PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BarışaRock Festivali, 24-25-26/08/2007, Sarıyer

Sayfa : [1] 2 3 4

SuSpect
15 Temmuz 2007, 22:37
Merhaba Arkadaşlar

Heryıl düzenlenen BarışaRock Festivali bu yıl 5.yaşını 24-25-26 Ağustos 2007 de ilk defa 3 gün olarak kutluyor.
Heryıl olduğu gibi bu yılda aynı yerde; Sarıyer, Mehmet Akif Ersoy Piknik alanında düzenleniyor.
Bu yıl düzenlenen festival, geçen senelere göre çok çok büyük olacak, artık 1 sahne yetersiz kalmış ve 2. sahne açılır duruma gelmiş olan festivale 10binlerce kişi bekleniyor.
Bu sene ilk defa bu festivalde, 2 sahne olacak ve aynı anda 2 sahnede farklı grupların performanslarını izleyebileceğiz.
Ayrıca festivalde sadece müzik değil, tiyatro, kısa film gösterimleri, bol bol eğlence, satış yapılan mekanlar, otopark (orman içine) bulmakda mümkün.
Bu sene ilk defa Elektronik müzik performanslarıda yapılacaktır.
Biletleri yine Beleşix.com dan temin edebilirsiniz.

Çadırınızı getirmeyi unutmayın!

Geçmiş Yıllarda Yapılan Festivallerden Birkaç Video

Organizatör Tarafından Hazırlanan Video;
6668517764002849540

3ssSv814hgI

Geçmiş Yıllarda Yapılan Festivallerden Birkaç Resim

http://i88.photobucket.com/albums/k188/SuSpectA/Fotograf198.jpg

WC Sırası
http://www.barisarock.biz/gallery/8898_24_03_07_1_32_49.jpg

http://www.barisarock.biz/gallery/8898_24_03_07_1_26_00.jpg

http://www.barisarock.biz/gallery/8898_24_03_07_1_47_02.jpg

http://i88.photobucket.com/albums/k188/SuSpectA/Fotograf199.jpg

Krokiler

http://img.photobucket.com/albums/v654/bendark/genel_1.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v654/bendark/Sgkom_1.jpg
Not: Krokide "Barışa Rock 2006 Festivali Alanı" yazıyor, 2007 Festivalide aynı yerde yapılacak, şimdi hiç kasamadım, oradaki "2006" yı "2007" yapmakla, o yüzden bununla idare edin.

Ulaşım

İsteyen kendi gelir orda buluşuruz, isteyen grup olarak gelir. Ben Perşembe akşamından orda olmayı planlıyorum. Festival alanında bana cep telefonumdan ulaşabilirsiniz. 0090 546 237 1355 Buğra BİLİM.

Toplu Taşıma ile ulaşım mümkün;
Festival Alanına Gidiş/Dönüş

Gerek Ortaköy-Bebek-Sarıyer sahil yolundan, gerekse Beşiktaş-4. Levent-Maslak yolundan festival alanına ulaşabilirsiniz.

Düzenli Otobüs Hatları ve Duraklar

Taksim/4. Levent ve Sarıyer'den: 42t hat numarasıyla düzenli otobüs hatları mevcuttur. Daha ayrıntılı bilgi için www.iett.gov.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz

Konser Verecek Gruplar

Rock Müzik Sahne Listesi

* BarışaRock 2007'de "Kadife Çekiç" ve "Mavi Duman" adı ile 2 sahne yer alacak. Bu iki sahnenin biri diğerinden daha önemli ya da önemsiz değil. Daha çok yeni gruba yer açabilmek için iki sahne kararı aldık.
* Konser programı aşağıdaki gibidir, programda değişiklik olabilir.

http://i88.photobucket.com/albums/k188/SuSpectA/liste.jpg

Elektronik Müzik Sahne Listesi

Bu sene ilk defa BarışARock'da elektronik müzik performanslarıda olacak.

79 yılında Detroit'te ortaya çıkışından bu yana Techno çok değişse de muhalif sertliğinden bir şey yitirmedi. 80’lerin sonunda ortaya çıkan Goa Trance hala Hippilerin müziği olmayı sürdürüyor.

Ama nedense, Türkiye’de bunun dışında geliştirilmeye çalışılıyor elektronik müzik. Tıpkı ataları olan Blues ve Jazz gibi, elektronik müziği de pahalı kulüplerin içine tıkıştırmaya çalışıyorlar.

Oysa elektronik müzik yeraltında gelişiyor. Hem de hiç milyon dolarlık endüstrinin desteğine ihtiyaç duymadan.

2007 yılında elektronik müzik, piyasaya karşı müziği, savaşa karşı barışı, ırkçılığa ve cinsel ayrımcılığa karşı kardeşliği, çevre felaketlerine karşı yeryüzünü savunan “Karşı Festival”de, BarışaRock içerisinde aykırı dinleyicileriyle buluşuyor.

Başka bir groove mümkün!

BarışaRock Elektronik Müzik Sahnesi’nde 33 DJ ve grubun DNB, House, Trance, Goa, Techno, Electro ve diğer birçok tarzda çalacağı 60 saatlik müzik performansı sunacak.

1. DUB KULT
2. Automat
3. Taylan
4. Duniq
5. Solidsystem
6. Tunelab
7. R-ha
8. Nadr
9. Chillom
10. Sona
11. Junior
12. Mute
13. Fortyfive
14. 5.7 Litre
15. Doğukan İres
16. Voltrom
17. Arda Yavaş
18. Loopvektor
19. Diskötek
20. Korhan Kaya (2ka)
21. Sühan Gürer
22. Misak Tunçboyacı
23. Fantasma
24. Orkos
25. Ferhat Yokuş
26. Flatliners(Golem b2b Ruffkutz )
27. Volkan
28. Flesh
29. B2B (Burax & Burak Y)
30. Emrah
31. CIELDicle
32. Mert Eser
33. DJ Beyza

Katılan Tiyatro Toplulukları

Her yıl olduğu gibi bu yıl da BarışaRock'ta tiyatrolar olacak. Çok çeşitli, çok kültürlü, çok eğlenceli onlarca grup üç gün boyunca alanda bizlere keyifli oyunlar sergileyecek. Yani anlayacağınız BarışaRock bu yıl da tam bir festival havasında BARIŞ çığlıklarıyla yankılanacak. Hepinize şimdiden iyi seyirler dileriz.

1. 2'de 1 Tiyatro Topluluğu (Denizli)
2. Alternatif Sanat Oyuncuları (ASO)
3. Adalet Çavdar (Dans)
4. Ayna Tutanlar (Adana)
5. Bakırköy Oyuncuları
6. Beyaz Tebeşir Tiyatro Topluluğu
7. Çıplak Ayaklar Kumpanyası
8. Değişim Atölyesi Oyuncuları
9. Derme Tiyatro (Kıbrıs)
10. Duvar Sahnesi (Muğla)
11. Denizli Edebiyat Dostları Tiyatro Topluluğu
12. Ege Sanat Tiyatro Evi (İzmir)
13. Fırın Tiyatrosu
14. GATE Oyuncuları
15. HAYAL OYUNcağı
16. Kıbrıs Türk Amatör Oyuncular Derneği
17. Maske Tiyatro Topluluğu
18. Mask-Kara Tiyatro
19. Ortadirek Tiyatrosu
20. Özgür Tiyatro (Ankara)
21. Seyr-î Mesel Tiyatrosu
22. Teatre Jîyana Nû (Yeni Yaşam Tiyatrosu)
23. Tiyatro Güney
24. Tiyatro Meşale
25. Tiyatro Salyangoz
26. Tiyatro Simurg
27. Tiyatro Veto
28. Vedat Özdemiroğlu
29. Yenikapı Tiyatrosu (İzmir)
30. Yeni İnsan Tiyatrosu

Yiyecek-İçecek Fiyatları

http://i88.photobucket.com/albums/k188/SuSpectA/yiyecek.jpg

Biletler

Arkadaşlar hersene oldugu gibi bu senede festival ücretsiz, tek yapmanız gereken aşağıdaki linkten ihtiyacınız olan bilet tipini seçip bir çıktısını almanız gereklidir.

1 Kişilik Davetiye;
http://www.barisarock.org/images/stories/1k.jpg

2 Kişilik Davetiye;
http://www.barisarock.org/images/stories/2k.jpg

3 Kişilik Davetiye;
http://www.barisarock.org/images/stories/3k.jpg

4 Kişilik Davetiye;
http://www.barisarock.org/images/stories/4k.jpg

Getirmemiz, Getirmememiz Gereken Malzemeler ve Kurallar

http://i88.photobucket.com/albums/k188/SuSpectA/getir.jpg

Resmi İnternet Sitesinden Açıklama

BARIŞAROCK 5 YAŞINDA!

2003'te müziğimizi küreselleşmenin halkla ilişkiler etkinliği haline getirmeye çalışan bir çokuluslu şirkete karşı başlattığımız karşı festivalimiz, 5. senesine kendi gündemini ve kendi geleneğini yaratmış, Türkiye'nin en büyük müzik festivali ve en önemli barış eylemlerinden biri olarak giriyor. Barışarock, dünyanın haline bakıp yükselttiğimiz "acil barış" çığlığı ile müziğin umudunu buluşturuyor.

DÜNYA SAVAŞLARLA KAN AĞLIYOR.

2007'de de temel meselemiz barış! İnsanlık, 20. yüzyılın kanlı mirasını 21. yüzyıla taşıdı. Dünyanın dört bir yanında yanan savaş ateşleri milyonlarca insanın yokolmasına yol açarken, dünya yoksulluk, tecavüz, kan ve acı denizinin içinde büyük acılarla kıvranıyor. Savaş, insanlığın en büyük felaketi. Ve savaşmak bir kadermiş gibi yutturulmaya çalışılıyor. Savaş çığırtkanları susmak, doymak nedir, bilmiyorlar. Oysa savaş çılgınlıktır. dünyanın evimiz, insanlığın ailemiz olduğunu görememektir. Savaş insanlığın intiharıdır.

Barışarock olarak, savaşsız bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden uluslar arası savaş karşıtı hareketin bir parçasıyız.

HEPİMİZ FARKLI, HEPİMİZ EŞİTİZ!

Irkçılık dünyanın her yerinde kullanılan bir hipnoz yöntemi. hem uyutuyor hem güdülüyor, böylelikle kışkırtıyor, saldırtıyor. "Benim kanım seninkinden üstün" demek nasıl bir saçmalıktır, anlamakta zorlanıyoruz. "Bir bebekten bir katil yaratan" sistemin ırkçılıktan beslendiğini biliyoruz. Irkçıların "biz kahraman, asil, büyük ve güçlüyüz; diğerleri korkak, zayıf, hain, kalleş ve aşağılıktır." diyerek kana boyadıkları dünyamızın yaşanılır bir yer olması için, ırkçılığın yer yüzünden silinmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Barışarock olarak, ırkçılığa karşı, bütün dünyanın kardeşliğinden yanayız.

BAŞKA BİR ATMOSFER MÜMKÜN!

Kesinlikle farkındayız! Giderek tükenen bir enerji kaynağı olmasına rağmen petrol, milyonlarca insanın kanını döken pis bir savaşın gerekçesi; diğer yandan da dünyayı yaşanmaz hale getiren küresel ısınmanın temel nedenidir. Başta petrol olmak üzere bütün fosil yakıtların denetlen(e)meyen tüketimi, insan neslini tehdit ediyor. Azalan petrol kaynakları hem savaşların sebebi olurken, petrol tüketimiyle salınan karbondioksit, yarattığı "sera etkisiyle" atmosferimizi bir tür fırın haline getiriyor. Eğer bir an önce petrole dayalı enerji kullanımını azaltmaz ve yeni çevre dostu enerji kaynaklarına yönelmezsek gezegenimizi yeni bir felaketin beklediğini biliyoruz.

Barışarock olarak, Türkiye'nin ve Amerika'nın Kyoto sözleşmesini bir an önce imzalamasını savunuyoruz.

BAŞKA BİR DÜNYANIN ŞARKILARI

Barışarock, şarkılarımızın barış için yanyana gelmesi, sesimizin güçlenmesi. notalarımızın kanatlanması. Barışarock, başka bir dünya ve başka bir eğlencenin kapısını aralayan festival. Barışarock, endüstriyel müziğe karşı kalbimizin sesi. Yola çıkarken "rock gücünü samimiyetinden alır" demiştik. 5 yıl sonra müziğin piyasalaştırılarak, içi boşaltılarak, ehlileştirilerek işgal edilmesine Barışarock eylemcesiyle direniyoruz.

Barışarock, piyasaya karşı müziği savunuyor!

BARIŞA ROCK, KARŞI FESTİVAL!

"Başka bir hayat mümkün" diye yola çıkan Barışarock; savaşa karşı barışı, ırkçılığa karşı kardeşliği, ekolojik felakete karşı çevreyi savunuyor. 2007 Barışarock festivali bu üç konuyu temel derdi ediniyor.

BARIŞAROCK İLKELERİ

* Asla "ticari" olmadı. "Kazanılacak" paraya el sürmeyeceği ve her artıyı barış için değerlendireceği sözü verdi.

* Zorunlu kalemler dışında her şeyi dayanışma kültürüyle çözdü.

* Tek gündemi ve derdi "barış" oldu. Barış kültürü ve barış çağrısının yaygınlaşması, uluslararası savaş karşıtı hareketin bir parçası olmak yargılarıyla davrandı.

* Kendi dışındaki sosyal dertleri olanlarında kürsüsü olmayı tercih etti.

BARIŞAROCK NEYE KARŞIDIR?

Beşinci yılımızdayız... Dört yıldır, BarışaRock alanlarında, şarkılarımızı barış için söylüyoruz. "Şarkılarımız Yeryüzüne" dedik, "Evimiz Dünya", "Rock Şişede Durmaz" dedik. Dedik ki "Karşı Festival"iz... BarışaRock'ta her nota, her ses, her slogan, her çaba Bushgillere karşı. BarışaRock'ta bütün melodiler, savaşa, işgale, işgalciye karşı. BarışaRock hayatlarımızı tahakküm altına alanlara karşı.

Her yıl BarışaRock daha da büyüyor. Ne kadar büyürsek sesimiz o kadar yankılanıyor. Ne kadar yankılanırsa savaş çığırtkanları o kadar korkuyor.

Onlar bir avuç, biz milyarlarız.

Onlar bir avuç petrol tüccarı, silah satıcısı, çokuluslu şirket bürokratı. Biz dünyanın bütün sokaklarında, bütün meydanlarında, tüm o güzel şarkılarımızla ABD müdahalelerine, sendikasızlaştırmalara, paralı eğitime, cinsiyetçi baskılara, ırk ayrımcılığına, yoksulluğa, açlığa, adaletsizliğe, militarizme, özelleştirmelere, küresel iklim felaketine, milliyetçiliğe, nükleer santrallere direnenlerdeniz...

BarışaRock 2007, 24-25-26 Ağustos tarihlerinde küresel direnişin bir parçası, barış, adalet, eşitlik, özgürlük ve dayanışmadan yana milyarların şen sesi olmaya devam edecek.

Barışa Rock kısaca şunlara karşı

Irkçılığa - işgalciliğe - Savaşa - DTÖ'ye - Yasaklara - Cinsiyetçiliğe - İMF'ye - Nükleere - Özelleştirmeye - Homofobiye - Milliyetçiliğe - çok uluslu şirketlere - Militarizme - ÖSYM'ye .
En önemli özelliği ise dünyayı seviyorsan sende buraya ek yapabilirsin

Prometheus
15 Temmuz 2007, 22:53
bu duyuruya seve seve onay verdim :cherry:

ilk barışarock'ın organizasyonunda az da olsa emeğim geçmişti, sonrakilere katılamadım ne yazık ki.

BOIKOT yazan grup eğer benim bildiğim İspanyalı punk grubuysa mutlaka dinleyin harikalar :)

madrabaz
15 Temmuz 2007, 23:09
Ule ben yine Antalyada olacağım, aslında tarihi 2 hafta ileri alsalar mis gibi olur üniversitelilerde damlamaya başlıyo aslında o sıralarda, neyse sağlık olsun.
Gideceklere bol eğlenceler...::haapppy:::xrock::::148::

SuSpect
15 Temmuz 2007, 23:18
geçen sene 80bin kişi gelmiş diyorlardı ve zaten festival alanında heryer insan kaynıyordu. birde üni.leri tutturacaz diye uğraşacak olurlarsa varya alana sığılmaz, zati bu sene çok kalabalık olacak gibime geliyor.

belifeless
15 Temmuz 2007, 23:24
barışarocka katılmadım fakat rockncoke ve zeytinli rock festivallerinin en büyük dez avantajı gölgelik alan olmamasıydı
sabah 6da uyanmak zorunda kalıyrdunuzzz
barışarock alanı bu anlamda çok güzel gözükyrrr

madrabaz
15 Temmuz 2007, 23:28
Evet öylede bi durum var, bayağıda insan gidiyomuş, zaten çadır tarlasını görünce biraz şaşırdıydım...
hele o rakamları istanbul emniyeti vermişse orda en az 200 bin insan varmışdır.

Alper_tim
16 Temmuz 2007, 12:18
yaw arkadaşlar motorlarla gelsek motorları içeri alıyolar mı :silent:
festival alanına motorla girebilios mu dışarda mı bırakmak gerekiyor:silent:
ben motorumun üstünde yatıp izlerim belki di mi ama:queen::queen:

SuSpect
16 Temmuz 2007, 12:35
motosikletle içeri sokmuyorlar cunku cok kalabalık. Ben gecensene Girişin hemen yanında buldugum boşluga kitlemiştim, çadırıda ona göre yerleştirdik devamlı motoru gorebiliyordum.

------------------------------------

Fest.e katılacak tiyatro toplulukları ve kesin katılan müzik grupları açıklandı;

Her yıl olduğu gibi bu yıl da BarışaRock'ta tiyatrolar olacak. Çok çeşitli, çok kültürlü, çok eğlenceli onlarca grup üç gün boyunca alanda bizlere keyifli oyunlar sergileyecek. Yani anlayacağınız BarışaRock bu yıl da tam bir festival havasında BARIŞ çığlıklarıyla yankılanacak. Hepinize şimdiden iyi seyirler dileriz.

1. 2'de 1 Tiyatro Topluluğu (Denizli)
2. Alternatif Sanat Oyuncuları (ASO)
3. Adalet Çavdar (Dans)
4. Ayna Tutanlar (Adana)
5. Bakırköy Oyuncuları
6. Beyaz Tebeşir Tiyatro Topluluğu
7. Çıplak Ayaklar Kumpanyası
8. Değişim Atölyesi Oyuncuları
9. Derme Tiyatro (Kıbrıs)
10. Duvar Sahnesi (Muğla)
11. Denizli Edebiyat Dostları Tiyatro Topluluğu
12. Ege Sanat Tiyatro Evi (İzmir)
13. Fırın Tiyatrosu
14. GATE Oyuncuları
15. HAYAL OYUNcağı
16. Kıbrıs Türk Amatör Oyuncular Derneği
17. Maske Tiyatro Topluluğu
18. Mask-Kara Tiyatro
19. Ortadirek Tiyatrosu
20. Özgür Tiyatro (Ankara)
21. Seyr-î Mesel Tiyatrosu
22. Teatre Jîyana Nû (Yeni Yaşam Tiyatrosu)
23. Tiyatro Güney
24. Tiyatro Meşale
25. Tiyatro Salyangoz
26. Tiyatro Simurg
27. Tiyatro Veto
28. Vedat Özdemiroğlu
29. Yenikapı Tiyatrosu (İzmir)
30. Yeni İnsan Tiyatrosu

---------------------

* BarışaRock 2007'de sahne alacak gruplar açıklandı.
* BarışaRock 2007'de "Kadife Çekiç" ve "Mavi Duman" adı ile 2 sahne yer alacak. Bu iki sahnenin biri diğerinden daha önemli ya da önemsiz değil. Daha çok yeni gruba yer açabilmek için iki sahne kararı aldık.
* Grupların hangi sahnelerde yer alacağını ve sahne saatlerini daha sonra açıklayacağız.
* Listedeki grupları elden demo, albüm ya da sözlü başvuru yapan veya foruma başlık açarak katılım isteğini bildiren gruplar arasından seçtik.

1. 6 hr Sundae (AVUSTRALYA)
2. 17 Ohm
3. Abraxas
4. Aduuket
5. Ahibba
6. Anima
7. Annwn
8. Arşmahal
9. Ayılar
10. Bertuğ Cemil
11. Boikot (İSPANYA)
12. Bulutsuzluk Özlemi
13. Bülent Ortaçgil
14. Cahit Berkay - Zan
15. Çar Newa
16. Deli
17. Deli Selim
18. Dembedem
19. Demir Demirkan
20. Dinar Bandosu
21. Dirty Black
22. Doxan
23. Efsun
24. Farzad Golpayegani (İRAN)
25. Gevende
26. God is an Astronaut (İRLANDA)
27. Hakan Kurşun
28. Hariçten Gazelciler
29. Hipnoz
30. Işığın Yansıması
31. Kaptan Zaman (Taner Öngür - Serap Yağız)
32. Kara Güneş
33. Kiralık Orkestra
34. Mai
35. Marsis
36. Massar Egbari (MISIR)
37. Melatonin
38. Moğollar
39. Moral
40. Narkoz
41. Nev
42. Nitro
43. Ogün Sanlısoy
44. Otr
45. Sabih Cangil
46. Sek.Z
47. Semaver Kumpanya Ritm Grubu
48. Senfonya
49. Soul Sacrifice
50. Teneke Trampet
51. Unleash
52. Vedat Yildirim - Bajar / Feryal Oney
53. Violet
54. White Wash
55. Yalnış
56. Yash-Ar (Yaşar Kurt - Arto Tunç Boyacıyan)
57. Yeni Harman
58. Yolgezer
59. Zardanadam

*Sahne listesinde değişiklikler olabilir.
*Demirhan Baylan müzik çalışmalarına ara verdiği için BarışaRock'ta sahne alamayacağını ama alanda bizimle birlikte olacağını bildirdi.

ultraukala
26 Temmuz 2007, 15:07
suspect Bu sene sanırım bol bol festivallerde bir arada olacağız...Gelmeye çalışacağım...

SuSpect
26 Temmuz 2007, 16:02
Oooo cok fest.var ama buraya yazmıyorum coğunu cunku katılım olmuyor.

ultraukala
27 Temmuz 2007, 02:38
Benim şu anda katılmayı düşündüğüm 3festival var...Yakın mesafede oldukları için...zeytinli,yalova motofest,barışarock ...

ugurtaskin
27 Temmuz 2007, 04:58
bende her sene olduğu gibi orada olacağım
motosiklet.net ciler olarak çadırları yan yana kuralım bi bölge bizim olsun hem reklamınıda yaparız sitenin nasıl olur.
bu sene daha eğlenceli geçeceğe benziyor.
motosikleti olan arkadaşlar hiç korkmasın hırsızlık hemen hemen hiç olmuyor.
hem güvenlikler devamlı geziyor.
alanda buluşalım.

PIERzig
27 Temmuz 2007, 12:27
Ne biçim iş yaw bütün festler İstanbul ve çevresinde :farao: İzmir taraflarında bişeler yok mu :)

SuSpect
27 Temmuz 2007, 12:41
Haziranın sonuna doğru Rock-A vardı ve Eylülde Ege Rock Fest. var

Ama zaten bu fest.ler konaklamalı, oyusden sorun olmasa gerek, gel bekleriz.

böcük00
13 Ağustos 2007, 00:38
peki ya diğer taşıtlar münübüsler fln girebiliomu içeri çadır yerine onlarn içinde barınabilenler varmı....

ultraukala
13 Ağustos 2007, 00:41
ÇAdırdan korkmayın yahu çok eğlenceli oluyor...Büyük ihtimal orada olacağım bakalım kısmet yine de...Bu sene 3te 2 yaptım...zeytinlirockfest-yalovamotofest şimdi sırada barışarock var planımda umarım katılabilirim...Çok eğlenceli geçecek benim için önemi büyük çünkü...

aargh
13 Ağustos 2007, 03:28
Ben bir onceki hafta Summer Rocks festivaline katilacagim icin malesef Barisarock'a katilamiyorum. Bugra seninle halbuki cok eglenceli olurdu! :)

vlad1462
13 Ağustos 2007, 03:44
gelemesekte,göremesekte içimizden bi parça orada olacak::xrock::::xrock::::xrock::::xrock::

ARBETUS
13 Ağustos 2007, 08:47
ulen bu kez gelecem geçen sene ehliyet sınavı derdine gidemediydim. vay be ehliyet alalı 1 yıl olmak üzere :)

metalgod
13 Ağustos 2007, 14:11
summer rocktada varım barışarocktada :)

hedowich
13 Ağustos 2007, 14:51
barışa rock a hiç nasip olmadı gitmek final zamanıma geldi hep ama gonulden destekliyorum:cat:

GorkeM
13 Ağustos 2007, 15:01
Geçen sene benim adıma mükemmel geçmişti bu sene de oradayım :rendeer:

Hadi arkadaşlar toplanıyoruz tekrardan...
Zeytinli tayfası neredesiniz?

ultraukala
13 Ağustos 2007, 16:25
Ben buradayım artık sorunlu olursan artçı olarak taşıcam seni görkem kaçmak yok :D Ayrıca ertekin'in o hafta sonu işi vardı öle konuşmuştukk en son telefonda günübirlik katılacaktı zannedersem.Cumartesi akşamı sabaha kadar çalışacaktı sanırım...

ErTech
13 Ağustos 2007, 16:28
Evet arkadaşlar maalesef, o c.tesi gecesi pazar sabaha kadar iş yerinde çalışma var...

Bakalım belki değişen şeyler olur...

ultraukala
13 Ağustos 2007, 16:34
Evet arkadaşlar maalesef, o c.tesi gecesi pazar sabaha kadar iş yerinde çalışma var...

Bakalım belki değişen şeyler olur...

Kaçıralım seni :queen::queen::queen: MT çetesi olarak gelelim alıkoyalım seni:rendeer:

Ümit
13 Ağustos 2007, 23:05
Kuvvetle muhtemeldir orada olucam.. Ama ehliyetsiz arkadaşlara ufak bi uyarı.. Ehliyeti olmayan motorla sakın gelmesin derim.. Ehliyetsizlikten içeri alır, organize suçtan aylarca yatırır Emniyet teşkilatımız.. Olmaz öyle şey demeyin siz yinede motorsuz gelin..

marefb
13 Ağustos 2007, 23:57
zeytinli olmadı ama bu sefer OrDaYıM.........

GorkeM
13 Ağustos 2007, 23:57
Tencere
Benim de yok ehliyetim ::dalga::

Ümit
14 Ağustos 2007, 00:34
Tencere
Benim de yok ehliyetim ::dalga::

Kanka başımı üstünde yerin var.. ben evden servis yaparım seni.. Cidden Polis uğraşıyor o ortamda biliyorum yani..

GorkeM
14 Ağustos 2007, 00:37
Saolasın , bakalım o zamana kadar tekrar çıkartmaya çalışıcam...

ne de olsa eğlence tüm hızıyla devam ediyor :queen:

Ümit
14 Ağustos 2007, 00:44
Saolasın , bakalım o zamana kadar tekrar çıkartmaya çalışıcam...

ne de olsa eğlence tüm hızıyla devam ediyor :queen:

Abi adam bi haftalık şamata konusu bıraktı bize yaa:mrgreen:

Sarıyer'de de havaii fişek gösterisi olacakmı acaba:queen: Süprizler bitmiyoo:queen:

ultraukala
14 Ağustos 2007, 01:59
Ya karşı festival ya o yüsden cidden sorun çıkartacaklarını düşünüyorum ben de...

SuSpect
14 Ağustos 2007, 02:06
Oooo Konu coşmuş alt tarafı 3gun yoktum. Neyse tek tek cvp. yazdım, varsa sorusu olan cevaplim. :)

peki ya diğer taşıtlar münübüsler fln girebiliomu içeri çadır yerine onlarn içinde barınabilenler varmı....

Fest. alanı içine hiçbir araç giremiyor (toplu taşıma veya özel)
Fest. alanı kapısının önünden sadece otobüs geçiyor.
Kamp alanları, giriş kapısına enfazla 500metre uzaktan başlıyor.

Büyük ihtimal orada olacağım bakalım kısmet yine de...Bu sene 3te 2 yaptım...zeytinlirockfest-yalovamotofest şimdi sırada barışarock var planımda umarım katılabilirim...

Gel gel bekleris.
Ben yalovaya gitmedim cunku o hafta tekirdağda motocross yarışları vardı, oraya gittim.
Ayrıca Summer Rock Fest. var onada gel 4de 4 yap.

Ben bir onceki hafta Summer Rocks festivaline katilacagim icin malesef Barisarock'a katilamiyorum. Bugra seninle halbuki cok eglenceli olurdu!

Summer Rock Fest. e katılmaz isen BarışARock'a gel ;)

ulen bu kez gelecem geçen sene ehliyet sınavı derdine gidemediydim. vay be ehliyet alalı 1 yıl olmak üzere

Şansa bak be, tam gunune geldi demek sınav, bu sene gel bekleris.

summer rocktada varım barışarocktada

Olm sen geliyorsan tmm. :D
Kolpa çadırını getirmeyi unutma :)

Evet arkadaşlar maalesef, o c.tesi gecesi pazar sabaha kadar iş yerinde çalışma var... Bakalım belki değişen şeyler olur...

Fest. 3gun sürecek ama 1gun öncesi ve 1gun sonrasını kapsadıgından gelmek için vaktın olur görüşündeyim, bekleriz.

Kuvvetle muhtemeldir orada olucam..

Bekleriz.

zeytinli olmadı ama bu sefer OrDaYıM.........

Hadi bakalım, zeytinliye gelemeyenler buraya gelsin.

Sarıyer'de de havaii fişek gösterisi olacakmı acaba:queen: Süprizler bitmiyoo:queen:

Olcak olcak, ama tarih belli değil arada bir atıyor işte :D

ultraukala
14 Ağustos 2007, 02:11
suspectsummerrockfest'e bütçe kaldırmıyor maalesef planımda olanlara gideyim yeter bana...Ardından 1eylül itibarı ile dersaneye başlayıp adam gibi öss çalışmalarına devam edeceğim zaten...

SuSpect
14 Ağustos 2007, 02:21
Haa iyi hatırlattın, eylül ayında ege rock fest. var, İzmir'de ona gelirsin osaman. :)

Neyse BarışaRock'a gelde görüşelim.

ultraukala
14 Ağustos 2007, 02:26
eylül tarihi eğer ilerleyen günlerde ise düşünebilirim..HAftalıklarımı almaya başlayınca rahatlarım yazın çok karambol oluyor harçlık meselesi...

alp_tunay
14 Ağustos 2007, 02:29
Alıntı:
Barışa Rock kısaca şunlara karşı

Irkçılığa - işgalciliğe - Savaşa - DTÖ'ye - Yasaklara - Cinsiyetçiliğe - İMF'ye - Nükleere - Özelleştirmeye - Homofobiye - Milliyetçiliğe - çok uluslu şirketlere - Militarizme - ÖSYM'ye .
En önemli özelliği ise dünyayı seviyorsan sende buraya ek yapabilirsin

Milliyetçiliğe de mi karşı ?....

Nasıl bir festival bu?.......

ultraukala
14 Ağustos 2007, 02:32
Dünya milliyetçiliğini savunuyor diyeyim bildiğim kadarıyla...Ben sadece müzik dinlemeye gidiyorum oraya siyaset ile işim olmaz...

LesPaul
14 Ağustos 2007, 02:34
bu sene ben de gideyim diyorum buna ama, çadır falan zor yaw.
temiz oda olcak, duş olcak, tuvalet olcak.
gelmez bana öbür türlü :)
motorla gitme şansımız da yok anladıım kadarıyla..

edit: orada bahsettiği radikal milliyetçilik olması lazım. din üzerinden politika yapılmayacağı gibi, milliyetçilik üzerinden de yapılmaması..

alp_tunay
14 Ağustos 2007, 02:34
Bende rock dinlerim ..... Ama milliyetçilik yanlış yazılmış.... Dünya milliyetçiliği diye yazılmalıydı değilmi?.....:cat:

SuSpect
14 Ağustos 2007, 02:36
Milliyetçiliğe de mi karşı ?.... Nasıl bir festival bu?.......

Ben bu tip mevzularla ilgilenmiyorum, tek düşündüğüm eğlence ve müzik.

LesPaul
14 Ağustos 2007, 02:39
evet öyle olmalı tabi..
ama şunu da unutmamak gerekir, herkes biraz milliyetçidir. hatta emperyalist ülkeler milliyetçinin allahıdır:)
dünya milliyetçiliğini istesek de, biraz sıkma bi terim bana göre :)

bunlara çok takılmamak lazım aslında, hepimiz oraya müzik için gidicez en nihayetinde. bazı siyasi görüşlerin bu organizasyonda yeri vardır/olabilir. bunlara takılmayalım. kimse kimseye görüş satacak değil :)

alp_tunay
14 Ağustos 2007, 02:41
evet öyle olmalı tabi..
ama şunu da unutmamak gerekir, herkes biraz milliyetçidir. hatta emperyalist ülkeler milliyetçinin allahıdır:)
dünya milliyetçiliğini istesek de, biraz sıkma bi terim bana göre :)

bunlara çok takılmamak lazım aslında, hepimiz oraya müzik için gidicez en nihayetinde. bazı siyasi görüşlerin bu organizasyonda yeri vardır/olabilir. bunlara takılmayalım. kimse kimseye görüş satacak değil :)

Bizim için değil.... Yanlış anlamayın.... Ama bu yolla gerçekten prim yapmaya çalışanlar var.... Müziği herkes sever...Rokçılık isyankarlıktır.... Ama bu dediğime isyan etmek Türk gençliğine yakışmaz...

Bu benim şahsi görüşüm... Kimseyi bağlamaz....

Neyse gidenlere iyi eğlenceler.....:rendeer:

LesPaul
14 Ağustos 2007, 02:46
tabi ki alp_tunay. buradaki herkes ne istediğini bilen insanlar zaten.
buradan kimsenin müzik dinlemek dışında başka bir amaçla oraya gideceğini sanmıyorum.
oraya yazdıkları şeyler bizi bağlamak zorunda değil.

SuSpect
14 Ağustos 2007, 02:46
Görüşünü sergilemeyek isteyen için süper bir fest. Gidiceksin orda herşey serbest ne yapacaksan yap, Ama herkes anlayışlı kimse kimseye karışmıyor.

Geçen sene başımdan geçlen bir olayı anlatim;

Konser alanındayız, Cumartesi saat 23:30 civarı
Sahnede hangi grup vardı bilmiyorum ama müzik vardı eminim, konser alanının sağ ön tarafından 10 kişilik bir grup ellerinde pankartlarla konser dinleyen kalabalıgı yararak sola doğru yürüyor ve slogan atıyor, orta kısımdan biras kendi etraflarında dönüyor ve konser alanının sol arka kısmından cıkıyorlar, aradan 10-15dk. geçiyor bu sefer başka bir 10 kişilik grup başka birşeyi protesto eder biçimde yine ellerinde pankartlarla yine alandaki insanların arasından geçip gidiyor, 3 defa tekrarladı bu durum ve bence çok gusel bişi.
İnsanlar sloganlarını atıyor, ilgilenen dinliyor ilgilenmeyen hiç tepki vermiyor herkes rahat takılıyor yani farklı görüşte de olsa ilgi göstermiyor olup bitiyor yani bence süperdi.

LesPaul
14 Ağustos 2007, 02:50
suspect, çok iyiymiş walla ya.
güzel olduğu kadar da tebessüm ettirecek bir olay :)

ultraukala
14 Ağustos 2007, 02:56
Forumlarda siyasi konuşmak yasak arkadaslar orasına hiç bulaşmayalım derim ben...

GorkeM
14 Ağustos 2007, 03:06
Şşşşt bunun yeri burası değil arkadaşlar...

Konumuz konser , çadır , eğlence , muhabbet :cat:

SuSpect
14 Ağustos 2007, 12:40
BarışaRock Bilet olayları hala açıklanmadı, geçen seneki gibi beleşix mi yapacaklar yoksa başka bişimi düşünüyorlar daha belli değil.

WC olayına gelince eğer küçük tuvaletiniz geldiyse boşu boşuna alandaki sınırlı sayıda olan WC lerde sıra beklemenizi önermem geçen sene kız erkek fark etmeden ormana katkı sağladık, bu işin kızı erkeği kalmadı artık, zati çalı arasında kim görecek.
Ama büyük Tuvaletiniz geldiyse yine kullanmayın derim cunku cok temiz oldugunu söyleyemem, atlayıp motora en yakın kebabçıya yada McDonald's a gidin.

Duş olayına gelince, su savaşı dışında duş alabileceğiniz bir mekan yok.

Musluk olayına gelince;
alanda sadece 1 adet musluk var, ordan faydalanabilirsiniz, ama geçen sene İSKİ tanker getirmişti.

metalgod
14 Ağustos 2007, 13:16
olum buğra festival manyağımısınolum sen :queen:

neyse arkadaşalr barışarock ta benim için klasikleşen 15 işilik olupta içinde 20 kişi uyuyabildiğimiz dev askeriyeden çalıntı çadırımla gelicem çadırı olmayanlar dert etmesin :queen:

ayrıca beyler şöyle bi 15-20 kişi toparlanabilirsek ekipler kuralım eğlencenin tadını arttırmak için :) pogo ekibi su savaşları ekibi ortalığı karıştırma ekibi grubu temsilen yarışmalara katılacak yarış ekibi grup içi huzuru bozucu kaos ekibi biz ge.en yıl böle yapmıştık acaip matrak oluyodu