PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooter'den vitesliye geçeceğim ilk deneyim olarak honda cbx 250 iyimidir

ferrari_tayfur
11 Temmuz 2007, 19:12
şimdiye kadar hep scooter kullandım artık vitesli motor kullanmak istiyorum hiç vitesli kullanmadım, bende daelim s2 250 var bunu satıp honda cbx 250 almayı düşünüyorum bu cumartesi olan olacak motorumu almaya birisi gelecek motora müşteri çıktı içime kurt düştü acaba pişman olurmuyum diyorum, ybr 125 düşünüyordum ama nasıl olsa 1-2 ay içinde onuda satar yükseltmek isterim diye honda cbx 250 ye karar verdim 2. el fiyatlarıda uygun gibi görünüyor ne dersiniz scootere elveda desemmi..:)

abal
11 Temmuz 2007, 19:15
eğerki viteliye geçmek istiyorsan güzel bi motor seçmişsin..:cat:

barrokas
11 Temmuz 2007, 22:13
sat gitsin ybryi düşünme bile cbx iyi tercih bol şanslar

TRUCKER
11 Temmuz 2007, 22:40
daelim s2 den sonra ybr yetersiz kalır bence bende vitesliye geçiş sorununu çok düşünüyorum ancak scooterın rahat kullanımı ve bagaj hacminin çok fazla olması nedeniyle halen süphelerim var... sanırım son tercihim yine scooter olacak burgman, nexus yada silverwing den birine geçeceğim... bu yuzden karar vermeden önce bence motordan ne beklediğini ve kullanım amacını netleştirmelisin... yinede hangi tarzı seçersen seç bütün motorlar çok güzel :)

Muttaki
11 Temmuz 2007, 22:43
cbx 250 twister diyosan onun parçaları çok saçma sapan pahalıymış, tavsiye etmem, sıvı soğutmalı değilse hiç uğraşma, vitesliye alışmak için en ,ideal ve en eğitici honda cg 125, şahsen tecrübe ettim

viper_1
11 Temmuz 2007, 23:02
Wayy... Dostum nbr? Nasılsın? Ne zamandır görüşemiyoruz.

Abi , hiç motosiklet tecrübesi olmayan, kullanmayı bilmeyen birisi için tavsiye edilecek bir motor değil ama motosiklet konusundaki tecrübelerini biliyoruz.
Bence senin için tam zamanı ve doğru seçim olacaktır! :cat:

Performansı, kalitesi ve kullanışı tam Honda'ya yakışacak bir motor. Şehir içinde en iyilerden biri. Uzun yolda hiç sorun yaşatmayacak bir motordur CBX 250...2 kişi bile hiç performans kaybı olmaz. Limitleri zorlamazsan yakıtı da oldukça hesaplı.

Ben CBF 250 kullanıcısıyım. 2 beygir eksik kullanıyorum... :P
Yılmzz CBX 250 kullanıyor , bu topiği görünce yazar mutlaka bişeyler...

cbx 250 twister diyosan onun parçaları çok saçma sapan pahalıymış, tavsiye etmem, sıvı soğutmalı değilse hiç uğraşma, vitesliye alışmak için en ,ideal ve en eğitici honda cg 125, şahsen tecrübe ettim

Kanka sakin ol. Saçma sapan fiyatlar dediğin motor da Honda. :cherry: Honda'nın bütün modellerinde yedek parça fiyatları uçuktur.:cyclopsan
CG 125 de yedek parça konusunda çok hesaplı değilll...:) 500'e kadar sıvı soğutmalı kaçtane motor var? :cat :cat:

ferrari_tayfur
11 Temmuz 2007, 23:49
wallahi almayı düşündüğüm motor 2003 model ve 24.000 km de fazla eski sayılmaz benim vitesliye geçme amacım ileride kısmet olursa 600cc race yada enduro yada naket bilemiyorum bu tarzlardan birine geçeceğim sonuçta vitesliye ilk adımı atmam gerektiğini düşünüyorum yoksa scooterden memnunum kullanımı kolay ama sonuçta scooter nereye kadar büyüteceğim.
scooter'in şu tarafını seviyorum al benisi olan bir motor kız arkadaşım arkada rahat ediyor bagajı büyük, tipi kurye motorunu anımsatmıyor (kuryeci arkadaşlar alınmasın)

honda cbx 250 yi tercih sebebim vitesli ve cbr-ybr 125 lerden daha iri mobilet gibi durmuyor ve honda kalitesini yaşadım gidipte başka markalara bakmak istemiyorum zaten 2. el bakıyorum fazla seçenek yok. başlangıç için yeterlidir ama korkum asıl tarzımın bu olmadığını anlarsam..:pale:

viper kardeş sen hussarı sattın demek, görüşmeyeli kaç motor eskittin.:)

talkie
11 Temmuz 2007, 23:50
CBX vitesli motora geçmek için çok ideal.Düşünme al derim

Barış Şuşut
11 Temmuz 2007, 23:52
yedek parça fiyatlarını bi öğren öle karar ver derim ..

ferrari_tayfur
11 Temmuz 2007, 23:57
yedek parça fiyatlarını bi öğren öle karar ver derim ..

aprilia yı gördükten sonra beni fazla şaşırtacağını sanmıyorum ama genede birkaç parça fiyatını diğer markalarla kıyaslamak gerek onuda kullanan ve parça değiştiren arkadaşlar yazarsa sonradan şok olmamak adına iyi olur

bu yazın başında aprilia scarabeo 500 almaya karar vermiştim hasarlıydı alacağım motor, kaporada verdim sonra parça fiyatlarını öğrenince almaktan wazcaydım :queen:ve kaporam yanmıştı. :pale:

Syriana
12 Temmuz 2007, 00:09
şimdiye kadar hep scooter kullandım artık vitesli motor kullanmak istiyorum hiç vitesli kullanmadım, bende daelim s2 250 var bunu satıp honda cbx 250 almayı düşünüyorum bu cumartesi olan olacak motorumu almaya birisi gelecek motora müşteri çıktı içime kurt düştü acaba pişman olurmuyum diyorum, ybr 125 düşünüyordum ama nasıl olsa 1-2 ay içinde onuda satar yükseltmek isterim diye honda cbx 250 ye karar verdim 2. el fiyatlarıda uygun gibi görünüyor ne dersiniz scootere elveda desemmi..:)

arkadaşım vitesliye geçmek için en uygun motoru seçmişsin...kasa ve lastik ebatları olarak GS500-ER5'i aratmayan görüntüsüyle ve 100.000 ve üzeri km gitmiş sağlam taş gibi bir motor tercih etmişsin...:cat:

şahsen ben 1.300 km'de 2.el almama rağmen şu anda 5.100 km'deyim he maşallah motor saat gibi çalışıyo...:bounce:

aprilia yı gördükten sonra beni fazla şaşırtacağını sanmıyorum ama genede birkaç parça fiyatını diğer markalarla kıyaslamak gerek onuda kullanan ve parça değiştiren arkadaşlar yazarsa sonradan şok olmamak adına iyi olur

yedek parçalarının pahalılığı konusuna gelince evet pahalı ama ona göre kaliteli ve uzun ömürlü...şimdiye kadar pek bi parçasını değiştirme imkanım olmadı ama bildiğim kadarıyla gösterge paneli sadece 1.000 ytl imiş...alırsanda aman düşürmemeye dikkat et derim motoru...:wiinkk:

şimdiden hayırlı olsun diyelim...

ferrari_tayfur
12 Temmuz 2007, 00:35
gösterge paneli sadece 1.000 ytl imiş...alırsanda aman düşürmemeye dikkat et derim motoru...:wiinkk:

şimdiden hayırlı olsun diyelim...

:queen:bu doğru olabilirmi yaa.. yarın ilk iş servise gidip sormak gerçi o fiyatta olsa fikrim değişmez.:cat:

inşallah benim için hayırlı olur bakalım kısmet.

viper_1
13 Temmuz 2007, 21:44
şimdiye kadar pek bi parçasını değiştirme imkanım olmadı ama bildiğim kadarıyla gösterge paneli sadece 1.000 ytl imiş...alırsanda aman düşürmemeye dikkat et derim motoru...:wiinkk:

:queen:bu doğru olabilirmi yaa.. yarın ilk iş servise gidip sormak gerçi o fiyatta olsa fikrim değişmez.

550 YTL :P (Bir forum sitesinde duymuştum...) Doğru fiyatı gidip sormak lazım. :bounce::bounce:

viper kardeş sen hussarı sattın demek, görüşmeyeli kaç motor eskittin.

Hussar da duruyo... :cherry: Ayak işlerine kullanıyom. :P

CBF 'yi Mayıs'da aldım. 3.500 km yi geçtim bile... :mrgreen:

Bu arada ; Nazmi 'ye benden selam söyle... :wiinkk:

GKN
14 Temmuz 2007, 00:14
parça fiyatlarının pahalı olduğunu biliyorum
bi bak cebine uygunsa al derim
çok iyi makinadır
senin gibi b ilinçli birinide alkışlıyorum
genelde, abi skutırdan indim 600 liğemi 1000 liğemi binsem taryışmaları olurya..

ferrari_tayfur
14 Temmuz 2007, 01:09
600cc 1000cc acemi işi değil yani çok hevesli arkadaşlar var direk 1000lik makina istiyor ama en mantıklısı düşük cc ile öğrenip sonra ss almak.:cat: bende mantıklı olanı yapacağım

ama sanırım kısmet olmadı olurmu bilmiyorum, almayı düşündüğüm bir cbx 250 vardı onu uygun fiyata alacaktım dün akşam aradım arkadaşı geliyorum motora bakmaya dedim tamam dedi ve bugün gittim motora bakmaya aksilik işte sabah motoru satan arkadaş kaza yapmış:pale: motordada hasar var kazada arkaşın kolu çıkmış ben çalıştığı yere gidip gördüm motoru yani o motor kısmet değilmiş..:salut: fakat araştırmadayım uygun bir cbx 250 bakıyorum.

viper_1
nazmi arkadaşımız şu aralar antalyada motor keyfi yapıyor, hem iş hem tatil.:)