PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden çalışmıyo olabilir?

yusufozk
24 Temmuz 2007, 21:18
Meraba arkadaşlar,
Yeni başladım motosiklet kullanmaya, bugün de ilk düşüşümü gerçekleştirdim :mrgreen:. Rampa aşağı virajda birden otomobil çıktı karşıma, hızlı da gitmiyodum ama biraz sağlam asıldım galiba ön frene. Virajda fren yapılmazdı galiba ama işte tecrübesizlik yapıştık yere, her neyse konuya gelelim.
Düştüm kalktım neyse, bastım marşa çalışmıyo. Ayak marşıyla da denedim olmuyo. Vurdurmayı da denedik bi çalışır gibi oldu ama gaz vermeye çalışınca almadı, stop etti. Motor koruma demiri sağolsun, motorun önemli kısımları darbe almadı hatta çanta ve motor koruma demiri hariç çizik yok ama işte neden çalışmamış olabilir çözemedim. Neden olabilir acaba?
Teşekkürler..

songokhu
24 Temmuz 2007, 21:32
Motosiklet ne abi biraz bilgi ver karbüratörlümümü enjeksiyonlumu

egelim
24 Temmuz 2007, 21:46
şimdi dene bakalım çalışacaktır motosiklet yan yatınca boğulmuştur aradan zaamn geçince çalışır hatta şu an dene çalışması lazım:rendeer:

Predator[23rd]
24 Temmuz 2007, 21:48
sanki karbülatörlüymüs gibi geliyor bana.

büyük ihtimalle düsünce karbülatöre cok fazla benzin gittiginden motor sürekli boguluyordu. biraz durup benzinin ucmasini bekleyince gecmesi gerekir diye düsünüyorum.

bart1969
25 Temmuz 2007, 01:59
1.buji kırılmasın?
2.motor boğulmuştur.
3.buji kablosu bozulmuş olabilir.
4.motorda çatlak vs var mı?
5.benzin geliyor mu?

İNFERNO
25 Temmuz 2007, 11:03
devrildimi benzin asırı yüklenir motor boğulmuştur benzinin ucmasını bekle sonra dene

yusufozk
25 Temmuz 2007, 11:59
Dediğiniz gibi motor boğulmuş sanırım az önce denedik çalıştı. Çok teşekkürler :cat: :rendeer: