PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW F650 GS borusan'da test

barisozcetin
26 Haziran 2007, 13:29
Dün borusan istinyeye gidip bir f 650 gs test ettim, almayı planladığım bir motor. herşeyi çok güzeldi, sandığım kadar ağır ve yüksek bir motor değil, kullanımı çok kolay ve rahat. toplamda 40-45 dakika kadar kullandıktan sonra vibrasyondan dolayı ellerim uyuştu, 3500 devirden sonra başlayan vibrasyon her yerinizi titretiyor hatta net görmeme engel olduğuna dahi şahit oldum. seleside çok sertti. belkide test motoru olduğundan dolayı ayarsızlıklar olabilir. ama bu motoru almak isteyenlere tavsiyem önce bir test edip vibrasyonu kendilerinin birebir görmesidir.

Fatih
26 Haziran 2007, 13:34
Şahsen bende beğenmiyorum f650 leri
Suzuki dl 650 VSTROM' u tercih ederdim..

barisozcetin
26 Haziran 2007, 16:14
v-strom hiç kullanmadım, acaba deneme sürüşü için veren bir yer varmı?

muvattali
26 Haziran 2007, 16:31
BMW gibi rüştünü ispatlamış bir markanın vibrasyon sorunu anlaşılır gibi değil doğrusu. Kullananlar genellikle bu dertten yakınıyorlar. Bir keresinde Dakar'ı kısa süreli test etme fırsatı buldum ve titreşimi bir hayli fazla geldi bana. Dedim ya, üstün teknolojisini dünyaya kabul ettirmiş BMW'deki bu olumsuzluğu anlamıyorum işte :silent:

Kaiser
26 Haziran 2007, 17:45
Hem torklu,sıkıştırma oranı yüksek bir motor yapıp hemde tek silindir olunca sonuç bu oluyor.Fiyatı da muadillerine göre epey yüksek.Ama herşeye rağmen çok popüler bir motor gerçekten.

Barış Şuşut
26 Haziran 2007, 17:53
başlık test bölümünde yayınlamak için yetrli bilgiye sahip değil..bu yüzden motosohbete taşıdım

DrCarpeDiem
27 Haziran 2007, 03:21
Ben 9 aydır kulanıyorum gs 650 i inanın bu titreşim bana motoru sattırdı
Tüm motor sitelerinde okuyup almıştım herkes 140 km.den sonra titreşim var diye çok yazdı ve çizdibe 1 saatte 3500 devir üzerinde her km.de hissetim vibrasyonu inanım ellerimi hissettirmeyecek kadar alacakların dikkatine...çamur atmıyorum sadece doğruları yazmak istedim

muvattali
27 Haziran 2007, 18:46
Ben 9 aydır kulanıyorum gs 650 i inanın bu titreşim bana motoru sattırdı
Tüm motor sitelerinde okuyup almıştım herkes 140 km.den sonra titreşim var diye çok yazdı ve çizdibe 1 saatte 3500 devir üzerinde her km.de hissetim vibrasyonu inanım ellerimi hissettirmeyecek kadar alacakların dikkatine...çamur atmıyorum sadece doğruları yazmak istedim

İşte ben de bunu söylüyorum. Pek çok artıları nedeniyle almayı çok istediğim, ama bu olumsuz özelliğinden dolayı hep geri adım attığım bir motosiklet bu GS 650 :pale:

Prometheus
27 Haziran 2007, 20:53
mevcut başlık. Lütfen yeni bir başlık açmadan önce arama yapınız