PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çok ilginç !

28enes28
20 Haziran 2007, 22:15
arkadaslar bizim buralarda hangi lokantanın hangi pizzacının kapısına gıtsen servisleri honda activa ile taşıyolar.activa 100 cc ve 3 milyar mondialin 125 lik scooterları 1.600 civarında arkadaslar lokantacılar vs. neden güçlüsü ve ucuzu dururken güçsüzü ve pahalısını tercih ediyorlar ??

enis89
20 Haziran 2007, 22:20
arkadaslar bizim buralarda hangi lokantanın hangi pizzacının kapısına gıtsen servisleri honda activa ile taşıyolar.activa 100 cc ve 3 milyar mondialin 125 lik scooterları 1.600 civarında arkadaslar lokantacılar vs. neden güçlüsü ve ucuzu dururken güçsüzü ve pahalısını tercih ediyorlar ??
Arkadaşim sana gördügüm olaydan bahsediyim bizim sokagin üstte cade de kokoreççi var adam dükkani ilk açtiginda (M.125mt) aldi fakat 1 ayı geçmeden o motor pert ister inanin ister inanmayin adam motorla krosmu yapar dağya mı çıkar bilmem ama motor kırılmadık yeri kalmadı sonra gittiler activa aldilar 1 seneyi geçti motor taş ön tarafi vurmuşlar(çamurluk) yamuk metal oldugundan sorun degil 125 mt de ise plastik sesleri :)

TuğrulÖzbek
20 Haziran 2007, 22:23
tanıdığım çoğu pizza dağıtıcısına binmesi için eşşek bile verilmez. garez yapar gibi motor biniyorlar.

takendy
20 Haziran 2007, 22:23
hiç de ilginç deil
o bir hondaa

28enes28
20 Haziran 2007, 22:26
yanı onemlı olan para deil güvence,kalite,saglamlık dıyorsunuz

glock
20 Haziran 2007, 22:26
ucuz etin yahnisi... düsüncesinden dolayı, kazancıda yerindeyse neden almasın
kısacası honda mondiale göre daha sağlam ve sorunsuz olduğu için tercih edilebilir. serviste activayla su taşıyan bir adamla konusmustum 19lt lik dolu 6-8 adet şişeyi taşıyabiliyorum demişti.

28enes28
20 Haziran 2007, 22:31
arkadaslar bende today 50 almak ıstıyorum sonucta honda...paramı bırıktırıyorum suanda aklıma su geldı...sımdı ben o scooterı alıcam.tabı deneyımsızım ıllakı 2-3 haftaya kadar ufak da olsa bıyere carpıcam.e bu honda dıyelım ön camurluk gıttı.dünyanın parası.acaba ılk olarak onu almayayım mı dıye dusunuyorum lutfen yardım....!!!!!!:silent:

PIERzig
20 Haziran 2007, 22:32
İlginç bi durum yok bence.Activalar dayanıklıgından dolayı tercih ediliyor.:cat:

28enes28
20 Haziran 2007, 22:51
bana hala cvp veren yok :pr:

hayati
20 Haziran 2007, 22:53
O lokantaların sahipleri ingiliz olmasın?
Meşhur bir atasözleri vardır onların;Ucuz mal alacak kadar zengin değilim...

hbgp
20 Haziran 2007, 22:59
bence 50 cc motor çok yetersiz!en azından 100 cc civarında bişeyler bak derim!maddi yetersizlik ise söz konusu olan 2.el activa beat vb.bişeyler bakabilirsin!sağlam motorlar!hem düşüncede o kadar için yanmaz:P

ozan150zc
20 Haziran 2007, 23:04
enes illaki hondamı olacak bende mondial var 150 zc bende senin gibi öyle diyodum 50cc alıcam felan bi surdum oyuncak gibi verdiğin paraya yazık todaye vericeksin 2500 ytl gel sana 150zc alalım 2000 ytl ye ,olmadı ufak bişi diyosan arn 125 yada arn 150 alalım.yoq çin motormuş şuymuş takma kafana.tahminime göre sen o motoru öğrenmek için alıyorsun.zaten scooterda kendını gelıstırdıkten sonra vitesliye gecmek istiyeceksin....:cat:

megadeth
20 Haziran 2007, 23:04
arkadaslar bende today 50 almak ıstıyorum sonucta honda...paramı bırıktırıyorum suanda aklıma su geldı...sımdı ben o scooterı alıcam.tabı deneyımsızım ıllakı 2-3 haftaya kadar ufak da olsa bıyere carpıcam.e bu honda dıyelım ön camurluk gıttı.dünyanın parası.acaba ılk olarak onu almayayım mı dıye dusunuyorum lutfen yardım....!!!!!!:silent:bana bu yazmış olduğun mantıklı geldi o kadar para verip hondayı parçalayacağıma tabii bunun parçalarıda ateş pahası onun yerine ucuz bi çinli alınabilir hiç olmazsa bi yere vursan canın yanmaz bide şu var gün gelecek elindeki çinliyi değiştirmek isteyeceksin o zaman edeceğin zararıda göz önünde bulundurman lazım...

firtina110
20 Haziran 2007, 23:05
125'lik dediğin mondial honda activadan güçlü filan değil öyle birşey yok.aralarında güç farkı filan yok 25 cc olsa ne olur.

ama honda mekanik ve yürür aksamlarıyla ve dış parçalrınında sağlamlığıyla belki 10 sene gidecek bir motor.Mondial ne kadar giderki neden sağlamı varken onu alsınlar.1500 ytl fazla ver senelerce bin.

ozan150zc
20 Haziran 2007, 23:13
125'lik dediğin mondial honda activadan güçlü filan değil öyle birşey yok.aralarında güç farkı filan yok 25 cc olsa ne olur.

ama honda mekanik ve yürür aksamlarıyla ve dış parçalrınında sağlamlığıyla belki 10 sene gidecek bir motor.Mondial ne kadar giderki neden sağlamı varken onu alsınlar.1500 ytl fazla ver senelerce bin.

adam motoru öğrenmek için alıyosa neden 1500 ytl fazla versınkı sokaktanmı topluyo bu adam parayı adam acemiliğini atmak için 50cc orta yollu bişi diyo isiyo..anlatabılıyomuyum.enes istediğini sorabılırsın kardeşim msndeim yerebakan_-_yurekyakan@hotmail.com

hbgp
20 Haziran 2007, 23:14
sana katılmamak elde değil fırtına hocam!parayı vercen düdüğü çalcen:bounce:

firtina110
20 Haziran 2007, 23:19
:P:cat::bounce:

+yirmibeeeş:)

PIERzig
20 Haziran 2007, 23:28
bana hala cvp veren yok :pr:

Daha cevap olarak ne istiyorsun anlamadım ama bide şunu unuttum activalar çok az harcadıgından da çok tercih ediliyor:cat:

ozan150zc
20 Haziran 2007, 23:30
enes ne düşünüyosun bu konuda
??

teknikhoca
20 Haziran 2007, 23:48
Merhabalar;

Öğlen vakti. Karnınız acıktı. Köşe başında nefis bir lokanta var. Meşhur Adana Kebabı yapıyor ki yemeyinde yanına uzanın. 10 adım ilerisinde üç tekeri üzerinde çok zor duran bir seyyar satıcı arabası. Camekanlı. Hafif hafif dumanı tütüyor. Küçük bir ocak atmış Adana Dürüm yapıyor. Şimdi, 7 YTL verip ister lokantadan yemek yersiniz, ister 2YTL verip tablacıdan. Zira ikiside aynı yemeği vermiyor mu?

Aslında hayır. Tablada satılan kebabın her türlü gıda standartlarında hazırlandığını, kullanılan alet ve ekipmanların sürekli temizlendiğine inanırsanız "neden 7YTL vereyim ki" dersiniz.

Ancak 7YTL'ye kebap satan dükkanın "ben her türlü hijyeni sağlıyorum. Bendeki gerçek et" demesi ve bunu ispatlaması, karşılığında da 7YTL istemesi size mantıklı geliyor, klimalı bir salonda, sürekli soğuk suyu dolu bir bardakla, pervane olan garsonların arasında yemek yemek sizin için bir kıstasa karşılığında 7YTL verirsiniz.

Şimdi, sizce motosiklet, 125cc bir motor, iki tekerler, 10BG, "ayağımı yerden kessin yeter", "eleman düşerse düşer kardeşim. zaten kaç lira ki" ve "1600YTL dan fazla vermem arkadaş" ise, ucuz bir motor alırsınız.

Yok, sizin için bir felsefe, sizin için bir aşk, sizin için bir güven, sizin için bir simge ise, "ben mtordan beklediğim, servis, garanti, en az 5 yıl hizmet, güler yüzlü personel, iyi bir geçmiş" ise 50cc motora 5000YTL vermek size zor gelmez.

Yada,

nitrious81
20 Haziran 2007, 23:51
Eğer egitim ıcın alıyorum ogrenmelık dıyosan bence 50cc alma cok pısman olursun oyuncak gıbı 50 km ya yapar ya yapmaz tekerler ufacık koltuk tek kısılık Honda olmasına lafım yok ama alıncak motor degıl bence aklını basına topla o para o motora verılmesssss gıt beat falan al barı.

ergunz
20 Haziran 2007, 23:55
benim tek söyleyeceğim hondanın hiç bir modeli mondialin veya herhangi bir çinlinin hiç bir modeliyle kıyaslanamaz mantıklı hareket etmek istiyosan honda al

abal
21 Haziran 2007, 00:09
aslında kebapçı motorlarının kaliteli olmasına bişey demiyorumda.. bazen gittiğim tamirciye bi activalar geliyor.. aman yarabbi bi insan bu kadarmı hor motor kullanır yuh diyesin geliyor..

arkadaslar bende today 50 almak ıstıyorum sonucta honda...paramı bırıktırıyorum suanda aklıma su geldı...sımdı ben o scooterı alıcam.tabı deneyımsızım ıllakı 2-3 haftaya kadar ufak da olsa bıyere carpıcam.e bu honda dıyelım ön camurluk gıttı.dünyanın parası.acaba ılk olarak onu almayayım mı dıye dusunuyorum lutfen yardım....!!!!!!:silent:

vallaha benim kanaatimce; 50 cc motora bu kadar para vermene gerek yok.. hem deneyimsizim diye bu kadar ufak motor almanada gerek yok..marka olarak bahsetmiyorum ama beğendiğin bi türden sana uygun bi çin malı alırsın... biraz deneyimden sonra (yaklaşık bi 10.000 km den sonra)kafana hangi motor yatıyorsa ona takılırsın... :cat:

ozan150zc
21 Haziran 2007, 00:26
yaa enes bize bilgi ver kaç paran var ne düşünüyosun diye bizde ona göre yardımcı olalım sen konuşmassan konu sapar gider activa lahmacuncu motorundan konu çin japon guven kalıteye geldı hade biraz konuş kaç paran oldugunu ve deneyımlı olup olmadıgını anlat adam belkı 2 kişi binicek bilip bilmeden tek kişilik motoru övmeyin abi 50cc nedirki oyuncak adamın belkı parası cok 2. motoru almaya gucu yeter hade bişi sole eness..:pr:

ooo enes ofline olmuş beyler.....

28enes28
21 Haziran 2007, 13:33
arkadaslar ayırabıleceım para kalıteye gore degısır ama cok kalıtelı ve cok pahalı bıse ıstemıyorum...deneyımım yok yanı sadece bıkac kere trafıge kapalı alanda surmuslugum var trafıkte surmedım...kucuk olsun kı trafıkte cekıp cevırmek kolay olsun...en fazla 2-3 yıl dayansın bana yeter zaten cabuk sıkılan bır ınsanım...ozan kardes ozeldende gorusuyoruz artık...senle bakıcaz ınsallah bır yoluna...:cat:

ARBETUS
21 Haziran 2007, 14:10
walal hiç farketmiyor bizim ordaki motorcuda hem honda activa hemde mondi 125 lik scoterları yaıyor kimi kazalı kimi motor yatak sardırmış. kullanmayla alakalı.

ozrace
21 Haziran 2007, 15:16

bende motoru alalı 2 ay oldu ve ilk motorum.daha öncedende tecrübem yoktu(ama otomobilden dolayı trafik tecrübem var)hiç kaza yapmadım Allah a şükür seninde trafik tecrüben ve kendine güvenin varsa hiç korkma bişey olmaz :wiinkk:

28enes28
21 Haziran 2007, 16:59
ozrace kardes senın motorun markası ne ??