PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LÜTFEN YARDIM ledow 250cc

heavy_incitement
31 Ağustos 2007, 12:34
arkadaslar foruma yeni katıldım daha önce 150cc asya t1 maxi scooter kullanıyordum.. şimdi birazdaha büyüterek 250cc ledow marka bir chopper aldım... aldığım motor yamaha vigaro 250 ile birebir aynı yanlız ilk defa vitesli motor kullanıyorum.. vitesli motor rodajında nelere dikkat etmem gerekiyor... kimisi çok devir yaptır kimisi düşük devirde kullan diyor bunun haricinde sitede başka ledow kullanan varmı... motorumda çok yabancılık çekiyorum..LÜTFEN YARDIM...

shadow_1905
31 Ağustos 2007, 12:36
kullanım kılavuzuna bak herşeyi öğrenebilirsin :cat:

replicad
31 Ağustos 2007, 12:38
Arkadaşım motoru normal devirlerinde kullan yani ne fazla devir yaptır nede düşük devirde kullan önemli olan yüksek viteste düşük devirde motoru bayıltmadan kullanman.. düşük devir bilinenin aksine pistona daha fazla yük bindirir ve aşınmasını kolaylaştırır

heavy_incitement
31 Ağustos 2007, 12:44
kullanım kılavuzuna bak herşeyi öğrenebilirsin :cat:

kullanma klavuzu ingilizce olduğu için destek alamıyorum

bide şu jikle olayını anlamadım jikle rolantiye göremi ayarlanmalı yoksa belli konumu varmı_?

shadow_1905
31 Ağustos 2007, 12:58
hmm ingilizce demek. aslında rodaj kısmının resmini çekersen sana tercüme ederim.

Kaiser
31 Ağustos 2007, 14:06
Rodajda en önemli şey,ani gaz hareketlerinden ve sürekli yüksek devirden kaçınman.Ama sürekli yavaş gitde demek diil.Kısa süreli olmak üzere yüksek devirde çevirmeli motorun.Jikle de motoru çalıştırırken sana yardımcı olur,motor ısındıktan sonra kapalı konumda kalmalı.

ODUNCU
31 Ağustos 2007, 15:59
Hocam servis bir km verecek genelde 1000kmdir sakin kullanacaksın hep farklı hızlarda ve farklı devirlerde motoru bagırmayacak fazla zorlamayacaksın(yüksek viteste düşük devirde motoru zorlar) yani limitlere yaklaşmadan ama bayıltmadanda sakin sakin. 80-90 süratleri geçme.
Sonra yag degişimi ve bakım yapılacak ve ikinci aşamaya geçeceksin her vitesde tamgaz yap sonra degiş yani limitlerde kullan uzun ve düzgün bir yolda son vitesde gazı yedire yedire maksimum sürati yükselt.
O makinayı hiç duymadım.
( Rodaj yalnızca motorun motor kısmı için degildir her yeri içindir kulagın hep seslerde olsun sökülen aksayan bişey varmı kontrol et. Ha bide makineyi fazla ısıtma ara ara molalar ver sogusun)

heavy_incitement
01 Eylül 2007, 00:06
hepinize teşekkür ederim özellikle oduncu kardeşim çok sağol verdiğin bilgiler için

By_StaR
18 Şubat 2008, 19:05
kullanma klavuzu ingilizce olduğu için destek alamıyorum

bide şu jikle olayını anlamadım jikle rolantiye göremi ayarlanmalı yoksa belli konumu varmı_?

jikleyi soguk havalarda Kullanıcaksın bende Ledow Kullanıyorum Çokta Memnunum Oldukkça İyi çıktı Egzoslarını Açtırdım Modifiye yaptım Süper şekil oldu... bi sorunun olursa msnden ekle

ozzy73
19 Şubat 2008, 20:14
bu ledow u tavsiye edermisiniz bisan roadstarın birebir kopyası ama onun kadar sağlammı ?

kumita45
19 Şubat 2008, 20:16
lemm erennn hortlatmışlarr laaa senin topiciii.....:pr::pr::pr:

amorphis
09 Nisan 2008, 22:23
sizce 250 jinlunmu daha iyi yoksa ledowmu??

ALİ DEMİR
09 Nisan 2008, 22:34
dılımın donduguncesoylıyım rodajın amacı bellıdır motoru fazla sıkıstırma.uzun sure kullanıp geregınden cok ısıtma.vıtes ve devır aralıgını zorlamadan genıs tut.bı anda gaz acma.motoru oksa:Psesını dınle .ıkı kısı bınme. dusuk vıtes yuksek devir olayından kacın.motoru dınlen dırecegın zaman bı kontrol et gozden gecır aksayan gevseyen yerı varmı dıe. ortalama 1000-1500 km oldugunda servıse gotur onlarda gozden gecırsın ardından sana daha ınce detay ve ayrıntıları soylerler:cat:

By_StaR
10 Nisan 2008, 00:07
ben ledow derim cunku ledowun v motor u var kendine baktırıyor ve çalışma sitilleri birbirinden cok farklı dur youtube de benim video vardı onu koyayım senin topicine :)