PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba Arkadaşlar ve yardım

sportway
14 Haziran 2007, 12:16
Uzun zamandır içimde olan motor aşkımı artık gerçekleştiricem inşallah...
Henüz motor almadım,araştırma yaparken bu siteye rastladım ve ayrılamıyorum.İstediğim herşey var.Zaman ayırabildiğim sürece burdayım artık.:)
Yalnız bir sorunum var,eşim cruiser ben touring motor istiyorum,bakalım hangimiz galip gelicek?
Seçeneklerim;
Eşimin tercihleri;suzuki vl 250 intruder,vl800,vz800,hyosung gv250 veya gv650
Benim tercihler;Honda cbf250,cbf500,cbf600s-suzuki dl650,kawasaki versy,apriliapegasso trail 650,bmw f650gs...
Bu motorların hepsini gidip inceledim ve üstüne oturdum,hepsinide sevdim açıkcası,ama seçenek çok olunca tercih zor oluyor,motor tecrübem yok sayılır,araba kullanmaktan özellikle istanbul trafiğinden fenalık geldiği için artık motor zamanı dedim.Hafta sonları,tatillerde şehir dışına çok gidiyorum,artık motorla gidicem inşallah.
Bana tercihimde yardımcı olurmusunuz?

DARKDIAMOND
14 Haziran 2007, 12:42
Hoşgeldin.Daha önce motosiklet kullanıp kullanmadığını yazmadığın için baştan başlayayım.Önce eğitim sonra ehliyet ve mutlaka güvenli sürüş için korumalar şart.
Senin yazdığın modeller içindende kişisel tercihimi yazayım;"SUZUKI DL650"'dir.Fakat yeni bir motorcu için motor hacmi riskli olabilir(yine şahsi düşüncem.).Sağlam bir eğitimle açıklarını kapatacağına inanıyorum.

sportway
14 Haziran 2007, 13:17
Hoşbulduk
Doğru önce bir ehliyet şart onuda alıyorum zaten.Motor tercihlerime gelince,benimde tercihim dl650 aslında ama eşimle yolda gördüğümüz zaman ona kurye motoru gibi geliyor,onun bakış açısından,benim ise gözüm kalıyor.Zaten motor almaya zor ikna ettiğim için bu fırsatı kaçırmamak adına sanırım onun istediği motorlardan birini alıcam ilk olarak,sonra tabiki dl650!!!Hem bende daha çok tecrübe kazanmış olurum diye düşünüyorum.

tigermbz
14 Haziran 2007, 22:53
hoşgeldin. görmedim kullanmadım ama hem görüntüsü hem her yolun motoru olabilecek özellikleriyle kawasaki versys öneririm. test sonuçları da çok iddialı bir motor.
baksana şu yakışıklılığa:

http://www.motocorse.com/racingnews/autoimg_2006/11461_Kawasaki_Versys.jpg

rEnE
16 Haziran 2007, 03:40
Bu gün yepyeni bir dünyanın kapılarını araladın yolcu,
burası motorcunun huzura erdiği yerdir, burası motorcuyu her yönden anlayan kendisi gibi insanları cevresinde her an görebileceği yerdir, burası rüyaların gercek oldugu, sınırların kalktığı yerdir, burası aklının bir köşesinde hep olan ama bir türlü adını koyamadıgın yer, evet..
http://img518.imageshack.us/img518/9892/07npphighwaycopyhm8.jpg

Barış Şuşut
16 Haziran 2007, 03:58
Arkadaşım aramıza ::hosgeldi :rendeer:
Forum Kurallarını buradan okuyabilirsin. (http://www.motosiklet.net/forum/announcement.php?f=14) ::gazete::
Kan grubu listesine yazılmak için (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=5021) ::stretche
Ehliyetle ilgili her türlü soru için (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3377) :silent: ::ouestion
İleri sürüş teknikleri Hakkında bilgi almak için (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17954) :bounce:
Bulunduğunuz il / ilçe "de ki motorcularla bağlantı kurmak için (http://www.motosiklet.net/forum/forumdisplay.php?f=62) ::sefereee ::friends::bestmt: :thumleft: ::cheeeeer
uzun sürecek bir arkadaşlığın ilk adımları olması dileğiyle :rendeer: ::shake2::

::tutkuy:: ::tutkuy:: ::tutkuy:: ::tutkuy:: ::tutkuy::

sportway
17 Haziran 2007, 03:20
Tekrar hoşbulduk arkadaşlar,
Evet,bu dünya uzun zamandır,hatta çocukluğumdan beridir,ki şu an 34 yaşımdayım,içinde olmak istediğim bir dünya.İşten güçten fırsat bulamadım bir türlü...
Bugün bütün günümü Kızıltopraktaki motorcularda geçirdim.Motorlarıyla gelen,giden arkadaşları gördükçe sabırsızlanıyorum,bir an önce motoruma kavuşmayı bekliyorum,tam eşimi ikna etmişken.
Ancak hala alacağım motora karar veremedim,kararsızlık ve zor beğenmek en sevmediğim huylarım zaten.Neyse hepinize iyi forumlar dilerim,sizlerden çok şey öğreniyorum,hepinize teşekkürler...

cakalaz
18 Haziran 2007, 19:08
Hoşşgeldin :) CBF 500 Harikaa :rendeer:

sportway
19 Haziran 2007, 01:56
Sonunda seçeneklerimi 2 ye indirebildim.
1-Suzuki M800 eşimin tercihi,ama benimde hoşuma gitti,hem cruiser motor hemde çok spor duruyor.
2-Honda cbf 600s abs benim tercihim,bayıldım bu motora...
Bakalım hangimiz galip gelicek.Sonuçta;''evdeki huzur,mutluluk budur''...:cat:

ozkansava
19 Haziran 2007, 01:59
Sonunda seçeneklerimi 2 ye indirebildim.
1-Suzuki M800 eşimin tercihi,ama benimde hoşuma gitti,hem cruiser motor hemde çok spor duruyor.
2-Honda cbf 600s abs benim tercihim,bayıldım bu motora...
Bakalım hangimiz galip gelicek.Sonuçta;''evdeki huzur,mutluluk budur''...:cat:
Merhaba bence siz eşinizi dinleyin mutluluğunuz daha da artsın:P
Şaka bir yana şahsi görüşüm iki tercih arasında Suzuki M800:cat:

sportway
19 Haziran 2007, 02:28
Banada öyle geliyor ki tercih suzuki M800 olucak.Hem eşimi kırmamak adına(yanlış anlamayın kılıbık değilim:),sadece eşimi çok seviyorum.Allah hepinizin gönlüne göre bir eş versin:cat:) hemde alıpta kullandığımı düşündükçe,gece rüyalarıma giriyor,sanki bana daha uygun bir motor gibi geliyor.Tip desen var,kalite desen var,görüntü var,ses var,güç var,tork var...var da var.
Ama hiçbiryerde ayrıntılı bir test sürüşü yazısı bulamadım,en iyisi yarın gidip tekrar iyice gözden geçireyim,tekrar soruşturayım,belki bir kullanana rastlarım.Bildiğiniz bir test sürüşü yazısı varsa okumaya can atıyorum.iyi forumlar.

fatihalper
13 Temmuz 2007, 00:23
selamlar,m800 hakkında biraz bilgi vereyim.Uzun yıllardır racing motora binmeme ragmen evlilik ve sorumluluk yükümlülüğümün artmasıyla tarz değişikliği yaptım.Geçen hafta sıfır km bir m800 aldım.Eskiden olsaydı 2 günde bitireceğim rodaj dönemim hala bitmedi:) Bu zaman içerisinde motorla ilgili şunları söyleyebilirim.Ağır(trafik te yoruyor) fakat keyifli bir motor,sesi çok tok değil ama km olarak 2000-3000 km sonra eminim ki daha oturmuş bir sese sahip olacak,şuan 940 km de ancak rodaj da olmasından dolayı henüz tam anlamıyla yüklenmedim,ancak tatminkar bir gidişi olacağını hissettiren bir motorsiklet.Herkese tavsiye ederim...Fatih Alper...

ozrace
13 Temmuz 2007, 00:50
karar vermek gerçekten zor.çünkü ikiside güzel.ama eşinizi kırmamak adın m800 alabilirsiniz.:cat: yada en iyisi ikisindende almak :cherry:

fatihalper
07 Eylül 2007, 14:43
Arkadaslar motor 3500 km de;gayet seside kendisi de oturaklılığına büründü,son hız olarak 200 km yi gördüm.Ses de gayet toklaştı.Şanzımanda kaymak gibi,herkese tavsiye ederim.40 YTL'YE depo doluyor ve 220-300 km arası menzili var(kullanıma baglı olarak)

drugstar
08 Eylül 2007, 02:39
Herzaman heryerde kesinlikle sartlar ne olursa olsun Fazer fazer ve yine fazer hemide s2 abs :D

onur_1000
20 Eylül 2007, 17:22
cbf 500,gv 250 ya da gv 650 derim ben.şimdi den güle güle kullanın:)

marefb
20 Eylül 2007, 17:26
kawaski er6n derim ben tam anlamıyla harikaa bi motor ama arka kısmı sizi biras düsündürebilir

KRAL444
20 Eylül 2007, 18:54
Selam Aramıza Hoşgeldin Katılımcı Olman dileğiyle Ve diyorum ki cruiser Motor tabiki Marka Olarak ta Birasda burdan aldıgım bilgiler doğrultusunda
hyosung gv650 :bounce:

48000
17 Aralık 2007, 03:18
m800 derim başka şey de bilmem:cat: