PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apartmanda motor muhafaza

Sayfa : [1] 2

KRAL444
25 Ağustos 2007, 01:47
Selam MT'ciler Motoru Olupta Evi apartman olan var mı_?
Motorunuzun güvenliğini Nasıl sağlıyorsunuz.
Yer bakımından zor oluyor mu ?
Hava şartları El vermediği Zaman Motorunuzu nasıl muhafaza ediyorsunuz
Ben Şahsen motor alacagım ve evimde apartman oldugu için ister istemez zor oluyor Yer koyma guvenlık
bıde kayserıde oldugum ıcın 6 ay kış nasıl muhafaza etmelıyım yardımlarınızı bekliyorum tşklerrr....

denizcimuzaffer
25 Ağustos 2007, 01:49
ev abarduman, motur kalorifer dayiresine hoop kömür rampasından, sonra vur kafayı uyu:mrgreen::mrgreen:

aYe
25 Ağustos 2007, 02:05
ev abarduman, motur kalorifer dayiresine hoop kömür rampasından, sonra vur kafayı uyu:mrgreen::mrgreen:

Abi her gün uzun mehmet gibi çıkarsın kömürlükten :queen:

Ben boş binanın tozunu silmekten illallah ettim :salut:

denizcimuzaffer
25 Ağustos 2007, 02:09
Yok yavv, bir sıkıntım yok, bayya geniş bir alan, apartman görevlisi de orada oturuyor zati

Syriana
25 Ağustos 2007, 02:16
KRAL444 arkadaşım bende apartmanda oturuyorum ama binanın girişine motoru koyamama gıcık mal sahibi izin vermediği için mecbur 400-500m ilerimdeki kapalı otoparka bırakıyorum motorumu...her sabah motoru almaya giderken 10-15 dk. yol yürüyorum malesef bu yüzden...:pale: bu gidişle ya evi değiştiricez gibime geliyo...:)

norace
25 Ağustos 2007, 02:22
hakkaten ya ben de apartmandayım ve ilerde motorum olcak.bir çözüm bulalım.hatta apartmana koyanlar diye ayrı bi sınıf oluşturalım:cherry:

JaNTi
25 Ağustos 2007, 02:32
Ben merdiven altına koyuyorum,yerim musait kocaman chopperları bile sıgdırıyoruz sanki özel yapılmış gibi.Güvenligi ise disk kilidi,halat ve üstüne branda çekme surati ile saglıorum.Ama şunu unutmamak lazım saglam bi hırsıza kilit dayanmaz..!

abal
25 Ağustos 2007, 02:35
bende apartmanda oturuyorum.. motoru kapıdan içeri sokuyorum kapının girişine bağlıyorum..zaten daha bi yere gidemem merdiven var..:cherry: ayrıyetten alarmıda var..

viper_1
25 Ağustos 2007, 02:42
Bodruma inen rampaya ; 1.20 genişlik 3,15 uzunlukta platform yapılmış. Kapalı bölmede , kapısında kilit var.
Sadece benim motor sığıyor...:mrgreen:

Tek Motorluk "VIP" alan... :bounce:

zion1
25 Ağustos 2007, 02:45
valla bizim burada bir arkadaş var gerçi arkadaş dedim ama tanış madım hiç adam motosikletiyle merdivenlerden cıkıp apatımanın içine katıyo artık yonetim kendisimidir izin mi almış bilmem ama bence güvenli:)

sunsetz
25 Ağustos 2007, 04:19

şaka gibi ama aynennnn :) benimkide kömür rampasından kazan dairesine! genelde orda duruo ama bu aralar sıcaklarda sok çıkar çok zor geldi ondan dışarda bırakıorum: 2 zincir+alarm+disk kilidi+dua :mrgreen:

eradnan
25 Ağustos 2007, 09:20
ben apartman bloğunun altında sote biçimindeki çimlik alana bırakıyorum duvar tarafından en köşeye yaklaştırıp masterlock kilidimi takıyorum brandasını örtüyorum ve alarmını kurup Allah 'a emanet eve çıkıyorum....

rhaurk
25 Ağustos 2007, 09:57
hehe bende yakında alcam motor ama bakalım bende nereye koycam var bı motorluk yer ama bı cocuk koyuyo artık sıkıstırcaz herhalde tamda benım odanın altında zaten bende sabahlara kadar uyumadıgım ıcın sorun olmaz herhalde :)

E.Gülbeyaz
25 Ağustos 2007, 11:37
eve yakın bıyerlerden bulursun otopark fln oralara bırakırsın....ama kesınlıkle ıssız yerlere bırakma....

recepsetrek
25 Ağustos 2007, 13:06
bizim apartmanın girişine benim motor shadow + 3 tane scooter güvenlik masası hatta benim diğer2. motor scooter rahat sığıyor. koceman bi giriş var apartmanın altı banka sabaha kadar güvwenlik kamera falan var ama yinede kitlemekte fayda görüyorum....

erdo2002
25 Ağustos 2007, 13:51
ben motoru dışarı bırakamıyorum. apartmanın içine koymak içinde 5 basamak çıkartıyorum.Bir tahta yardımıyla ilerden hızımı alıp 5 basamak yaklaşık 1m yukarı çıkarıyorum.Motor çalışmazken çok zor oluyor çıkarması.Apartmanın içinede çalıştırıp girilmez ya :cherry:

prostreet
25 Ağustos 2007, 13:56
nerde tırak orda bırak,boşver,sakınılan göze cöp batarmış,koy buldugun yere,kapa kontagını git;)

ERDEM860
25 Ağustos 2007, 14:03
apartman aile apartmanı girişte 8 basamak var o basamakları çıkarabilsemgüzel bi yer varda cıkaramamki.. kapalı otoparka bırakıorum gidon kilidinden başka bişi yok

tubis
25 Ağustos 2007, 14:03
Almadan evvel hayal ederdim motorumu nereye koyacağımı. Ev de, iş yerinde.. :) Aklıma geldi de...

5 bloklu sitedeyiz, motor koymak için yerimiz var, tekerden kilitliyorum..Kışın aparmartman giriş kapısının demirine kilitliyorum..

banistercaq
25 Ağustos 2007, 14:07
Kapalı garajıma koyuyorum =)

banavurma
25 Ağustos 2007, 14:23
önceden kaldığım sitede kapalı garaj ve güvenlik olduğu için probelem olmuyordu..

yeni taşındığım apartmanda motosikletimi koyabileceğim uygun, kapalı bir alan yok.. o yüzden apartman kapısının önünde kaldırıma koyuyorum. cadde üstü bir yer.. apartmannın bahçesi biraz karanlık ve ıssız olduğu için işlek olan cadde tarafına kilitleyip Allah'a emanet ediyorum...

temhadal150RE
25 Ağustos 2007, 14:26
Apartmanın altında kömürlük girişi var. Eskiden yazahane olarak kullanılmış. Kilidimi takıp oraya bırakıyorum. Brandasıyla tertemiz duruyor.

seyf@tin
25 Ağustos 2007, 14:34
ya otoparka bırakan arkadaşlar aylık abonelik fiyatı ne akdar oluyor bende ileride motor almayı planlıyorum da herhalde otoparka bırakacağım ama bizim sokak da 2 tane scooter dışarıda duruyo bişi olmasa da ben otopark diyorum

Bicak
25 Ağustos 2007, 15:26
ben merdiven demirine kilitleyiveriyom zaten 200 liralık motor...sabaha kadar yol kenarında dursun gene bişi olmaz :P

satoyama
25 Ağustos 2007, 15:32
sanırım %90 ist öyle memleketin gözünü seven istersen kitleme çalınmaz bile malesef bende sokağa karşı apartmanın bodrum katının penceresine kitliyom efsanemi

sılwes
25 Ağustos 2007, 16:03
Evi Apartmanda Olup Motoru olan arkadaslar buraya

ya siz simdi bulusmada yaparsanız evı apartmanda olanlar bulusması.:pr:

ustaoglu4840
25 Ağustos 2007, 16:10
herkese mrb
benimde evim apartman ama eski motorumu garaj yaptırmıştık 500-600 ytl arasına ona koyuyodum baya iyidi.eğer evin önünde küçükte olsa bahçe varsa oraya güzel bir garaj yapılabilir bana kalırsa 2,00 mt 1,50 yeter herhalde

tugcetugce
25 Ağustos 2007, 16:12
kalorifer dairesine sıkıştırın ben ööle yapcam:mrgreen:

Gökhan
25 Ağustos 2007, 16:20
Ben şimdilik hiçbiryere bırakamıyorum:P

küheylan
25 Ağustos 2007, 17:41
ben apartmanın bahçesine koyuyorum motoru,
tam duvar kenarına çekiyorum üzeri de üst kattaki balkonun altına geldiği için üstü kapalı garaj durumu oluyor.
motoru çektiğim yerde betona sabit insanların oturduğu bank var. bankın ayağına ön tekerden, pencere demirine de arka tekerden bağlıyorum. ön tekere bir de disk kilit. üzerini de branda ile örtüyorum. yakında bir de alarm taktırmayı düşünüyorum. bunca güvenlik yeterli mi acaba?

dorlion
25 Ağustos 2007, 17:48
ev birinci katta olunca pencerenin demirine bağlıyorum. gözümün önünde yani. zaten stop ettiğim zaman direksiyon kilidine de alıyorum. bir de branda ile üstünü kapattık mı varlığı yokluğu bir oluyor :P

tamyak
25 Ağustos 2007, 18:17
merhaba , bizim orda park paraları aylık 50 ytl filan ama ben tembel adamım en yakın park 600- 700 mt. mesafede oraya kadar her gün yürüdüketn sonra bir anlamı yok...
Benim apartmanın karşısındaki apartmanın balkon altındaki dükkan demirlerine hem ön teker hem de arka tekerden çelik halat la bağlıyorum , bir de disk kilidi sonra da göze batmasın diye bir branda ile kapatıyorum...balkon altı olduğu için yağmur falan gelmiyor. ilerde belki alarm da taktırabilirim ....

GKN
25 Ağustos 2007, 21:33
ben bi gece açık otoparkımızda bıraktım
1 geeceee......
uçtu kuşum...:pr::pr::salut:

denizcimuzaffer
25 Ağustos 2007, 21:37
GKN arkadaş, geçmiş olsun. Gece park gerçekten sorunlu, gündüz yükleyip götürüyorlar, kaldı ki gece

aYe
25 Ağustos 2007, 22:01
Boşuna demiyorlar aksesuarları motosikletten çok tutuyor diye.

Şimdi bu motora birde uygun ev almak lazım :queen::queen::queen:

crxforever
25 Ağustos 2007, 22:13
geçen sene konyada evim giriş kattaydı.evin içine sokuyordum.bazen banyoda yıkadığım bile oluyordu.:mrgreen:

şimdi istanbulda apartmanın içine girişine bırakıyorum.çıkarması benim için bile zor oluyor.
benzin kokuyo diyen bazı komşular varmış ama yüzyüze gelelmedik daha.
ben de motoruma laf getirmemek için yağ damlatan yerleri siliyorum ve karbüratörde mümkün olduğunca benzin bırakamaya çalışıyorum.

denizcimuzaffer
25 Ağustos 2007, 22:14

Motorun, içnde uyunanı olsa şahane olacak, karavanmotor gibi:P

kıllıtarkan
25 Ağustos 2007, 23:18
en güzeli park edecek bir motorrun olmaması :P

Erfer
25 Ağustos 2007, 23:25
apartmana koyanlar.:queen:

alp_tunay
25 Ağustos 2007, 23:37
en güzeli park edecek bir motorrun olmaması :P

Ya benim gibi 5 motorun olsaydı naapardın?..... Bir de araba.....:silent::silent::wiinkk:

Luxor
25 Ağustos 2007, 23:52
ben motorumu nereye hangi koşullarda nasıl koyduğumu söylemeyi şahsen doğru bulmuyorum
burayı muhtemelen hırsızlarda okuyor ve bayaa bir bilgi ediniyorlar sayenizde
paranoyaklık yapma demeyin, bu çağda herşey mümküm

________
26 Ağustos 2007, 00:10
900 mt uzaktaki kapalı otopark, kameralı güvenlikli ve motosiklete aylık 25 ytl. Oraya kadar gitmeye üşendiğimde de kapı önündeki ağaça zincirleyip brandasını takıyorum

jason_anderson
26 Ağustos 2007, 00:18
En iyisi yakında güvenilir bir kapalı otoparka bırakmak.Ben yıllardır böyle yapıyorum ve kafam rahat.

GKN
26 Ağustos 2007, 00:35

hahahaha
bu çok iidi:queen::queen: ve mantıklıda :mrgreen::silent::mrgreen:

aYe
26 Ağustos 2007, 01:06
Ya benim gibi 5 motorun olsaydı naapardın?..... Bir de araba.....:silent::silent::wiinkk:

Neyini napıcaz, zil takıp oynardık ::haapppy:::fool::::xrock:::queen:::xblink:: ::comico::::biggrinn::alkiis::::haapppy:

Eyvallah GKN :)

SAKAL
26 Ağustos 2007, 01:10
kalorifer dairesine sıkıştırın ben ööle yapcam:mrgreen:
inşallah:)
25 karakter belası

rhaurk
26 Ağustos 2007, 09:58
ben motorumu nereye hangi koşullarda nasıl koyduğumu söylemeyi şahsen doğru bulmuyorum
burayı muhtemelen hırsızlarda okuyor ve bayaa bir bilgi ediniyorlar sayenizde
paranoyaklık yapma demeyin, bu çağda herşey mümküm

abi çalmak isteyen motoru her türlü çalar yani onlar ilk defa yapmazlar zaten motor çalma işini yeterince ve hatta sendende bilgililerdir merak etme...sen gerekeni yap gerisini ALLAH'a bırak...zaten dıştan bakılıncada hangi koşullarda bıraktığında gözükür sanırım :)

denizcimuzaffer
26 Ağustos 2007, 11:08
Yaavv arkadaşlar,
ben gece barındırma sorunu yaşamıyorum ama, gündüzleri park ettiğimde motorumun kurcalanmış, park yerinin değiştirilmiş, biraz kenara alınmış olduğunu gördüğümde delleniyorum :pr: Hayır insanların ilgi göstermesi değil, o güzel bir şey, gençler çocuklar geliyor, abi bir kere üzerine oturabişlirmiyim falan diyorlar ki sorun değil. Ancak şu motorları istediği gibi kurcalayıp saygısızca davrananlara çok kızıyorum yaavv:pr:

GKN
26 Ağustos 2007, 14:04
abicim milletimiz motorlara startrek muamelesi yapıyo
bi yere bırakırsın, kurcalanır üstüne bilir atlanır zıplanır
bende çok rastladım kadıköyde ya yeri değişmiş oluyodu, direksiyon kilitli olduu için yolun ortasına dooru buluyodum motoru
viteste oluyodu :)
hatta bi gün jikleyi çeke çeke koparmışlardı:)
gene bi sefer döndüümde motoru yerde buldum :pr:
yani abi kısaca gündüzde camından bakp görebileceğin yakınlıkta insanların az geçtiği ve arabaların geçmediği bi köşeye sıkıştırıcaksın.. alarmınıda takıcaksın dokunan kaçıcak...!

kj887
26 Ağustos 2007, 21:31
arkadaslar ben bahceye bırakıorum dısk kılıdı ve sıncırle yere beton doktum bıde halka yaptım oraya onada sıncırle baglıorum brandayı da cektımmı tmm bu ıs ama sımdı kamera takmayı dusunuyorum ikinci katta oturuyoruz hareket sensoru taktım bahceye gece en ufak harekette bahcede ısklar yanıyo sımdı ısık yanıyo nslsa pc den bı 5,0 mp wepcam koycam