PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bana bir ybr 125 verin dünyayı dolaşayım

kemalkemal
15 Ağustos 2007, 11:34
valla ben demedim , ama diyen arkadaşlar burada
http://www.tavooo.com/

2003 yılında arjantinden başlayan gezinin 2008 de avurstralyada bitmesi planlanıyor. bu aralar polonya civarlarındalar ve rotata türkiyede dahil.

umarım daha önceden verilmemiştir.

hayati
15 Ağustos 2007, 12:09
Daha önce verilmişti ama Ybr nin sağlamlığını kanıtlayan bir konu olduğu için güncelleme iyi oldu.:cat:

tubis
15 Ağustos 2007, 12:13
Bi adam araba ile dünyayı geziyordu sıra Türkiyeye geldiğinde kaza yapmıştı, inşallah bunun başına bi iş gelmez.. :)

babaçi
15 Ağustos 2007, 12:16
eğer koltuğa bir çare düşünmediyse şahsın arka tarafı dümdüz olur:queen:

szr
15 Ağustos 2007, 12:18
Allah yardımcıları olsun , kolay iş değil:P

bart1969
15 Ağustos 2007, 20:56
vibrasyondan elleri artık felç olmuştur.ben 150 km den sonra avcumu resmen hissedemiyorum.

sılwes
15 Ağustos 2007, 21:02
vaybe.25 bıdeoffffffffff.

PIERzig
16 Ağustos 2007, 00:13
vibrasyondan elleri artık felç olmuştur.ben 150 km den sonra avcumu resmen hissedemiyorum.

Senin amortisörlerde sorun olabilir
12bin devirde bile titreşim hissetmedim ben hiç:silent:

babyboy
16 Ağustos 2007, 00:43
Bi adam araba ile dünyayı geziyordu sıra Türkiyeye geldiğinde kaza yapmıştı, inşallah bunun başına bi iş gelmez.. :)
:mrgreen::mrgreen:inşallah:queen:

haya_busa
16 Ağustos 2007, 01:29
yazık 5 senedir yollarda ha gariban..

bart1969
16 Ağustos 2007, 03:29
Senin amortisörlerde sorun olabilir
12bin devirde bile titreşim hissetmedim ben hiç:silent:
valla kısa mesafede titreşim yok.uzun mesafede 20-30 km gittikten sonra ince bir titreşim ama sabit hiç durmuyor.
bunun için konu bile açmıştım.kimisi normal; küçük cc tirer demişti.
acaba acemilik olmasın benim durum?yoksa harbi amortisör ayarı yada sert lastik problemi felan mı ki?

vlad1462
16 Ağustos 2007, 03:44

eee burası türkiye,fark burada:) adamın ülkemizi unutmaması için bi anı bırakmak lazım:pr:

PIERzig
16 Ağustos 2007, 04:41
valla kısa mesafede titreşim yok.uzun mesafede 20-30 km gittikten sonra ince bir titreşim ama sabit hiç durmuyor.
bunun için konu bile açmıştım.kimisi normal; küçük cc tirer demişti.
acaba acemilik olmasın benim durum?yoksa harbi amortisör ayarı yada sert lastik problemi felan mı ki?

Sen bunu en iyi nasıl anlarsın biliyon mu :çevrendeki bi ybrcinin motorunu sürerek:cat: Eger fark varsa servise gidip amortisorlere baktırman gerekir:silent:

Yeniçeri
16 Ağustos 2007, 10:02

Dostum senin motorunda bir problem olsa gerek.Ben Türkiye'nin yarısı gezdim hiç vibrosyon hissetmedim.

cemal yortanlı
16 Ağustos 2007, 11:39
geçen pazartesi günü ist yozgat yaptım 700 gidiş 700 geliş 1400km 100km de gezsem 1500 km..keyifli bir yolculuktu benim için yaşıma rağmen sınırlarımı öğrenmek istediğimden yapmıştım bu geziyi..giderken gayet rahat gittim dönişte boluda mola verdiğimde yanıma bir ybr 125 geldi hoş beş derken sabah tokattan çıktığını ve istanbula gittiğini söyledi..hiçbir sıkıntıda yaşamamış ..yol ortalaması 90 100km imiş ...tabi bizdeki büyük motor ya agır abi havalarında soruyor cevaplar alıyorum..neyse yola çıktık ..tabi ben arayı açtım..aheste aheste gidiyorum..hendekte benzin aldım hareket ediyorum .baktım arkadaş yanımda belirdi..hayatındanda gayet memnun..allah allah deyip selamlaşıp tekrar yola koyulduk..gebzeyi geçtim sabiha gökçenin oradaki mehmetcik vakfını istasyonundan tekrar benzin aldım hareket edeceğim 100mt ileriden bizimki gözüktü..maşallah benim 650likle kafa kafaya geldi valla..biz dünyanın benzinini harcadık..agır motor baya bir yorulduk..arkadaş tın tın bizi sorunsuzca takip etti..diyeceğim ybr 125 güzel ve sağlam motorlarmış..şimdi gördümü asla ve asla küçümsemeyeceğim..uzun yolda yol ortalaması belli ben 120 130 la giderim..arkadaş ybr siyle hiç sıkıntısız beni takip etti..masrafı az..hafif motor fazlada yorulmuş bir hali yoktu..işinide çok rahat gördüğüne göre.daha ne olsun..ybr 125 tecrübeyle benim gönlümü aldı..şimdi başka bir gözle bakıyorum bu motorlara..sahip olanlar motorlarının kıymetini bilsinler..hoşca kalın

CİHAN
16 Ağustos 2007, 11:45

valla bana da limitisiz bir kredi kartı versinler ben 4 tur atayım dünyayı:cherry:
dogrudur ama cbf 150 de yok böyle bişey,

bart1969
16 Ağustos 2007, 13:50
Sen bunu en iyi nasıl anlarsın biliyon mu :çevrendeki bi ybrcinin motorunu sürerek:cat: Eger fark varsa servise gidip amortisorlere baktırman gerekir:silent:
başka bir ybr de bu olayı anlayabilmem için o motoru alıp 100-200 km şehir dışı yapmam gerek çünki sorunum:
1.uzun km geçince.
2.şehir dışı yollar düz asvalttan ziyada ince çakıllı gibi asvalt ya.o tip yollarda daha bariz....
oluyor.

banavurma
16 Ağustos 2007, 14:12
adama helal olsun...

sitelerinde tüm detayları aktarmışlar..kaç kilometrede hangi marka ve özellikte jant, lastik, yağ, buji, vs...değiştirip kullanmışlar...

tabi motorun sağlamlığına diyecek bir şey yok...

motoru tam teçhisat yükleyince sürücüye oturacak pek yer kalmamış...o kadar yol öyle sahatsız edici bir oturma pozsiyonu ile biter mi beah?

kemalkemal
16 Ağustos 2007, 14:15
geçen pazartesi günü ist yozgat yaptım 700 gidiş 700 geliş 1400km 100km de gezsem 1500 km..keyifli bir yolculuktu benim için yaşıma rağmen sınırlarımı öğrenmek istediğimden yapmıştım bu geziyi..giderken gayet rahat gittim dönişte boluda mola verdiğimde yanıma bir ybr 125 geldi hoş beş derken sabah tokattan çıktığını ve istanbula gittiğini söyledi..hiçbir sıkıntıda yaşamamış ..yol ortalaması 90 100km imiş ...tabi bizdeki büyük motor ya agır abi havalarında soruyor cevaplar alıyorum..neyse yola çıktık ..tabi ben arayı açtım..aheste aheste gidiyorum..hendekte benzin aldım hareket ediyorum .baktım arkadaş yanımda belirdi..hayatındanda gayet memnun..allah allah deyip selamlaşıp tekrar yola koyulduk..gebzeyi geçtim sabiha gökçenin oradaki mehmetcik vakfını istasyonundan tekrar benzin aldım hareket edeceğim 100mt ileriden bizimki gözüktü..maşallah benim 650likle kafa kafaya geldi valla..biz dünyanın benzinini harcadık..agır motor baya bir yorulduk..arkadaş tın tın bizi sorunsuzca takip etti..diyeceğim ybr 125 güzel ve sağlam motorlarmış..şimdi gördümü asla ve asla küçümsemeyeceğim..uzun yolda yol ortalaması belli ben 120 130 la giderim..arkadaş ybr siyle hiç sıkıntısız beni takip etti..masrafı az..hafif motor fazlada yorulmuş bir hali yoktu..işinide çok rahat gördüğüne göre.daha ne olsun..ybr 125 tecrübeyle benim gönlümü aldı..şimdi başka bir gözle bakıyorum bu motorlara..sahip olanlar motorlarının kıymetini bilsinler..hoşca kalın

abi teşbihte hata olmaz derler
sizin olay tavşanla kaplumbağanın hikayesine benzemiş sanki :mrgreen:

ybr 125le bende uzun yol yapmak istiyorum ama selenin rahatsızlığına yaptığım 1-1,5 saatlik şehir içi gezilerde bizzat şahit oldum :salut:

Gnusher
16 Ağustos 2007, 14:36
Bana ybr 125 gerekmiyor da benzin parasını birilerinin karşılaması gerekiyor:mrgreen:

By Mükemmel
16 Ağustos 2007, 15:08
[QUOTE=vlad1462;774417]eee burası türkiye,fark burada:) adamın ülkemizi unutmaması için bi anı bırakmak lazım:pr:[/QUOTE

O muhteşem yollarımızı unutacağını hiç sanmıyorum...:P:mrgreen:

E.Gülbeyaz
16 Ağustos 2007, 16:29
allah akıl fıkır versın :P

erdo2002
16 Ağustos 2007, 17:02
yazık 5 senedir yollarda ha gariban..

hakikatende 5 yıldır yollarda olmak nasıl birşeydir :) Bukadar parayı nasıl bulmuş:silent:sponsoru falan olmalı.Yoksa böyle bir geziye çıkmak imkansız gibi birşey.:cat:

valla bana da limitisiz bir kredi kartı versinler ben 4 tur atayım dünyayı:cherry:
dogrudur ama cbf 150 de yok böyle bişey,

Bende eminim bundan :)Kesin para sorununu halletsen bir turda sen atarsın:cherry: 1 günde 1000km yol yapan kaç kişi var:queen::queen::queen:

tugcetugce
16 Ağustos 2007, 17:18
bana ybr değil vespa veriiin yeter ne oluuur :)

tubis
16 Ağustos 2007, 17:21
Şekerim vespa ybr den pahalı artı çok yakıyo :mrgreen: Bana ybr değil bisiklet verin yeter falan desen neyse de bu olmadı :queen: :queen:
Diyomuşum bende bana Cbf değil TA verin yeter :queen:

tugcetugce
16 Ağustos 2007, 17:24
:mrgreen: olsuuuunnn bi vespayı mı çok gördünüz :cherry:

tubis
16 Ağustos 2007, 17:26
Yok canım vespalar sana kurban olsun, vespa ne ki :mrgreen:

tugcetugce
16 Ağustos 2007, 17:29
dostluk bu ya valla böle söleyene canım kurban:mrgreen: