PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağmurlu havalarda yollarda ki yabancı maddelere dikkat

Gürkan Anbarlı
08 Haziran 2007, 12:12
Dün akşam sağanak yağış altında eve döndüm, motoru otoparka bıraktığımda lastikleri kontrol ederken lastiğe vida girdiğini farkettim, hava kaçırdığından dolayı vidayı sıkıp hemen bir lastikçiye gidip vidayı çıkarttırarak fitil koydurttum.

Sabah lastikleri gene kontrol edip yola çıktım ve işe geldim, tekrar lastikleri kontrol ettiğimde fitilin yanı ile az yukarısına 2 adet çivinin girdiğini gördüm :cyclopsan

ilk çivi:
http://img507.imageshack.us/img507/9338/image769nj9.jpg

2. çivi ve fitil, uyumlu bir çift olmuşlar :cherry:
http://img91.imageshack.us/img91/9110/image770hg4.jpg

resim biraz bulanık çıkmış, parlak cisim çivi sağında ki toparlakta fitil :mrgreen:

Özellikle yaz aylarında yağan yağmur ve sonrasında her türlü yabancı maddenin yol kenarlarına akacağını hesap ederek fazla yol kenarlarına girmemeye özen gösterelim :cat:

Syriana
08 Haziran 2007, 12:19
neyseki lastiklerin sanırım tubeles(tubelesmi bu arada) ciddi bir tehlike yaşamamışsın...ama dikkat etmekte kat kat fayda var...birde öyle aman aman bi çivi saplanmamış sanırım...sen onu fark etmesen belkide 2 ay çiviyle birlikte kullanırdın...:cherry:

Barış Şuşut
08 Haziran 2007, 23:48
çivi çiviyi söker demiş atalarımız ..ne işin var yolunkenarlarında.. tabi paso emniyet şeridinden gidersen olacağı bu ..ben sana demiştim .iş alacan başına diye :cherry:

delicoban
09 Haziran 2007, 00:04
benımde gecen hafta 2 kere cıvı gırdı motoruma...

muvattali
09 Haziran 2007, 11:35
...

Özellikle yaz aylarında yağan yağmur ve sonrasında her türlü yabancı maddenin yol kenarlarına akacağını hesap ederek fazla yol kenarlarına girmemeye özen gösterelim :cat:

Yol kenarına akması bir yana, ıslak zeminde bu tür döküntülerin lastiğe girme olasılığı kuru zemine göre çok daha fazla maalesef.

Alper_tim
09 Haziran 2007, 12:23
geçmiş olsun komtanım
allahtan kazaya meal vermemiş

tamyak
09 Haziran 2007, 12:46
merhaba , arkadaşlar benim scooterin arka lastiğinde de iki adet fitil var bu fitiller güvenlimidir.lastiği değiştirmeye gerek varmı sizce ??