PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Az Daha motosikletlinin üzerine şerit değiştirecektim!!!

bilginozi
14 Ağustos 2007, 22:26
Arkadaslar az önce işten opel vivano ile eve geldim yolda gelirken sıkışık trafikte serit değiştirmek için sinyal verdim aynadan sol tarafı kontrol ettim solda bir araba gördüm ama aramızda şerit değiştirecek kadar mesafe vardı tam şerit değiştirecektim ki oda ne birden bire sanki gökten inmiş gibi arabanın önünde bir motosiklet belirdi. Anladığım şu ki motosiklet tam ortadan gitmediği için motosikletin farı ile arabanın sağ farı aynı hizaya gelince motosiklet arabanın önünde kamufle olmuş. Anlayacağınız az daha adamın üzerine kırıyordum son anda farketmeseydim belki şimdi çok ciddi bir kaza yaşanmış olabilirdi. Daha önce gece motosiklet kullanmanın doğru olmadığını duymuştum bence gercektende öyle. Siz siz olun gece çıkmayın yada çok çok dikkatli olun. Allah kimseye kaza bela vermesin.

Marlboro Man
14 Ağustos 2007, 22:41
Valla bence motorlar değilde arabalar daha dikkatli olmalı bence.Her araç kendi kör noktasından sorumludur.

tubis
14 Ağustos 2007, 22:48
Gece çıkmamak mı ? Nasıl olacak bu ? Cambazlık yapıp, arabalar arasında gitmediğin sürece, korumalarını taktığın, gözünü dört açtığın sürece, dikkatli dikkatli ve de dikkatli olduğun sürece sorun senden kaynaklı olmayacaktır.. Herkes kendinden sorumlu olsa şu trafikte, insanların birbirine saygısı olsa, herşey çok güzel olacak eminim.. :) Fazla mı hayal kurdum.. :)

mertcan948
14 Ağustos 2007, 22:51
wllaha bütün taşıtlae birbirine saygılı olur ammmaaaaaa tek bizim izmir arabaları(yeni garaj)adamn üstüne çıkcaklar mübarekler ne saygı var ne şöförlük:farao:

bilginozi
14 Ağustos 2007, 22:54
Valla bence motorlar değilde arabalar daha dikkatli olmalı bence.Her araç kendi kör noktasından sorumludur.

Evet tabiki haklısın ama benim başıma gelen kör nokta hadisesi yada dikkatsizlik değildi. Gerçekten motosiklet arabanın önünde karanlıkta kamufle olmuştu. Şimdiye kadar motosiket kazalarında her zaman arabaları suçlardım ama bu aksam anladım ki bazen insanın 5 duyusu ile algılayamadığı durumlar gerçekten yaşanıyor.

CERRAHI
14 Ağustos 2007, 23:04
Bende bugun gebzeye gittim araba ile ve inanın araba kullanırken aralardan kacanları farketmeniz an meselesi.
Yol ortasından gidenler ise hep göz önünde olduklarından farkediliyor. Yaklasık 3 yıldır araba kullanmıyordum arada sırada kullandıklarım hariç.
Bugun sırf onu gözlemledim. Her motosiklet kullanan mutlaka trafige cıkıp aracta kullanmalı bence. Birde diger pencereden bakmak adına. Daha duzgun bir fikir sahibi oluyor insan.
(Laf aramızda nefret ettim bir kez daha hem arabadan hem trafik illetinden) ::rantinp:::rantinp:::rantinp:::rantinp:

PIERzig
14 Ağustos 2007, 23:16
Işıklanrıma oldugunda en iyi gece sürüşlerinden zevk alırım yaw:)

myheart
14 Ağustos 2007, 23:21
Gece çıkmamak mı ? Nasıl olacak bu ? Cambazlık yapıp, arabalar arasında gitmediğin sürece, korumalarını taktığın, gözünü dört açtığın sürece, dikkatli dikkatli ve de dikkatli olduğun sürece sorun senden kaynaklı olmayacaktır.. Herkes kendinden sorumlu olsa şu trafikte, insanların birbirine saygısı olsa, herşey çok güzel olacak eminim.. :) Fazla mı hayal kurdum.. :)

eferim kız sana aklımdan geçenleri tek tek eksiksiz yazmıssın.. Benı ugrastırmadıgın için saol :P

Syriana
14 Ağustos 2007, 23:23
tam şerit değiştirecektim ki oda ne birden bire sanki gökten inmiş gibi arabanın önünde bir motosiklet belirdi. Anladığım şu ki motosiklet tam ortadan gitmediği için motosikletin farı ile arabanın sağ farı aynı hizaya gelince motosiklet arabanın önünde kamufle olmuş.

üstad benim anlamadığım bişey var senin sağ farının önünde olan koca motosikleti nasıl GÖRMÜYOSUN...nasıl kamufle oluyo koca motosiklet...yani hani aynaya baktım sonrada önüme bakmadan bi anda şerit değiştiricektimki önümde motor olduğunu farkettim geçmedim desen ayrı konuda...bide şerit değiştirsen adam zaten sol şeritte kalıcak ondan hızlı olmadıkça onada bi zararın olmukcak...burda bize tam olarak neyi anlatmak istedin anlamış değilim...:silent::silent::silent:

Fatih
14 Ağustos 2007, 23:42
Bende hastalıktır sollama yapmadan önce sellektör yaparım
Sollamaya çıkınca korna çalarım.
Motosikletlerin üzerindeki kornalar çok yetersiz ayrıca.
Ben motorumu aldıgım gün 1 çift hella taktırdım

E.Gülbeyaz
14 Ağustos 2007, 23:56
üstad benim anlamadığım bişey var senin sağ farının önünde olan koca motosikleti nasıl GÖRMÜYOSUN...nasıl kamufle oluyo koca motosiklet...yani hani aynaya baktım sonrada önüme bakmadan bi anda şerit değiştiricektimki önümde motor olduğunu farkettim geçmedim desen ayrı konuda...bide şerit değiştirsen adam zaten sol şeritte kalıcak ondan hızlı olmadıkça onada bi zararın olmukcak...burda bize tam olarak neyi anlatmak istedin anlamış değilim...:silent::silent::silent:

al bendende o kadarr........:silent:

mhrrmkpnr
15 Ağustos 2007, 00:01
aksamları yogun trafikte hızlıyken motosikten farını bende secemiom hatta arkadasım arkamda oldugunu bildigim halde sesini duyup ayırt edemiyorum okdr ısıgın arasında belli olmuyo arabalardan birinin farı gibi duruyo bence bigun kalabalık bi trafikte dikkat edin anlıcaksınız sizde:cat:

bende_emre
15 Ağustos 2007, 00:11

hocam yanlış anlamışsın olayı motosiklet arkadaki arabanın farının önünde belırıyor ve arabanın farının yerınde motosıkletın farı bulundugu ıcın motosıklet bı anlıgına algılanamıyor.

paylaşım ıcın teşekkurler daha dikkatlı olacağım :cat:

cakalaz
15 Ağustos 2007, 12:28
Geçmişş olsun kardeşş :) walaa gece çıkmayı ben de sewmiyorum :) gündüz motor gece araba :)

Marlboro Man
15 Ağustos 2007, 12:37
Şimdi çok uzun yıllardır araba kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim.Anladığım kadarıyla ani ve SİNYAL vermeden şerit değiştirmeye kalktınız.Eğer sinyal verseydiniz motor sizi görür ve ona göre hamle yapardı.Selektör,şerit değiştirme,hızlanıp kaçma vs.Ama hiçbir uyarı belirtisi vermeden şerit değiştirmeye kalkarsanız haklısınız kamufle olmuş gibi gözüken motor ezilebilir.Kusura bakmayın ama katılmıyorum.bu araba kullanmaktaki tecrübeyle alakalı.Gece daha dikkatli araba kullanmanızı tavsiye ederim.usta şöfer heryeri görmek zorundadır.

starblazer
15 Ağustos 2007, 12:47
yav benimde kırmışlığım var aynı sebepten , ama okkalı bir küfrüde yedik motocu arkadaştan . Geceleri hiç gözükmüyor bu meret böyle ortamlarda .
Neyse napalım iyi bişey olmamış .

Nekadar kollasakta motorcular gözükmüyor kardeşim hele bu salak trafik koşullarında . Ucuz kurtarmışsınız ikinizede geçmiş olsun

Geçmiş olsun .

asm
15 Ağustos 2007, 16:13
anlattığın olayda kimin kusura var anlamak zor ama gece görünürlük olayına katılıyorum

bazı araba kullanıcıları gece şerit değiştirirken arkadan ışığın vurup vurmadığına bakıyor ve öyle şerit değiştiriyor

yani bir bakıma ezbere şerit değiştiriyorlar

arkadaşta böyle bir yanılsama içine girmiş olabilir...

@tubis
gece motor sürme konusunda sana katılmıyorum :)
bende bazen geceleri kullanıyorum ama hep pişman oluyorum
sırf bu yüzden xenon aldım akü kaldırmadı :)
kuvvetli bir aydınlatma sistemi olmadıktan sonra gece sürmemek lazım aslında

gerçi ben biraz dağ başına doğru yol alıyorum,şehir içinde sokak aydınlatmaları fena sayılmaz,şehir içinde sıkıntı olmayabilir