PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lütfen yardın ustalardan görüş istiyorum!!!

Candemir06
25 Ağustos 2007, 13:07
öncelikle herkese ii günler. kawasaki modellerinden almayı düşünüyorum kafamda 3 model var NİNJA ZX6R, NİNJA ZX9R,NİNJA ZX10R bunlardan hangisini tavsiye edersiniz model, yakıt tasarufu ve donanım olrak.. lütfen yardım ederseniz sevinirim teşekkürler ii günler...

E.Gülbeyaz
25 Ağustos 2007, 13:23
ben zx6 r ve zx10 r yı onerırım bunların arasında secım yapmak sana kalmıs sunu belırteyım zx6r 600,zx10r 1000 cc tecrubene gore de bunların ıkısınden bırını sec....

patriote
25 Ağustos 2007, 13:26
Üçü de yakıt tasarrufu için değil aksine mümkün olan en iyi şekilde yakmak için yapılmış motorlar.

Donanımdan kastın ne anlamadım ama, anladığım şeyse, bu tür motorlarda mümkün olan en az donanım tercih edilir. Ne kadar hafif olursa o kadar iyi.

Karşılaştırılmasını istediğin modellerin yıllarını da yazman gerekiyor.

ZX10R'nin Ninja diye bir modeli yok. Zx9R'nin Ninja modeli var ama 2003 yılından beri üretilmiyor.
ZX6R'nin Ninja modeli de 2002 yılından bu yana üretilmiyor.

Şimdi verdiğin donelerle bunu nasıl karşılaştıracağız?

Örneğin, 2003 yılında üretimi bitmiş bir ZX9R ile 2004 de üretilmeye başlanmış bir ZX10R nasıl karşılaştırılır?
Üstelik sorduğun modeli hiç üretilmedi.

Bırak bu üç motoru karşılaştırmayı, Sadece ZX6R'nin 2000 yılında çıkmış iki ayrı Ninja modeli var. Kendi içinde bu iki modeli karşılaştırmak bile sayfalarca yazı yazmak demektir.

Önce almak istediğin modelleri ve yılı iyi öğren.
Sonra buraya yaz.
Ben şu model, şu marka,şu tip motorlar arasında bir karşılaştırma istiyorum deyip, nokta atışı yaparsan,sanırım aradığın cevapları bulursun....

Bu arada hoşgeldin....

Discordian
25 Ağustos 2007, 13:34
ben arkadaşın motor tecrübesi olduğundan bile şüpheliyim :mrgreen:

Candemir06
25 Ağustos 2007, 13:52
aslında bayaa yeni sayılırım çünki ehliyetimi yeni aldım önceden kullandım ama race değil o yüzden elimde nakitim varken bi danışıyım dedim teşekkürler genede..

ketchup
27 Ağustos 2007, 12:48
arkadaş sanırım ninja demek istememiş. zx6r,9r,10r arasından tercih yapmak istiyor. ss deneyiminiz yoksa ve illa da kawasaki ss kullanıcam diyorsanız, insan hayatına değer veren herkes zx6r diyecektir. ki ben de böyle diyorum. hızlanma ve son hız olarak sizi çook uzun süre tatmin edecektir. hatta ne istediğinizi biliyorsanız ömür boyu tatmin eder. yani 320 yerine 280 basarsınız. zaten bu hızlara ölmeden çıkabilmek için de kafadan bir iki sene motoru uysal kullanmanızı tavsiye ederim. bir iki sene alıştıktan ve ustalaştıktan sonra (paranız da varsa arada pist kullanımı için ders almanızı tavsiye ederim, malum ss makine bu) son hızları zorlamaya başlayınca da birkaç sene bu hızlar sizi tatmin edecektir. eğer hala hayattaysanız ve 280kmh gibi hızları da aşmak istiyorsanız o zaman zx10r alırsınız ve yine uzuun yıllar yeni makinenize alışmaya çalışırsınız. tabi bu dediklerimi yaparken yaşama şansınız da epey düşmüş olacak. özellikle ilk motorunuz olan zx6r'a alışmaya çalıştığınız sırada. ha zx10r'la başlamayı ciddi ciddi düşünüyorsanız siz bilirsiniz. ne diyeceğimi bilmiyorum. belki 1000lik makineyi altınıza çekip hiç yol yapmadan o makineye özel eğitim alırsanız yaşarsınız. iyi yolculuklar dilerim. rüzgarınız bol olsun. Allah uzun ömürler versin.

gpz305
11 Kasım 2007, 20:16
arkadasım 1000cc lık makına cok hırcın olur elın hep gazda olucak sunuda solıcek olursam 1000cc le kısa mesafelı yol ve dusuk devır makınanın omrunu azaltır 600 luk bır nepzede olsa 1000 lıge gore ıyıdır onemlı olan makınanın dusuk devırlere uygun olması tabı bende gpz 305 oldugu halde o bıle dusuk devrı sevmıyo hele 1000lık alllah korusun benımsana tavsıyem z750 al hem yuksek tork hemde ıstedıgın yerde sur hem unutmadan solım 600cc katılı delı makına

cakalaz
12 Kasım 2007, 18:03
zx6 r Pek kuLLanmadım ama kuLLananlara oranLa bu model ii imiş :)

mertcan948
12 Kasım 2007, 18:06
arkadaş sanırım ninja demek istememiş. zx6r,9r,10r arasından tercih yapmak istiyor. ss deneyiminiz yoksa ve illa da kawasaki ss kullanıcam diyorsanız, insan hayatına değer veren herkes zx6r diyecektir. ki ben de böyle diyorum. hızlanma ve son hız olarak sizi çook uzun süre tatmin edecektir. hatta ne istediğinizi biliyorsanız ömür boyu tatmin eder. yani 320 yerine 280 basarsınız. zaten bu hızlara ölmeden çıkabilmek için de kafadan bir iki sene motoru uysal kullanmanızı tavsiye ederim. bir iki sene alıştıktan ve ustalaştıktan sonra (paranız da varsa arada pist kullanımı için ders almanızı tavsiye ederim, malum ss makine bu) son hızları zorlamaya başlayınca da birkaç sene bu hızlar sizi tatmin edecektir. eğer hala hayattaysanız ve 280kmh gibi hızları da aşmak istiyorsanız o zaman zx10r alırsınız ve yine uzuun yıllar yeni makinenize alışmaya çalışırsınız. tabi bu dediklerimi yaparken yaşama şansınız da epey düşmüş olacak. özellikle ilk motorunuz olan zx6r'a alışmaya çalıştığınız sırada. ha zx10r'la başlamayı ciddi ciddi düşünüyorsanız siz bilirsiniz. ne diyeceğimi bilmiyorum. belki 1000lik makineyi altınıza çekip hiç yol yapmadan o makineye özel eğitim alırsanız yaşarsınız. iyi yolculuklar dilerim. rüzgarınız bol olsun. Allah uzun ömürler versin.

abim konuşum işallah seni tatmin eder.bulafların üstünde dicek pek bişi yokkk

ama sen ille kawasaki diyosan er 5 derim senin için zx6r den daha az ölümcül olurrr:farao:

Bandidos
15 Kasım 2007, 16:48
türkiyede bineceksen ninja zx6r sana yeterde artar bile.ama yok açgözlüyüm havam olsun diyorsan zx12 al.fazla tecruben yoksa 1000cc ve yukarı makinalardan uzak dur.600 lüklerede dikkat et bence .umarım güzel bir motor alırsın arkadaşım

muratgergerli
15 Kasım 2007, 17:11
türkiyede bineceksen ninja zx6r sana yeterde artar bile.ama yok açgözlüyüm havam olsun diyorsan zx12 al.fazla tecruben yoksa 1000cc ve yukarı makinalardan uzak dur.600 lüklerede dikkat et bence .umarım güzel bir motor alırsın arkadaşım
Paşam topic tarhi 25/08/2007..:pr:.
Arkadaşta 2 yorum yapmış ve şuan itibarıylada offline.:silent:.Demek ki amacı neyse amacına ulaşmış.:silent:..
Lütfen topic tarihini ve yazılanları okuyup yazın..:rendeer:

metalgod
15 Kasım 2007, 17:23
bak güzel karar r1 deseydin başına iş alırdın :mrgreen: bence başlangıç 1000 rr ı al aye ondan kullanıyo :mrgreen: ölmüyo korunuyo babocan :queen:

ahah topic hortalk topic yani olsun geyiğe mekan olsun vatan saolsun :queen:

aYe
15 Kasım 2007, 17:25
bak güzel karar r1 deseydin başına iş alırdın :mrgreen: bence başlangıç 1000 rr ı al aye ondan kullanıyo :mrgreen: ölmüyo korunuyo babocan :queen:

Aha yine patrondan fırça yemiş, bana sarıp rahatlıcak aklınca.:queen:

metalgod
15 Kasım 2007, 17:28
hadi len bensenden fırça yedim benim fantazilerimi başıma yıktın :queen:

halis
15 Kasım 2007, 17:32
hadi len bensenden fırça yedim benim fantazilerimi başıma yıktın :queen:

semih bir fircada ben atayımı sen anladın onu :queen::queen:

aYe
15 Kasım 2007, 17:32
Semihçim fantezi dedinde aklıma geldi, almakta kararsız kaldığın hangi üç model var, bize onlardan bahseder misin biraz.:P

Konuşup destek olmak için fırsat ver bana, üçünüde alırsın sen diyip moral empoze edicem sana:queen:

semih bir fircada ben atayımı sen anladın onu :queen::queen:

At tabi abi, durduğun hata.:queen:

metalgod
15 Kasım 2007, 17:35
almaya niyetlen diğim üç model var aye, yakari, murat :queen:

aYe
15 Kasım 2007, 17:41
almaya niyetlen diğim üç model var aye, yakari, murat :queen:

Alırsın üçünüde. :queen::queen::queen:

okayyorukcuoglu
15 Kasım 2007, 17:46
üçünün birini almıycanmı :queen::queen: