PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagdat Caddesi Niye Asfaltlanmiyor...

Hakki
17 Temmuz 2007, 20:00
Bu konuyu anasayfada gozukmesi icin bu foruma actim.

secim yaklastikca gozlemlediginiz uzere bir cok yerde gerekli gereksiz asfalt calismalari yapilmaktadir. bazi sokaklarimizin hakikaten yeni bir asfalta ihtiyaci vardi (koordine olamayan belediye, iski, tedas vs. kazilari yuzunden bazi sokaklar tarladan beterdi. aynen kostebek yuvasi gibiydi.)
bazi sokaklarimiz ise hic bir girinti veya cikintiya sahip olmadiklari halde yeni asfalt yuzu gorduler. herhalde asfaltin bollugundan olsa gerek.

gel gelelim pilot bolgeye; Bagdat Caddesi ve paralelindeki sahil yolu.
en son 99 depreminde bazi kisimlari catlayan bunu takiben ileriki zamanlarda ustunde bulundurdugu yuk, asfalt kalitesizligi vesaire gibi nedenlerden oturu olusan girinti ve cikintilar bu yollarin tarladan daha beter hale gelmesine neden oldular. yanilmiyorsam 97'den beri yeni asfalt yuzu gormedi bu pilot bolge (keske kaliteli is yapsalar da daha uzun sure asfalti yenilenmeye gerek kalmasa. milli servet bosa gitmese...)

oyle yol bozukluklari var ki bu pilot bolgede tarlada gitsem daha az sarsinti alirim.
bu yol bozukluklari ustunde giden tastilarin yurur aksamlarini daha cabuk yipratmaktadir. ki cogu vatandasimiz kalite acisindan hakli olarak ithal aracalara bindigi icin araca gelen hasarlar dogrultusunda odenen paralar daima disariya gidiyor. bu da bir dunya milli servetin disariya gitmesi demektir.

sen kanalizasyon kapaklarini duzgun yaparsan yollardaki cukurlari giderirsen trafigi adam edersen iett sofurune son gaz gitmemeyi, halk otobusu soforune yolun yarisina kadar vites kutusunda 1 vitesten baska vites oldugunu da ogretirsen bosa gidecek olan milli serveti kurtarirsin.

ayrica secim geliyor diye boyle asfaltlama, temizleme cailsmasi yapan beldeler, belediyeler ve buyuksehir belediyeleri benim gozumde kazanacaklari yerde birakin kazanmamayi ustune ustluk kaybediyorlar . bazi seylerin olmasi icin illa yumurtanin bir yere dayanmasi mi gerekiyor.

NOT: siyasi amacla yazdigimi dusunuyorsaniz, mesaji silebilirsiniz.

headquarters
17 Temmuz 2007, 20:12
Valla buralarda yollar gayet güzel yapiliyor sıkıntı var bıraz ama duzelıcek az kaldı.Bagdat caddesı ısıne gelırsek bu caddeyı cadde gıbı degılde pıst gıbı gorenlerın yuzunden asfaltlanmadıgını dusunuyorum ayrıca ustunden yenı gectıgım bı cadde kendılerı, bence sızın soledegınız caddenın asfalt kalıtesı ıstanbulun cogu yerınden ıyıdır...

Hakki
17 Temmuz 2007, 20:16
bence sızın soledegınız caddenın asfalt kalıtesı ıstanbulun cogu yerınden ıyıdır...
bahsettigim yer pilot bolge. altina dolduran cocuklarin top kosturdugu sokak degil...

headquarters
17 Temmuz 2007, 20:32
ya siz pilot bolge pilot bolge dedıgıniz yerde buyudunuz sanırım neyse 1.si siyasi icerik yok ama anımsatma var bidaha ki sefere kadıkoy beledıye baskanını secerken daha dıkkatlı olursunuz 2.si motosohbet bolumu motorsıkletlerle ılgılı muhabbetlerın yapıldıgı yerdır, belediyelerın veya PİLOT bolgelerın tartısıldıgı yer degıl...

Moto Sohbet (xxx Kişi okuyor)
Genel Motosiklet Sohbetleri!..:cat:

Ramazan Can
17 Temmuz 2007, 21:08
arkadaslar ben ce böylesi daha iyi.yoksa kendini bilmezler yarısıyorlar...

boy
17 Temmuz 2007, 21:22
@headquarters

bence sızın soledegınız caddenın asfalt kalıtesı ıstanbulun cogu yerınden ıyıdır...
Bu konuda yanılıyorsun. Avcılar'da oturuyorsun, haliyle Bağdat Caddesi'nde oturanların sıkıntısından anlamazsın. İstanbul'un en elit caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi'nin durumu içler acısı. Minibüs Caddesi ondan biraz daha beter durumda. Kaç senedir birbirinden habersiz olan bir sürü kurum tarafından farklı zamanlarda kazılıp kapanan Bağdat Caddesi Hakkı'nın da dediği gibi araçlarımıza zarar veriyor. Genel olarak bakıldığında adam gibi asfaltı olan çok az yer var. Daha yeni Antalya'dan geldim, otobanlar hariç şehirlerarası yolların durumu bile inanılmaz kötü. Yurtdışında yarış pisti kıvamında asflat döküyorlar, bizim pistlerimizde bile iş yok. Herhalde bunun altında çok farklı nedenler yatıyor. Yoksa bu işin asfalt dökmeyi bilmemekle ilgili olduğunu sanmıyorum!

asm
17 Temmuz 2007, 21:30
arabaları ile gazlayanlar yüzünden başkalarının cezalandırılması taraftarı değilim

10 araç yarışıyorsa 100 araç normal şekilde ilerliyor belki

daha farklı metotlar olmalı yarışanlarla başetmek için

yüksek tümsek caydırıcı bir etken ama hızlı bir yoldada tümsek görmek sinir bozucu olur herhalde

hakkaten bilmem ne demeli,ülkemiz için bazı şeyleri düşünürken araya bir sürü etken giriyor(Dünya'nın her yerinde böyle olmuyor)

geçen arkadaşımla araba şehir içinde çok abuk sabuk bir yerde 222 ytl ceza yedik,bisikletin bile 80 km hıza ulaşabileceği bir yerdi(bizde 100 km ile yakalandık)

arkadaşın verdiği cevap : bir daha hayatta bu hızda gitmem,ceza ocağıma incir ağacı dikti :)

Shamyl
17 Temmuz 2007, 21:32
Bağdat Caddesi'nin hangi kısmını beğenmiyorsunuz anlayamadım ben? Benim bozuk olduğunu bildiğim tek yeri Caddebostan'dan Bostancı tarafına gidilen bölge, onun harici cadde gayet güzel bence...zaten o dediğim bölgenin de geçen hafta asfaltlanmaya başladığını gördüm.
Gerçi ben bu seçim öncesi asfaltlamalarına karşıyım, baştan savma iş yapıyorlar, 2-3 ayda çöküyor asfalt...

headquarters
17 Temmuz 2007, 21:33
Boy o zaman geriye tek bisey kalıyor az once soylenilenler gibi bilinçli olarak dökulmemesinin bi sebebi olmalıdır. O kadar düz ve geniş bi cadde bide asfaltladıgı zaman sabah aksam tv lere haber olur, daha once caddeyle ılgılı çok haber seyretmişizdir hepimiz he bıde Avcılarda oturuyorum ama hep yerımde oturmuyorum :)

Luxor
17 Temmuz 2007, 22:08
@headquarters

Bu konuda yanılıyorsun. Avcılar'da oturuyorsun, haliyle Bağdat Caddesi'nde oturanların sıkıntısından anlamazsın. İstanbul'un en elit caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi'nin durumu içler acısı. Minibüs Caddesi ondan biraz daha beter durumda. Kaç senedir birbirinden habersiz olan bir sürü kurum tarafından farklı zamanlarda kazılıp kapanan Bağdat Caddesi Hakkı'nın da dediği gibi araçlarımıza zarar veriyor. Genel olarak bakıldığında adam gibi asfaltı olan çok az yer var. Daha yeni Antalya'dan geldim, otobanlar hariç şehirlerarası yolların durumu bile inanılmaz kötü. Yurtdışında yarış pisti kıvamında asflat döküyorlar, bizim pistlerimizde bile iş yok. Herhalde bunun altında çok farklı nedenler yatıyor. Yoksa bu işin asfalt dökmeyi bilmemekle ilgili olduğunu sanmıyorum!

doğma büyüme bağdat caddeli biri olarak aynı düşünceler içerisindeyim.
bir de şunu eklemek istiyorum.eğer bir asfaltlama çalışması yapılacaksa bile bu yaz zamanı trafik daha azken değil, kışın tam trafik arapsaçı gibiyken yapılıyor.

mkirdal
17 Temmuz 2007, 22:33
Bildiğim kadarıyla asfalt çalışmalarını Büyükşehir Belediyeleri yapıyor. Bağdat Caddesi Kadıköye bağlı ve Kadıköy belediyesi de Büyükşehir ile aynı partiye ait değil. Bu yüzden özellikle yapılmadığını düşünüyorum. Bilmeyenlerde hemen Kadıköy belediyesini suçluyor ve Büyükşehir Belediyesinin de istediği oluyor. Politik olmasın diye parti ismi kullanmadım ama sen anladın onu :)

zenci
17 Temmuz 2007, 22:33
hocam her yer aynı yarışmak isteyen heryerde yarışıyor ama arkadaşımız iyi basılmıyo falan dememiş sadece burdan cok fazla kişiye sesini duyurcagı için yazmış ayrıca oturdugu bölge sonuçta herşeyiyle görüntüsünü 4*4 lük olmasını istemesi gayet doğal bence bide haklı yani belediye yapıyo geliyo biri kazıyo bunların parası bizim cebimizden çıkıyo arkadşlar bu konuda biras daha duyarlı olmamız lazım

GKN
17 Temmuz 2007, 23:52
hele selami çeşme kızıltoprak rası 40 ün üstünde geçersen koltukta k.çını sabitlemen bile problem oluyo:)
çoook bozuk, en sol şeritten gidersen sorun yok:cat:
hoş şimdi sahilde cadde bostan semalarında başladılar ufaktan kazmaya ama
burdan yetkililere sesleniyoruz
yapın uleen asfaltı gelmiiim oraya..:queen:

GorkeM
17 Temmuz 2007, 23:58
Bazı bölümleri düzgün olsa da bazı yerleri gerçekten çok bozuk... Hele sahilden göztepe parkına girerkenki ve köşedeki bp istasyonu öncesindeki virajlar dehşet... Tam yatmışsın ki motor zıplamaya başlıyor... Bunun gibi birçok yer var... Ve sahil yolu ... sahil yolunun asfaltı inanılmaz kalitesiz , ve lastipi yolda tutmuyor.

Fakat öte yandan şunu düşünüyorum ki , gıcır gıcır asfalt dökülürse şayet , hız yapılmaması için ekstra önlemler alınması gerekir...

TuğrulÖzbek
18 Temmuz 2007, 01:20
arabaları ile gazlayanlar yüzünden başkalarının cezalandırılması taraftarı değilim

10 araç yarışıyorsa 100 araç normal şekilde ilerliyor belki

daha farklı metotlar olmalı yarışanlarla başetmek için

kurallar var kuralları işletirsiniz. o yolda yarış yapanları kamera ile tespit edip trafikten men edip, ekliyetine 3 ay el konulduğunda yarış yapanlar bir daha yarış yapmak için iki kez düşünecektir.

bu şekilde bir savunma sistemin işlemediğinin göstergesidir. sistem işlemiyorsa söylenecek sözde yoktur.

ZaT-I MuHTeReM
18 Temmuz 2007, 01:54
ne kadar güzel asfalt, o kadar çok hız ve bi o kadar da çok kaza.. şu andaki hali kaza yaptıracak kadar kötü deil.. yolları yarış pisti niyetine kullanan arkadaşları biraz caydırmak için yolları yapmıolardır...

kurallar var kuralları işletirsiniz. o yolda yarış yapanları kamera ile tespit edip trafikten men edip, ekliyetine 3 ay el konulduğunda yarış yapanlar bir daha yarış yapmak için iki kez düşünecektir.

bu şekilde bir savunma sistemin işlemediğinin göstergesidir. sistem işlemiyorsa söylenecek sözde yoktur.

köprüde de kamera sistemi var para ödememek için yapılanlar ortada ki yarış motorlarında zaten plakalar pek görünür deil... :cat:

TuğrulÖzbek
18 Temmuz 2007, 02:03
istenildiğinde öyle bir güzel görünüyor ki:)

alp_tunay
18 Temmuz 2007, 02:30
Kadir e söyledim.....İlgilenicek......:P

ozrace
18 Temmuz 2007, 02:54
arkadaş haklı.daha geçen hafta geçtim sahil yolundan yuhh dedim artık.yani süt koysam yoğurt olacak cinsinden baya bi sarsıntılı geçti yol.gerçi sadece orası değil birçok yer berbat burumda.heleki asfaltdan 10cm aşağı konulan kanalizasyon kapaklarına sinir oluyorum.nasıl yapıyosa salaklar.motorlarımızın ömrünü çürüttü bunlar yaww...

departed
18 Temmuz 2007, 03:03
arkadaslar bende cok gecıyorum caddeden yollar cok kotu .tek nedenı hız yapılmaması ıcın ben oyle dusunuyorum.

mabad
18 Temmuz 2007, 05:33
sen rr la gazlama diye yapmıyo olabilirlermi hakkı:)

gerçekten ben cadde yolunu cok kullanan biri olarak hiç beğenmiyorum belki hakkaten hız yapılmasın diyedir belki de hükümetin hedef kitlesi bu kesimde oturmadığı içindir:wiinkk:

umarım istanbulun en işlek caddelerinden biri olan caddeye adam akıllı bi yol yaparlar.aslında pek ummuyorum ama ksımet belki bitanesinin oğlu parasız kalırda ona ihale verirler..(son cumleyi mazur gormeyin lütfen,zira mazur görmek bizi daha çok geriye götürcek birtakım insanlara destek vermek olabilir mi bilmiyorum)

not:mesaj silinme sebeb taşıyan öğeler içeriyor olabilir bunu mazur görün :)

Hakki
18 Temmuz 2007, 18:06
`cadde gazlamasinlar diye asfalti yenilemiyorlardir`
boyle bir dusunce olabilir mi ya. bizim polisimizin eli armut mu topluyor. her aksam koprude besiktas katiliminin oldugu yerde nasil bir tane polis arabasi duruyorsa yarisanlari da engellemek icin o arabadan bir tane de sozunu ettigimiz bolgede durmali. bak bakalim bir daha yarisan cikiyor mu.

eger insanlarin aklina ilk anda bu yazinin en ustundeki cumle geliyorsa kurallar tam anlamiyla islemiyor demektir ki taksicilerde de bu aralar renk korlugu basladi galiba. kirmizilari da yesil olarak goruyorlar herhalde ya da hep bana denk geliyor boyle seyler.

boy
21 Temmuz 2007, 03:20
@Shamyl

Bağdat Caddesi'nin hangi kısmını beğenmiyorsunuz anlayamadım ben?
Abi düzgün olan bir yeri yok ki, nereyi söyleyeyim. Dikkat edersen şikayet eden 1-2 kişi yok, çoğunluk asfaltın kötü olduğunu söylüyor. Normal süratlerde bile gitsen zıplaya zıplaya gidiyorsun, asfaltta deformasyonlar var, kanalizasyon kapakları asfaltla aynı seviyede değil.

richy
21 Temmuz 2007, 03:48
bizim evin önü neden asfaltlanmıyor? hala çakıl. bir gün düşersem sorarım ben size.

CERRAHI
21 Temmuz 2007, 05:04
bizim evin önü neden asfaltlanmıyor? hala çakıl. bir gün düşersem sorarım ben size.

Bizim yöneticilerin zihniyeti o zaten. İlla önce sana birşey olacak ondan sonra kapatacaklar.::evil::

GKN
21 Temmuz 2007, 13:12
hahahhaha
dün akşam bi arkadaşım arıyor
- gogoooooo
-efendim
-bu caddebostandaki bozuk yollaru tıraşlayıp rogar kapaklarını ortada bırakanların ........
-niye olm ne oldu?
-... rogar kapağını ortada bırakmışlar yerden 10 cm yüksekte bende üstünden uçtum teker yapim derken
-:)):):):):)
-olm gülme lan

vs...vs.... :):)

onr.sual
21 Temmuz 2007, 13:46
bagdat caddesi gibi elit ve popüler bir mekanın asfaltlanmamasına imkan yok.bence de bunun tek sebebi süratli yarışların yapılmasına engel olmak.bilindiği uzere gectiğimiz yıllarda bu semtte cok kazalar ve cok acılar yasandı.o semtte oturan onemli kişiler,iş adamları da var bildiginiz gibi bizim ülkemizde bir telefona bakıyo işler.mutlaka asfaltlanırdı orası.Ama tek sebep yapılan hız yarışları diye düşünüyorum