım nolur olmaz diye. :mrgreen: Şaka şaka maddi durum iyi değildi motoru daha yeni aldım.

zion1
22 Eylül 2007, 11:10
gecmiş olsun diyecek fazla bişey yok paşa paşa ödicen

bybrut
22 Eylül 2007, 11:15
Bende trafikte baya tehlikeli kullanıyorum :) mecidiyeköy - incirli arasını 6 dakikada gittiğimi bilirim :) ama sadece 1 defa şişlide kask yüzünden ceza yedim oda ehliyetim olmadığı için yoldan geçen bi kuryenin üstüne cezayı yazdırdım :) hemen gittim ödedim ertesi gün 39 ytl ne motoru bağladılar nede başka bişey..

ketchup
22 Eylül 2007, 11:28
ehliyetsiz gezince ne olmasını bekliyordun ki =( yapmayın etmeyin... bari biraz ağlayıp sızlansaydın polise.. peki ehliyeti alacağına dair sertifikan da mı yoktu? çok yazık olmuş. umarım denilen gibi 800 liraya çıkmaz masrafın. çok yüksek bir para.. bu cezaları çok haklı bulsam da durumunuza çok üzüldüm.

bozkurt
22 Eylül 2007, 11:48
Arkadaşlar merhaba,ceza alacak arkadaş için üzüldüm,keşke olmasaydı.Nasrettin hoca'nın bir fıkrasında söylendiği gibi''hiçmi hırsızın suçu yok''. ay ben böle polisin ...... ibaresi sizce hoşmu?Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kalın.

Demirgürsel kardeşim.EVET!

marefb
22 Eylül 2007, 13:04
sabreden derviş muradına erermiş acıklayıcımı!!!

asm
22 Eylül 2007, 13:16
geçmiş olsun,1 gün kala olması ve böyle bir masraf çıkması kötü hakikaten

böyle bir ana denk gelmemek için,polisin beni azarlayamaması için bile ehliyet almada acele ettim

koray gfb
22 Eylül 2007, 13:31
çok yazık olmus ya benim yasımda 17 biran önce ehliyet almam lazım ben full giyiniyorum valla çeviren olmuyo ama yanından bile geçerken çok tırsıyorum

esmercan59
22 Eylül 2007, 15:34
arkadaşlar bu gün sordum 15 gün içinde ödersem cezayı 600 ytl miş of of of of of of of of :pr: ben 600 ytl ye trakyayı turlardım be ooooooof

Tutkun22
22 Eylül 2007, 15:45

aynasızlar böyle işte..

bende B yi almadan önce 6 kere ceza yedim arabada. ne zaman B yi cebime koydum durdurmaz oldular.. şimdi polislere karşı cak,cuk sakız çiğniyorum..:P

Sakız marifet diil. eski günlerin acısını çıkarıyorum..:P

kraljames
22 Eylül 2007, 15:47
Üücü bir durum geçmiş olsn arkadaşım.Almaya bir gün kala hiç hoş olmamış ama canın sağolsn

kıllıtarkan
22 Eylül 2007, 15:52
geçmiş olsun şansına küs :)

koray gfb
22 Eylül 2007, 16:51
yazık olmus bos yere 600 ytl en azından 800 ytl den kurtur 15 gün içinde öde derim ben durumun varsa 200 ytl az para deil

Evrim Ergin
22 Eylül 2007, 16:56
geçen gün beşiktaşta 1 çekicinin üstünde 5-6 motosiklet gördüm

scooter chopper ss ne isterseniz vardı :)

sağda duran daha bi sürü motor vardı, tek yaptıkları yoldan geçenleri çevirip eksik evrakları olanları toplamaktı..

dikkat!!

kartalizma1903
22 Eylül 2007, 17:34
geçmiş olsun tam ramak kala ehliyete böyle bi durum zor olsa gerek.buralarda kaskın olduğu zaman bişey yapmıyolar.yalnız 4-5 gün oluyor.trafik plakasız kasksız motorları topluyor ceza yazıyor ben geçiyorum,kask mont eldiven plakada olunca(heralde bunda kesin ehliyette vardır dediler)uzaylı görmüş gibi baktı polis bende yavaşladım bişey demeyince bastım gittim.
birde şu ehliyet mevzusu serviste geçmişti bi abi yahu 96 da ehliyet aldım süreklide araba sürerim daha bi polis görmedi be demiş bizde gülmüştük.
dip not:pazartesi gidip yazılıyorum:P

abal
22 Eylül 2007, 18:41
Ben o sertifikayla 2 hafta dolaştım.. Allahdan çeviren olmadı.. ehliyeti aldıktan sonra kaçtane çevirmenin bilerek içinden geçtim çevirmediler... sana geçmiş olsun.. inşallah eskisi gibi motoruna kavuşursun..

lovemusician
22 Eylül 2007, 20:02
dikkat etmek lazım

sabırlı olmak lazım

sıkıntıya girmemek lazım

lazım oglu lazım

gecmiş olsun arkadasım

dogunun rüzgarı
22 Eylül 2007, 21:15
geçmiş olsun bende yakalanmıştım ehliyetim yoktu ama şansım vardı kurtardım:P

muratti_R1
22 Eylül 2007, 21:54