PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En iyi seyahat çantası hangisi ?

mukefe
26 Ağustos 2007, 02:29
Arkadaslar BMW R 1200 GS icin tavsiye edebileceginiz seyahat cantasi markalari var mi?Tsekkurler

THE_LANCET
26 Ağustos 2007, 02:49
En uygun olanı :mrgreen: +25

eradnan
26 Ağustos 2007, 12:23
bmw nin kendi çantaları en iyisidir ama bayağı pahalıdır farklı alternatif olarak givi nin değişik hacimlerdeki modelleride motorunun rengine uygun alırsan yakışır...35 lt givi kullanıyorum çok memnunum yanımda valiz olarakda taşıyorum...

mukefe
27 Ağustos 2007, 15:27
Erdahan tavsiyen icin tesekkurler

CBF150
27 Ağustos 2007, 15:46
R1200 gs gibi bir alete civi veya diğer markalardan çanta takmanız abes olur.Bmw nin kendi orjinal çantalarını ve aksesuarlarını takın derim.Man otobüse Mercedes jant kapağı takmak gibi:cherry:
Yanlış anlamayın ama hem alay konusu olursunuz hemde motora yakışmaz.
Kazasız sürüşler.

mukefe
03 Eylül 2007, 17:08
Sevgili cbf 150;

Givi kendisiyle dalga gecilmesini seviyor ozaman:mrgreen: Cunku Givi R1200GS icin cantalar uretiyor.Ayrica Borusan Istinye'de bakima gelen R1200GS lerde GIVI topcase lere rastladim.Bu R1200GS sahipleri alem insanlar ya:D Sevgilerle kal

tkalfaoglu
03 Eylül 2007, 17:38
GIVI çantalar çok kaliteli, ben topcase'imden mesela çok memnunum..
Bence onlara bakın derim.. -turgut

Barış Şuşut
03 Eylül 2007, 18:17
top case markası ne olursa olsun ses yapar. gündelik kullanım için manyetik depo üstü çanta tavsiye ederim hem ses yapmaz hemde tak çıkar derdi yoktur. uzun yolculuklarda ise bmw markalı side case ler en iyisi. ayrıca bu iş için özel sırt çantalarıda var. onlarda çok kullanışlı özellikle ekstra koruma sağlıyo olmaları artısı. BMW 1200 gs biniyosan bence orjinal çanta kullan. 2. elleri gayet uygun fiyatlara bulabilirsin

babaçi
03 Eylül 2007, 18:51
top case markası ne olursa olsun ses yapar. gündelik kullanım için manyetik depo üstü çanta tavsiye ederim hem ses yapmaz hemde tak çıkar derdi yoktur. uzun yolculuklarda ise bmw markalı side case ler en iyisi. ayrıca bu iş için özel sırt çantalarıda var. onlarda çok kullanışlı özellikle ekstra koruma sağlıyo olmaları artısı. BMW 1200 gs biniyosan bence orjinal çanta kullan. 2. elleri gayet uygun fiyatlara bulabilirsin

evet barış abi manyetik depo üstü çanta beninde çok hoşuma gidiyor.
sirkeci de kappa marka buldum bir tane 55 ytl dedi fiyat nasıl?

alp_tunay
04 Eylül 2007, 00:29
Beğenmediğiniz Givi 46lt çantası 225 euro..... Arka çanta yan çantalar ve demirleri toplam 1600 ytlye geliyor....

Neden ve kim dalga geçsin?....

rup
04 Eylül 2007, 00:52
Sahip oldugun motosiklet markasının kendi orjinal topcase ve sidecase'i varsa bence onlardan vazgeçmemek gerekir. Zira Alışmadık popoda don durmazmış.:cherry::queen::cherry:

tkalfaoglu
04 Eylül 2007, 08:31
top case markası ne olursa olsun ses yapar. gündelik kullanım için manyetik depo üstü çanta tavsiye ederim hem ses yapmaz hemde tak çıkar derdi yoktur.

VFR'mde 1-2 haftadır topcase'i hep takılı bırakıyorum (Givi Maxia), ve ondan kaynaklanan hiç rüzgar sesi duymadım. Durduğumda çok pratik oluyor diye takılı bırakıyorum artık. Kaskı koyacak yer derdi yok, alışverişte alınan şeyleri koyacak yer derdi yok, ve pek yakında, yağmurluğu koyacak yer derdi olmayacak.

Tank çanta ve yan yumuşak çantalarım da var, ama topcase daha pratik diye diğerlerini uzun yola saklar oldum.
Not: Bu topcase 2 günlük bir yol için 2 kişinin tüm eşyalarını rahatlıkla alıyor.

ARBETUS
04 Eylül 2007, 09:51
evet barış abi manyetik depo üstü çanta beninde çok hoşuma gidiyor.
sirkeci de kappa marka buldum bir tane 55 ytl dedi fiyat nasıl?

dayanamadım atlicam çok ucuz çünkü ben bilmediğim bir markayı 75 liraya aldım :pr: üstel,k mıknatıslarıda o kadar yeterli değil eski bir harddiskin mıknatıslarını söküp takviye yaptım.

babaçi
04 Eylül 2007, 14:19
dayanamadım atlicam çok ucuz çünkü ben bilmediğim bir markayı 75 liraya aldım :pr: üstel,k mıknatıslarıda o kadar yeterli değil eski bir harddiskin mıknatıslarını söküp takviye yaptım.

al işte bi uyanık daha:mrgreen: demek hdd mıknatıslarını tek keşfeden ben değilim. kardeşim o nasıl mıknatıstır öyle incecik ama acayip yapışıyor.
çalıştığım kurumdaki bilgi işlemcileri sıkıştırıyorum şu anda 20 tane eski hdd topladım:queen:

ARBETUS
04 Eylül 2007, 14:44
ben okuldayken fabrikaların bağışladığı server ın içindeki diski almıştım yüksekliği 20 cm kadar bişeydi bayağı büyüktü yani içinde 8 tane disk var hala durur bunun bir mıknatısı şimdiki harddisklerin boyu kadar bişey. br keresinde parmağım iki mıknatısının arasında kalmıştı kopacak sandım. :P

babaçi
04 Eylül 2007, 17:50
ben okuldayken fabrikaların bağışladığı server ın içindeki diski almıştım yüksekliği 20 cm kadar bişeydi bayağı büyüktü yani içinde 8 tane disk var hala durur bunun bir mıknatısı şimdiki harddisklerin boyu kadar bişey. br keresinde parmağım iki mıknatısının arasında kalmıştı kopacak sandım. :P

bende sırt çantasının içine montaj yapmaya uğraşıyorum ama 55 ytl ye değermi? bilmem.

55 ytl ye satılan kappa çanta sirkecideki motor dükkanlarına alt sokaktan girince sağdaki ilk dükkan bilginize

mukefe
05 Eylül 2007, 13:09
Beğenmediğiniz Givi 46lt çantası 225 euro..... Arka çanta yan çantalar ve demirleri toplam 1600 ytlye geliyor....

Neden ve kim dalga geçsin?....

Yok sevgili Alp ben GIVI canta ile dalga gecmedim.BMW - GIVI uyumsuzlugunu one suren bir arkadasa yazmis oldugu yorumla ilgili kinayeli bir cevap verme ihtiyaci duydum

Arkadaslar yorumlariniz icin tesekkur ederim.Hepco-Becker 'in GOBI tip seyahat cantalari veya BMW nin orjinal seyahat cantalarina bakacagim.Saygi ve sevgiler:)

mata
08 Eylül 2007, 00:13
Sahip oldugun motosiklet markasının kendi orjinal topcase ve sidecase'i varsa bence onlardan vazgeçmemek gerekir. Zira Alışmadık popoda don durmazmış.:cherry::queen::cherry: isabetli bi karar. arkadaşın yorumuna katılıyorum

rayjay
08 Eylül 2007, 03:27
hepco becker pahali ama iyi bir marka diye biliyorum

oficime
08 Eylül 2007, 18:09
Alo,
orginal olmayipta, GS se yakisacak tek bir firma var! adi: touratech ... www.touratech.de de bakabilirsiniz! Alu-canta ve bez- cantalar mevcut...

Prometheus
11 Eylül 2007, 22:43
Aluminyum çanta al mutlaka. Çok yakışıyor BMW'lere ve KTM'lere. Ayrıca düştüğünde kırılmıyor olması çok güzel :)

mukefe
11 Eylül 2007, 23:02
Alo,
orginal olmayipta, GS se yakisacak tek bir firma var! adi: touratech ... www.touratech.de de bakabilirsiniz! Alu-canta ve bez- cantalar mevcut...

Touratech saticisi ariyordum.Sonunda bilen birinden ( tesekkurler Pro:cat:) Touratech ile ilgili mesajima cevap geldi.Onlarada bir goz atacagim.
Ilgine tesekkurler

Prometheus
11 Eylül 2007, 23:03
Ruto'da çanta olmayabilir ama. Vites kolu, karter koruması vs. vardı yanılmıyorsam.

mukefe
11 Eylül 2007, 23:10
Ruto'da çanta olmayabilir ama. Vites kolu, karter koruması vs. vardı yanılmıyorsam.

Ayrica deli gibi bir parca aryorum ama bulamadim.Bu televeler in oraya takilan ''steering stop'' dene bir ucgen parca.Dusme esnasinda darbe siddetini emiyor.
BMW rider academy dahil heryere sordum.Yok oglu yok bu parca

Prometheus
11 Eylül 2007, 23:14
bkz. amazon.com, ebay.com ve benzeri siteler :bounce: :P

mukefe
11 Eylül 2007, 23:19
bkz. amazon.com, ebay.com ve benzeri siteler :bounce: :P
Patron touratech'in kendi sitesinde var zaten.Ben sadece burda zor bulunuyor , illa BMW nin getirdigi 3 parca aksesuara bagli kalacagiz anlaminda soyledim

Prometheus
11 Eylül 2007, 23:21
Parça çok büyük ve ağır değilse yurtdışından getirt demek istemiştim :)

mukefe
11 Eylül 2007, 23:28
Zaten resmi siteden siparis ettim az once , adamlar neler satiyorlar resmi sitelerinde,R1200GS icin .Turkiye'de ciddi bir baglantilari olmamasi kotu ama.Baksana r1200gs bu sene Turkiye'de encok satan motorlar arasinda Neyse ,herturlu tavsiyen icin tesekkurler.:cat:

Prometheus
11 Eylül 2007, 23:29
Para bulsam ben de alacağım 1200gs :) Aman Capo'mdan da memnunum hani :wiinkk:

mukefe
11 Eylül 2007, 23:42
Caponord guzel alet ama Aprillia Turkiye'de cok guclu degil duydugum kadariyla. Ben 500 km oldu alali.Ilk motorum ,oldukca mutluyum.Ilk basta vites kucultmelerde sorun yasadim.Ozellikle yokus asagi bir kac kez kic atti.Birde benzin gostergesi cok sacma.200 km gidiyorsun full depo dolu gosteriyor sonra birden ceyrek.Daha sonra rezerve geldiginde baya bir gidiyor sonrada tahmini mesafe uyarisi cikiyor.Sacma geldi bana.Ama dehset torku var ve inanilmaz dengeli:cat:

CİHAN
11 Eylül 2007, 23:43
bence en ideali budur.
http://img175.imageshack.us/img175/8468/bmwr1200gsadventurest4pko8.jpg (http://imageshack.us)

mukefe
11 Eylül 2007, 23:48
bence en ideali budur.
http://img175.imageshack.us/img175/8468/bmwr1200gsadventurest4pko8.jpg (http://imageshack.us)

Bu cantalar GS e olmuyor.GS icin BMW nun orjinal cantalarinin sadece kapagi aluminyum:bounce:

ozturk_sertac
12 Eylül 2007, 17:43
Çanta ve diğer aksesuarlarda da TOURATECH içerisinden kendine uygun olanlarını seçmeni öneririm ben. Fakat alternatif bazı şeyler için http://www.motorradzubehoer-hornig.de , http://www.wunderlich.de/ bu sitelerede bakmanı tavsiye ederim. HEPCO&BECKER in çantalarından Alu Exclusiv modeli de motorunda çok şık duracak aluminyum çantalardan birisi bence. Çanta seçiminde kesinlikle aluminyum çanta tercih etmen şık olur.

MKH
13 Eylül 2007, 12:27
söylemekle olmuyo git bayiye bak

babası
13 Eylül 2007, 13:14
İmkanın varsa orijinal BMW çanta setini ( depo üstü dahil ) öneririm.Hem hacim, hem de aeo dinamik yapı olarak sorunsuz.Ayrıca teleskopik olarak büyüyüp küçülebilmesi büyük imkan.Gereksiz yere kocaman çanta ile gezmeni engelliyor.

Prometheus
13 Eylül 2007, 20:29
İmkanın varsa orijinal BMW çanta setini ( depo üstü dahil ) öneririm.Hem hacim, hem de aeo dinamik yapı olarak sorunsuz.Ayrıca teleskopik olarak büyüyüp küçülebilmesi büyük imkan.Gereksiz yere kocaman çanta ile gezmeni engelliyor.

tanesi 500 Avro'dan 1500 Avro :cherry:

babası
14 Eylül 2007, 14:52
tanesi 500 Avro'dan 1500 Avro :cherry:

Haklısınız. Ayrıca eğer orijinal iç çanta da isterseniz başka saçma fiyatlar daha var.