PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ybr 125 şanzıman sorun(vites büyütürken boşa çıkma)

bart1969
31 Temmuz 2007, 22:52
arkadaşlar benim motor ikinci el ve normalmidir değilmidir fikrim yok.
sorun şu:
zaman zaman vites büyütürken 2-3-4-5 fark etmiyor vites boşa çıkıp motor bağırıyor(1-2 arası da oluyor da zaten o arada normalde boş var).tekrar debriyaj sıkıp vitesi bir daha çekince üst vitese geçiyor.
bu vites küçültürken olmuyor(yada ben fark etmedim oluyor da.).
bu olay normal mi?
normal değilse illa tamir gerekli mi?yani beni yolda bırakır mı?

alp_tunay
31 Temmuz 2007, 22:54
Cevabını özelden attım...............

chatkut
31 Temmuz 2007, 22:59
normal
vites aşağı geçerken hem daha rahat geçiyor hemde bilek hareketin aşağı daha sert basmana imkan sağlıyor...
vitesleri sert kullan bence sorun yok...en fazla motor yağı kirlidir bakım yakınsa yağ değişince düzelecektir...

Cevabını özelden attım...............

abi sen neden özelden atıyosun :queen: bildiğin bişey varsa saklama ayıp oluyor:P

alp_tunay
31 Temmuz 2007, 23:01
normal
vites aşağı geçerken hem daha rahat geçiyor hemde bilek hareketin aşağı daha sert basmana imkan sağlıyor...
vitesleri sert kullan bence sorun yok...en fazla motor yağı kirlidir bakım yakınsa yağ değişince düzelecektir...

abi sen neden özelden atıyosun :queen: bildiğin bişey varsa saklama ayıp oluyor:P

Konu açmadan önce özelden sordu da ondan......Nerden biliim başlık açacağını.....:P:P:P:P

babaçi
01 Ağustos 2007, 01:30
benim ybr de bazen 2. vitesten boşa düşüyor hastalık mı var yoksa ybr lerde?

Lucas
01 Ağustos 2007, 01:45
benim ybr de bazen 2. vitesten boşa düşüyor hastalık mı var yoksa ybr lerde?
Motosikletin 2. vitesten bosa gecmesi sık karsilasilan bir durumdur, ve 2. vitesten atar genelde, diger vitesler normal calisir. Debriyaj balatalarina baktirsan serviste :wiinkk:

Konu açmadan önce özelden sordu da ondan......Nerden biliim başlık açacağını.....:P:P:P:P

Bilgi sizdiriyosun demekki ozelden.. Niye bildiklerini bizimle payla$miyosun? Ne bicim Mt uyesisin sen, yaki$iyomu sana? HIII? Kinim kinim kiniyorum tabiki herzamanki gibi $iddetle ve esefle :P

bart1969
01 Ağustos 2007, 09:36
1.debriyaj balatası yeni değişti.aynı zamanda daha önce bir konu açıp fikirlere sunmuştum.hiç cevap yazan olmadıydı debriyaj yaycıklarım da sertleriyle değişti.çünki yumşak yayla kalkış yapmıyordu.ben de yarım debriyajdan balata yediydim.
2.belki debriyaj elciğini sıkmamda sorun vardır.çünki yüksek devirli(6000-7000 civarı) kullandığımdan debriyajı sıktığımda -tabii bir de devir düşmesin diye gazla fazla oynamadığımdan-motor bağırıyor diye seri geçişler yapıyorum.
3.ben alp e mesaj attığım dakikalarda bu konuyu zaten açmıştım.ki genelde hep kendisine ayrıca danışırım.sağolsun beni hiç yalnız bırakmaz.(gerçi izmire gitti ankara mt den tanıdık kalmadı)
4.vitesten atma sorunum olmuyor.

XuRTo
08 Mayıs 2015, 00:17
Millet hortlak var :)
ben de bugünlerde bi ybr sahibi ile takas için konuşuyorum
motoru henüz görmek kısmet olmadı sahibinin söylediğine göre onun motorda da tam böyle bir problem var tamirciye göstermiş tamirci buna vites dişlisin de de problem olabilir şanzımanda da problem olabilir demiş problem nedir bilen bir arkadaş detaylı bi anlatım yaparsa çok makbule geçer

mterayes26
08 Mayıs 2015, 00:46
hersey olabılır takip

bassturbin
08 Mayıs 2015, 10:39
Bu çok gizli bir konudur, lütfen özelden devam edelim.

:santa:

xmail16
08 Mayıs 2015, 18:24
bu sorun nadirde olsa bende de oluyor. özel değilse sebebi nedir? :))

cansd0
09 Mayıs 2015, 15:06
Tam basamayınca oluyor bende