PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ruhsat problem

munurbaysal
28 Haziran 2007, 03:57
saygı değer arkadaşlar merhaba ben istanbuldan münür baysal, allah kısmet ederse honda cbr125 alacağım 2.inci el. fakar şöylebir problemim var şimdi ben bu adamdan cbr125i nasıl alıcam ruhsatı nasıl üstüeme geçircem hiçbir fikrim yok nekadar para alırlar onuda bilmiyorum.
Acaba ayrıntılı kime gidilcek ne verilcek neler gerekli. bunları açıklığa kavuşturan bir açıklama yazarsa çok sevinirim teşekkürler.

azimuth
28 Haziran 2007, 09:38
saygı değer arkadaşlar merhaba ben istanbuldan münür baysal, allah kısmet ederse honda cbr125 alacağım 2.inci el. fakar şöylebir problemim var şimdi ben bu adamdan cbr125i nasıl alıcam ruhsatı nasıl üstüeme geçircem hiçbir fikrim yok nekadar para alırlar onuda bilmiyorum.
Acaba ayrıntılı kime gidilcek ne verilcek neler gerekli. bunları açıklığa kavuşturan bir açıklama yazarsa çok sevinirim teşekkürler.

Selamlar,
Motoru alacağınız kişi ile notere giderek noter satışını alırsınız ancak satıcının maliyeden borcu yoktur belgesi ile gelmesi gerekir. Orada gidecek olan miktar motosikletin modeli ve yılına göre değişecektir. (2004 Honda XL200 için, 170 ytl gibi birşey gitmişti.) Noter de satış gerçekleştikten sonra motosiklet tamamen size ait durumdadır ancak noterden aldığınız alım belgesi ile 1 ay içerisinde bölgenizdeki trafik şubesine giderek ruhsat işlemlerini başlatmalısınız, 1 ayı geçerseniz cezaya giriyorsunuz...
Araç bulunduğunuz ilin dışında bir ile kayıtlı ise plakanızı da değiştirmeniz gerekecektir.
Trafikte plakanızında değişeceğini düşünürsek ruhsatın iki yaprağını da değiştirmeniz gerekecektir. Bu da 60 Ytl gibi bir rakam tutacaktır.
Plaka değişimi 7.50 Ytl
Bulunduğunuz ildeki trafik şubesinin yoğunluğuna göre bu işlem 1-2 gün sürmektedir... Eğer alacağınız araç başka bir şehre kayıtlı ise en fazla 3 günde bu işi bitirebilirsiniz.