PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda CBF 250 Serisi Artık Türkiyeye Gelmeyebilir...

mete_han
27 Mayıs 2007, 00:03
Sevgili Arkadaşlar benimde hayallerimi süsleyen ve almayı çok istediğim cbf 250 motorun gelmeme ihtimali var...Biloo ile Ümraniyede Konşuğun devraldığı D&B motora gittiğimizde öğrendik... bunu diyen Konşuk Motorun sahibinin oğlu Gökhan Konşuk'tu...kendiside yarışlara cbf 250 ile katıldı...hani dostlar arası geyik olur duyum olur bunun doğruluk payı olmaz...Ama yetkili bir bayiden bunu duyduktan sonra fikrim değişir tabi...serisi tr ye gelemeyen bir modeli almam için neden kalmaz...inşallah olmaz tabi...parça fiyatları ve satış fiyatı yüksek olunca bayilerde satamayınca doğal olarak bu tür spekülasyonlar çıkıyor...bayi satamadığı motoru istemez...Honda getirmeyebilir dedi...Tüm cbf 250 cilere selam olsun...mal güzel ama pahalı...Artık ybr 250 9500 liraya gelince cbf 250 de kral olur diye düşünmüştüm...2.eli bile açılır bence...

sonra gs 500 lere er 5 lere Abdurrahman Çelebi diyemem...:P

ylmzzz
27 Mayıs 2007, 00:09
Kanka en adamsın yav:P

Bu arada gerçekten satılmıyor. Bu hafta tam 9 tane Konya polis teşkilatı aldı. :P

efsane_35
27 Mayıs 2007, 00:10
ne diyelim abi inşallah gelir tabi fiyaqtları uygun bir şekilde

mete_han
27 Mayıs 2007, 00:20
Kanka en adamsın yav:P

Bu arada gerçekten satılmıyor. Bu hafta tam 9 tane Konya polis teşkilatı aldı. :P

kankü mal güzelde tuzlu...bayiler şaşkın...alan yok satan yok...indirimde yok...bak cbf 150 de tükürdüklerini yaladılar...geri adım attılar...ama tüketici 250 de indirim istiyor...görmezden geliyorlar...

ne diyelim abi inşallah gelir tabi fiyaqtları uygun bir şekilde

fiyatı 7000e çekseler...tüm stoklar erir...bir dahada gelmez...yani böyle bişey bencede olabilir...twısterdan sonra beygiride zayıf zaten..

ylmzzz
27 Mayıs 2007, 00:27
Evet kanka ara motor olarak düşünülen bir motor cbf250. Fiyatı tuzlu tabi. CBF150 gibi CBF250 yi de çinde üretseler fiyat 5500-6000 olurdu heralde. ybr250 zaten tuzundan yenmeyecek kadar tuzlu:mrgreen: Bu brezilyaya neden ürettiriyolar anlamış değilim?

CBF250 7920 ytl olunca 2.el motorlara yönleniyor herkes. Şahsen ben sıfırını almazdım. Ben de 2.el başka motorlara bakardım.

efsane_35
27 Mayıs 2007, 00:28
evet mete abi haklısın fiyatı aşşagı çekseler erir gider yani:cyclopsan

hedowich
27 Mayıs 2007, 00:39
cok pahalı cok satamazlar tabı ah bu devlet

bbaday
27 Mayıs 2007, 00:40
sonra gs 500 lere er 5 lere Abdurrahman Çelebi diyemem...:P

kanka bu aralar bi gs500 patlatırsam şaşırma

mete_han
27 Mayıs 2007, 00:44
kanka bu aralar bi gs500 patlatırsam şaşırma

noldu senin 1985 model zzr 1100 lere...katanalara...hiçmi bişey kapmadın benden kanka ya...yazıklar olsun tüm emeklerime....:P

GorkeM
27 Mayıs 2007, 01:05
Honda'nın böyle birşey yapacağını sanmıyorum... Çoğu kuryeye satılan , kupası düzenlenen , Honda'nın nadide ara motoru olan Cbf 250'nin getirilmeyeceği dedikodusu çok saçma... Hadi o gidecek Cbr250 gelicek deseler neyse :P

mete_han
Aman abi banlanma sen bize lazımsın :P

mete_han
27 Mayıs 2007, 01:09
Honda'nın böyle birşey yapacağını sanmıyorum... Çoğu kuryeye satılan , kupası düzenlenen , Honda'nın nadide ara motoru olan Cbf 250'nin getirilmeyeceği dedikodusu çok saçma... Hadi o gidecek Cbr250 gelicek deseler neyse :P

mete_han
Aman abi banlanma sen bize lazımsın :P

kankacım pazartesi Konşuk motoru Gökhenı ararsan teyid edebilirsin...ha demedim derse ben topiği geri çekerim...Zaten ben o sohbet esnasında dinleyiciydim...Bilooo nickli üye ile aralarındaki diyalogtu...malum cbf 250 ci o...

mayko33
27 Mayıs 2007, 01:20
Bence de bu modeli getirmesin,motorda bedava en ufak bir aksesuar yok,nerdeyse yedek anahtarı bile parayla satacaklar.Fiyatının yüksek olduğu yetmezmiş gibi bir sürü aksesuar parası istiyorlar.Ne öncam var,ne orta sehpa var,ne çanta aparatı var,ne vites göstergesi var.Tam çıplak yani.Yedek parça da cabası,bir far 1000 ytl olur mu arkadaşlar,ayıp ayıp.

Syriana
27 Mayıs 2007, 01:21
yahu kanka nerden uyduruyosun böyle şeyleri...kesin bişey demedi...gerçi sende kesin bişeymiş demedin ama...o andaki bi pisikolojiside olabilir adamın...çünkü hyosung'a göre pahalı olduğu için böyle düşünüyolardı sanırım...ama YBR250'nin 9.400 ytl olduğu piyasada CBF250'ler peynir ekmek gibi satılır kanka bunuda bilmiş ol neymiş enjeksiyonluymuş 100 km de 0,5 litre az yakarmış tek + olarak sığındıkları şeyde o vites kutusu bile 125'lik gibi 5 vitesli...CBF'lerde 6 vites...üstündeki parçalarıda çokda sağlam duruyo YBR250'ye nazaran...fuarda bi arkadaş ön grenajının kalitesine bakıyodu bakalit abi bu yaramaz falan dedi gitti onun öncesindede sanki chek-up yaptı motora...:P her tarafını inceledi yani...

işin kısası YBR250 dandik motor demiyorum yamaha üretiyo ama CBF250'dende enjeksiyon harici hiç bir farkı yok...ikisi arasındaki tercih tamamen zevk meselesi bence...

kanka dert etme sıfırı gelmezse ikinci eli değere biner en azından oda bizim işimize gelir...:bounce:

mete_han
27 Mayıs 2007, 01:31
yahu kanka nerden uyduruyosun böyle şeyleri...kesin bişey demedi...gerçi sende kesin bişeymiş demedin ama...o andaki bi pisikolojiside olabilir adamın...çünkü hyosung'a göre pahalı olduğu için böyle düşünüyolardı sanırım...ama YBR250'nin 9.400 ytl olduğu piyasada CBF250'ler peynir ekmek gibi satılır kanka bunuda bilmiş ol neymiş enjeksiyonluymuş 100 km de 0,5 litre az yakarmış tek + olarak sığındıkları şeyde o vites kutusu bile 125'lik gibi 5 vitesli...CBF'lerde 6 vites...üstündeki parçalarıda çokda sağlam duruyo YBR250'ye nazaran...fuarda bi arkadaş ön grenajının kalitesine bakıyodu bakalit abi bu yaramaz falan dedi gitti onun öncesindede sanki chek-up yaptı motora...:P her tarafını inceledi yani...

işin kısası YBR250 dandik motor demiyorum yamaha üretiyo ama CBF250'dende enjeksiyon harici hiç bir farkı yok...ikisi arasındaki tercih tamamen zevk meselesi bence...

SYRIANA :
getirmeyebilir dedi honda
SYRIANA :

olm hem ben vardım orda duydum hem sen...şimdide kıvırıyon...ayıp bea...sanki senin motora bişey diyen var ha...sanki 2.el satışlarını etkiliyecez i*nesin olm sen...aha burda yazıyom....

GorkeM
27 Mayıs 2007, 01:49
mete_han

Yav ben sana sallıyorsun demedim ki abi :cherry: Sadece yanlış bilgi almış olabilir arkadaş diyorum... Ona bakarsan 2007 Cbr için her bayii farklı bir bilgi almıştı... Kimi fuar diyordu kimi Mayıs... Bana kalırsa böyle birşey yok...

alp_tunay
27 Mayıs 2007, 01:49
SYRIANA :
SYRIANA :

olm hem ben vardım orda duydum hem sen...şimdide kıvırıyon...ayıp bea...sanki senin motora bişey diyen var ha...sanki 2.el satışlarını etkiliyecez i*nesin olm sen...aha burda yazıyom....

Duydun birinin atmasyon lafını....Sende burda fırtına çıkarıyon....Asıl cbf 150 kalkacak hiç merak etme.....Bu sene son....:cat:

derya_motor
27 Mayıs 2007, 01:54
valla güzel bir 4 silindir 250 gelse çok satar tvs yapmış diyorlar bakalım nasıl olacak

Gökhan
27 Mayıs 2007, 02:03
valla güzel bir 4 silindir 250 gelse çok satar tvs yapmış diyorlar bakalım nasıl olacak

arkadaşım al sana 250 cc 4 silindir motor( kendileri 250 hornet olur. 600 hornetin ufak kardeşi:P)
heytt bee sese bak sese 600cc den bu ses çıkmıyo:mrgreen:
KpPM7WCcsAk

bu motoru tr'ye 8000 ytl getirsiniler( tabiki bu bir rüya olmaktan öte gidemez:pr:)
piyasada 250 cc motor satanlar aç kalır. :cherry::mrgreen:

250 cc motorlar firmaların elinde c4 gibi patlar:queen:

alp_tunay
27 Mayıs 2007, 02:08
Nedir bu 250 cc çılgınlığı?...Binin 500 lük ikinci ellere....Böyle yaparsak daha çok kaldırırız burunlarını...piyasada 250 cc açlığımı vardır nedir?...

TuğrulÖzbek
27 Mayıs 2007, 02:09
basamak olayi azar azar buyutme olunca 125 - 150 den 250 olsun psikolojisi

alp_tunay
27 Mayıs 2007, 02:10
125 le başlangıç yapanlar tam manasıyla kavrarsa 500 e geçebilir.....illa 250 olacak diye kanun yok ki?...

mete_han
27 Mayıs 2007, 02:16
125 le başlangıç yapanlar tam manasıyla kavrarsa 500 e geçebilir.....illa 250 olacak diye kanun yok ki?...

aslında 400 lük diye bir kavram var....nedense tercih edilmiyor...ne hızlı ne değil işte...olması gerekende bu...125...400...600...

yada 125 i direkt iptal edicen üretim yasaklıycan...250...500...600 vs diye...yani bi standartı olsa Caponların...

ylmzzz
27 Mayıs 2007, 02:19
250cc nin bi de yakıt avantajı var fakat 4 silindir 250cc olsa zaten o avantajı kalmaz.

alp_tunay
27 Mayıs 2007, 02:22
aslında 400 lük diye bir kavram var....nedense tercih edilmiyor...ne hızlı ne değil işte...olması gerekende bu...125...400...600...

yada 125 i direkt iptal edicen üretim yasaklıycan...250...500...600 vs diye...yani bi standartı olsa Caponların...

Bizim gibi eskiler 125 e abdurrahman çelebi derlerdi..Nerde 125 lik?.....:pr::pr:

Bizlerin yaşında olanlar mobilete harley gözüyle bakardı.....Biz 50 likle başladık...100 lük derken bir mz sevdası....Şimdi 500 lük...

İstesekte başlayamazdık zaten 500 lükle...O kadar para nerde?....Para olsa motor nerde?...

Şimdiki gençlik çok şanslı....Kıymetini de bilmiyorlar ki?....

7 maaşla er-5 alabilirim ben...O zaman 11 maaşımla mobileti zor almıştım.....:pr:

muratd
27 Mayıs 2007, 02:48
böyle birşeyin olacağını açıkçası hiç zannetmiyorum,ayrıca kulağımızada böyle bir haber gelmedi..
açıkçası çok mantıksız geldi,honda o motoru getirmesin bu motoru getirmesin vs vs eee ne satacak bu adamlar peki tr'de?
cbf serisi en çok satılan ve en sorunsuz motorların başında geliyor..
heleki yamaha 9500ytlye motor çıkardıktan sonra mı honda bu motoru getimeyecekmiş?? walla hiç mantıklı gelmiyor bana..tamda en çok satılacak zaman dilimleri yeni başlamışken..

TuğrulÖzbek
27 Mayıs 2007, 02:51
mete_han honda reklamı yapıyor olabilir mi?
bu kadar çinli düşmanlığı yapıyor insanları çin mallarından soğutuyor?
aklıma komisyon olayı geliyor :P:queen::queen:

mete_han
27 Mayıs 2007, 03:05
ula kuyuya taş atmadım...Arayın Sorun...Gökhan Konşuk...:P

mostwanted_57
27 Mayıs 2007, 03:08
ula kuyuya taş atmadım...Arayın Sorun...Gökhan Konşuk...:P

attın attın. ne demişler pandanın biri kuyuya taş atmış.... :P (kimilerininde fürek dediği görülür. :mrgreen:) ama bence zaza :queen:

hedowich
27 Mayıs 2007, 04:11
bencede ybr gelmişken bu fiyatla bence geri çekmeleri saçma olur,tercih meselesi cbf 250 mi ybr mi direk 250:) 500 luk neden alınmıyor:( benzini var ,bakımı var malum cc buyudukçe fıyat artıyor

Syriana
27 Mayıs 2007, 11:44
SYRIANA :
SYRIANA :

yahu sen ne yarmagül bi adamsın...dün erken yatmıştım göremedim...nevi kıvırıcam olm olay kesin değilki...bide topiği açarken tlf.açıp bana soruyoo gün adam ne dediydi diye...sorduğu halde bende üstüne basa basa kesin bişey demedi adam dememe rağmen topik açıyo sonrada bana kıvırıyon diyo...olm gelir koca göbeğini balon gibi söndürürüm heee akıllı olll...:queen:
lafınıda aynen iade ediyorum...yakıştıramadım sana...:cyclopsan

PIERzig
27 Mayıs 2007, 14:38
Bizim gibi eskiler 125 e abdurrahman çelebi derlerdi..Nerde 125 lik?.....:pr::pr:

Bizlerin yaşında olanlar mobilete harley gözüyle bakardı.....Biz 50 likle başladık...100 lük derken bir mz sevdası....Şimdi 500 lük...

İstesekte başlayamazdık zaten 500 lükle...O kadar para nerde?....Para olsa motor nerde?...

7 maaşla er-5 alabilirim ben...O zaman 11 maaşımla mobileti zor almıştım.....:pr:
Abi gençligün neresi şanslı ya maaş nerde :silent::silent:
Hangi maaş :silent:
İstihtam sıkıntısı var.
Şanslı olunan tek noktada alım gücünün yükselmesi hatırlıyorumda 97 98 de mobyletimzi 750 milyona mı ne almıştık:cyclopsan:cyclopsan

mete_han
27 Mayıs 2007, 14:40

kanka milletde para yok...zen zenginsin...neden...gamın kederin yok...kazandığın sana kalıyor...zamanında para kazanmışın...fantastik olarak çalışıyon...