PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok dikkat edin

munurbaysal
11 Temmuz 2007, 05:21
Merhabalar; arkadaşlar ben daha 3gün önce cbr125 aldım, forumu çok takip ederim ve gözümde şöyle bir izlenim oluştu paran varsa motoru alır istediğin yere gidersin trafiksiz hızlı vasıta hesabı ama okadar kolay değilmiş malesef herşey. leventten esenlere geçmek için otobana çıktım bastımda bastım herşey iyi güzeldi ama viyadüklerin üstünde bir rüzgar yedim kontrolü kaybediyordum az kalsın, ondan sonra 140ile ben gidiyorum şereflinin biri yanımdan 2cm arayla arabayla geçiyor onun rüzgarıyla yine ölümden dönüyorum.

Burdan arkadaşlarıma duyuruyorum biz canımızı pazardan almıyoruz, tekeri ince cibiliyetsiz motorlarla otobana çıkmayın! çook dikkat edin

replicad
11 Temmuz 2007, 05:28
:) Arkadaşım tekeri ince cibiliyetsiz deme sen daha acemisin anlaşılan ayrıca 3 gün önce aldığın motorda da rodaja uymayıp 140 a cıktım demişsin cbr zaten acılınca o hızlara çıkıyo bana pek inandırıcı gelmedi bu ama neyse bakalım...

st_erdogan
11 Temmuz 2007, 05:33
:) Arkadaşım tekeri ince cibiliyetsiz deme sen daha acemisin anlaşılan ayrıca 3 gün önce aldığın motorda da rodaja uymayıp 140 a cıktım demişsin cbr zaten acılınca o hızlara çıkıyo bana pek inandırıcı gelmedi bu ama neyse bakalım...
+1

Sen sen ol, huyunu suyunu bilmediğin motorla son sürat denemesi yapma, hele otobanda, araçların arasında, viyadükte, rüzgarda hiç mi hiç.

gazman
11 Temmuz 2007, 08:11
dostum motora binmek demek otobanda alabildigine surat yapmak degildir..motora hep bu gozle bakarsan basin beladan kurtulmaz...genede hayirli olsun..ama motorunun rodajina uy yazik valla motora..bide yeni motorcusun sanirim demekki buyuk cc li motorsikletin olsa mazallah 250 yapacan hee..:)

Toqi
11 Temmuz 2007, 10:18
Taziye tebrik kısmında ismini görmeyelim seninde motorun huyunu suyunu bilmiyosun belkide gittiğin otobanın neresinde ne var onuda bilmiyosun düz yolda gitmekte zorluk çekiyosun bide karşına güzel bi viraj çıkaydı napacaktın?

maximum33
11 Temmuz 2007, 10:33
ya arkadaşlar bence bu andersenden masallara benziyo:))

taner_k
11 Temmuz 2007, 10:34
kendim ettim kendim buldum...gül gibi sararıp soldummm..eyvahhhh:pale:

talkie
11 Temmuz 2007, 10:53
Motora binmek otobanda Allah ne verdiyse basıp gitmek,iki aracın arasından geçmek,şehir içinde tek teker yapmak değildir.Hele hele üç gündür sahip olduğun motosikletle bunları yapmak hiç ama hiç değildir.

black_dog_rr
11 Temmuz 2007, 11:45
ABİSİ BU GAYET SENİN ACEMİLİYİNDEN KAYNAKLANIYOR SENİN KULANDIN MOTORUN TEKERLEKLERİ GAYET NORMAL ADAMLAR O MOTORU ÜRETMEDEN ÖNCE KAÇ TANE TESTDEN GEÇİYOR İLERDE 600 CC ALIRSAN SEN HİÇ OTOBANA ÇIKMA ÖLÜRSÜN BENDE ÇIKTIM OTOBANA VE BASTIM YÜZGAR SAVURDU AMA ÇOK KOLAYCA GERİ TOPLADIM ÖNÜME ARABA GEÇTİ ÖN FRENE ASILDIM ÖN TEKERLEK SALANDI VE DÜŞMEDİM VİDEOLARDA İZLEMİŞİNDİR ÖN TEKERLEK SAVURDU ZAMAN KOLAY TOPLANMIYOR GENELİKLE DÜŞÜYOLAR
SEN İLK ÖNCE MOTORU AÇ SONRA MOTORU TANIRSIN ZATEN NEYİN NASIL OLACAĞNI İYİ BİLİRSİN OZAMAN AMA YÜKSEK BİR HIZDAYKEN ARABALARIN RÜZGARINA SAKIN GİRME SANA TAVSİYEM OLSUN BİRDE O MOTORUN FİRENLERİNEDE FAZLA GÜVENME BİRDE VİRAJ VAR BU İŞİN İÇİNDE VİRAJLARDA FAZLA GAZA ASILMA KENDİNİ YERDEBULURSUN (ALLAH KORUSUN)
NEYSE BENDEN BUKADAR

EYER YANLIŞ BİR CÜMLE YADA SÖZ KULANDIYSAM ÖÖZÜR :rendeer:

cakalaz
11 Temmuz 2007, 11:51
kardeşim sen de yawaş kullansaydın :) yoksa motor bedenine göre harika makina :P

black_dog_rr
11 Temmuz 2007, 11:54
kardeşim sen de yawaş kullansaydın :) yoksa motor bedenine göre harika makina :P

BANA MI DEDİN ONU ACABA ?:rendeer:

mevlutgs
11 Temmuz 2007, 11:54
abi ne ne neeeee 140 mı zaten hocam senin ilk suçun 140 vurmak:):) dile kolay ya 60 70 90 değil 140 2 teker bide bu olacak tabi gene allah korumuş seni

siyahlimuzin
11 Temmuz 2007, 12:12
cbr 125 e laf yok yaaaa :farao:

her şey ortada :bounce:

efendy_iso
11 Temmuz 2007, 12:30
ince teker kalın teker cüsseli cüssesiz farketmez bence yavaş yavaş sindire sindire kullan motorunu heral ikinci el aldın motoru 140 yaptığından öyle anladım

hayırlı olsun tekerin düz bassın

mhrrmkpnr
11 Temmuz 2007, 12:31
ben dun motorumla kopruye cıktım tek kolum alcıdan yeni cıktı kontrl konusunda cok ii diilm yani ama dediin gibi arabalar yanmdan degecek gibi gecti kopruden gecerken bazı anlarda savrulmamak için 15derece yatırdım motoru duz yolda ama bn ölümden dönmedim bnce sen ilk 1000kmni ara sokaklarda 40-50 yaparak atlat ki motosiklet hız limiti sehir için 70 sehir dısı 90 ole otobanda 140 yapılmaz bu aletlerle:P

GKN
11 Temmuz 2007, 14:47
sana yapılan tabiki yanlış ama
senin motorunda uygun deil 140 km lere aslında
140 km yapabilmesi güvenle 140 la gidebileceğin anlamına gelmiyor
daha dikkatli ol derim ben:cat:

pokermon78
11 Temmuz 2007, 14:57
cbr 125 140 yapıyor mu? + 25

onr.sual
11 Temmuz 2007, 15:15
cbr 125 140 yapıyor mu? + 25

ertekin arkadaşımızın yolculuk sırasındaki kilometre göstergesi
http://img510.imageshack.us/img510/2151/fotoraf0008sx6ks0.jpg (http://imageshack.us)
Shot with SGH-E250 (http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=SGH-E250&make=SAMSUNG) at 2007-07-11

serbest81
11 Temmuz 2007, 21:31
yaptırabilrsen yapar :mrgreen::mrgreen:

babaçi
11 Temmuz 2007, 21:35
bende sabah erken saatlerde bir kaç kez otobana çıktım:pale:

yok abi otoban olayı bana ters geldi hiç zevk almadım keyifli süremiyorum çünki hep motoru zapt etmekle uğraştım ne kadar hız okadar tehlike:cat:

DARKDIAMOND
11 Temmuz 2007, 21:50
Otoban sürüşünde biz tıfıllar için en iyi taktik,sağdan en yavaş giden araç bulunur ve arkasına takılınır.Arkadan gelen şereflilerin bizi sıkıştırıp öldürmek için hiç bir sebebi kalmaz.Yaklaşık 10 takip sonunda yavaş araç sollama çalışmaları yapılır ve ilk sollama çok zevkli olur.Köprü ve viyadük geçişleri çok tehlikeli olduğu için 60-70km/h'lar çok mantıklı süratlerdir.Motor büyüdükçe ve tecrübe arttıkça süratde mantıklı bir şekilde arttırılabilir.Senin yaptığın 140km/h bu şartlarda uzun kilometreleri yemiş ve baya bi yıllarını bu işe vermişlerin harcı denebilir.Bence yapma.

babaçi
11 Temmuz 2007, 22:08
Otoban sürüşünde biz tıfıllar için en iyi taktik,sağdan en yavaş giden araç bulunur ve arkasına takılınır.Arkadan gelen şereflilerin bizi sıkıştırıp öldürmek için hiç bir sebebi kalmaz.Yaklaşık 10 takip sonunda yavaş araç sollama çalışmaları yapılır ve ilk sollama çok zevkli olur.Köprü ve viyadük geçişleri çok tehlikeli olduğu için 60-70km/h'lar çok mantıklı süratlerdir.Motor büyüdükçe ve tecrübe arttıkça süratde mantıklı bir şekilde arttırılabilir.Senin yaptığın 140km/h bu şartlarda uzun kilometreleri yemiş ve baya bi yıllarını bu işe vermişlerin harcı denebilir.Bence yapma.

biz zaten öyle yapıyoruz dimi abi?:wiinkk:

DARKDIAMOND
11 Temmuz 2007, 22:13
biz zaten öyle yapıyoruz dimi abi?:wiinkk:

Aynen böyle yapıyoruz Coşkun kardeş.Zaten yapmasam bile benim motor 100km/h'ı geçmiyorki:mrgreen:140 yaptım dersem sitedeki herkes neticesiyle güler bana:cherry:

abal
11 Temmuz 2007, 22:19
abi sen motoru yeni almışsın otobanda 140 la nere gidiyorsun...altındaki motor hız motoru değilki... üstelik hız motoruda olsa o kadar basman gerekmiyor.. 140 a çıkmadan önce "ben acaba ufak bi aksilikte bu motoru nasıl konrol ederim?" diye kendine soracaksın...herşeyi akla göre kullanmak lazım...

yıben150t2mesut
11 Temmuz 2007, 22:56
yazılanlara katılıyorum (sürat felakettir)aman dikkat sonra:salut::salut::salut:olmasın

GorkeM
11 Temmuz 2007, 23:04
Cbr 140 yapabiliyor ama o hızlarda gerçekten tehlikeli oluyor... Zaten 115 kilo motor...
Eğer tecrübeli bir sürücüyseniz tamam ama eğer motorun acemisi iseniz cbr125 için 140-150 çok tehlikeli hızlar aman derim...
Rüzgardan savrulma olayı ise ameliğinizden kaynaklanan birşey , zamanla alışacaksınız...

Bizim gezilerimizden veya buluşmalarımızdan çıkarılacağı üzere , cbr125 ile herşey yapılabilir...

.......140 a çıkmadan önce "ben acaba ufak bi aksilikte bu motoru nasıl konrol ederim?" diye kendine soracaksın...herşeyi akla göre kullanmak lazım...

işte anahtar kelime budur...

motopirate
11 Temmuz 2007, 23:19
adamlar yapmis cbr125 diye bi makine bide hafiften racing goruntusu vermisler tererler ybr 125 tekerinden farksiz.hem 125 cc motorun her tarafi racing olsa ne olur.cbr 125 ten ne keyif alinir ki anlamam.o motorlarin havasi 10 dakikayi gecmez.alin kardesim crusier veya enduro rahat rahat binin.