PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kargoyla Motor Gönderilir Mi ?

darnglove
28 Haziran 2007, 03:13
acaba aras yurtiçi veya ups kargoyla motor göndermek mümkün mü ?

G-Strider
28 Haziran 2007, 05:55
Aylarrr evvel bir baslikta :)
Dandik turizm firmalarinin otobuslerinin bagaj bolumunde motosiklet goturuldugu yaziliydi :)

Her marka otobusun bagaj yapisinin uygun olmadigindan da behsetmistik...

Motoru aracin gidis yonune dik sekilde bagaja yerlestiriyorsunuz,
aynalar falan sokulu vaziyette. Motor tabiki yorgan yastik gibi izalosyon malzemeleriyle (!!) kaplanarak hoplama ziplama durumlari engelleniyor.
Motor en sol ya da en sag yan duvara yaslaniyor :)

Aras ya da yurtici kargoyla herhalde bir motorun 1/4 fiyatina tasinir :)

ttopchu
28 Haziran 2007, 07:35
şehrinizden yük getirmiş ve boş olarak dönen kamyon veya komyenete bağlamak daha etkili olabilir olabilir.

garacava
28 Haziran 2007, 07:58
Aylarrr evvel bir baslikta :)
Dandik turizm firmalarinin otobuslerinin bagaj bolumunde motosiklet goturuldugu yaziliydi :)

Her marka otobusun bagaj yapisinin uygun olmadigindan da behsetmistik...

Motoru aracin gidis yonune dik sekilde bagaja yerlestiriyorsunuz,
aynalar falan sokulu vaziyette. Motor tabiki yorgan yastik gibi izalosyon malzemeleriyle (!!) kaplanarak hoplama ziplama durumlari engelleniyor.
Motor en sol ya da en sag yan duvara yaslaniyor :)

CBF 250'yi sattığım eleman İstanbul'a Kamil Koç'la götürdü...Otogar'da Pamukkale,Buzlu Turizm,Metro ve Uludağ firmaları biz götürelim diye neredeyse dövecekti bizi.Yani otobüs boş olsun bak nasıl götürüyor tüm firmalar...

Motor taşımak için en uygun otobüs tartışmasız güzel bir naked otobüs olan 0403...:)

http://img167.imageshack.us/img167/7100/otobstd0.jpg (http://imageshack.us)

Motoru taşımak için aracın gidiş yönüne dik bir şekilde yerleştirmeye gerek yok.Bagaja sağdığı sürece her şekilde gider.Yastık,yorgana ve duvara yaslamaya ise hiç gerek yok.Profesyonel ipler var hani ucundaki aparatı cırt cırt diye bi kaç kez sıkınca ip geriliyor,onlardan 3-4 tane olursa sağlam olur.Aynaları söküp yan ayağı üzerine motoru bagaja parkedip iplerle sağlamladıktan sonra hiç bir şey olmadan dünyanın öbür ucuna kadar gider.Motoru bağlarken özellikle ön ve arka amartisörlerin yakınından da bağlamayı unutmamak lazım ki fazla yaylanıp midesi bulanmasın...:)
İşi garantiye almak adına otogarlardaki firmalara değil de direk otobüsün şöförüne durumu anlatırsanız daha çabuk ve kesin sonuç alınabilir...

Tedbir olarak otobüs firmaları için pek problelm değil ama deponun boş olması ve pompa varsa yanımızda lastiklerin havasını bir miktar indirmek daha emniyetli olur...

Son olarak daha önce bu konu ile ilgili bir başlık açılmıştı sanki...:silent:

thedentist
28 Haziran 2007, 10:10
benim arkadaşım da izmirden antalyaya vespa motoru otobüsün bağajında getirmişti.bi bilet kendine aldı.muavinin eline de 50 lira tutuşturdu.hooop motor antalya otogar da indi...temiz iş yani....

KID333
28 Haziran 2007, 11:38
banada kargoyla aydında geldi motorum istanbulda oturuyorrum 115 ytl gıbı bı rakamdı bı 6 ay kadar önce

darnglove
28 Haziran 2007, 12:37
yurt içi kargo gönderiyormuş ancak kasa yaptırmak gerekiyormuş motoru fiyat 218 ytl

cakalaz
28 Haziran 2007, 13:03
otobüsler taşıyo da kargo neden yapmasın :)

zion1
28 Haziran 2007, 13:51
kargo yasal olan her şeyi taşır zaten kuruluş amacıda budur yani deposu sunu boşalt güzel bir kasa yap nereye istersen götürür....:cat::wiinkk:

orcunmavis
28 Haziran 2007, 14:36
ben de bi ara silifkedeki bi motosikleti almaya karar vermiştim (buraya 800 km) bizim lokantadan müşteri olan aras kargo nun yetkilisi ile görüştüm ve olur yanıtını aldım.fiyat olarakta 155 kg lik bir motor için 120 ytl tutacağını söyledi.

maksimumhiz
28 Haziran 2007, 14:40
gönderilir gönderilmesine de dediğin gibi kesenin ağzını açmak lazım, otobüsün altında daha ucuza gider, nereye götürüyosun

mete_han
28 Haziran 2007, 14:43
aman diyim yapma o işi...her ne kadar sigortalı deselerde malına zarar verme olasılıkları fazla...yada ne kadar iyi muhafaza edersen et bişeyler yapıyorlar kötü iş yapıyorlar kargocular titizlenirsen bilki zarar görür...önemsemezsen kargoda bişi olmuyo...buda benim teorim...:P

http://www.yurticikargo.com.tr/ne_kadara_ana.asp

bu linke gir...ne ödeyeceğini öğren...kendin hesapla...

benim arkadaşım da izmirden antalyaya vespa motoru otobüsün bağajında getirmişti.bi bilet kendine aldı.muavinin eline de 50 lira tutuşturdu.hooop motor antalya otogar da indi...temiz iş yani....

OOohooo vespayı tabi sokar bagaja.....kolay iş...vespa dediğin zaten tek dişi kalmış canavar...:P

tubis
28 Haziran 2007, 14:50
Ne o bana TA mı göndereceksin :cherry: :mrgreen:

@hmedim
28 Haziran 2007, 15:29
mercedec O 403 veya TRAVEGO ikisinede aynaları sökünce ve biraz yan yatırıp dikkatlice yerleştirdikten sonra içerde dikleyip sıkıca iple birkaç yerinden otobüsün şasesine bağlıyosun
ben izmirden bitlis / tatvan a buşekilde getirdim :cat:

ha bak buda geçen yıl urfaya servise bakıma götürüken çekmiştim
http://img227.imageshack.us/img227/5937/dsc01310bc4.jpg (http://imageshack.us)
Shot with DSC-W5 (http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=DSC-W5&make=SONY) at 2007-06-28

abal
28 Haziran 2007, 16:04
Bizim köy otobüsünün (ufak şirket) ayrı kargo kamyonu bile var..ama motosikletin bi tarafı yamulmadan gidermi ona garanti veremem..eskiden otobüsün üstüne bile yük bağlarlardı...:cat:

Gunes_Taner
28 Haziran 2007, 17:06
Yahu sürecek kimse yokmu ki zulme bak...aslında koruma demirleri var sevkiyat sabitlemeleri filan var ama model model fark ediyor.bilen bilir .

murbil
28 Haziran 2007, 23:51
bende yazlığa götürmeyi düşünüyorum yurtiçi kargoya sordum 85 kg lik scooter için 50 ytl çıkardılar otobüs firmalarıda hemen hemen aynı fiyata gelir ama kargo daha güvenli sanırım çok bi para değil işin aslı

kimi
28 Haziran 2007, 23:52
Sürmek varken kargoda neymiş. :)

muratd
29 Haziran 2007, 00:24
arkadaşlar yeni çıkan bir yasa ile kesinlikle motor filan taşımıyormuş otobüs firmaları..
geçen gün böyle bir işimiz oldu ve kime gittiysem yasakladılar artık onu dedi..bizi yakalarlarsa öttürürler gibi bişeyler söylendi..

ama kenara çekip otogardan çıkınca yükleyelim filan dedim,biraz sıkıştırdım birazda para ile halloldu ama çok uğraştırdılar..
otobüsle motor gidiyo biz çok gönderdik ama bence asıl mesele şimdi götürecek otobüsü bulmak olmalı..

28enes28
29 Haziran 2007, 00:33
arkadaslar surerek götürün en güvenlisi her dakika motorunuzun ustundesınız bısey yapamazlar :P

HRC
29 Haziran 2007, 00:37
ben daha değişik bişey düşünüyordum aslında bu başlıkta;
Ebay' den motorsiklet alsam, türkiyeye kargoyla gelirmi filan gibi :P

azelia80
11 Temmuz 2007, 13:38
ben esyalarımla birlikte kamyona atıp getirttim valla.. hic bisicik de olmadı...

Erfer
11 Temmuz 2007, 14:16
arkadaslar surerek götürün en güvenlisi her dakika motorunuzun ustundesınız bısey yapamazlar :P

evet oyle...:queen:..................

GKN
11 Temmuz 2007, 14:42
en güzeli otobüs
kargo pahalıya gelir
kafese koyduruyolar ve burdan ankaraya 250 küsür lira istemişlerdi
sen bi otobüs bu yada kendinde gidicek sen tren:cat:

yusi118
01 Şubat 2012, 16:37
evet oyle...:queen:..................

kardes ehlıyet yok mecbur otobuste gelecek ve ıstanbuldan kayserıye 125 lık makına ıle gelmek olum olur yanı

cbr125cbr
01 Şubat 2012, 16:40
kardes ehlıyet yok mecbur otobuste gelecek ve ıstanbuldan kayserıye 125 lık makına ıle gelmek olum olur yanı

Güzel bir hortlatma olmuş 5 sene az değil :) Hayır alıntıladığın kişi de 6 aydır foruma girmiyor :) :farao:

eray_uluyazı
01 Şubat 2012, 17:03
Güzel bir hortlatma olmuş 5 sene az değil :) Hayır alıntıladığın kişi de 6 aydır foruma girmiyor :) :farao:

ahauahauahuahuahauah :queen:

aparat
01 Şubat 2012, 18:16
en güzeli otobüs
kargo pahalıya gelir
kafese koyduruyolar ve burdan ankaraya 250 küsür lira istemişlerdi
sen bi otobüs bu yada kendinde gidicek sen tren:cat:

ya 250 küsür çok değilmi :silent::P

Samet Ağır
01 Şubat 2012, 20:49
o 5 sene önceydi..memlekette farah var,huzur var..
şimdi kargocular kapından alıp kapına teslim ediyorlar...fiyatıda 50-60 tl bişey cik...:pl::pl::pl:

harun1077
01 Şubat 2012, 21:28
Dükkanın yanında Yurtiçi kargo var. İlgimi çekenler; ATV Motor, Traktörlerin arkasına takılan aparatlar, Buz dolabı vs. getirmeleri

volkanesk26
25 Mayıs 2012, 19:46
Eskişehirden İstanbula 103 göndericez kargo otobus tren bize kaç kurusa patlar ?

Tolga Can
25 Mayıs 2012, 20:08
Hazır konu hortlamış, gönderen varsa motor gönderim fiyatı da versin.
Şurdan şuraya bu kadar olsa, bize de bu kadar girer diye gözümüzde canlandıralım, elimiz ayağımız titresin. biraz heyecan yaşayalım :P
belki bir gün bizimde işimize yarar. :cat:

Roe
28 Temmuz 2012, 14:14
Yav bu işi yapan biri yok mu ? Bilgi sahibi olsak ?

sedat_57
28 Temmuz 2012, 14:23
Bana göre otobüsle motoru götürtmek binerek götürmekten daha zahmetli..

MeehMT
18 Mart 2016, 16:25
Hortlatıyorum hortlattım :D

Kaç tl :) aydından mesela düzceye :D D: Ds diye bir olay var ben pek anlamadan biraz araştırdım 150 kg 60-70 tl gibi bir fiyat veriliyor ama kutuya koydurmak hala şart ise kutu parasıda ek :D kutu ds yi arttırır fiyatta artar :D