PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Bayileri Şikayet Topiği

Sayfa : [1] 2

motor sevdalısı
04 Eylül 2007, 21:21
asrkadaşlar yaklaşık bir buçuk ay önce honda cbr 125R motosikletimle kaza yaptım çok şükür bende fazla bişey yok neyse motorumu servise bıraktım her parçası geldi ama tek bir ön disk gelmedi ve 45 gündür hala bekliyorum bügün gene uğradım cevap aynı daha gelmedi bu hafta gelir falan filan ya tamamda nerde kaldı honda'nın markası,servis ağı, yani diyecek birşey bulamıyorum bence hondaya hiç yakışmadı neyse yapacak birşey yok artık bekliyecez ilgilenen motorcu arkadaşlardan cvp bekliyor hepinize kazasız sürüşler diliyorum:pale:

E.Gülbeyaz
05 Eylül 2007, 08:50
valla oyle sıp dıye gelmıyor malesef bazen beklemekte gerekıyo...allah sabır versın ...

wodka
05 Eylül 2007, 10:18
sucular bu işi iyi yapan bi ekip..eger gerçekten bunca zaman gelmediyme ana bayi ile sorun wardır..

denizcimuzaffer
05 Eylül 2007, 10:25
Geçmiş olsun arkadaş, umarım en kısa zamanda kavuşursun motoruna. Ne derler: Geç olsun da güç olmasın. Ancak bu kadar zaman bekletmek Honda için normalmi:silent::silent:

xlordx
05 Eylül 2007, 11:02
sucular bu işi iyi yapan bi ekip..eger gerçekten bunca zaman gelmediyme ana bayi ile sorun wardır..

doğru soluorsun ana bayide sorun vardır ...

Ö.Z.€.R
05 Eylül 2007, 11:42
valla oyle sıp dıye gelmıyor malesef bazen beklemekte gerekıyo...allah sabır versın ...

Honda'dan bahsediyor çin malı motosikletlerden değil...

E.Gülbeyaz
05 Eylül 2007, 11:58
Honda'dan bahsediyor çin malı motosikletlerden değil...

neden beklıyor o zaman arkadas ?? cın malı motosıklet sahıbı oldugu ıcın mı ?? bazı ıstısnalar oluyor honda bıle olsa :) aynen bu arkadas gıbı :wiinkk: :rendeer: moto sohbette bı konu var hondadan sıkayetcı olanlar ıcın orayı okumanı tavsıye ederım....

replicad
05 Eylül 2007, 12:03
Servis ile ana bayi arasında problem vardır sanırım bazen oluyo öyle hele ki alacak verecek meselesi varsa konu halledilene kadar sen parça bekleyebilirsin arkadaşım..

Incredible
05 Eylül 2007, 12:08
Honda da bile aksaklıklar olabiliyormuş demek...:)

viper_1
05 Eylül 2007, 12:09
Servis ile ana bayi arasında problem vardır sanırım bazen oluyo öyle hele ki alacak verecek meselesi varsa konu halledilene kadar sen parça bekleyebilirsin arkadaşım..

Evet katılıyorum... ::plus1::
Motorda ; kimsenin aklına gelmeyecek bir parça sorun çıkardı. Yenisi 18 günde, Japonyadan geldi! Gayet de başarılı bir süreydi benim için!
45 gün, mutlaka bayiiden kaynaklanıyodur...:cat:

viper_1
05 Eylül 2007, 12:24
Selam Honda kullanıcıları.

Forumda , Honda bayiileri hakkında şikayet mesajları görüyoruz. Servisten memnun olmayan, uzun süredir parça bekleyen, istediği hizmeti alamayan ve daha birçok konudan madur olan arkadaşlar var...

Bu arkadaşlardan ricam ; herkes buraya, bayi ile ilgili sorunu belirtsin. Şikayetlerini dile getirsin.İsteklerini veya önerilerini yazsın. Hondaya toplu bir e-mail gönderelim. Hatta bu topiğin URL sini gönderelim. Hakkımızı arayalım!

Lütfen mesajlarınızı aşağıdaki örneğe uygun olarak gönderin.

Ad, Soyad / Motosiklet Model :

Bayii-Servis Adı / Bulunduğu Yer :

Konu / Sorun vs :

*** Şu ana kadar servis veya parça sorunu yaşamadım. Ama kullanıcı olarak birbirimize destek olmamız gerekiyor! :cat:

xxxxx
05 Eylül 2007, 12:28
yaz abi beni en başa. stok denen bi şey yok her hangi bir parça için en az 3 gün ondan sonra allah ne verdiyse 1 aya kadar yolu var.

işte sen de görmüşsün ki bugün bu başlığı açmışsın arkadaş 45 gündür bekliyormuş. beterin beteri varmış sahiden

boy
05 Eylül 2007, 13:06
@xxxxx

yaz abi beni en başa. stok denen bi şey yok her hangi bir parça için en az 3 gün ondan sonra allah ne verdiyse 1 aya kadar yolu var.
Honda bu konuda en iyi servisi veren markadır arkadaşım. Senin dünyadan haberin yok herhalde. Kawasaki en basit parça için 4 ay süre veriyor. Ben süre olarak bugüne kadar hiç sorun yaşamadım. Mekanik aksamda problem varsa ve eğer bu parça motorunuzun yürümesini engelleyecek bir parçaysa HOT LINE denen olay devreye giriyor ve en geç 2 hafta içerisinde parçanız dünyanın herhangi bir ülkesinden geliyor. Başka bir marka kullandığın zaman ne demek istediğimi anlayacaksın... Tabi ki bazı problemler yaşayabilirsiniz, bu marka ile ilgili değil, insanlar ile ilgili...

tubis
05 Eylül 2007, 13:10
Amannnnn Volkan yine olay çıkacak demedi deme....

ledo
05 Eylül 2007, 13:11
@xxxxx

Honda bu konuda en iyi servisi veren markadır arkadaşım. Senin dünyadan haberin yok herhalde. Kawasaki en basit parça için 4 ay süre veriyor. Ben süre olarak bugüne kadar hiç sorun yaşamadım. Mekanik aksamda problem varsa ve eğer bu parça motorunuzun yürümesini engelleyecek bir parçaysa HOT LINE denen olay devreye giriyor ve en geç 2 hafta içerisinde parçanız dünyanın herhangi bir ülkesinden geliyor. Başka bir marka kullandığın zaman ne demek istediğimi anlayacaksın... Tabi ki bazı problemler yaşayabilirsiniz, bu marka ile ilgili değil, insanlar ile ilgili...

Aman haa ! Honda'ya laf yok !

Mehmetçiğim sen bu genç arkadaşların kusuruna bakma lütfen :cherry:

Yanlışlıkla şeyettirmişlerdir :cherry:

Hadi bakalım hep beraber :

En büyük Honda, başka motor yok !

tubis
05 Eylül 2007, 13:14
En basitinden hava filtresi bile 75 ytl.. Honda ; Kazık Onda.. :mrgreen:

GorkeM
05 Eylül 2007, 13:16
Meyve veren ağaç taşlanır :mrgreen:

rhaurk
05 Eylül 2007, 13:19
herkez konunun dışında konuşuor yani..isteyen istediği motoru alır ya size ve kimseye başka otoru kötülemk düşmez ama herekz bunu yapıyor bence kanımca kullanıcıya bağı herşey yani honda tmm güzel ama ...neyse

tubis
05 Eylül 2007, 13:19
Bilsem ki kazıklanacağım, yine Honda yı seçeceğim gibi bişey :mrgreen:

replicad
05 Eylül 2007, 13:23
Marka fanatikliği olayları yaşanacak yine.. Örnek vermek gerekirse honda hd 80 enduro modeli vardı elımde 2. elini 600 ytl ye almıstım ve rektefiye zamanı geldiğinde pistonunu aramaya başladık birkaç servise sordugumda buluruz dedi birkaçı.. Fiyatı ne mi dersiniz en ucuzu 250 ytl idi 3 yıl önce..

xxxxx
05 Eylül 2007, 13:32
@xxxxx

ya anladık sen her şeyi çok biliyon.

vallaha billaha bıktırdı senin bu marka fanatizmin beni. sadece ben miyim bundan bıkan emin değilim ayrıca.

ben yaşadığımı bilirim onu söylerim.

ayrıca efendi ol. bana öyle senin dünyadan haberin yok filan tarzı cevaplar verme.

GorkeM
05 Eylül 2007, 13:47
Ben de Boy'a katılıyorum... Birçok parçasını değiştirmiş biri olarak bir örnek vereyim...
Sekman ve subap siparişi verildi fakat fabrikada olmadığı için yurtdışından getirtilecekti. Hemen Hot Line sipariş geçtik. 14 günde uçakla elime ulaştı.
Sonra; motorumun camının bir vidası kayboldu. Sadece tek bir vida için sipariş verdim , fabrikada mevcutmuş 2 gün sonra elime ulaştı.
Dahası da var...

Honda'nın diğer illerdeki servislerini bilmiyorum fakat benim kullandığım servislerde parça politikası şu şekilde işler:

Eğer 12:00'dan önce sipariş verirseniz ve fabrikada parça varsa 1 gün sonra.
Eğer 12:00'dan sonra sipariş verirseniz ve fabrikada parça varsa 2 gün sonra.
Eğer siparişiniz fabrikada yok fakat çok acil değilse yurtdışından 1 ay içinde.
Eğer siparişiniz fabrikada yok fakat acilse yurtdışından Hot Line kullanılarak 2 hafta içinde elinize ulaşır...

Başka hangi firmada var bu?

Ayrıca , Honda'nın parça fiyatları pahalıdır. Zaten Honda alan adamın bunu göze alarak alması gerekiyor...

Tabi yukarıdaki yazdıklarım işini düzgün yapan , sizin de hakkınızı aradığınız bayii'lerde geçerlidir...

Zaten Honda babamın firması değil , isteyen istediği yorumu yapabilir... Benim amacım sadece bilgilendirmek...

aargh
05 Eylül 2007, 13:54
Hot line uygulamasinda ek bir masraf fatura ediliyor mu? Ediliyor ise bunun bir orani var mi? Bilen arkadaslar sorularimi yanitlarsa cok mutesekkir olurum.

GorkeM
05 Eylül 2007, 13:57
Hiçbir masrafı yok ve standart bir hizmet...
Genelde parça siparişi verdiğinizde önemine göre servis Hot Line geçiyor ama yine de servise hatırlatmanızda yarar var...

viper_1
05 Eylül 2007, 14:11
Arkadaşlar bravo. Gerçekten bravo. 2 dk da konunun akışını değiştirdiniz.
"Okuma yazmanız yok mu?" diye sorunca yine ben kötü olacağım!

Buradaki amacım ; Honda Bayilerini şikayet etmekti.
Honda hizmetini bizlere yansıtamayan bayileri tartışıp, değerlendirecek ve Honda'ya bildirecektik.

Yine markalar kavgasına dönüştü helal olsun!

Bu topiği tamamen yöneticilerin insiyatifine bırakıyorum. İsterse kilitler, isterse lüzumsuz gördüğü mesajları siler...

Carcharoth
05 Eylül 2007, 14:15
Honda motosikletimle 2 kere hasarlı kaza yaptım. Bursada tek mavi renk bende olmasına rağmen ellerinde mavi grenaj vardı beklemedim. Ön cam panelinden 2 parça arızalıydı ellerinde yokmuş 2 gün sonra gelir en geç 3. gün motorunu alırsın dediler. Ertesi gün parçalar gelmiş motorum yapılmış ve beni aradılar. Motorunuz hazır diye.
Açıkcası ben Hondada parça konusunda bir sıkıntı yaşamadım. Ama fiyatları gerçekten çok uçuk. bir tek sinyal 137 lira. Akü 165 lira O hafta içerisinde babamın arabasınında aküsü bitmişti. Oda akü aldı 135 liraya. Ama madur olanlarıda okuyorum. Boy'un dediği gibi bu bencede Hondadan değil insanlardan kaynaklanıyor. İnsanlardan kastım servisteki yetkililer...
viper_1 bu şekilde davranan bayileri tespit edip, Hondaya bildirmek gerçekten yararlı olabilir.

boy
05 Eylül 2007, 14:37
@xxxxx

ya anladık sen her şeyi çok biliyon. vallaha billaha bıktırdı senin bu marka fanatizmin beni. sadece ben miyim bundan bıkan emin değilim ayrıca. ben yaşadığımı bilirim onu söylerim. ayrıca efendi ol. bana öyle senin dünyadan haberin yok filan tarzı cevaplar verme.
Marka fanatikliğimi geç. Sen önce başka marka alıp bu dediklerim oluyor mu olmuyor mu önce onu bir yaşa. Ondan sonra konuşuruz. Eğer problem yaşanırsa tabi ki her firma şikayet edilmeli. Hatta Görkem'in yaşadığı tatsız olaydan dolayı ben eline geleni yapmasını önerdim baştan beri. Ama şu da bir gerçek ki, Honda Türkiye'de diğer markalar içerisinde bu işi en iyi yapan marka. Belki çoğunuz bilmiyor ama Honda'nın diğer markalardan farkı distribütor olmadan kendisi burada olaraktan çalışması. Diğer tüm markalar distribütör yoluyla Türkiye'de varlar. Görkem bu konuda en mağdur olan kişi, ona rağmen Honda'ya laf etmiyor. Nedeni ortada çünkü...

bbaday
05 Eylül 2007, 15:42
tatlı para tatlı hizmet kardeşim olay budur

volkan metehandroyu bu topiğe yönlendireyim tamamen amacından çıksın topic kitlenmesini garanti ederim :mrgreen:

ylmzzz
05 Eylül 2007, 15:48
Ben de memnun değilim parçaların gelme süresinden.

alp_tunay
05 Eylül 2007, 15:53
@xxxxx

Kawasaki 4 ay süre veriyor ha.... :silent::silent::silent: Bari bunu yazma... Millet seni ciddiye alacak....:farao::farao::farao:

Harbiden honda fanatikliği hat safhada.... Tamam senin belki sponsorundur belki anlaşman vardır ama ya diğerleri?....

Yanlış işler..... Biraz daha radikal olmak lazım......:cat::cat:

Luxor
05 Eylül 2007, 16:08
En basitinden hava filtresi bile 75 ytl.. Honda ; Kazık Onda.. :mrgreen:

destekli sallayalım lütfen, honda tek tip hava filtresimi kullanıyor sanki
benim motorun hava filtresi 75 ytl falan değil...

KRAL444
05 Eylül 2007, 16:13
Her motorrrrrrrr da hata vardır Honda Yamaha motorları sağlam motor ha motor aldıgımız zamanda bozulacak dıe bısey yok ellbette bozulurr ...
amaaa bu servıslerr yok mu motorlara bakan servısler basından atmak ıcın herseyı yapııorlar parca yyıok 1 hafta 2 hafta 1 ay sonra gelır hep bu servısler yuzunden cekıyoruz arkadaslarrrrrrrr buna kım dur dıyecekkk.....

aYe
05 Eylül 2007, 16:15
Kavasaki de 4 ay bekleme olayını bir abim bizzat yaşadı, hatta 3000euro ver uçakla 2 haftada getirelim dediler.

Ki bu arkadaşım normal biri değil, serviste kim olduğunu çok iyi biliyordu.

Can tehlikeleri olmasına rağmen 4 ay beklettiler, heralde motosiklet benim olsa 1 sene beklerdim.:farao:

alp_tunay
05 Eylül 2007, 16:22
Kavasaki de 4 ay bekleme olayını bir abim bizzat yaşadı, hatta 3000euro ver uçakla 2 haftada getirelim dediler.

Ki bu arkadaşım normal biri değil, serviste kim olduğunu çok iyi biliyordu.

Can tehlikeleri olmasına rağmen 4 ay beklettiler, heralde motosiklet benim olsa 1 sene beklerdim.:farao:

3000 € luk uçakla gelecek parça neymiş merak ettim... Çok eski bir modelin parçasıysa anlarım.....

6 ay parça bekleyen Africa Twin sahibi tanıdığım var....

İstisnalar kaideyi bozmaz..... Ama bu kadar da fanatiklik olmaz.... Bir kerede kawasakiden suzukiden aprilia dan iyi bahsettiklerini duymadım.... Varsa yoksa honda.....

Reklamdan çok antipati uyandırıyorlar haberleri yok.....:cat:

bur-k@
05 Eylül 2007, 16:23
Kawasaki 4 ay süre veriyor ha.... :silent::silent::silent: Bari bunu yazma... Millet seni ciddiye alacak....:farao::farao::farao:

Harbiden honda fanatikliği hat safhada.... Tamam senin belki sponsorundur belki anlaşman vardır ama ya diğerleri?....

Yanlış işler..... Biraz daha radikal olmak lazım......:cat::cat:

ii o zaman .... neden kawasaki tutulmuyor onun sebebi de parça sıkıntısından değil havadan sudandır herhalde :bounce::bounce:

Syriana
05 Eylül 2007, 16:25
Ben de memnun değilim parçaların gelme süresinden.

hayırdır ylmzzz hangi parçayı istedinde süresinde gelmedi merak ettim cidden...:silent: bizimle paylaşabilirmisin rica etsem...

ben ufak bir not geçmek istiyorum arkadaşlar...parça fiyatlarını bilemem ama işçilik ücretleri konusunda bayiler arasında dengesizlik var....

6.000 bakımını yaptırmaya gittiğimde Honda Otosever'in verdiği fiyat 105 ytl Özen Motor İstoç'un verdiği fiyat 85 ytl D&B Motor'un verdiği fiyatsa 75 ytl idi...sonrasında yaptığım araştırmalar doğrultusunda aralarda kaynaklanan fiyat farkının tek sebebinin işçilik ücretlerinin yüksek veya düşük tutulmasının olduğunun farkına vardım...yani bayiler arası işçilik ücretleri bile farkediyo arkadaşlar bilginiz olsun...

tubis
05 Eylül 2007, 16:32
destekli sallayalım lütfen, honda tek tip hava filtresimi kullanıyor sanki
benim motorun hava filtresi 75 ytl falan değil...

Ben kendi motorumdan bahsetmiştim :)

alp_tunay
05 Eylül 2007, 16:36
ii o zaman .... neden kawasaki tutulmuyor onun sebebi de parça sıkıntısından değil havadan sudandır herhalde :bounce::bounce:

Kim söylüyor tutulmadığını?..... Bu fikre nasıl kapıldın?.....:silent::silent:

bur-k@
05 Eylül 2007, 16:38

etrafındaki büyük cc li motorlara bakınca bu fikre kapılıyosun :wiinkk:

alp_tunay
05 Eylül 2007, 16:40
etrafındaki büyük cc li motorlara bakınca bu fikre kapılıyosun :wiinkk:

Sence doğru teşhis mi?... :silent::silent::bounce:

bur-k@
05 Eylül 2007, 16:42
bana göre doğru teşhis .. zaten böyle düşünen bir tek ben değilim ;)

croner
05 Eylül 2007, 16:43

ben geçen forumumuzdan biriyle msnde konusuyodum ve ilerde almak istedigim motorun bi kawasaki oldugunu soyledim (ER-6f olur kendisi), ve şu cevapla karşılaştım, delimisin kawasaki ölüyo dedi ve bende ne nası yani diye kaldım. benim bildigim kawa. dunyada en koklu motor ureticilerinden biridir ve zx-10 gibi bazı modelleri gerçekten ust duzeyde başarılıdır. tabi bu benim bilgiklerim uluslararası bilgiler, turkiyede bi sorun varsa (distirbutor ile ilgili falan) ondan haberim yok.

KRAL444
05 Eylül 2007, 16:44
biadres veriiym oraya şikayetını yaz bakan oluyor bazen kardes
http://www.sikayetvar.com/
İstersen bı yaz belkı cvb yazarlarrr
Geçmiş Olsun Şimdiden :bounce:

alp_tunay
05 Eylül 2007, 16:46
bana göre doğru teşhis .. zaten böyle düşünen bir tek ben değilim ;)

ben geçen forumumuzdan biriyle msnde konusuyodum ve ilerde almak istedigim motorun bi kawasaki oldugunu soyledim (ER-6f olur kendisi), ve şu cevapla karşılaştım, delimisin kawasaki ölüyo dedi ve bende ne nası yani diye kaldım. benim bildigim kawa. dunyada en koklu motor ureticilerinden biridir ve zx-10 gibi bazı modelleri gerçekten ust duzeyde başarılıdır. tabi bu benim bilgiklerim uluslararası bilgiler, turkiyede bi sorun varsa (distirbutor ile ilgili falan) ondan haberim yok.

Marka fanatikliğini bunun için sevmiyorum.... Sizlerin bile beyninde yer etmiş...Daha kawasaki suzuki sahibi olmadan bunları söyleyebiliyorsanız buda benim tezimi doğrular....:cat::cat:

oFLuAlper
05 Eylül 2007, 16:49
ya bırakın bu honda kawa suzukiyi falan gelin hepinizi hyocu yapalım alın birer tane gv 650 yarı ss yarı cruiser takılalım kardeş kardeş :wiinkk:

alp_tunay
05 Eylül 2007, 16:53
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/36059-hondadan-sikaeytciyim.html

Bunlar istisna değilmi?..... Nerde kaldı marka üstünlüğü?....:silent:

bur-k@
05 Eylül 2007, 16:55
Marka fanatikliğini bunun için sevmiyorum.... Sizlerin bile beyninde yer etmiş...Daha kawasaki suzuki sahibi olmadan bunları söyleyebiliyorsanız buda benim tezimi doğrular....:cat::cat:

benim ağzımdan honda - yamaha - suzuki - bmw vs. vs.. bir marka çıktı mı ? türkiye de kawasaki nin parça sorunu olduğu herkes tarafından biliniyor . ayrıca ben de BMW motosikletleri çok seviyom ama hiç lafını bile etmedim . ayrıca 500 lük er 5 i honda cbf 500 den daha iyi olduğunu idda edende ben değildim :queen: . illa suzuki yada kawa sahibi olmama gerek yok etrafımdakilerin görüşleri beni yönlendiriyor adam parça sorunu yaşıyosa sırf markayı moklamamak için abi ben parça sorunu yaşamadım mı diyecek ? :bounce::bounce::farao:

croner
05 Eylül 2007, 16:58

benm beynimde yer eden o arkadas ile olan konuşma, benim hayalimdeki motor haala ER-6F (uluslararası ismiyle Ninja650r). Ben vaz geçmedim kawa.dan ama geçirmeye çalışan çok (sanki 1 ay sonra alıyorum...).

Ö.Z.€.R
05 Eylül 2007, 17:01
http://img68.imageshack.us/img68/4264/1333pp8.gif (http://imageshack.us)

Ben Honda'dan şikayetçiğim kardeşim.Olmaz böyle bir şey yaaaaa. ::evil::

Sen o biçim CB 600 F Hornet yap. Sonra 20.000 ytl iste. :pr:

İnsaf yani.... ::cekic::

aYe
05 Eylül 2007, 17:05
3000 € luk uçakla gelecek parça neymiş merak ettim... Çok eski bir modelin parçasıysa anlarım.....

2006 kasa yeşil zx-r6 ile bir araca yan tarafından çarpmış ve ön taraf hasar almıştı, o kısımdaki parçalar için istendi bu para.

Marka fanatikliği olsun diye yazmıyorum ama servisten çıkar çıkmaz satıp 1000RR aldı :queen: