PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter hakkında yardım lütfen....

kivanckoc
21 Ağustos 2007, 16:56
Merhaba.Ben scooter almak istiyorum fakat alacağım scooter ile şişliden ağvaya gideceğim.(yaklaşık 110 km).Alacağım scooter hakkında kararsızım.Mondial 50 tt 125 rr veya kanuninin scooterları nasıldır acaba.Bu motorları tavsiye eder misiniz veya tavsiye edebileceğiniz hesaplı ve güzel scooterlar var mıdır acaba??....Çünkü giderken yolda kalmam çok kötü bir durum olur....şimdiden teşekkürler...

THE_LANCET
21 Ağustos 2007, 17:07
eğer uzun süre kullanıcaksan ve de sürekli kullanıcaksan bence Japon al derim sağlam olsun yada en mantıklısı Çin malı olupta dandiklerinden alma ben mondiali önermiyorum ama kanuni mondialden biraz daha sağlam üretiyor diye bilirim Benimkini satayım sana değil 110 km hiç durmadan 200 km yol git fakat yakıtı biraz fazla yakıyor çünkü 2 zamanlı ama hakkınıda veriyor ilgilenirsen özelden mesaj atmanı isterim zaten sitedede satılık ilanı varr :) ALLAH gönlüne göre versin...

Bicak
21 Ağustos 2007, 20:30
bütçe yeterse honda activa veya beat...üstüne tanımam...benzini gözden çıkarırsan bws olabilir.

ergunz
21 Ağustos 2007, 21:00
kanuninin scooterları iyi değil bende var kullanmıyorum mondiali falan zaten geç hondalar sağlamdır ancak karizması pek yok (bütün pizzacılarda sucularda onlardan var) biraz daha para ekleyebilirsen vespanın ikinci ellerinden alırsan hem rahat edersin hem karizman olur ama tabi 3000 ytl den aşağı bulman çok zor

kivanckoc
21 Ağustos 2007, 21:29
Çok saolun teşekkürler..gerçekten iyi bir referans oldunuz benim için...

denizcimuzaffer
21 Ağustos 2007, 21:34
arkadaş,
ben kısa yazayım, eğer 2. el bir Beat bulursan temiz 2000-2400 ytl ye git onu al. Hatta bulduğun beat olursa beni çağır gelir bakarım iyi mi diye. 75 km Ortalama Süratle fizana da git!! Bakımlarını aksatma, arıza yaparsa yine beni çağır kafama geçir:cat:

koray gfb
21 Ağustos 2007, 21:34
sana uzun yol için honda dylanı öneririm sehir içi kullanımı falan çok rahat bi motor gücü de ii karar senin :cat:

sılwes
21 Ağustos 2007, 21:37
birde kymco agılty 125cc bak.istersen.

denizcimuzaffer
21 Ağustos 2007, 21:37
sana uzun yol için honda dylanı öneririm sehir içi kullanımı falan çok rahat bi motor gücü de ii karar senin :cat:

heeeehhh işte:cat: küçük scooter larda üstüne bilmem:cat:

TuğrulÖzbek
21 Ağustos 2007, 21:38
burası test edilen motorlar için açılmış bölüm değil mi ben mi yanlış görüyorum?

denizcimuzaffer
21 Ağustos 2007, 21:42
burası test edilen motorlar için açılmış bölüm değil mi ben mi yanlış görüyorum?

test merkeziymiş evet:mrgreen: Test ettik onayladık:P

TuğrulÖzbek
21 Ağustos 2007, 21:44
foruma gelen kişilerin hap şeklinde bilgi istemesinden nefret ediyorum.
okumayı iyice bıraktık.
forumlar hemen istediğimizi alıp gidelim veya fanatiklik mantığı ile kullanılır oldu

SERHAN YORUK
21 Ağustos 2007, 23:04
al 4 zamanlı piaggio skipper 150 arkana bakma....hepssini ezer geçer....memnun kalırsın....sorun,arıza,.....yooook...çin işi min işi hepsi hikayeeee.....

asm
22 Ağustos 2007, 01:23
Piaggio alabilecek biri Mondial'den falan bahsetmez herhalde :)

uzun yol için Çin'li motorları kesinlikle tavsiye etmem,arkadaşımın Çin'li ve o kadar masraf ederek kullandığı motoru kaç defa yolda kaldı(uzun mesafelere niyetlendiğimizi bilerek küsüyor veya tavır alıyor galiba:))

Japon malları dayanıklılıkta çok iyidir hakkaten,ikinci el bir Japon,Taiwan malı scooter olabilir sıfır Çin'li olacağına...

pyro
22 Ağustos 2007, 01:43
al 4 zamanlı piaggio skipper 150 arkana bakma....hepssini ezer geçer....memnun kalırsın....sorun,arıza,.....yooook...çin işi min işi hepsi hikayeeee.....

Burda boyle diyorsun, baska baslıkta Mondial soruyorsun :)

moto_tutkunu
30 Ağustos 2007, 21:17
ben monero angel 150 kullanıyom sinoptan samsuna 160 km yaptım valla süper gitti sana tavsiye ederim ama şans a bağlı motor işi

Prometheus
30 Ağustos 2007, 21:21
Başlık açarken doğru kategoriye açmaya özen gösteriniz. Başlık taşınmıştır

burak_41
30 Ağustos 2007, 22:17
slm arkadaşlar ben burak bi scooter almayı düşünüyorum şuana kadar 1kere scooter kullandım sizce ilk motor kullanmaya neyle başlamalıyım lütfen beni bilgilendirin

sudabatmayanadam
17 Eylül 2007, 20:47
arkadaşlar bende scooter almak için pazara gittim ama genelde 2.ci ellerin fiatlarını pahallı buldum zira sıfırına yakın fiatlarla 2. el motosikletlerin cazibesi yok bana göre zira sıfır aldıgında ruhsat ve sigortası plakası dahil olarak alıyorsun alımsatım vergisi içinde olarak motor devriçin muameleciler nerdeyse araba alıyormuşsun gibi fiat çıkarıyorlar BENDE KENDİME KYMCO ANGILITY 125 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BELKİ BU HAFTA ALIRIM GENEDE KULLANAN ARKADAŞLAR VARSA BANA İYİ VE KÖTÜ TARAFLARINI YAZARLARSA MEMNUN OLURUM HERKESE SELAMLAR SUDABATMAYAN ADAM not:isteyen herkes youtube sitesinden videolarımı izleyebilir

cekingen
19 Eylül 2007, 21:20
Merhabalar,

Günlerdir internette geziniyorum. Karar veremedim. Burgman 400'u tavsiye ettiler ama bana çok büyük geldi. En son olarak Aprilia Scarabeo 200 ve peugeot geopolis 250'nin (kendimce) özelliklerini beğendim. Jantlar 16'' diye daha güvenli geldi. Bir de nispeten daha hafif scooter'lar.
Normalin biraz altında ölçülerde (160 cm, <50 kg) bayan için önereceğiniz başka scooter var mı? Ya da yukardaki iki modelden hangisini tavsiye edersiniz?
Israrla scooter almamamı söyleyenler var. Ben de ilk motor, bisikletin biraz hızlısı ile azıcık dolanayım trafikte, sonra terfi ederim diye düşünüyorum. Scooter'ın Türkiye'ye uygun olmadığını söyleyen bir grup arkadaşım da var. Şaşırdım kaldım. Yanıtlarınıza şimdiden teşekkür:)

asm
20 Eylül 2007, 00:18
Bir bayan i&#231;in scooter bencede iyi olacaktır

ama maxi scooter ile başlamak ne kadar doğru bilemiyorum

sonu&#231;ta 150-200 kg arası makinalar her ne kadar vitessizde olsa

doğrusu kontrol&#252; pek kolay olmayacaktır yeni başlayan birisi i&#231;in maxi'nin...

SAKİ
20 Eylül 2007, 00:48
Katılıyorum yeni başlıyan birisi için maxi scooter çok fazla 200 kg bu ağırlığı yolda giderken hissetmiyorsunuz ama durmanıza yakın ayaklarınızı yere koyunca ve özellikle arkanıza yolcu aldığınızda inanılmaz ağırlaşıyor yani zapdetmek hiçte kolay değil.

SeRHaTeKiNci
20 Eylül 2007, 14:44
Honda Beat derim başka bişey demem.. :):cat:
2. el olsun Honda olsun.. :wiinkk:

tamyak
20 Eylül 2007, 15:17
Merhaba.Ben scooter almak istiyorum fakat alacağım scooter ile şişliden ağvaya gideceğim.(yaklaşık 110 km).Alacağım scooter hakkında kararsızım.Mondial 50 tt 125 rr veya kanuninin scooterları nasıldır acaba.Bu motorları tavsiye eder misiniz veya tavsiye edebileceğiniz hesaplı ve güzel scooterlar var mıdır acaba??....Çünkü giderken yolda kalmam çok kötü bir durum olur....şimdiden teşekkürler...

Merhaba , alabilirsen 2. el kanuni bobcat , honda dylan , yada piaggio skipper al çinli falan düşünme ....

cekingen
23 Eylül 2007, 23:55
piaggio liberty aldım. Maxi scooter'ları gözüm yemedi.

mete_han
24 Eylül 2007, 00:03
arkadaşlar bende scooter almak için pazara gittim ama genelde 2.ci ellerin fiatlarını pahallı buldum zira sıfırına yakın fiatlarla 2. el motosikletlerin cazibesi yok bana göre zira sıfır aldıgında ruhsat ve sigortası plakası dahil olarak alıyorsun alımsatım vergisi içinde olarak motor devriçin muameleciler nerdeyse araba alıyormuşsun gibi fiat çıkarıyorlar BENDE KENDİME KYMCO ANGILITY 125 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BELKİ BU HAFTA ALIRIM GENEDE KULLANAN ARKADAŞLAR VARSA BANA İYİ VE KÖTÜ TARAFLARINI YAZARLARSA MEMNUN OLURUM HERKESE SELAMLAR SUDABATMAYAN ADAM not:isteyen herkes youtube sitesinden videolarımı izleyebilir

Merhabalar,

Günlerdir internette geziniyorum. Karar veremedim. Burgman 400'u tavsiye ettiler ama bana çok büyük geldi. En son olarak Aprilia Scarabeo 200 ve peugeot geopolis 250'nin (kendimce) özelliklerini beğendim. Jantlar 16'' diye daha güvenli geldi. Bir de nispeten daha hafif scooter'lar.
Normalin biraz altında ölçülerde (160 cm, <50 kg) bayan için önereceğiniz başka scooter var mı? Ya da yukardaki iki modelden hangisini tavsiye edersiniz?
Israrla scooter almamamı söyleyenler var. Ben de ilk motor, bisikletin biraz hızlısı ile azıcık dolanayım trafikte, sonra terfi ederim diye düşünüyorum. Scooter'ın Türkiye'ye uygun olmadığını söyleyen bir grup arkadaşım da var. Şaşırdım kaldım. Yanıtlarınıza şimdiden teşekkür:)

akadaşlar ayrı ayrı topik açmanızı öneriririm...yoksa mesalarınız arada kaybolur...

celill
30 Eylül 2007, 11:41
abı bence 2.el beat al activa alma genelde sucular falan kullandıgı ıcın hırpalanmıstır motor beatler daha temizdir 2000 e falan bulursun çın mallarından uzak dur derim:cat:

DidoYus
30 Eylül 2007, 12:06
Ben Vespa ET4 kullanıyordum ve gerçekten çok memnundum.Dum diyorum çünkü Eşim motorla kaza yaptı.Yeniden ET4 150 veya LX 150 almayı düşünüyoruz.Çok sağlam bir motor.Eğer Çin malı bir motorla bu kazayı yapmış olsaydı kesinlikle çok ciddi sağlık problemleri veya ölümü kaçınılmaz olabilirdi.Bu nedenle yaklaşık 4000 ytl verebilirsen 2. el bir ET4 al derim.:)

norace
30 Eylül 2007, 12:47
today ya da activa/beat

25 karakter de işinizi g&#246;r&#252;r.

okayyorukcuoglu
01 Ekim 2007, 13:03
sym 250 cc eng&#252;zeli hem rahat bastımı gider