PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet cahilinden yağmurluk sorusu

Oort
13 Ağustos 2007, 12:25
Alt,üst bütün -slopet (işçi tulumları gibi)- motosiklet yağmurlukları var mıdır, ince naylondan; varsa nereden bulabilrim? Motosiklet konusunda gerçekten bilgisiz olduğum için soruyorum. Fiyatının uygun olması çok da önemli değil.

İnternette ve de forum içlerisinde yağmurluk ile ilgili mesajları da arattım ama genelde gördüğüm, alt üst ayrı şekilde, avcılık ürünleri bulunan yerlerde satılan kalın muşamba olanlardan veya uzun işçi yağmurluklarından.

Teşekkür ederim.

cepni
13 Ağustos 2007, 12:52
merhaba arkadaşım bence gidip 80-90 euro verip yağmurluk almana gerek yok biz dün yani pazar günü arkadaşlarla kıyıköy gezisi yaptık ve dönüşte acaip bir yağmurla karşılaştık önümüze çıkan ilk nalburdan alt üst olarak satılan yağmurluklardan aldık tanesi 15 ytl çokta güzel bizi yağmurdan korudu. otobanda arabalar bile kenara cekip yağmurun dinmesini beklediği durumlarda biz o 15 ytl lik yağmurluklarla devam ediyorduk tamam belki revit veya dainese değil ama işimizi gördü (made in turkey ):mrgreen:

Oort
13 Ağustos 2007, 15:13
Yanıtınız için teşekkür ederim ama bana özellikle bahsettiğim gibi bir ürün gerekiyor. Yoksa, elbette dediğiniz gibi bir yağmurluk çok ideal olurdu (ben de memurum sonuçta) ancak özellikle, tulum tipinde, yağmurdan iyi koruyacak, ince naylon ve mümkün olduğunca dayanıklı bir ürün bulmam gerekiyor. En önemli özellik benim için tek parça olması ve dayanımı.

lojistik
13 Ağustos 2007, 15:42
http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=44116

buna bak istersen

mertcan948
13 Ağustos 2007, 18:37
merhaba arkadaşım bence gidip 80-90 euro verip yağmurluk almana gerek yok biz dün yani pazar günü arkadaşlarla kıyıköy gezisi yaptık ve dönüşte acaip bir yağmurla karşılaştık önümüze çıkan ilk nalburdan alt üst olarak satılan yağmurluklardan aldık tanesi 15 ytl çokta güzel bizi yağmurdan korudu. otobanda arabalar bile kenara cekip yağmurun dinmesini beklediği durumlarda biz o 15 ytl lik yağmurluklarla devam ediyorduk tamam belki revit veya dainese değil ama işimizi gördü (made in turkey ):mrgreen:

helal olsun :cat: türk aklı

eczaci101
13 Ağustos 2007, 19:10

Cepni Onlar 5 YTL idi...(Sarı renkli )

Yağmur yağdığı için zamlanmış sanırım...

Bu da enteresan bir Türk Aklı ; yağmur yağdı 3 katına sat!!!

:P

Bu arada mümkünse yağmurda motora binmemek lazım ; risk faktorunu çok arttırıyor...
(Özellikle ilk yağdığı zaman tüm yağ ; yakıt artığı ve tozu üste taşıyor ve yol buz gibi kaygan oluyor)

Kazasız belasız sürüşler dilerim...

banavurma
13 Ağustos 2007, 19:21
lojistik 'in verdiği link sanırım işinizi görecektir...

sonuçta nalburdan alınan yağmurluk ve linkteki yağmurluklar aynı vazifeyi görüyor.sadece sizi ıslanmaktan koruyor...sizde benim gibi titizseniz (bazıları marka delisi diyor ama) markalı bir şey almak istiyebilirsiniz...sonuçta ikiside sizin işiniz görecek tulumlar...

dip not: malesef yağmurluklarda çin malı..:(:(:( komple tuum olanlar 10 - 15 ytl arası

tyler_durden
14 Ağustos 2007, 03:00
kardeş en iyisi nalburdan almaktır bence de.ya da gidersin yağmurlu bi havada bi açıkhava konserine, orada yağmurluk dağıtırlar. yok olmadı diyorsan bi dalgıç kıyafeti falan al o da iş görür ya :)

Oort
14 Ağustos 2007, 11:57
Çok teşekkürler tüm yanıtlar için, linkteki yağmurluk tam istediğim şeymiş gibi görünüyor. Ucuz değil ama benim aradığım şey tulum şeklinde olması ince olması ve biraz da dayanımının olması.

Ben daha önce nalburlara filan da baktım ama hiç tulum şeklinde yağmurluğa rastlayamadım. Hatta kimyasal koruyucu elbiseler buldum, ince naylon tulum ama onlardan da emin olamadım; su filan geçirmeyeceği garanti de abartmayayım dedim, şimdi; şu kadar, bu kadar, su asit, gaz, maz yazıyor, koruyucu yazıyor, zarar verir mi bunlar uzun kullanımda deriye filan diye emin olamadım.
Sonra balıkçılara baktım; onlarda da ultra kalın muşambadan yağmurluklar vardı ama ağırlığı bile bi acayip kıyafetin, onlardan da vazgeçtim.

O yüzden biraz pahalı olsalar da sanırım bunlardan bi tane alacağım gibi görünüyor.

Kaiser
14 Ağustos 2007, 12:05
Ucuz ama kaliteli yağmurluk mu arıyorsun? Alman malı Louis'den yağmurluk var burada çok uygun fiyatlı.

http://www.besamotor.com/besa/?s=urunlerimiz&o=urunlistele&urun_kategori=5

Oort
15 Ağustos 2007, 09:46
Çok teşekkür ederim bu sonuncular daha uygun göründü bana. Yeri biraz uzak ama karşıya geçtiğim zaman alsam fena olmayacak doğrusu.

Teşekkür ederim yanıtlar için yeniden.