PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selamün HELLO ben geldim

KeeWay_aRn
03 Haziran 2007, 03:01
:king::king::king::king::king::king:

Merhaba abilerim ablaların ben 16 yaşındayım ve lüleburgazdanım şuan keeway arn 125 kullanıyorum ön büyük hayalim ise honda cbr 1000RR yada yamaha R1 almak

http://img66.imageshack.us/img66/4678/grnt01me3.jpg (http://imageshack.us)

rEnE
03 Haziran 2007, 03:03
Bu gün yepyeni bir dünyanın kapılarını araladın yolcu,
burası motorcunun huzura erdiği yerdir, burası motorcuyu her yönden anlayan kendisi gibi insanları cevresinde her an görebileceği yerdir, burası rüyaların gercek oldugu, sınırların kalktığı yerdir, burası aklının bir köşesinde hep olan ama bir türlü adını koyamadıgın yer, evet..
http://img227.imageshack.us/img227/3666/07npphighwaycopyqd8.jpg

CERRAHI
03 Haziran 2007, 03:07
ve aleykum selam güzel kardeşim hosgeldin. insallah hayallerin gerçekleşir :)

Senden bir rica olacak. Belkide sana öğretmemiş olabilirler. Lakin Allah'ın selamını bu sekilde yazarak bu şekilde laubali ve uygunsuz kullanmana müsade edemem. Yada düzgün şekilde ver selamını yada insanların aralarında selamlastıkları "Merhaba, selam vb. " tabirleri kullan olurmu bir dahakine.

siyahlimuzin
03 Haziran 2007, 03:07
hoş geldin sefa geldin :wiinkk: isteklerinin gerçekleşmesi ümidi ile iyi sürüşler :rendeer:

Gültekin
03 Haziran 2007, 05:26
selamı düzgün verip, alalım lütfen.
hoşgeldiniz.

NeJaT_kApTaN
03 Haziran 2007, 05:36
aleyküm HELLO:mrgreen:
25kere hoşgeldin

Tequ
03 Haziran 2007, 05:59
hoşgeldin. burdaki abilerimizden ablalarımızdan Tdk 'da görevli olanlar var. Lütfen türkçene dikkat et.

caglar23
03 Haziran 2007, 10:46
A
R
A
M
I
Z
A

H
O
Ş
G
E
L
D
İ
N
Kazasız belasız sürüşler dilerim.Forumlarda katılımcı ve kalıcı olman dileğiyle...

kirke
03 Haziran 2007, 11:24
hosgeldınn sefa geldınn:mrgreen::mrgreen:

cakalaz
03 Haziran 2007, 11:44
Kardeşim Hoşşgeldin :) Bi gün istediğin motora kavuşman dileğiylee :rendeer:

sanalex
05 Haziran 2007, 17:08
Bu gün yepyeni bir dünyanın kapılarını araladın yolcu,
burası motorcunun huzura erdiği yerdir, burası motorcuyu her yönden anlayan kendisi gibi insanları cevresinde her an görebileceği yerdir, burası rüyaların gercek oldugu, sınırların kalktığı yerdir, burası aklının bir köşesinde hep olan ama bir türlü adını koyamadıgın yer, evet..
http://img227.imageshack.us/img227/3666/07npphighwaycopyqd8.jpg

görende olsa cennet diycek e baya coşmuşsun sen:):queen::queen::queen::queen:

hoşgeldin:rendeer:

cemal yortanlı
05 Haziran 2007, 17:30

Senden bir rica olacak. Belkide sana öğretmemiş olabilirler. Lakin Allah'ın selamını bu sekilde yazarak bu şekilde laubali ve uygunsuz kullanmana müsade edemem. Yada düzgün şekilde ver selamını yada insanların aralarında selamlastıkları "Merhaba, selam vb. " tabirleri kullan olurmu bir dahakine.
aynen katılıyorum..ayrıca merhaba de ..iyi günler de ben geldim de..ama allahın selamını laubali bir şekilde bizlere sunma..ayrıca burası ciddi konuların konuşulduğu ciddi paylaşımların yapıldığı bir site ve burada senin gibi 16 yaşındakilerden başka arkadaşlarda var..madem geldin hoş gel güzel gel..bizlerde sana bir abi olarak gerekenleri söyleyelim..tekrar yazıyorum üye olacak arkadaşlarda üzerlerine alabilirler..LÜTFEN SAYGI TÜM ÜYELERE VE TÜM MOTORCULARA

black_dog_rr
05 Haziran 2007, 17:55
a.s ii hoşgeldin umarım ii vakit geçirirsin bu arada bu selamun hlleo yu ben uydurdum taaaaaaaaaaaaaa kaç senedir kulanıyom ta oraya kadar geldi mi yawwww _?

bluewind
05 Haziran 2007, 18:01
Sakın kızlara hava atıcam diye kasksız binme....:).O zaman rr ıda alırsın r1 de aklından çıkarma.Hayırlı olsun

pg13
05 Haziran 2007, 18:03
hoşgeldin..

biraz büyü, biraz tecrübe et o da olur tabi inşallah..

bathu
21 Haziran 2007, 16:24
hoşgeldin........................

enginkadan
21 Haziran 2007, 16:45
hosgeldin canım kardesim.kafana takılan bişey oldumu biz her zaman burdayız.

protesto
21 Haziran 2007, 17:25

Selamun Aleykum Allah'in selami degildir. Arapca selamim senin uzerine olsun gibi bir anlam icerir. Selamin Hello ise ancak Selam Selam gibi bir anlama gelebilir.

Arkadasa da hosgeldin tabi bu arada.

CERRAHI
21 Haziran 2007, 18:05
Selamun Aleykum Allah'in selami degildir. Arapca selamim senin uzerine olsun gibi bir anlam icerir. Selamin Hello ise ancak Selam Selam gibi bir anlama gelebilir.

Arkadasa da hosgeldin tabi bu arada.

Arapça yı öğren ondan sonra maval sat.
Senden öğrenmeyecegiz su saatten sonra heralde :farao:

protesto
21 Haziran 2007, 18:11
Arapça yı öğren ondan sonra maval sat.
Senden öğrenmeyecegiz su saatten sonra heralde :farao:

Ben Arapca biliyorum demedim, kimseye de ogretmeye calismiyorum. Dogrusu budur. Arastirip kendin gorebilirsin.

Barış Şuşut
06 Temmuz 2007, 21:49
Arkadaşım aramıza ::hosgeldi :rendeer:
Forum Kurallarını buradan okuyabilirsin. (http://www.motosiklet.net/forum/announcement.php?f=14) ::gazete::
Kan grubu listesine yazılmak için (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=5021) ::stretche
Ehliyetle ilgili her türlü soru için (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3377) :silent: ::ouestion
İleri sürüş teknikleri Hakkında bilgi almak için (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17954) :bounce:
Bulunduğunuz il / ilçe "de ki motorcularla bağlantı kurmak için (http://www.motosiklet.net/forum/forumdisplay.php?f=62) ::sefereee ::friends::bestmt: :thumleft: ::cheeeeer
uzun sürecek bir arkadaşlığın ilk adımları olması dileğiyle :rendeer: ::shake2::

::tutkuy:: ::tutkuy:: ::tutkuy:: ::tutkuy:: ::tutkuy::

kıllıtarkan
06 Temmuz 2007, 21:58
aramıza hoşgeldin
başlangıç yapmışsın inşallah istediğin motora kavuşursun

gceterez
06 Temmuz 2007, 22:10
hoşgeldin minimum karajter sayısı

efendy_iso
06 Temmuz 2007, 23:23

arkadaşım neden aramızdan birileri mutlaka bilmedikleri konuda gereksiz muhabbet yapmak ihtiyacı duyuyolar selamün aleyküm allahın selamıdır ve açılımıda şöyledir ALLAHIN RAHMETİ VE BEREKETİ ÜZERİNE OLSUN anlamındadır lütfen selamün hello diyerek yada selamün helloya gereksiz kulp takıp normalmiş gibi aksettirerek zaten yozlaştırılmaya çalışılan dinimizi daha fazla yerle yeksan etmeye gerek yok bunun türk dil kurumuylada ilgisi yokkk

bu bi tepkidir o yüzden arkadaşımıza hoşgeldin demiyorummm

CERRAHI
06 Temmuz 2007, 23:55
Hayırdır BBRR 15 gün sonramı aklına geldi hosgeldin demek :mrgreen:
Bir moderator olarak esefle kınıyorum seni haberin olsun :P

ozkansava
07 Temmuz 2007, 00:02
Aleyküm Selam.
Hoşgeldin.:rendeer:
:bestmt:

gazman
07 Temmuz 2007, 11:54
selamini duzgun ver kardes bunu unutma...ikincisi hos geldin aramiza..benimde burgazda kan kardesim var bazen giderim yanina..bakarsin gorusuruz.. hos geldin tekrardan,..

black_dog_rr
07 Temmuz 2007, 12:00
helllooooo helloooo umarım bizimle iyi vakit geçirirsin

serdar23_Bilgem
07 Temmuz 2007, 12:42
aynen katılıyorum..ayrıca merhaba de ..iyi günler de ben geldim de..ama allahın selamını laubali bir şekilde bizlere sunma..ayrıca burası ciddi konuların konuşulduğu ciddi paylaşımların yapıldığı bir site ve burada senin gibi 16 yaşındakilerden başka arkadaşlarda var..madem geldin hoş gel güzel gel..bizlerde sana bir abi olarak gerekenleri söyleyelim..tekrar yazıyorum üye olacak arkadaşlarda üzerlerine alabilirler..LÜTFEN SAYGI TÜM ÜYELERE VE TÜM MOTORCULARA

:cat::cat::cat:

Artı yirmibeş karakter

cemal yortanlı
07 Temmuz 2007, 13:32
Ben Arapca biliyorum demedim, kimseye de ogretmeye calismiyorum. Dogrusu budur. Arastirip kendin gorebilirsin.

protesto arkadaşım bu işler dalgaya espiriye gelmeyecek kadar ince konulardır..bilmediğin bir konuda ahkam kesiyorsun ve benim gibi diger arkadaşlarında tepkisini alıyorsun..selamun aleyküm allahın selamı üzerine olsun demektir..ve inanan insanlara tersini yazmak ve söylemek insanları rencide edr en azından beni eder...herkesin inancı dini kendinedir..ve herkes hür iradesiyle dinini yaşar veya yaşamaz o kişiyi bağlar..ama insanın kutsalına bilip bilmeden laf uzatılırsa bu benim inanç özgürlüğüme müdahaledirki ben inancıma göre sana cevap yazmazsam vebalde kalırım..bilmiyorum yaşınız kaç ama lütfen kimsenin kutsalına dil uzatmayın ...bildiğinizi söyleyin yahutta yazan çocuğun selamını bildiğiniz gibi alın ama bu selam o anlama gelmez dedinizmi orada durun..ayrıca selam arapcaya dayandırılmayacak kadar da evrenseldir..müslümanların birbirlerine allah ın esenliğini selamını paylaşmak ve insanlar arasındaki muhabbeti çoğaltmaktır..

Barış Şuşut
07 Temmuz 2007, 14:58
şimdi konuyu açıklığa kavuşturalım lütfen ..selamın aleyküm tam olarak ne demektir..

bir arkadaşımızın bana özelden yazdığına göre :Allah"ın rahmeti ve bereketi üstüne olsun .. Cemal beyin açıklamasına göre Allahın selamı üzerine olsun ..

lütfen arapça bilen biri ama cidden bilen biri aleyküm ne demek buraya yazabilirmi..yorum katmadan birebir kelime anlamını..

Aleyküm kelimesini selamın kelimesini tamlayan bir kelime olduğunu düşünüyorum .. aleyküm kullanılmadan selamın hello demek bencede lakayit bir selam bu konuda sizlere katılıyorum .. ama selamın hello kelimesinin içinde tamlayan aleyküm kelimesini içermediği için arapça ve ingilizce tekrarlanmış bir selam olduğunu düşünüyorum .. Merhaba hello gibi..Değil islami inanışlara saygısızlık ..hiç bir dine veya mezhebe saygısızlığa hoşgörü göstermemiz mümkün değil..

başlığı dine saygısızlık olarak görmedim ...tabiki hepimiz aynı şekilde düşünmeyebili,riz.. bu yüzden arapçayı iyi bilen birinden görüş almadan başlığı deişmeye gerek görmüyorum ama sizin dediğiniz gibi bir anlama geliyosa elbette deişir gerekirse arkadaşı uyarırız..

Saygılar

CERRAHI
07 Temmuz 2007, 15:06
Konuya dair ilgin ve alak icin tsk ederim Barıs üstadım.
selam kelimesinin ne olduğunu bilmeyenlerin çeşitli yorumlar sarfettikleri bir sevgi ve barış sözcüğü.
selam, esenlik,barış,salimlik, bedenen ve ruhen sıhhatte olunmasını istemek demektir.ve belki buna eklenebilecek daha bir dolu anlam da getirilebilir. aleyküm ibaresi de sizin üzerinize anlamı taşır. yani esenlik,selamet,barış, sevgi,sağlık sizin üzerinize olsun demektir. basitçe sünnet olan en temel selamlaşma biçimidir.
siz çoğulunun kullanılması ise kişinin iyilik ve kötülüklerini yazmakla yükümlü sağ ve sol meleklerini de içermesidir. kapsama alanı tek kişi değildir yani.melekleri de kapsar.

rahmetullah allahın rahmetini ve bereakatuh ise bereketini ekler.
selam vermek sünnet almak farz. ama almasını vermesini bilmeyene de onun anladığı dilden günaydın, tünaydın, merhaba şeklinde selam vermekte tabii ki daha uygundur.

ayrıca yemek yiyene,çalışmayıp boş boş oturana,kuran okuyana ve meclisin durumuna göre (kuran okunuyor,sohbet ediliyor,faydalı bir konuda müzakere ediliyorsa) topluluğa selam verilmez.
demek ki neymiş; olayın yobaz cahil tutucu diye çamur atılmaya çalışılan kesimle zerre alakası yokmuş. olay tam bir kutsiyet taşıyormuş.
selamın inceliğinin ve derinliğinin bilinmemesi ise üzücü durumdur.
işte din en ufak bir konuda bile bu kadar hassas hükümler içeren bir yapıya sahiptir.
tabii ki anlayana veya anlamak için gönül verene..

Selametle..

cemal yortanlı
07 Temmuz 2007, 15:19
Konuya dair ilgin ve alak icin tsk ederim Barıs üstadım.
selam kelimesinin ne olduğunu bilmeyenlerin çeşitli yorumlar sarfettikleri bir sevgi ve barış sözcüğü.
selam, esenlik,barış,salimlik, bedenen ve ruhen sıhhatte olunmasını istemek demektir.ve belki buna eklenebilecek daha bir dolu anlam da getirilebilir. aleyküm ibaresi de sizin üzerinize anlamı taşır. yani esenlik,selamet,barış, sevgi,sağlık sizin üzerinize olsun demektir. basitçe sünnet olan en temel selamlaşma biçimidir.
siz çoğulunun kullanılması ise kişinin iyilik ve kötülüklerini yazmakla yükümlü sağ ve sol meleklerini de içermesidir. kapsama alanı tek kişi değildir yani.melekleri de kapsar.

rahmetullah allahın rahmetini ve bereakatuh ise bereketini ekler.
selam vermek sünnet almak farz. ama almasını vermesini bilmeyene de onun anladığı dilden günaydın, tünaydın, merhaba şeklinde selam vermekte tabii ki daha uygundur.

ayrıca yemek yiyene,çalışmayıp boş boş oturana,kuran okuyana ve meclisin durumuna göre (kuran okunuyor,sohbet ediliyor,faydalı bir konuda müzakere ediliyorsa) topluluğa selam verilmez.
demek ki neymiş; olayın yobaz cahil tutucu diye çamur atılmaya çalışılan kesimle zerre alakası yokmuş. olay tam bir kutsiyet taşıyormuş.
selamın inceliğinin ve derinliğinin bilinmemesi ise üzücü durumdur.
işte din en ufak bir konuda bile bu kadar hassas hükümler içeren bir yapıya sahiptir.
tabii ki anlayana veya anlamak için gönül verene..

Selametle..eline sağlık..güzel anlatmışsın..barış bey sizede duyarlılığınız için kendi adıma teşekkür ederim.. sevgilerimle

Barış Şuşut
07 Temmuz 2007, 15:32
Rica ederim demekki selamın hello kelimesinden lakayit bir selam olması dışında dine veya herhangi bir şeye hakaret içeriği çıkarılamaz.

yani Cerrahi arkadaşımızın açıklamaları ışığında selamın hello yu açarsak :esenlik,barış,salimlik, bedenen ve ruhen sıhhatte olunması ve ingilizce merhaba kelimesi çıkar .. artbi niyet yoksa ki ..burada olduğuna inanmıyorum ..bu yeni gelen arkadaşımıza fazlada yüklenmeye gerek görmüyorum ..zaten kendiside bundan böyle daha dikkatli olacaktır..

Bizki gel her kim olursan ol yine gel felsefesi ile bizlere yol gösteren (HZ Mevlana), Yunus Emre gibi Yaratıcıyı hiç bir neden olmaksızın aşkla seven ..Hz Ömer gibi adaleti ile bilinen bir inanışın devamıyız.. Hoşgörü bu inanışımızın temel taşı

Ha buradan hoşgörümüz engin bir deniz gibi olduğu anlamı çıkmaz.. Gerektiği yerde gerekenide yaparız..

Saygılar

Not: Bu bilgiler ışığında başlığı açan arkadaşımızın talebi olursa başlığı deiştirebiliriz.. çünki bu yetki onda yok yani başlık sadece yönetim tarafından deişebiliyo